Zlý spermiogram a umelé oplodnenie

martina1431
26. feb 2017

Ahoj som tu nová chcela by som sa opýtať s priatelom sa snažíme o bábätko uz rok a pol sme mladí ja 26r. On 29r. Ja som úplne zdravá už sme toho aj dosť podkúšali od inofolicu partnerského balíčku po pitie alchrmilky kyseliny listovéj maci peruanskej kotvičníka zemného duphastonu a stale nič ani jedno tehotenstvo. Moja gyndoška nám už teda nevedela pomôcť tak nas odporučila do centra reprodukčnéj medicíny tam nám spravili mne komplet nanovo vysetrenie a priatelovi spermiogram a v teraz 24.2. Sme si prisli vypočuť výsledky ja plodná ako jabloň priatelov spermiogram úplne zlý vraj mal len sedem spermií. Som zúfala aj on to ťažko znáša odporučili nám jedinú možnosť umelé oplodnenie ale predtím má priateľ brať este dva mesiace vitamíny na tvorbu spermií a o dva mesiace sa spraví ďalší spermiogram. Má niektorá z vás podobný problém čo by ste nám vedeli poradiť. Aj to umelé oplodnenie je dosť drahé síce máme niečo našetrené ale vraj úspešnosť je len 50% za všetky radi a povzbudivé odpovede vám vopred ďakujem

lilyianka
27. feb 2017

@bambulka2015 my msme tiez 4x robený spg....js mam horm.profil ok,protilatky na spermie ok,kultivacie,ureoplazmy,mykoplazmy,vajcovody priechodné....takze urcite bude problem bud s krvou alebo imunitou....napr ja mam problem aj so slabou imunitou a castym prechladnutim..hlavne nadchy....tak mozno fakt bude nieco mne....
My mame este 4 mrazakov....ked sme sli na ET dali mi na PK 4 embrya a len jedno na vyvinulo do blastocysty co bola vlozena...o dva mesiace KET rozmrazili 4 embrya a dali na PK a len jedno sa vyvinulo do o den spomalenej morule...tu aj vlozili a zase nic....
Takze mame este pokus a mozno ho využijeme...ale ak tak najskor az v septembri....
Potom mame narok este na 2 cykly IVF..ale neviem ci vyuzijeme ak sa nezadari

miminkavi
27. feb 2017

@lilyianka to je dobre len my ani nemame sancu na prirodzene pocatie..ano viem zazraky sa deju ale uz nechcem cakat na zazrak..totiz mm ma oligoasthenoteratozoospermiu..a ktomu este tak strasne malo..tak sa modlim aby sme mali sancu na ivf..snad bude aspon jedna kvalitna 🙏

miminkavi
27. feb 2017

@bambulka2015 dakujeme za povzbudenie 😊ja sa napr. hormonov nebojim som ochotna urobit vsetko preto aby sme mali nase vytuzene babatko..a uz sa neviem dockat kedy budem moct zacat so stimulkou

lilyianka
27. feb 2017

@miminkavi mne moj gynekolog a mužovi urolog povedal,ze s jeho vysledkami sa da aj prirodzene....pricom v Ba nam povedali,ze len zazrakom...len zatial sa ani ten zazrak nekonal
Pokiaľ by sme mali vysledky ako vy tiez by sme to riesili dalsimi pokusmi IVF...len teda snad motyka u nas vystreli ak normalne

miminkavi
27. feb 2017

@lilyianka drzim palce aby vam to vyslo 😉

martina1431
autor
1. mar 2017

Ahojte žienky niečo nové???

takaaa
2. mar 2017

@martina1431 ahoj ☺ u nas je problem tiez u manzela. A nanestastie nas "boj" nebol tak jednoduchy ako citam v predchadzajucich pribehoch. Sme spolu uz skoro 8 rokov. Momentalne mame za sebou 3. IVF. Manzel ma tak katastroficky spermiogram, ze spermie sa nam naposledy nedozili ani toho, aby ich stihli pouzit na oplodnenie vajicok. Stale mame niekolko zmrazenych davok pre istotu. A oplodnenie je mozne iba cez ICSI. Zaujimave ale je, ze skoro vzdy sme mali 100 % uspesnost oplodnenia. To znamena, ze vsetky vajicka sa oplodnili a delili spravne az do takeho tretieho dna. Ale potom sa ich vyvin pozastavil. Niekde som aj citala, ze nekvalitne spermie mozu ovplyvnit vyvin embrya po tretom dni. Mame za sebou 4 neuspesne vklady. citila som sa bezmocne a strasne zufalo. Teraz som po piatom vklade - s konecne pozitivnym tehotenskym testom ☺🎉 ale cesta zarubana este dlha .... hocico sa moze stat, ale ked to vsetko dobre dopadne tak budu dvojky 🍼👶👶 na poslednom sone sme poculi aj srdiecka ❤ tak daleko sme este nikdy neboli 🙂

boba245
2. mar 2017

@takaaa tfuj, tfuj, nech ide vsetko takto pekne dalej. drzim päste 🙏❤

martina1431
autor
9. mar 2017

Žienky viete mi poradit ako prebieha vyšetrenie štítnej žlazy ďalej ako prebieha genetické vyšetrenie a cca kolko sa zato platí? Ďakujem za info

ivec16
9. mar 2017

@martina1431 pri vysetreni stitnej zlazy ti zoberu krv na zistenie hormonou, prehmataju ti krk, popripade spravia sono, zmeraju a zvazia ta, este pozeral ci sa mi ruky netrasu, ci mam strie- suvisi so zvysenym kortizolom... neplatila som nic, geneticke testy neviem ale predpikkadym ze tiez z krvy

martina1431
autor
9. mar 2017

@ivec16 Ďakujem

martina1431
autor
9. mar 2017

@ivec16
Ešte jedna otázka priatel má ist na urologicke vyšetrenie koli zlemu spermiogramu co mu tam asi budu robit??? Musim ho nato pripravit 😊

ivec16
9. mar 2017

@martina1431 odovzda vzorku spermii, sam ;) v miestnosti s casipismi popripade videom

zibi
9. mar 2017

@miminkavi varikokela velmi ovyplvnuje spermiogram..ako ste na tom teraz? moze brat aj 1000 vitaminov , ale proste ked je tam ta pricina , co mu vlastne semeniky otepluje, ako keby tam mal radiator, co mu to vsetko nici..
chodte na operaciu ..a potom po operacii sa oplati investovat do vitaminkov ...

ivec16
9. mar 2017

@martina1431 a na urologii mu asi teda aj pozru do rozkroku...

zibi
9. mar 2017

@martina1431 no na urologickom 😀 tak prehmata mu semeniky, pozrie penis 😀 vysetrenie prostaty myslim, ze tiez, cize prst v konecniku ... nechcem strasit a radsej muzovi nehovor 😀 🙈🙊 , ked mu bude robit vytery tak to je tiez katastrofa ... ale tak musi to prezit .. plus mozno spravi sono semenikov, pripadne hormonalny odber a ine.. podla toho ake vybavenie ma urolog a ci je aj andrologom zaroven

miminkavi
9. mar 2017

@zibi ahoj...nuz ako sme teraz natom neviem lebo este staale cakame na vysledky z genetiky aby sme mohli ist do car..ano ano ja viem ale az povie dr. ze mozme skusit najskor ivf tak to chceme skusit..totiz my uz nechceme cakat zasa pol roka alebo rok ci sa nieco zlepsi..urolog mu tiez povedal ze je to tak 50/50 a je aj mozne ze to bude este horsie..no kazdopadne urobime tak ako povie dr.v care..jemu totiz verim na 100%..ked povie najskor operovat a tak ivf tak bude tak..len neviem ako zvladnem to cakanie

miminkavi
9. mar 2017

@martina1431 geneticke vysetrenie prebieha tak ze sa vas budu pytat na choroby v rodine..tak sa popytaj doma ci ste nahodou nieco nemali..a este nam zobrali krv to bolo vsetko..urologicke vysetrenie prebiehalo tak ze sa mm vyzliekol dr ho kus pochytal tam dole a pozrel mu aj vajka sonom..a potom sa len rozpravali..moj mal paniku z toho a ked z tade vysiel tak mi povedal ze to naozaj nic nebolo..nema sa vobec coho bat tvoj muzicek..naozaj to nic nie je a bola to aj rychlovka 😉

ice2210
9. mar 2017

Ahojte 😊 pre povzbudenie párov so zlým spermiogramom- v novembri 2016 po dlhodobom snažení manžel absolvoval spermiogram. Diagnóza oligoasthenoteratozoo spermia,patologia 96%. Čiže všetky diagnózy co mohol mať aj mal. Verdikt-pripravte sa na umele oplodnenie,prip. na to,ze deti mať nebudete... V novembri 2016 (ten istý rok,o dva týždne neskôr) sme zistili,ze čakáme babo 😲 momentálne som v 18týždni a v tejto chvíli cítim prvé kopanceky 😍 Neviem ci je to zázrak alebo nastavenie psychiky lebo som bola rozhodnuta ze ak to nepôjde ešte pol roka ideme na umele,je to jedno! Podstatné je,ze to vyšlo 😉 Držím palce a verím,ze budete prípad ako my!
P.S.samozrejme skúsili sme všeličo na pomoc pri otehotneni a teraz nevieme co z toho pomohlo alebo nepomohlo 😉
P.S.2 my sme starší takže nebude to vekom

miminkavi
9. mar 2017

@ice2210 jeej gratulujeem a prajemm prijemne tehulkovanie so stastnym koncom ❤ 👶

martina1431
autor
21. mar 2017

Zienky poradte kedze nam v centre povedali ze jedina moznost je ivf v aprili ideme na kontrolny spermiogram kedze prvy vysiel oligoteratozoospermia nieco som si nastudovala a je vela zien ktorym sa to s touto fiagnozov podarilo aj prirodzene ale k veci ak sa nam podari zlepsit spermiogram kedze sme teraz na vitaminovej kure tak este pred ivf by som chcela skusit aspon jedno iui aky je vas nazor??? Chcem to skusit a ak sa to nepodari tak si povieme ze sme uz skusili naozaj vsetko a pojdeme na ivf. Mam pocit akoby naozaj kazdeho posielali len na to umele oplodnenie a to bol nas uplne prvy spermiogram kde velku ulohu zohraval stres doktorka nam dobre ze uz nevypisovala ziadost do zp a ked sme isli na druhu navstevu s viacerimi otazkami pretoze najprv sme boli v somu tak nam doktor vypisal este ziadanky k urologovi a na genetiku takze keby som tam nesla druhy krat o tychto vysetreniach by som ani nevedela dakujem za kazdy nazor

lilyianka
21. mar 2017

@martina1431 no ja neviem,ale podla muzovej diagnozy podla mna IUI nema moc vyznam...skor by som sa priklonila hned k IVF ICSI....
Zase z tej vitaminovej kury necakaj zazraky...ak sa spg zlepsi,mozno len trochu...
Tym ta nechcem odradit,ale my sme tiez skusili vsetko a spg skoro ziadna zmena...aspon nie z folandrolu...
Nam pri oligoastenozoospermii hned odporučili icsi

martina1431
autor
21. mar 2017

@lilyianka a uz mas za sebou ivf? Podarilo s?

lilyianka
22. mar 2017

@martina1431 ano mam za sebou 2 neuspesne pokusy....teraz mi prišli na to,ze mam zle vysledky z reprodukcnej imunologie...takze sa musim preliecit...ale zatial dalsie umele odmietam(e)...mame este 4 mrazakov...ale ci vyuzijeme netusim...

martina1431
autor
22. mar 2017

@lilyianka hlavne sa netreba vzdat drzim palce nech sa to podari

miminkavi
24. mar 2017

Ahojteeee..mam novinky..uz nam dosli vysledky z genetiky a vsetko v poriadku..dnes sme boli v za v care a dr povedal ze je to super a chce aby sme hned isli na ivf uz v aprili ☺ ze on poistovnu potlaci..tak sme vypisali ziadost no najviac nas potesil kontrolny spg. Minule mal mm len 22 kusov ktore sa len metali na mieste..a objem tiez len 1ml..aa dnes to bolo 2ml a picet 0,8mil co je unas fantasticke..a ze krasne plavali dopredu..a co ma najviac prekvapilo bolo to, ze ked mi brali minule krv, tak ma testovali takmer na vsetko..dokonca mi zistili ze mam hustu krv ale nic hrozne no dr chce aby som si potom povas tehotenstva preistotu pichala fraxik..myslela som ze toto sa zistuje len na hemato alebo imuno uz neviem presne..aa inak vsetko mam vyborne..juuj tesim sa dievcataa

misiatkooo
24. mar 2017

@martina1431 ahoj u nas to bolo podobne ja som bola uplne v poriadku a problem bol u manzela. Ja mam 25 a manzel 28. Manzelovi diagnostikovali oligoteratozospermiu ( zly tvar,male mnozstvo a este aj pomale) hned sme isli do umeleho oplodnenia lebo sme nechceli cakat a ja som verila ze sa to podari kedze som bola uplne v poriadku. Skusili sme nasadit vitaminy ako napr B,zinok,selen obmedzil teple kupele a alkohol. Spoliehali sme sa na Helios v Martine a podarilo sa nam na prvy pokus 😊 treba pozitivne mysliet ! Teraz sme v 10 tyzdni a verim ze to dotiahneme do uspesneho konca. Urcite chod do toho nemas co stratit a budem drzat palceky ❤

miminkavi
24. mar 2017

@misiatkooo kraasne..drzim palce aby vsetko dobre dopadlo..ja tiez verim ze sa nam to podari..moj berie folandrol a sem tam tribulus..a zrejme to ma nejaky ucinok..a takisto obmedzil teple kupele lebo ma varikokelu..alkohol on nepije. A inak aj ja mam 25 😝
@martina1431 ja si tiez myslim ze by ste to mali skusit..aa drzime si palce 😊

misiatkooo
24. mar 2017

@miminkavi vies co podla mna ten folandrol je zbytocne predrazeny. Skuste skor zinol,selen,B to je podla mna lepsia volba 😊 velmi budem drzat palceky aby ste boli tiez uspesny na prvy krat 😊 je to velmi tazke obdobie ale stoji to zato! Vytrapili sme sa ale mame bubacika v brusku. Kazdej jednej prajem aby sa to podarilo!

jankalukas178
24. mar 2017

Cawko mala som 3×spont.potrat ,,boli sme na genetike ale zatiaľ nemáme výsledky na hematotolgii nám nezistili nič ,,myslíte si že by stymi potratmi súvisel aj zlý spermiogram?? Strašne sa snažíme o miminko 😞

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre