Zmena centra asistovanej reprodukcie

nedarisa
19. okt 2013

ahojte dievcata,
z manzelom chodime do gyn-five uz viac ako rok, mali sme uz 3xket a stale sa nam nedari.
mame este 5 mrazacikov, ale zostali sme akysi nedovercivy k tomuto centru.
neviete mi poradit ci ma vyznam menit teraz car alebo co by ste robili vy?
znama prestupila a hned na prvy krat ostala tehotna a hned dvojicky.
a co sa tyka financii, neplatila ani z tretiny tolko kolko mi.
dakujem za radu.

pekaska
19. okt 2013

Tažko je radiť,my sme chodili do gyn-fiv 4 roky,prve uspechy prišli až v Reprofite v Brne.Skus si najsť na MK slovenky v reprofite,urob si nazor sama.Je tam viacej bab,čo su prekvapene,že za menej penazi viacej muziky.Pišu tam toho dost aj o poistovniach,mne ake vysetrenia tam porobili som čumela.Nechcem Ta ovplivniť,urob si nazor sama.Držim Vam palce. 😵

nedarisa
autor
19. okt 2013

a ako je to tam z platenim a poistovnami, lebo vsetci to chvalia a doporucuju, doslovne nas tlacia aby sme isli tam.

pekaska
19. okt 2013

Neviem,my sme platili v hotovosti všetko,ja som sa až neskor dozvedela z tej stranky,ktoru som Ti poradila,že tam baby pišu,že si to neviem ako daju preplatiť cez poisťovnu.Skus počitať na tej stranke alebo sa popytat tam.Cennik maju na reprofit cz.My sme boli milo prekvapeny,vyslo nas to tam do 600€.Dali nam tam nejake zlavy pri plateni.Neviem odkial si,ale ked smer od BA,super dialnica,ked som isla sama auto som nechala pri Olympii a odtial bus zadara na Vankovku a to je taka prechadzka cca 15 min do centra.A ked ides autom tak tiež v pohode na kraji Brna.Robia tam aj metodu picsi.

pekaska
19. okt 2013

A ešte som zabudla,že ked to maš daleko,po dohode s obvodnym gynekologom možeš chodiť na kontrolu rastu vajičok k svojemu,a na zakrok a vklad do reprofitu.CHodili tam baby aj z KE,niekde,ze je tam hotel za dobre ceny.

nedarisa
autor
19. okt 2013

my byvame kusok od ceskych hranic-hodonin. boze nechapem 600 a my snad raz tolko ci nie viac. a co je to to picsi?dakujem

pekaska
19. okt 2013

PICSI to je vlastne,že vyberu iba tie zdrave spermie.ICSI metoda to nam robili v Blave je ,že nahodne vyberu spermiuu a tu napychnu do vajicka.Ona moze vyberať zdravo na vyzor ale je na nič.A ta picsi metoda,to vlastne naleju tekutinu v ktorej prežiju iba zdrave spermie a tie potom napychnu na to vajicko.

nedarisa
autor
19. okt 2013

to som este vobec nepocula, ale znie to velmi dobre.ku komu si chodila v gyn-fiv?aku ste mali diagnozu, ci sa mozem spytat/

pekaska
19. okt 2013

Do gyn fiv som chodila ku kazdemu.Tušim tam nebol doktor ani doktorka,ktora by ma nevyšetrovala.Chodila som s Dr.Stenovej,ona bola v pohode.A za tie roky si clovek aj zvykol.Tažko sa nam rozhodovalo isť preč,ale strašne sme citili,že to chce z m e n u .

pekaska
19. okt 2013

Jaj diagnoza,najprv problem manžel,potom ja,potom manzel a potom ja. 😀

nedarisa
autor
19. okt 2013

presne kazdy jeden lekar si ta vezme pod ruky a ani nevies s kym sa poriadne porozpravat.a aj my sme mali manzelove velmi zle spermiea aj som cosi mala.ale liecba ta ista stale dookola a kazdy jeden par co tam ide ma tu istu liecbu.som na nich velmi nahnevana a zaroven aj sklamana...

pekaska
19. okt 2013

Skus si niečo počitať o tej metode picsi,ja som sa o nej dozvedela v Brne,robia to aj v Zline,tiež maju velmi dobru uspešnosť.Myslim,že či Zlin alebo Brno aj tam aj tam su odbornici,vedia čo robia.Mne ked v Brne dali inekcie som pozerala ako puk.To co si mala v Blave Ty tak asi aj ja,kvantum krabic s injekciami.A tam mi dali 1 krabičku inekcii,1 lieky a hotovo,moj muž,že to je nejako malo? A doky,že na slovenske pomery,ano malo.Ze vraj sa tam baby zvyknu diviť,že malo inekcii,my sme tiež neboli vynimka.

pekaska
20. okt 2013

Ahoj,picsi zvyšuje uspesnost az o 75%.Ked si daš picsi reprofit cz sa Ti to zobrazi.Ked by si chcela popisať alebo sa niečo opytať,napiš mi kludne do spravy.My sme sa snažili 10 rokov,viem ake to je zufalstvo ked sa nedari,ide o to nevzdavať sa.Ja mam na SK ešte 1 pokus,ale dakujem.Možno ked bude toto tehu v pohode tak skusim ešte raz Reprofit už cez poisťovnu.

magica78
20. okt 2013

a nerozmyslala si ze by si si do ineho centra previezla embrya ? lebo ze sa to da , baby na d tym spekulovali prave ze z CZ na SK ale tam treba vela papierov a penazi kvoli tomu ze to je cez hranice.
ja chodim do Heliosu a supesnost som zatial mala et nic a potom 2x KET tehotenstvo zial islo to mimo ☹ ale kopec bab tam chodi aj z KE alebo BA. kontrola pocas IVF stale krv+sono ,dr stale na telefone k dispozicii. ceny neviem porovnat ale keby som si mala vybrat tak zas Helios alebo iscare v MT. lebo cca rovnake ceny a dr ktorí robili v Heliose pred tym

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre