Životospráva po KET/ET. Aké nápojde a bylinky môžem?

Ziadna fyzicka namaha a stresy, oddych, dostatok spanku, zdrava strava. To vsetko sa snazim, na stravu si davam pozor, ziadne "umele" veci resp. co najmenej. Ale viete mi poradit ohladne napojov? Viem, ze kava a klasicke caje by sa nemali kvoli kofeinu, vraj nie je dobry pri zahniezdovani embrya. A ine caje ake mozem? Ktore bylinky su OK? Nemate nejaky uzitocny link? Dakujem.
Strana
z4
Dole
PredošláStrana
z4
marinka
29. okt 2008
Ale ty jsi vlastně neměla PK, že? Tak to jo 😉
veria
29. okt 2008
Já taky 10. den po ET. Dýl bych to prostě už nevydržela 😉
kacarinaautor
29. okt 2008
No teda, nebola som tu medzicasom a aka debata sa rozputala 😃 Vdaka.
Ja som teda teraz po prvom KETe (3. den), ET sme museli kvoli OHSS odlozit. Mne doktorka po KET tiez kazala cca. 2 dni veget a polihovat a potom normalny rezim, ale bez tej fyzickej namahy, mam sa velmi "vyhybat chripkovym virusom" a tiez zakaz sexu do tehot. testu, cize cca. 14 dni. Ja pracujem doma pri pocitaci, takze to je v pohode. Akurat si poobede s radostou pospim :-N Ale tie caje ma velmi zaujimali, lebo ja som dost cajickova a to mi teraz velmi chyba. Zatial som sa rozhodla, ze na tychto 14 dni ani kavu ani caj a potom uvidim. 😎
cikyta
29. okt 2008
len-ked som rozprávala aj kolegynke o čilly papričkách,tak tá mi povedala,že mala vážne chorého muža.Cosi mal z vnútornými orgánmi a len chudol a bol viac a viac chorý... |-| A niekde si prečítala o čilly a skúsila mu ich dávať pár mesiacov.Pri najbližšej kontrole povedal lekár,že niečo sa stalo,lebo telo sa uzdravuje!Kolegyna spomenula čilly a dr.povedal,že čilly sú vážne zázračné,lebo prekrvujú riadne všetky vnútorné orgány a naozaj sa odváži tvrdiť,že mu viac menej zrejme zachránila život.Teda-v tomto prípade jej nevedel dať ani iné vysvetlenie ana jeho zázračné vzchopenie.
No a aj táto skúsenosť ma trošku nakopla k tým čilly.Samozrejme len do ET,aby som už potom bábätku neškodila. 🙂
len
29. okt 2008
Ne, vlastně jsem 16 dní od OPU 😉 Zítra dobírám ten Utrogestan a vím, že kdyby nebyly //, už bych se k tomu nedokopala. A navíc chci mít fakt jistotu, 12.DPO by sice něco být vidět mohlo, ale kdyby nebylo, byla bych akorát zbytečně nervózní... Prostě vím, jak sama na sebe, a snažím se preventivně vyvarovat stresu 😃
imca
29. okt 2008
len, s tím notebookem jsem se taky zpočátku bála (ale já ho teda nikdy neměla na břiše, ale na nohách a ne moc dlouho), ale kamarád programátor mě vyvedl z omylu - že to vyzařování je kravina, spíš by asi mohlo vadit to teplo (noťas se takhle totiž dost zahřívá)
cikyta
29. okt 2008
len-mala si PK?
teri81
29. okt 2008
Ahoj všem, mně teda řekli,že 10. den je ještě brzy a že to nemá cenu testovat, zbytečně bych se prý vynervovala.
Já totiž začala 9. den krvácet a tak jsem chtěla testnout dřív,páč jsem byla pěkně na nervíky,ale sestřička i doktor mi to rozmluvili. Testla jsem o den dřív - 14. den,ale myslím,že ten 12. den je ok.

Jinak já mám za sebou transfery 3 - po prvním jsem přijela domů ,lehla a ani se nehla dva dny,pak jsem už vstala a neležela,ale šílela jsem ze všeho,že něco udělám špatně a byla jsem ne nervy. A test byl pozitivní (těhotenství ale bohužel velmi brzy skončilo)
Po druhém transferu jsem taky hlavně ležela a ležela a byla vynervovaná a ted při třetí jsem odpočívala jen v den ET,pak už jsem neležela, ale byla dost opatrná,chodila jsem na procházky,vařila a tak.

Když jsem začala krvácet,tak jsem dostala nakázáno ležet a ležet a ležela jsem skoro měsíc,ale jinak pokud není problém, můžete se prý chovat normálně (opatrně s mírou),hlavně,at je psychika v pohodě.
Já se cítila dobře,když jsem přijela z ET domů a lehla si do postýlky s knížkou,měla jsem pocit,že embryjka mají taky klídek na zavrtávání (ono taky záleží,v jakém stádiu Vám je transferují - mně v tom nejvyšším,takže se uhnízdili asi ještě ten den),ale asi na tom nezáleží.
len
29. okt 2008
Cikyta, já si ty správné orgány prokrvila každodenním cvičením Mojžíšové 🙂

Kacarina, co se týče toho sexu, tak ten nám vlastně taky nedoporučili - 5-7 dní od ET, dokud se embryo neuhnízdí. Pak už by s ním nic pohnou nemělo 😉
kacarinaautor
29. okt 2008
my sme notebook na kolenach poriesili podnosom s nozickami 😃 😃 manzel sa hral na kutila Tima .. ale bolo to dobre, aspon to tak nehrialo na nohy alebo brucho 😎
jmisa
29. okt 2008
Mně taky řekli, že sex ne týden a pak už je to jedno. Tedy samozřejmě, pokud nejsou evidentní problémy.
imca
29. okt 2008
kacarina - já mám doma takový ten stolek do postele z ikey a ten je na tyto případy ideální .-) měla jsem i fotku v albíčku, ale admin mi to smazal - a to na té fotce byl vidět monitor a na něm koníkovská diskuze :-N 😎
len
29. okt 2008
Cikyta, neměla (bylo málo vajíček), jsem 14 dní od ET a 16 od OPU, takže testovat budu 15 a 17 dní po. Doporučili testnout 14-17 dní od ET, že to už by mělo být jasno 🙂

Imca, já chtěla říct, že na cokoli si člověk vzpomene, najde se nějaká "ověřená" informace, že to je rizikové 😉
cikyta
29. okt 2008
len-ak si po PK , tak už 10 den môžu byť krásne //-(kuk album)
cikyta
29. okt 2008
Jaj tak len! Už chápem teda.Držím silno palce!!!!!
marinka
29. okt 2008
Len, jsi fakt dobrá s tím testováním x-) Já jsem to tak dva poslední dny před testem cítila,že to vyšlo,ten test už bylo jen takové potvrzení x-) Ale předtím to bylo jak na houpačce, chvíli jo, chvíli ne..
Psychiku jsem teda v pohodě neměla vůbec, brečela jsem každý den, že to nevyjde a vyšlo, takže já si myslím, že když to vyjít má, tak to prostě vyjde 😉
len
29. okt 2008
Děkuju x-)
kacarinaautor
29. okt 2008
Ja ten sex na 14 dni teraz kludne ozeliem :-N , ja som teraz hlavne stastna jak blcha, ze som sa vobec dostala k tomu KET-u, lebo u mna sa velmi predlzovali vsetky terminy a odkladalo sa a cakalo a znova odkladalo atd atd ...
len
29. okt 2008
Nojo, Marinka pokušitelka, ale co já si pamatuju, tak tys to testování měla jak sport 😃
marinka
29. okt 2008
My jsme měli zakázaný sexík až do 12 tt, ale u mě bylo zvýšené riziko potratu..
jmisa
29. okt 2008
Já Len s testováním chápu, mě taky moc neláká nebo jak to říct. Klidně vydržím 😃
len
29. okt 2008
No, popravdě, jak jsem předtím sex mohla mít klidně denně, tak po IVF šla chuť rapidně dolů, jsem po tom Utrogestanu pořád unavená |-|
marinka
29. okt 2008
len, to je pravda 😃 😃
cikyta
29. okt 2008
No my už 3 mesiace nemáme žiadny sex.Najprv sme mali zákaz,potom ked sme to skúsili,mna to bolelo a taký sex nemá význam riskovať,potom ma to už ozaj vôbec neťahalo,lebo som celé dni grcala.(A mierne to trvá dodnes.Chudáčik môj muž) :-| 😃
Ja osobne som 7den po ET dostala hrozné menštruačné bolesti a už som sa lúčila s nejakými //.Ani som nechcela testovať,ale na 3 den tých bolestí som testla-a skoro ODPADLA.Zázračne aj bolesti prešli 😃
len
29. okt 2008
Já měla bolesti téměř od ET... skončily až včera 😉
veria
29. okt 2008
Asi jsou ty menstruační bolesti psychický, já měla taky břicho bolavý jako na mrchu, ale úplně přesně a // tam byly. Po testu mne to přešlo, je to zvláštní.
marinka
29. okt 2008
Já jsem měla jeden příznak, o kterém jsem vůbec nevěděla, že to může souviset s těhu, ale pak jsem to hledala na netu a našla jsem, že to může být jeden z těhu příznaků a mělo to i pár kámošek - hrozně mě bolely klouby, hlavně teda kolena. A šla jsem po ET dolů s váhou, i když jsem hrozně jedla, protože jsem měla furt hlad, ale zhubla jsem za 14 dní skoro 3 kg, což je při mé nízké váze hodně..
cikyta
29. okt 2008
len-to je dobré znamenie,že už skončili a ty nekrvácaš! 😉
marinka
29. okt 2008
A břicho na MS mě taky bolelo, měla jsem úplné křeče, ale po testu to teda nepřešlo, břicho mě dost pobolívalo asi do 7 tt..
len
29. okt 2008
No, Cikyta, mám s tím Utrogestanem dost zkušeností, abych zůstala nohama na zemi 😉 Jo, Marinko, rozežraná sice jsem, ale váha reaguje, jak by měla - kilo nahoře 😃
Strana
z4
PredošláStrana
z4