Umelé oplodnenie spermiou určitého pohlavia

anonymna
4. feb 2013

Dobry vecer.Neviem ako zacat aby ma tu nikto nezhodil neukamenoval neosocoval ma.Mam 30 rokov a 3 synov (1r 3r a 5r).S manzelom strasne tuzime po dievcatku vlastne uz posledni dvaja synovia mali byt nasou dcerkou.K veci.Existuje umele oplodnenie takeho stylu ze mi vnutrotelovo alebo mimotelovo daju resp. pouziju manzelovu spermiu zenskeho pohlavia?Viem,ze vela zien by dalo cokolvek za to,aby mohli otehotniet,vela zien by dalo vsetko za to,aby mohli donosit dieta,vela zien by dalo cokolvek za to,aby mali aspon jedno zdrave dieta.....Viem viem viem a chapem to ale strasne chceme do stvorice babu a uz na nejake ine praktiky neverime.....Stare babske rady ci jonasova metoda prosto chceme nieco zarucene a iste a stopercentne.Len neviem ci sa nieco take robi a ak sa to robi kolko sa za to plati?Viem ze nemusim vobec otehotniet aj ked skusime umele oplodnenie ale tak za pokus to stoji peniaze problem nie su.Tak isto viem ze su tam iste rizika a nie je to prirodzene.Vsetko viem!Preto zhanam len informacie ci vobec je nieco take mozne lebo nikde som sa o tom nedocitala a ak ano kde a za kolko sa to robi.Vdaka.Rypalkam nebudem odpisovat teda niektorym ano ale tym zakernejsim nie.Je to moj zivot a ja som rozhodnuta spravit vsetko pre dievca.

anonymna
autor
4. feb 2013

@ani3012 To je v poriadku 😉 Ale ja hladam informacie je to mozno rozmaznanost no nijako to nezmeni moju tuzbu tak ak mi vies poradit pomoct tak porad pomoz ale to je tak vsetko 🙂 A vela zdravia tvojim detickam.

wifina
4. feb 2013

@anonymna mňa čaká IVF a ver, za tie rizika to nestojí, u nás v rodine samí synovia, žiadne dievča, ja nemám vôbec deti, takže ver, že chápem tvoju túžbu veľmi dobre, ale fakt to nestojí za to a čo počúvam, že baby majú ešte horšiu pubertu/výchovu dnes 😀 , ja čo som si študovala, tak zo spermií sa to nedá, len z embryí, ale neber to na 100%, nie som lekár...

bettypo
4. feb 2013

@anonymna keďže si neodpovedala našla som si sama.
http://www.protext.cz/zprava.php?id=14585

anonymna
autor
4. feb 2013

@bettypo Asi som si nevsimla prepac.

wifina
4. feb 2013

@anonymna Myslela som syna počatého prirodzene, ak by nevyšla dcéra 😉

anonymna
autor
4. feb 2013

@wifina Aha 🙂 No tak to tam rovno budem musiet napisat asi 🙂 Ale ak by to bolo tak ze fakt embrya tak by som to nespravila.....

anonymna
autor
4. feb 2013

@wifina Aha 🙂 Tak pardon 🙂 Ach dalsieho syna?To by bolo 😅

ani3012
4. feb 2013

@anonymna nikdy som sa tým nezaoberala a ani nikto z mojich známych takže neporadím, len myslím,že nerobíš dobre...deti nie sú tovar, ktorý si vyberáme..o pár rokov príde čo? Blonďaté s modrými očami? Hrdzavé so zelenými ?

wifina
4. feb 2013

@bettypo heh, stále sú tam 3% 😀

zuzanka.zuzu
4. feb 2013

niekde (vážne neviem kde, skús googliť a možno aj web v angličtine) som čítala, že spermia (nie embryá!!!) ženského pohl. je buď ťažšia alebo ľahšia ako mužského, toto by bola cesta, ale na slovensku určite nie 😎 skôr krajiny ako india, krajiny latinskej ameriky - ale tie bohatšie kliniky pre cudzincov... veď keď tam šedivej babičke uveria, že má do 40 rokov a potom sa čudujú, že ona má okolo 60 a vlastne už na umelé oplodnenie ani ísť nemohla, tak tam je možné všetko 😎

bettypo
4. feb 2013

@wifina asi tak. Istota je len tá diagnostika embryí zrejme. A či to niekto spraví ak povedia pravdu je tiež otázne. Ja keď si predstavím tie stavy počas stimulky a začínajúci OHSS. Ďakujem Bohu za náš malý zázrak. Viac riskovať nebudem

anonymna
autor
4. feb 2013

@zuzanka.zuzu Ano citam teraz ze zenska je vacsia tak asi aj tazsia 🙂 Takze na Slovensku mi take nieco nespravia ano?Som dopadla 🙂

sevzuz
4. feb 2013

@anonymna chapem tvoju tuzbu po dievcatku aj ja ju mam strasnuuuuu, ooo boze; ale na umele oplodnenie by som kvoli tomu nesla uz len preto ze ak by sa nieco stalo mne alebo babu takby som si to vycitala a myslim ze v usa je nieco take mozne, pre mna je moznostou adopcia,aj ked ja som strasne rada tehotna 🙂

zo srandy hovorievam, ze to este raz skusim (mam dvoch synov) a ked to bude dalsi chlapec tak aj ten stvrty bude chlapec ale to piate to urcite bude dievcatko 😀 😀 😀 😀 , (ale tolko krat to skusat urcite nebudem) 😀 😀 😀

anonymna
autor
4. feb 2013

@ani3012 Neviem Ani neviem ale necakam ze to niekto pochopi. 😉

anonymna
autor
4. feb 2013

@sevzuz Ved prave ze aj ja az to piate budem mat dievcatko 😅 a teraz nasleduje stvrty syn 😅

sherynkamalinka
5. feb 2013

este tak premyslam, ked tak strasne tuzis po tom dievcatku co z toho dievcatka vyrastie? takato chorobna tuzba mat dievca...nevesti nic dobre v samotnej vychove..mozno som ta urazila ale som presvedcena ze ta vychova bude diametralne odlisna od tej, s akou si vychovala predosle deti..a neviem ci ti za to synovia podakuju

stela01
5. feb 2013

Pokial ja viem na SK to nieje takato moznost ........
Drzim palce..

anonymna
autor
5. feb 2013

@sherynkamalinka Neva dik za prispevok.Isto si ma tym neurazila.Vidim ze aj ty mas dvoch chlapcekov. 🙂

anonymna
autor
5. feb 2013

@stela01 Asi nie je ale vdaka za palceky 🙂

sherynkamalinka
5. feb 2013

@anonymna veru mam cakala som ze druhe bude dievca, dokonca aj test pohlavia dievca ukazal...a bim chlapec...ale ja hovorim pockam si ja na vnucku 😀

didi44
5. feb 2013

....aj ja este tuzim po dievcatk 😀 u, ale nie s tou mojou...

lerinka
5. feb 2013

@anonymna ... v rodine máme pár s piatimi chlapcami a až nejak okolo 40tky šťastná mamina porodila šieste - dievčatko...prirodzene ...ale toto asi nie je odpoveď na Tvoju otázku 🙂

andrejka1974
5. feb 2013

Ja si myslím ,že sa to dá len vo výnimočných prípadoch a ty veríš že dievčatko bude ako dievčatko,ked mas doma troch chlapcov never tomu ja má doma 5 deti starší sú chlapci majú 19,15,13 a teraz máme este dve dievky jedna má 4 roky a je ako chlapec hráčky sú plysaky a autíčka ani šaty nechce a bábiky u nás nie sú vôbec oblieka sa najradsej do nohavíc menšia tá má este len 10 mesiacikov tak ak chceš bábätko je to jedno základ je že nech je zdravé a ak ho more mať prirodzene tak nevymyslaj umelé oplodnenie

oriesocek
5. feb 2013

@anonymna ahoj, pohlavie sa podla toho co viem nesmie hovorit, pokial sa robipredimplantacna diagnostika, tak sa taktiez nehovori pohlavie. Riesi sa len v pripade, ako tu bolo spominane, ze je indikacia, ze by dieta niektoreho pohlavia malo zavazne dedicne ochorenie. Vtedy sa cielene vyberie embryo urciteho pohlavia. Inak neviem ci nieco take niektora klinika urobi. Prave preto sudia zapadne krajiny Cinu a Indiu - za cielene oplodnovanie embryami muzskeho pohlavia. Skus, mozno niekde pochodis, ale neviem......

tova
6. feb 2013

@anonymna v usa na klinikach to robia aj metodou co pisala bettypo presne aj pre tu pricinu co chces ty. Do tvojho rozpoctu by sa to malo zmestit. V podstate neide o embrya ale o centrifugu ktora rozdeli zenske a muzske spermie a podla toho ktore chces ti zavedu do maternice. .

cecil36
6. feb 2013

@anonymna ty chces dobrovolne podstupit ivf (nie zo zdravotnych dovodov) len kvoli svojmu rozmaru, ze chces mat dievca? Vies co obnasa pre telo davka hormonov, ktoru si pichas pri stimulacii? Kazdopadne, nech je tvoja pohnutka akakolvek, v CAR ti vyber pohlavia spravia len na zaklade genetickeho ochorenia, ktore je viazane na pohlavie (cize musis mat na to papier z genetiky).

cecil36
6. feb 2013

@anonymna a este taky dodatok od psychologiciek, s ktorymi som sa rozpravala a aj z vlastnej skusenosti. Puberta dievcat je dnes 100x horsia ako puberta chlapcov. Takze ja radsej 20 chlapcov ako jedno dievca 😀

tova
6. feb 2013

@cecil36 ona nechce ivf ale iui. A myslim, ze nechcela aby tu niekto moralizoval. Tebe nikto nevycita ze beries hormonalnu antikoncepciu a co to obnasa.

anonymna
autor
20. máj 2013

NIEKTO este nejake rady alebo napady?

dafy
21. júl 2013

@anonymna myslím ze existuju nejaké výpočty podla ktorých sa mozes dopracovat k dievčatku..nejak podla ovulácie neviem presne ako to je ale čítala som o tom.....ale to by si musela kontrolovat svoju ovulku...viem ze chlapci spermoši su síce rýchlejší ale skor umieraju ...dievčatá spermošky su síce pomalsie ale dlhšie ziju ..no a tu nastáva ten výpocet kedy mat sex 😀 😀 ale to si uz naštuduj ty 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre