Umelé oplodnenie spermiou určitého pohlavia

anonymna
4. feb 2013

Dobry vecer.Neviem ako zacat aby ma tu nikto nezhodil neukamenoval neosocoval ma.Mam 30 rokov a 3 synov (1r 3r a 5r).S manzelom strasne tuzime po dievcatku vlastne uz posledni dvaja synovia mali byt nasou dcerkou.K veci.Existuje umele oplodnenie takeho stylu ze mi vnutrotelovo alebo mimotelovo daju resp. pouziju manzelovu spermiu zenskeho pohlavia?Viem,ze vela zien by dalo cokolvek za to,aby mohli otehotniet,vela zien by dalo vsetko za to,aby mohli donosit dieta,vela zien by dalo cokolvek za to,aby mali aspon jedno zdrave dieta.....Viem viem viem a chapem to ale strasne chceme do stvorice babu a uz na nejake ine praktiky neverime.....Stare babske rady ci jonasova metoda prosto chceme nieco zarucene a iste a stopercentne.Len neviem ci sa nieco take robi a ak sa to robi kolko sa za to plati?Viem ze nemusim vobec otehotniet aj ked skusime umele oplodnenie ale tak za pokus to stoji peniaze problem nie su.Tak isto viem ze su tam iste rizika a nie je to prirodzene.Vsetko viem!Preto zhanam len informacie ci vobec je nieco take mozne lebo nikde som sa o tom nedocitala a ak ano kde a za kolko sa to robi.Vdaka.Rypalkam nebudem odpisovat teda niektorym ano ale tym zakernejsim nie.Je to moj zivot a ja som rozhodnuta spravit vsetko pre dievca.

sherynkamalinka
4. feb 2013

😕 😎 nerypem, len ti prajem aby si to dievcatko mala hlavne zdrave

evakva
4. feb 2013

@anonymna Pokial viem, tak ti nikto na Slovensku neda spermiu zenskeho pohlavia len tak. Robi sa to len v tom pripade, ak by muzsky potomkovia boli ohrozeni nejakou chorobou (ale mozno sa mylim).

ustrachana
4. feb 2013

@anonymna vajicka ti oplodnia a mozu ti vlozit zenske pohlavie, ak sa niektore tak oplodni, ale je to platena " sluzba" a asi by niektore maminky dai cokolvek zato aby bolo pohlavie akekolvek len aby bolo dieta zdrave 🙂
ale chapem ta a viem ako si to myslela 🙂

danjelca
4. feb 2013

máš písané snažíme sa otehotniet..tak ako skušate to prirodzene či idete na umelé?
Vieš čo ja by som umelé tehotenstvo neuprednostnila pred prirodzeným...čo sa vám má narodit narodí sa.

bettypo
4. feb 2013

@anonymna no aj ja som zvedavá. Ale pochybujem že to ide s tou spermiou tak ako si to ty predstavuješ. Skôr cez predimplantačnú diahnostiku embryí by sa snáď dalo zistiť pohlavie dieťaťa. Pozri témy o tomto. Len či by bol niekto ochotný to na základe takých dôvodov spraviť. A čo ak by to boli iba chlapci znovu. Darovala by si ich?

danjelca
4. feb 2013

@danjelca ešte chcem povedat že umelé tehotenstvá su podla mna také krehkejšie ako prirodzené...ale ak to tak cítiš chod do toho..vela štastia.

anonymna
autor
4. feb 2013

@ustrachana Takze je to na SR mozne? 🙂 Tazko je o tom pisat lebo viem ake je pre niekoho tazke otehotniet vynosit porodit postarat sa a k tomu ked niekto ani zdravie nevie ovplyvnit.Ale ja az chorobne si prajem dcerku.Kam vlastne zajst a s kym sa o tom porozpravat nevies mi poradit? 😉

danjelca
4. feb 2013

@anonymna možno si skor odpovedz čo od dcerky očakávaš...aby si nebola sklamaná

ustrachana
4. feb 2013

@anonymna vies, vsetko je mozne......treba sa pytat na spravnych miestach .....

anonymna
autor
4. feb 2013

@bettypo No ja si to predstavujem tak ze to chlapci nebudu kedze poziadam o to aby spermie vybrali so !zenskym! chromozomom 😉 Co sa v dnesnej dobe da.Len presne ako pises neviem ci su Dr na Sr ochotni take nieco spravit.

bettypo
4. feb 2013

@anonymna
SPLN Košice, Gyncare Košice, ISCARE Bratislava, Martin, Helios Marti
Hlavne si zisti, čo obnáša také mimotelové oplodnenie

anonymna
autor
4. feb 2013

@danjelca To sem pisat nebudem 😉

wifina
4. feb 2013

@anonymna áno, my ostatné by sme boli šťastné, ak by sme mohli mať aspoň jedno zdravé dieťa, ale to je tvoja morálna dilema. Myslím, že v prípade spermií sa nedá určiť, či je "mužská" alebo "ženská", dá sa to len v prípde embryií, diagnostika sa robí len v prípade genetických chorôb, kedy by bol nositeľom určitej choroby len chlapec alebo dievča - a to tuším len v zahraničí v niektorých laboratóriách. Musíš si ale uvedomiť, že aj ak také CAR nájdeš, zvyšné chlapčenské embryá sa vyhodia takpovediac, ale ak ty s tým vieš žiť....okrem toho, každé umelé oplodnenie predstavuje riziká, takže tiež neviem, či je dobré ohrozovať zdravú mamu zdravým deťom, ale ako som už písala to sú tvoje dilemy nie naše 😖 .

danjelca
4. feb 2013

@anonymna preto vravím odpovedz si;)

bettypo
4. feb 2013

@anonymna
nič o tom neviem a dajú sa takto vybraté spermie aj použiť? V spermii sa dá vyšetriť DNA ale už ju nepoužiješ. Daj nejaký odkaz kde sa o tom píše. Celkom ma to zaujíma

ustrachana
4. feb 2013

@anonymna neviem ako si na tom po financnej stranke, ale v prvom rade by si si musela cele IVF hradit a okrem toho uhradit vsetko ostatne okolo toho Tvojho ciela 🙂

anonymna
autor
4. feb 2013

@danjelca Vdaka 🙂

anonymna
autor
4. feb 2013

@ustrachana No a to neviem ake velke su palky no peniaze mame.

ustrachana
4. feb 2013

@anonymna no to by ste ich asi museli mat viac 🙂 lebo cely proces, lieky a vsetko okolo toho je dost financne nakladne a nikto ti nezaruci, ze sa vlozene vajicko uchyti 🙂

anonymna
autor
4. feb 2013

@wifina No ja som si to skor tak predstavovala ze proste nie embrya ale uz spermie budeme vediet akeho su pohlavia. 😖 Aby som !nezabijala! nikoho 😢

ustrachana
4. feb 2013

@anonymna asi by bolo fajn si cele okolo toho nastudovat a myslim, ze ta chut prejde 🙂 vies, nie je to lahke a len tak , ze sup, sup idem na umele, vlozia mi dievca a hura budem mat dceru....baby co tym presli vedia o tom svoje......

anonymna
autor
4. feb 2013

@ustrachana Najdem tie penazne ciastky na nete? 😉 Mame takych 6 500 - 6 700 € na to.Ale neviem ake su fakt ceny.

ustrachana
4. feb 2013

@anonymna jasne, kazde car ma cennik, treba prestudovat 🙂 pekny vecer zelam

anonymna
autor
4. feb 2013

@ustrachana Preto som sem prisla hladat informacie 😉

ani3012
4. feb 2013

@anonymna a čo potom sa stane s embryami, ktoré budú mužského pohlavia?

wifina
4. feb 2013

@anonymna niekoľko tisíc eur, to by možno stačilo na výchovu ďalšieho syna 😉

anonymna
autor
4. feb 2013

@ustrachana Napodobne a dakujem za pomoc 🙂

anonymna
autor
4. feb 2013

@ani3012 Pisala som vyssie ze som si to predstavovala inak.....Ze uz zo spermii zistime to-ktore pohlavie 😉

ani3012
4. feb 2013

chápem maminky,ktoré nemôžu otehotnieť prirodzenou cestou ale u teba mi to pripadá ako rozmaznanosť...áno,mám párik a som šťastná..ale nie preto,že mám aj chlapca aj dievča,ale preto,že sú relatívne zdraví.
Prajem ti zo ♥ , aby sa ti narodilo krásne zdravé dievčatko a hlavne počalo a narodilo sa prirodzenou cestou... pá

anonymna
autor
4. feb 2013

@wifina Akeho syna?Ved pisem ze len na istotu pojdem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre