Zúfalé snažilky po mimotelovom oplodnení

tinkatinulka
20. nov 2012

Roky sme sa tešili na chvílku ked si povieme že je ten správny čas na to aby sme mali naše vytúžené babatko. Snažíme sa už druhý rok a babatko stále nemáme. Našou jedinou šancou, podla lekárov je IVF.19.10 sme boli na ET, 28.10 kolajnice na teste,a 7.11 spontany potrat. Zlomilo nás to oboch. Ďalšie vyšetrenia, lieky, vitamíny a nekonečné natahovanie sa s poistovnou.Náš ciel: následujúce IVF a tehotenstvo bude úspešné. Ako na to?

vafinka
20. nov 2012

@tinkatinulka ach jaj, tu som, no neviem ale prosim si recept 😀

magica78
20. nov 2012

ako na to? to by som aj ja chcela vediet 😉 vcera som bola v heliku an kontrole ale uz som vedela ze je to na ... a tehotenstvo nebude potvrdene. stretli sme sa tam 3 co sme mali naraz odber aj vklad , ja a jedna pani negativne ale jedna holka si dal vlozit 2 a asi sa obe ujali 🙂 velmi ma to potesilo ze aspon niekto mal uspech.pri prichode do heliku mi ale nebolo vsetko jedno ked som videla fotky... ale uz som to rozdychala riadne zajedla. pytala som sa kde som urobila chybu ale ze to sa stava ze sa to nezahniezdi . tak ideme cca cez vainoce na KET. aj obvodacky som sa pytala ci nemoze byt nieco kvoli zrazanlivosti ale ze krvne testy ktore si CAR vyziadalo kvoli internemu vysetreniu pred odberom vysledky boli OK. tak este ze mame mrazaciky uz zostava iba dufat....

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka Zase len my dve..no pekne.Poviem ti ked dorazi inofolic že či pocítim zmeny 🙂 Juj hadam zajtra.Piatok idem k diabetologovi na tu inzulínovú rezistenciu.Bllle budem tam cely den urcite, rano zobere krv a potom sa čaká na výsledok.

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@magica78 A nedavali ti anopyrin???

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

Baby je možné že by som dva týždne po potrate mohla mať ovuláciu???

vafinka
20. nov 2012

@tinkatinulka no ja neviem, ci ano. tam som sa ja este nedostala, a podla coho sudis????

vafinka
20. nov 2012

@magica78 tak ja by som bola zvedava, ze z toho tria co sme tam boli, tak ja viem ze na nulu a co tie dve??

magica78
20. nov 2012

@tinkatinulka nie nedavali iba injekcie preventivne na OHSS a ustros

vafinka
20. nov 2012

inak strasne sa mi paci ten nazov temy. tak som sa nasmiala, ze az, no ako zufale manzelky

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka Pri ovlulácii, teda ak bola, ma boleli vaječníky a teraz ee.Ale mám take niečo ako ovulačný hlien bielkovy.Som zo zvojho tela magor.

magica78
20. nov 2012

@vafinka co ake 2?

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka Ved s tou spojitostou ma to aj napadlo 🙂

vafinka
20. nov 2012

@magica78 tie dve pani co so mnou boli tiez na odbere, ze ci sa aspon jednej podarilo

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@magica78 Mne povedali že ak to 1x nepojde tak mi daju anopyrin preventívne,na to MTHFR.

vafinka
20. nov 2012

@tinkatinulka aha, tak asi mas potom, ale to nedava asi zmysel, ci? ja som si myslela, ze musis mat najprv mrskku a potom sa ti to akosi samo upravi, ci sa mylim?

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka No ved práve som z toho mimo, lebo sak najskor mrcha a potom ovulacia a aj doktorka povedala že aby sme si tento mesiac davali pozor a pockali až po mrche,ale mne asi prepína lebo ja mam take naštartované chute že asi dnes znásilním spolubývajúceho 🙂

magica78
20. nov 2012

@vafinka ja viem iba o tych 2 + ja . ale odber nas malo tusim 5 ale ostatne neviem ako dopadli

vafinka
20. nov 2012

no ja som jelenica z toho!!! vrrr, tak znasilnuj ale opatrne aby si neposkodila naradie 😀 😀 😀 😀

magica78
20. nov 2012

@tinkatinulka a preco anopirin? a co to je MTHFR?

vafinka
20. nov 2012

@magica78 my sme boli vtedy 3 na odber a 1 na vystrenie operacne.

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka AAAle ja iba vrčím a nehryzem, skor drahý mal v Prahe takké chúútky a tam sme nemohli.

vafinka
20. nov 2012

mtfr-krvne mutacie, aj my dve sme mutantky s tinkou 😀 😀 😀 😀

vafinka
20. nov 2012

@tinkatinulka ja vrcim a aj znasilnujem, ja sa nehambim 😀

vafinka
20. nov 2012

a ked to na teba pride, tak co spravit????

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@magica78 MTHFR je mutácia krvy..na to prisli na genetike aj na hematologii, zevraj nevýznamná mutácia ale je nutné 2x denne kys. listovú.Ale kedže aj táto mutácia zvyšuje riziko trombofílie-zahusteniu krvy, nie tak ako nebezpečný Leiden, dá sa preventívne užívať anopyrin.

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

@vafinka No kým sme bývali sami tak to bolo jednoduchsie ale ako bývame so svokrou tak už musíme byť decentnejsiii.Romantika bokom..

tinkatinulka
autor
20. nov 2012

Babeny a a ke porcie utrosu Vám dávali v heliku?

vafinka
20. nov 2012

@tinkatinulka ach jaj, tak ano, o to tazsie si najst kutik pre seba 🙂

vafinka
20. nov 2012

dve rano a dve vecer

magica78
20. nov 2012

@tinkatinulka aha uz som zas mudrejsi neopytas sa nevies 😀 a umries hlupy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre