Utrogestan a bolesť po intrauterinnej inseminácii

boobaa
24. máj 2013

Ahojte. Bola som na 7 iui. Od 5 dna mam kazdy den (dnes 11den po iui) stale v priebehu dna bolesti v podbrusku presne ako prvy den mrchy. Chcem sa spytat ci je za tu bolest zodpovedny utrogestan? Neviem a ani sa mi nepodarilo nikde zistit ci utrogestan sposobune rast vystielky a ta teoreticky moze tuto bolest sposobovat. Mam za sebou 7 iui, ale v predchadzajucich pokusoch ma iba pichali vajecniky... dakujem za odpovede, nazory.

snazilka1983
24. máj 2013

ano utrogestan sposobuje bolesti podbruška.

boobaa
autor
24. máj 2013

@snazilka1983 dakujem ti. A nevies cim to je sposobene? Je to tym ze kvoli progesteronu rastie sliznica? Ja som z toho magor :( Absolutne nikde na forach a ani na ceskych som nenasla temu kde by sa toto preberalo.

snazilka1983
24. máj 2013

@boobaa veru neviem cim to je sposobene, mozno tym ze mas v tele viac progesteronu ako obvykle, ale ked som chodila na IUI a vzdy uzivala utrogestan tak sme to s babami preberali ze to on toto sposobuje tak ako aj zvysuje BT

boobaa
autor
24. máj 2013

@snazilka1983 dakujem ti 🙂 ty si tiez po iui?

snazilka1983
24. máj 2013

@boobaa noo uz po troch neuspesnych asi pred rokom uz sme sa nato vykaslali 😅

boobaa
autor
24. máj 2013

@snazilka1983 j som si odkrutila 7 x iui a 2 x ivf :( v pondelok idem na krv po tom 7 iui. Ale mam pocit ze ani to nevyslo. Boli ma sice to podbrusko ale urcite je to ten utroš a prsia naliate a bolave uz ani nevnimam. Hold osud sa so mnou zahrava.

snazilka1983
24. máj 2013

@boobaa no so mnou sa tiez osud mrzko zahral. po tych 3 IUi som mala ist na IVF uz uz som cakala kedy dojde mrcha aby som zacala pichat injekcie a samozrejme mrcha si nedosla lebo som ostala tehu prirodzene , ktore skoncilo v 8 tt. peniaze na IVF sa minuly a teraz si mozem doslova trhnut nohou ako sa povie. ☹

boobaa
autor
24. máj 2013

@snazilka1983 boze :( to mi luto. Ani si nechcem predstavit aka si musela byt stastna ked sa zadarilo a potom abort :( ja som potratila po 1 ivf dvojicky v 25tt. Mame to tazke my zeny. Buduci zivot chcem byt chlap.

snazilka1983
24. máj 2013

@boobaa noo to som veru bola ale kukam ze ty si to mala este tazsie. potratit v 25 tt to uz by som asi nerozdychala. a co sa stalo?

boobaa
autor
24. máj 2013

@snazilka1983 pricina nebola zistena. Vsetky tri sme boli zdrave. Telo sa jednoducho rozhodlo ze ide rodit a uz to nedokazali zastavit :( Ja som zrela na prasky. U mna to tak kolise, raz som v pohode a o tyzden myslim na samovrazdu. Takto sa tocim uz rok a pol.

snazilka1983
24. máj 2013

@boobaa no to verim. ☹ ale neboj raz sa podari. a testik si si este neskusala robit?

boobaa
autor
24. máj 2013

@snazilka1983 robila som si vcera. Nevdrzala som :( ale skorom som si ho urobila aj tak. 10 den po iui a biely.

snazilka1983
24. máj 2013

@boobaa este to nezahadzuj za hlavu boli baby po iui co sa im ukazal duch az na 12-14 dpo

boobaa
autor
24. máj 2013

@snazilka1983 dakujem. No urobim si druhy v nedelu a v pondelok na krv. Potom uz je na rade 3 ivf.

snazilka1983
24. máj 2013

@boobaa tak drzim palce aby si to 3 IVF stastne obisla 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre