Úspešné mimotelové oplodnenie i napriek fajčeniu

henya
1. aug 2016

Ahojte,
v septembri mam planovane prve kolo IVF vo Ferticente koli uplne nepriechodnym vajcovodom. Najdu sa tu zienky, ktore boli uspesne pri IVF aj napriek tomu, ze sa neobmedzovali v nicom a ani vo fajceni nie? Viem, ze ma mozno par zien za to odsudi, no som fajciarka, akonahle zistim, ze som tehotna prestanem s fajcenim a dokonca si dam pauzu aj od IVF kym nezistim ci sa zadarilo...Ale musim prestat uz teraz?
Velmi krasne dakujem za kazdu odpoved 🙂

zojaaa
1. aug 2016

Ahoj, ja som tiez fajciarka, ivf mi vyslo az na 5krat a fajcila som az pokial som nemala pozitivny test....asi by ma porazilo, keby som ten tlak prezivala bez cigariet....chapem to a je to tvoje rozhodnutie v ktorom momente prestanes fajcit...ci pred ivf, po vklade, po pozitivnom teste....

janka258
1. aug 2016

@henya kým zistíš,že si tehotná,tak dieťa bude mať tú najdôležitejšiu fázu vývinu už skoro za sebou, takže ak si myslíš, že dokážeš prestať tehotenstvom,tak si predstav, že tehotná už si dopraj bábu vyvýjať si orgány v netoxickom tele,to je najmenej čo môžeš pre svoje dieťatko urobiť 🙂 telo sa ti za ten čas troška očistí, nasaď si nejaký detox a uvidíš, bude to stáť za to. Držím palce tebe aj manželovi/priateľovi.Predsa je odvykanie spojené s určitými nervami, tak si aspon plynule zvykne na tehotenské hormonálne výbuchy 🙂

mmisenka
1. aug 2016

no najhorsie co mozes asi urobit je prestat presne ked si najdes pozitivny tehotensky test..vtedy sa Ti telo zacne cistit od vsetkeho bordelu a vsetko pojde babatku..vzdy sa odporuca prestat fajcit postupne... naozaj Ti to nestoji za to prestat uz teraz a trosku si upratat v sebe?

lenca9219
1. aug 2016

@henya ahoj, ja som bola tiež fajčiarka no v momente ako som začala min.t.užívať hormóny pred ivf tak som prestala... Prvý den bol najťažší...teraz po týždni mi uz daako ani nevadí,keď niekto fajčí vedľa mňa... A jeden z dôvodov,okrem toho ze som chcela aby bábo nemuselo somnou prekonávať abstinenčné príznaky fajčenia ....bolo aj to,že užívanie hormónov a fajčenie môže spôsobiť embólie pľúc a žena môže zomriet... Manžel je lekár a ja som tiež zdravotníčka, tak vieme čo všetko sa môže stať.... Skus prestať, však ku fajčeniu sa môžeš vrátiť kedykoľvek po pôrode, ale vynosit zdravé dieťa nie... Držím palce aby si to aspoň skúsila

henya
autor
1. aug 2016

@janka258 dakujem za radu 🙂 vyzivujem telo ako sa len da, aby aspon dostavalo co moze ked mu uz co to beriem, tak sa nad tym budem musiet asi vazne zamysliet 🙂

henya
autor
1. aug 2016

@mmisenka asi ano, dakujem za nazor 🙂

henya
autor
1. aug 2016

@lenca9219 ahoj lenca, dakujem velmi pekne. A myslis, ze pomoze uz aj to ked si prestala tesne pred IVF a nie niekolko mesiacov pred napríklad? My ideme na posledne dva augustove tyzdne na dovolenku a tam to asi nedam, ale po navrate chcem hned prestat, pretoze si uz budem pichat hormony atd...

papricka33
1. aug 2016

@henya nič nemusíš. Tvoje dieťa, tvoje rozhodnutie, tvoja zodpovednosť. Myslím že všetkým okolo je to jedno a nebudú strácať čas nad nejakým odsudzovaním 🙂 Je to len na tebe, čo dokážeš pre svoje dieťa obetovať.

henya
autor
1. aug 2016

@zojaaa dakujem krasne 🙂 Ano ved toto je to, ze je to o psychike. Ked prestanem fajcit, uz psychika pracuje, pretoze vie preco som to urobila a to hra tiez potom svoju rolu ☹ Kamaratka otehotnela na druhy pokus IVF a poradila mi nech sa rozhodne v nicom neobmedzujem, tak asi urobim taky nejaky kompromis...prestanem chvilku pred IVF 🙂

14nunu10
1. aug 2016

Ja som tiez do stimulácie fajcila a počas som stiahla jednu od nervov a priberania /pribrala som 8 kíl/ počas stimulácie ..vrrr všetko sa dá keď sa chce a keď je motivácia ..odsudzovať ta nemáme právo,je to tvoje telo,tvoje babo,tvoj život,ale určite nájdeš tu správnu cestu 😎😉😉držím palce

henya
autor
1. aug 2016

@14nunu10 Dakujem nunu, pekne si to napisala...Fuha a 8 kil si pribrala z hormonov? No super, ja som za posledny rok a pol nabrala na seba 8 kil a teraz mam dalsie pribrat? To uz budem ako velryba 😀

14nunu10
1. aug 2016

@henya no a teraz zas priberam budem rodiť ako slonica no čo už ....pre babo všetko,na chudnutie po pôrode času bude dooost ..a nemusíš pribrat,niektoré baby stimulaciou schudli..kiežby 😁

lenca9219
2. aug 2016

Ahoj @henya,no do ivf mam ešte vyše mesiaca a myslím, že vždy lepšie prestať skôr ako v deň zákroku ;) Prajem ti, aby si si užila poriadne dovolenku,oddýchni si ;)

tana85
2. aug 2016

suhlasim s tym, ze prave vtedy ked prestanes sa telo zacne zbavovat toho, co cigarety napachali. a ak sa to bude diat uz ked sa babo bude vyvyjat v brusku, tak to nie je dobre. ides na drahy zakrok, ktory je zataz pre samotne telo a este ho chces trapit cigaretami ci naopak detoxikaciou? nechcem poucovat, to vobec nie, ale prestat este pred stimulaciou je len zaciatok toho ako potom vyzera zivot s dietatom - ked tvoje potreby a pohodlie ustupuje malemu cloveku. ked ti to teraz pride zatazko, ako zvladnes ten nedostatok spanku, slobody...lebo aj toto robis pre dieta, po ktorom zrejme velmi tuzis

henya
autor
2. aug 2016

@14nunu10 babo da zabrat, takze kilecka pojdu po porode dole ani nebudes vediet ako 🙂 pfj pfj pfj, nech vsetko dobre dopadne a nech je porod hracka 😉

nyusika
2. aug 2016

nedas to nikdy, pokial si to neuopraces sama v hlave.
a je jedno, ci budes na dovolenke, alebo niekde na samotke zavreta.

musis si urcit priority.
predpokladam, ze ked chces absolvovat IVF, dieta patri medzi zalezitosti s velmi vysokou prioritou.

takze energiu, ktoru vkladas do nzmyselneho hladania rieseni, preco neprestat uz hned teraz, investu radsej do AKO prestat hned teraz.

ja som kedysi fajcila ako tovarensky komin, normalne extraliga, najmenej jedna skatulka denne. prestala som zo dna na den a nepribrala ani gram.
a urcite nie som jedina, poznam x dalsich,m aj tuhsich fajciarov, co to dali.
zaklad je, ze sama musis CHCIET !

henya
autor
2. aug 2016

@nyusika Chcela som len vediet nazor tych, ktore boli presne v takejto situacii a ako ju vlastne riesili. Su miliony zien, ktore otehotneli kym fajcili (prirodzene) a prestali az po zisteni a maju zdrave, krasne deticky, takze ak to vyznelo, ze travim 8 hodin zo svojho dann "nezmyselnym hladanim rieseni" tak sa ospravedlnujem za chybu vo vyjadreni...Chcela som len vediet, ako to riesili ine zienky, to je vsetko....

katharinka24
2. aug 2016

@henya Ahoj ja som na tom ako ty 🙂 ale budem sa snazit prestat este pred stimulaciou. Uz som obmedzila na 4 denne a asi by som nesla s tym pocit ze fajcim do ivf. Je to ale na kazdej z nas no ale my sle silne zeny a zvladneme to co ty nato ? 🙂

henya
autor
3. aug 2016

@katharinka24 ahoj 🙂 to je mileee, jasne, ze to zvladneme...mne vychadza IVF v druhej polke septembra, takze uz je cas s tým nieco urobit 🙂 Dakujem za motivaciu :-* Kedy ti vychadza termin IVF? Ides prvýkrát?

katharinka24
3. aug 2016

@henya Ja nikoho nechcem sudit. Tiez mam zname co fajcia aj napriek tehotenstvu. Nepaci sa mk to ale nie som tu od toho. Je to kazdeho vec. No ja cakam na ms a potom hned idem na injekcie. Cca toho 17-18 augusta. Ano moje prve verim ze aj posledne. A co ty ?

henya
autor
3. aug 2016

@katharinka24 Zdielam tvoj nazor a uprimne si myslim, ze je nas tu neúrekom, len sa mnohe baby boja, ze budu ostatnými sudene....My sa uz pokusame dlho o babo a medzitým som uz dvakrát prestala fajcit raz na rok a raz na 8 mesiacov, zmenila zivotny styl atdl atd... ale neprinieslo to zelany výsledok ☹ Zistilo sa, ze je pes zakopany niekde inde, takze sme odkazani na IVF 🙂 Bude to tiez nasa premiera a verim, ze z toho neurobime serial 😀
V tvojom termine odchadzame na dovolenku, tak budem silno drzat pästicky nech to vyjde a po dovolenke ma verim potesis pozitívnou spravou 🙂 pfj pfj pfj...

katharinka24
3. aug 2016

@henya Ja ti to poviem tak, mne je uplne jedno ci ma bude niekto sudit, alebo nie. Pretoze nikto nevie cim som si presla a cim prechadzam a nikto nezije moj zivot. Tak isto nebudem odcudzovat alkoholika, ked neviem kde je skryty jeho zaciatok pitia. Ale este ti asi neprinesiem pozitivnu spravicku nakolko zacinam len injekciami a to bude trvat cca 14 dni mozno viac. A kam idete na dovolenku? V tichosti zavidim, my sme uz boli ale este by som isla. 🙂

henya
autor
5. aug 2016

@katharinka24 jedno kedy sprava bude, hlavne nech je pozitivna 🙂 Napisala som ti sukromnu spravu... 🙂

nina0987
5. aug 2016

@henya ahoj,tak ja som tiez dlho fajcila,ale v ramci pokusov o otehotnenie som sa s tym postupne pokusala prestat..poslednu cigu som si dala este pred stimulkou,s tym ale ze som uz v tom case fajcila len prilezitostne..no a vravela som si,ze vydrzim a ak by nam to nevyslo,tak si ako bolestne dam urcite drink a cigu🙂nastastie sa to uz nestalo a vyslo nam to na prvy sup🙂inak odkedy som tehotna,na cigu nemam vobec chut,takze si myslim,ze sa to urcite da zvladnut🙂tak ja by som ti poradila skusit to aspon postupne obmedzit na co najmenej cig,idealne do stimulky na nulu..a ked mas stimulku az v septembri,tak to nie je este tak blizko a mohlo by sa ti to podarit🙂drzim ti palce

dadka0110
5. aug 2016

ja som pocas stimulky pribrala 13kil a tiez som si vravela ze ked uz zacnem pichat atd tak prestanem fajcit ale to sa mi nepodarilo...niesom bohuzial taka silna aby som si povedala dost a uz nefajcila.... takze som fajcila aj pocas stimulky....menej, ale predca...dalej som si vravela ze ak to vynde tak prestanem....no samozrejme ze to nastastie vyslo a aj tak som nedokazala prestat...fajcim menej ale ...po spravnosti by si mala 3-4mesiace pred planovanym tehotenstvom prestat aby sa ti telo ako tak ocistilo.... kamaratka zas prestala z jedneho dna na druhy a to fajcila skatulku denne....obdivujem take co to dokazu...drzim palce aby to vyslo vsetkym ktore chcu prestat fajcit a hlavne drzim palce aby sa vam vsetkym snazilkam podarilo male babatko 🙂

henya
autor
6. aug 2016

@nina0987 dakujem velmi pekne 🙂 verím, že sa raz určite podarí...Už to začínam pomaly obmedzovať a do stimulky sa dostanem určite na nulu, pretože ako lenca vyssie pise, ide tu aj o moje zdravie a zivot a zahravat sa s cigaretami a hormonmi nie je sranda. Takze je to jasne. Velmi sa tesim, ze sa vam podarilo na prvy sup..je to velkou motivaciou pre nas ostatne 🙂 teism sa s vami a drzime palce nech vsetko lahko a v poriadku prebehne v den D 🙂

mircalla
6. aug 2016

@henya nefajcim, ale mam za sebou IVF. A nie jedno. Ak uz chces do IVf investovat svoj cas, energiu, peniaze, v podstate aj zdravie (nie je to bezrizikove), mala by si byt byt schopna tomu dat 100% - a teda nefajcit. Okrem toho tie hormnalne lieky su riadna pecka aj bez cigariet, najma ak budes mat vyssie davky

henya
autor
6. aug 2016

@dadka0110 dakujem pekne 🙂 verim, ze sa vsetko podari co sa ma....a dakujem za tvoju odvahu napisat. Verim, ze je nas tu vela, len sa baby proste boja odsudenia. Ale ako mnohe pisu, kazda mame volbu rozhodnut sa. No som rada, ze aj fajciarkam sa dari otehotniet a nie su koli cigaretam odsudene na zivot bez deti. 🙂

nina0987
7. aug 2016

@henya super,ze to zacinas postupne obmedzovat a presne ako pises,je to riadne mnozstvo hormonov,treba byt co najviac fit,aby to telo dobre zvladlo..zase ale musim povedat pravdu, ja som si to obdobie pred stimulkou celkom uzila,vravela som si,ze musim byt najma v co najvacsej psychickej pohode,takze som aj dost chodila von a nezila som nejako asketicky..takze si hlavne dobre oddychni a uzi dovolenku,aby si nacerpala energiu🙂a dakujem ti pekne,dufam veru,ze to dotiahneme do uspesneho konca a tebe drzim velmi palce,aby vam to vyslo🙂

henya
autor
7. aug 2016

@nina0987 dakujem pekne 🙂 Snazim sa presne ako hovoris doplnit energiu, vitaminy, ale tiez nelezim na gauci a nerozmyslam nad tym co bude...uzivam si veci, ktore ak sa zadari pojdu na pekne dlho bokom 🙂 🙂 🙂 urcite sa este citame....budem sa tesit na noviny od teba, ked pride den D 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre