Unáhlené IVF

senticka
16. dec 2022

Dobrý večer. Mám veľkú dilemu a zároveň aj vnútorný strach, preto dúfam, že mi tu skúsenejšie poradíte, môj príspevok bude dlhší. S manželom máme jedného syna, 4r. Snažili sme sa oňho rok, posledný mesiac pred konzultáciu neplodnosti sa zadarilo.
Už 18 mesiacov sa snažíme o druhé bábo, v januári sa to podarilo ale skončilo to spontánnym potratom v 6tt. Začiatkom mesiaca sme sa teda vybrali na reprodukčnú kliniku. Všetky testy v norme, manželov spermiogram na jeho vek (42r.) v norme, morfológia dobrá. Mne vyšla protilátka na jeho spermie. Dnes sme mali PCT test, vyšiel perfektný, s výbornou priechodnosťou. Lekár nám odporučil kontrolu priechodnosti vaječníkov a 3 mesačnú absenciu prítomnosti spermií v mojom tele alebo hneď IVF. S tým, že vraj IUI je u nás zbytočná. Teda sme na IVF prikývli s tým že 3.1. Mám začat hormonálnu liečbu aby dozreli vajícka pre odber. Dosť ma to vydesilo a už si niesom istá, či do toho ísť alebo sa vydať prvou cestou prosím poraďte mi ak ste toto abosvovali.

senticka
autor
16. dec 2022

@deedaa ďakujem pekne🙂

pauli222
17. dec 2022

@senticka Ak ti nevadí počkať 3 mesiace a ozaj sa nestretnúť s partnerovými spermiami, určite by som to volila radšej ako IVF, ja som mala alergiu v hodnote 140, pocali sme prirodzene, ale mali sme pauzu, mne po stimulácii bolo hrozne zle, bola som nafúknutá, neodhadli mi ovulaciu, reagovala som na ňu extrémne a mala som aj veľmi veľa vajíčok, nakoľko s plodnostou u mňa nebol žiadny problém.. IVF je riešenie pre páry s problémom, alergia na spermie je úplne normálna, keď sa dlhodobo pokúšate..nie je to vada a ani neprekonateľná prekážka..

bocka33
18. dec 2022

@senticka ak ta to upokojí,my máme vačší vekový rozdiel a manžel je ešte starší od tvojho 🙂 cca 5. januára začinam stimuláciu,tiež ideme prvý krát tak mám troška strach ale to dáme 😁 túžba po bábätku je silnejšia. Budeme sa navzájom podporovať 😁🤩

senticka
autor
20. dec 2022

@bocka33 veľmi ma to upokojilo, ďakujem. Môžeme si počas procesu kľudne aj popísať 🙂

bocka33
20. dec 2022

@senticka jasné kľudne môžeme 😊

xnatalkax
17. jan 2023

@senticka ahoj. No co ako prebieha stimulacia? ☺️

senticka
autor
17. jan 2023

@xnatalkax ahoj, mile ze si sa ozvala. Z dlheho protokolu som mala nakoniec kratky, lebo som sa toho zlakla a nezacala pichat 25.12 🙈 ale az od 3.1- ked mi zacal meznes. Stimulacia prebehla uplne bez komplikacii, neziaducich ucinkov, ziadne bolesti, ziadne zdute brucho, priznam sa ze aj vino som si dala aj cigaretku v procese 😀 v nedelu som mala odber oocytov, mala som 35 zrelych aj odobratych, dali sme si oplodnit 12, vsetky sa ujali zatial 🤞

bocka33
18. jan 2023

@senticka nám sa situácia úplne zmenila 🙈 menzes nechodil a keď meškal 4. deň urobila som test a pozitívny 🤩 boleli ma kríže 2 týzdne ale teda poriadne tak sme s manželom nové matrace kúpili že asi je to tým 😁 Šok to bol poriadny ale krásny, som teraz v 6. týždni,už len aby bolo všetko v poriadku a malo to šťastný koniec

senticka
autor
18. jan 2023

@bocka33 tak toto je asi najkrajšie prekvapenie! Zo srdca blahoželám! ❤❤❤ nech to dopadne čo najlepšie

bocka33
19. jan 2023

@senticka ďakujem moc 🤩🍀

xnatalkax
20. mar 2023

@senticka ahoj, ako ste dopadli? 😊

senticka
autor
30. mar 2023

@xnatalkax ahojky, 15.2 som mala úspešný KET ale 11.3 čo vychádzalo 6+2tt som začala hrozne krvácať, skončila som v nemocnici, mala som zrazeninu a plod to neprežil :/ a ty ako? Dufam, ze lepsie 🤞

xnatalkax
30. mar 2023

@senticka to ma velmi mrzi. My sme ani ku vkladu neprisli. Embryia sa na 4 den prestali vyvijat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre