Vyšlo vám umelé oplodnenie na prvýkrát?

mima2013
26. nov 2016

ahojrte boli ste niektora na umelom oplodneni
dnes mi odobrali vajicka a chcela by som sa opytat ze ked vam robili vklad ci vam to vyslo na prvykrat
velmi tuzime po babatku a verime
odobrali mi 14 vajicok priatel ma spermie v poriakdu aj aj som zdrava
vdaka za rady a odpovede

fitdeska
13. jan 2017

mozete, ja pisem len, ze pozor na ucinky byliniek. ale najlepsie urobite, ak nebudete nic menit oproti obvyklemu sposobu zivota, mozno iba pridat tie dlhe pomale prechadzky. Kazda zmena je pre organizmus stres a musi si s nim poradit, tak nebude mat cas ani silu riesit nejake embrijko v maternici (velmi zjednodusene povedane)😉

domca002
14. jan 2017

mima2013 a muzovi kedy zobrali spermie na vklad?moj chodi na tyzdnovky a chystame sa na umele a vobec neviem ci sa to robi az ked mne odoberu vajicka alebo mozu aj predtym ci ako to vlastne je?

bambulka2015
14. jan 2017

@domca002 muzovi sa odoberaju spermie pri odoberani vajicok, kedze vajicka sa hned musia oplodnit. Ci oplodnenie vyjde je zial otazne. My sme mali dokonca ICSI. Manzel mal aj opakovane, aj po terapii, velmi zly spermogram. Ma dostatocne mnozstvo dobrych spermii ale ziju kratko a na pol ceste k vajicku odumieraju, cize normalnou cestou by otehotnenie bola u nas loteria asi za milion, a mozno aj za milion rokov (4 roky sa neudialo nic). Takze sme museli tomu dopomoct.
Zalezi aky postup mas, ale ak klasicke IVF, tak bud idete na odber vajicok obaja a este v ten den on odovzda spermie alebo moze odovzdat aj skor a sa preskumaju a zmrazia. Ale cerstve su najlepsie.

bambulka2015
14. jan 2017

@mima2013 uz ma po? Ako?
Nam vyslo hned na prvy krat, ja som uplne zdrave, muz zle spermie (pomale) a tiez vek. Skusali sme dlho, takze uz nam ostavala len tato moznost.
Mala som slabu stimulku (veeelmi slabu) a predsa sa mi urobilo 12 vajicok, 8 sa oplodnilo. 4 zmrazili, jedno sa prestalo vyvijat, jedno nebolo nejak dobre a dve najlepsie mi vlozili.
My zijeme v zahranici, sa SK po citani hlavne tu na MK, by som do ziadneho CARu nesla, väcsinou im ide len o prachy. Este tak Brno v Cechach sa zda ludske a snazia sa fakt ze pomoct.
U nas sa odporucaju dve, jasne, je tu "riziko", ze budu dvojicky, ale to clovek nevie ani pri prirodzenom otehotneni. Ja som rada, ze sme dali vlozit dve, obe sa ujali ale v ca.7-8.tt sa jedno vstrebalo. Proste zmizlo. Lekar vravel, ze toto je bezne aj pri prirodzenom otehotneni, len sa o tom neviem, kedze väcsiou sa prva prehliadka robi neskor ako v 5.-6.tt.
Nasa bambulka ma uz 18 mesiacov a je to velmi sikovne, zdrave dieta, nic jej nechyba. A ani mne, mne tiez extra hormony vobec neuskodili. tehotenstvo tiez bolo bez problemov, cely cas som chodila do prace, lietala po svete, do konca tehu sportovala, nijak sa neobmedzovala a to uz som fakt stara paka.😂

alexa933
14. jan 2017

@domca002 ahoj ja ked som zacala prvu stimulku tak priatel mal ist mimo sk na 3 tyzdne.Pytala som sa na to ze co teraz a povedali mi ze neni vobec problem ze pri mojej kontrole on odovzda material a zamrazia to.Treba to ale dopredu nahlasit neviem ci aj cez tyzden ale cez vikend isto.Samozrejme musi mat 3/4 dni pauzu od sexu. Takze ak on nema daky speci problem tak sa na to spytaj isto to robia aj v inych centrach.Ja som to potom neriesila ze stimulku som stopla a pojdem do dalsej a mam istotu ze uz bude na sk .

domca002
14. jan 2017

a preco musi byt doma na stimulku?treba este chlapa k tomu?ci staci ked da spermie a zena uz vybavy zariadi sama ako vzdy 🙂

alexa933
14. jan 2017

@domca002 ja som mala zacatu stimulku 4 den cize keby odisiel na 3 tyzdne mimo ja by som mala uz po opu.A spermosky by boli v zahranici.😂 Tak ak vies cca kedy mas vyber a vychadza to tak ze muz bude v praci alebo dakde a nema sancu sa v den tvojej opu tam dostavit tak sa to da riesit takto ze on to odovzda skor a zmrazia to aby to bolo nachystane na den ked ty budes mat vyber.Inak by si mala pruser obrazne.Potom si ty vybavis uz vsetko bez chlapa ja som vedela ze v dany termin by nebol na sk. Ty potom uz len v den vyberu potrebujes daky doprovod je jedno koho. Cize vsetko si vies vybavit sama.Len to treba nahlasit do predu ak sa muz nevie dostavit ty ho tam potrebujes jedine na spermosky a zmluvu podpisat pocas celeho ivf .So stimulkou muz nema nic .

domca002
14. jan 2017

dakujem za rady my to mame dost blbo s tou jeho robotou

alexa933
14. jan 2017

@domca002 nemas zac aj nam to zrovna tak blbo vyslo ale mne povedal dr ze lepsie ze to stopnem lebo ze mi dala nizku davku a mala som len jedno vajko na 4 den. Co by bol velky risk a vyhodena ziadost + peniaze tak ze odporuca to stopnut a ist do novej stimulky este raz.Preto sme nedali mrazit te spermosky kedze teraz 26 zacinam novu stimulku tak by to nemalo vyznam ze teraz bude k dispozicii😉

mima2013
autor
27. jan 2017

ahoj baby viete mi poradit ? zacala som brat progeston . vaginalne tablety viete mi poradit kvoli comu sa vlastne berie ? a mozem pit v priebehu uzivania kavu ?

lilianna1988
27. jan 2017

@mima2013 to je tehotensky hormon,na udrzianie plodu laicky napisane😊ja ho beriem uz 9tyzdnov

mima2013
autor
13. feb 2017

baby prosim vas poradte mi kolko ste si davali vkladat embriii dve ci jedno citala som ze dve su lepsie vraj sa vzdy aspon jedno ujme co myslite baby poradte

marculik
13. feb 2017

@mima2013 ja som si tiez vzdy vravela,ze pri dvoch je vecsia pravdepodobnost ,ze sa uchyti aspon jedno ,ked mi vlozili dve jedno nic a druhe sa uchytilo no dalej nic odislo a teraz som si dala vlozit 1 a podarilo no bol to moj 6 pokus ,proste ked to ma vyjst staci aj jedno ,uvidis sama sa rozhodnes ako to budes citit ☺ vela stastia

katatko351
13. feb 2017

@mima2013 ja som uz mala 6 vkladov s 2 embryjkami a az ten 6 sa podaril jedno embryjko sa uchytilo ale odislo v 13 tt😢 prajem ti aby si mala viac stastia a podarilo sa🙂

mima2013
autor
13. feb 2017

noo uvidime dakujem za rady baby naozaj noo ved sa rozhodneme mame este cas !

domca002
13. feb 2017

dievcata ako dlho ste cakali na vysledky genetiky?

zofka1234
13. feb 2017

@mima2013 ahoj nam odobrali asi 10 vajicok 5 oplodnili. Jedno zaviedli. A vyslo to na prvy sup!!!!🙂 prave mi nas 4 dnovy zazrak spinka v naruci.,drzim palce vzdy som vedela ze to stoji za to. Neviem ho prestat stiskat a pusinkovat.

mima2013
autor
13. feb 2017

@zofka1234 dufam ze to vijde aj nam 🙂 nic viac si neprajem na svete 🙂 ja mam maternicku v poriakdu aj vajecniky reaguju len su nepreichodne muz je tiez zdravy aj spermie ma dobre tak verime 🙂

babusik85
13. feb 2017

@domca002 My sme cakali len tyzden a pol,ale nam robili v reprogene a stalo 1000€.
Inde cakaju dva mesiace.
Kde Vam robia?

domca002
14. feb 2017

@babusik85 my ideme do kosic do sukromnej

babatkoo
29. aug 2017

Ahojte, som pred KET. dostala som od lekara ESTRIMAX na zdvihnutie vystielky maternice. Ako na potvoru ked je sviatok a nemozem ist lekarovi, som dnes zacala na 15DC slabucko do ruzova krvacat. Ovulacia to na 100% nie je. Je mozne ze to mam z toho ESTRIMAXU? Na kontrole som bola minuly tyzden. Vsetko ok, ziadny polyp ani myom....

babusik85
29. aug 2017

@babatkoo ahoj,mozes mat z estrimaxu. Ja som tiez spinila.

babatkoo
29. aug 2017

@babusik85 dakujem za odpoved 🙂 riesili ti davkovanie alebo vysadili tento liek? Ja zajtra bud zavolam alebo rovno pojdem do centra.

lilo0709
12. dec 2017

Bola tu nejaká z vás aj na klinike v Martine? Sanatórium Helios?

hunka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilo0709
23. dec 2017

@hunka jaj tak to si ma veľmi potešila 🙂 nás to čaká v apríli...môžeš mi povedať prosím čo všetko nás čaká?

ronaldoboss
18. feb 2019

@fitdeska ahoj velmi ma zaujala tvija diskusia o umelomom oplodnenie lebo sa chystame tak isto na umelko a neviem si vibrat v ktorom centre bi bolo naj lepšie vobec nemam skusenost.prosim ta vam gde spravili v ktorom centre ste boli? Ako sa vam to podarilo? Lebo mi mame azospermiu moj manzel nema žiadne spermie tak nam odpuručali aj messa tessa až potom ak sa najdu tak potom na umelko.vdaka za info ahoj Sandra

ronaldoboss
18. feb 2019

@babusik85 ahoj pišeš že si bola v reprogene na imelko ale gde si išla v zahraniči alebo na slovensko? Prosimta napiš lebo nas čaka to iste a nevieme gde bude naj lepšie.vdaka za info ahoj

babusik85
18. feb 2019

@ronaldoboss my sme boli v Bratislave. Ale uz by so nesla cez nich. Platili sme tisic eur,a inde by to iste spravili zadarmo cez poistovnu. Len inde treba dlhsie cakat.

ronaldoboss
19. feb 2019

@babusik85 a aky ste mali problem?podarilo sa? Čo vam spravili že ste platili 1000eur?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre