Bicyklovanie a chudnutie

22. máj 2023

Ahojte zienky, kúpila som si nový bicykel a chcem začať pravidelne bicyklovať, cca hodinku denne. Tie, ktoré ste chudli, samozrejme znížením porcií jedla + bicyklovaním, koľko ste schudli a za aký čas a koľko km,prípadne času ste bicyklovali. Trochu pre inšpiráciu, nech sa nám na čo tesit 😉. Dakujem

mira0611
23. máj 2023

Ano, z toho 2x vikend a raz cez tyzden, ale mimo toho este teraz dorabam dvor, takze aj tam sa hybem.

sweetdreams1
23. máj 2023

Schudnes. Ja som vyslovene chudá, raz som bola na takom šialenom trojdňovom bicyklovom výlete a veru schudla som viditeľne, aj keď to u mňa nebolo treba a ani sa už nechudne ľahko, keď pomaly nie je z čoho. Jasné že viac by si schudla pri behu, kde sa námahas viac, ale ide aj o to, aby ťa ten pohyb bavil a ak je bicykel to prave, smelo do toho

lulamx
23. máj 2023

@sweetdreams1 podla mna je to individualne. minule leto sme boli s manzelom na cyklovylete. 3 dni sme sli, veci sme si viezli. prvy den rovina 107 km, druhy den kopce, brutal teplo, sem tam sme pobludili. bola som totalne zmorena a uz som z vycerpania nevedela ani nic do seba dostat, to bolo asi 110 km. dalsi den cesta vlakom a 80 km odjazdenych. manzel -2 kg, cize len odchylka, ja -nic. a teda rozhodne by bolo z coho chudnut.

zuzikak
23. máj 2023

akykolvek pohyb je dobry pohyb. Ci schudnes neviem. Je to kardio, cize tuky mozes palit ale na kolko sa ti vyformuje postava je otazne. Samozrejme idealne sporty striedat. Ak chces len spevnit nohy-bicykel je fajn. Inak co sa tyka chudnutia tak tu vzdy pri intenzivnom cviceni nastava medzistupen tak aby si s nim pocitala. Tym, ze sa ti zacnu spevnovat nohy, rastu ti svaly. To znamena, ze na vahe mozes este aj pribrat. No postava bude rozhodne krajsia lebo to co naberies budu svaly a nie tuky. Az ked naberies svaly, potom bude mat co spalovat tie tuky. Len to nepojde hned. Ten kto zhodi kila bez cvicenia (ano aj to sa da) da zo seba aj dost vody a je to bez narastu svalov a teda tie sa rychlo mozu vratit naspat (ten znamy jojo efekt). Ak si nadsena z bicykla, chod. Bude to pre teba aj zabava a relax.

lunademonica
23. máj 2023

Neni pravda, ze bez utepenia, poty a slz neschudnes. Staci bicyklovat do prace z prace, 10 min hore dole, ale aj do obchodu a tak dalej, tak zaradis pohyb do bezneho zivota, metabolizmus nastartujes uz rano a v priebehu dna ho viac krat rozhybes. Nebude to aktivita navyse a bezny presun. Mam oskusane.
Myslim ze kopce mozu demotivivat, chod ked tak po rovine ale daj si tahsi prevodovy stupen 🙂

aurinia
23. máj 2023

@sabusik321 pani profesionálka, nevidím žiadnu žiadost o radu ....neviem ako v tvojej domácnosti
...či sa 3denne ladujete chlebom....ale u nás sa chlebík veľmi málo papa....preto tvoje nevyžiadane rady nepadli na úrodnú podu.

veronicka88
23. máj 2023

@lulamx rozdiel je v Tom že ste boli raz ak by si šla trikrát v týždni má to väčší efekt ako jeden takýto cyklovýlet. Rozbehne s metabolizmus a ten ide už stále ak cvičia pravidelne.

lulamx
23. máj 2023

@veronicka88 uz som to tu spominala. niekolko rokov bicyklujem kazdy den do roboty a z roboty, za kazdeho pocasia (okrem poladovice). bicyklom som uz bola v divadle, obchode, restauracii, galerii, u lekara, na pracovnom pohovore, navsteve...
neviem vobec, ci 300 km za 3 dni sa da v pohode netrenovanemu cloveku, ved to uz len zadok ako musi boliet po 20 km, nechcem si ani predstavit. kazdopadne, ja by som si to netrufla. natrenovane teda mam, neschudla som nikdy ani gram.
takze by som sa neodvazila niekomu slubovat, ze bicyklovanim schudne, pretoze je to individualne a urcite to zavisi od vela faktorov. ale kvoli inym benefitom je bicyklovanie skvele.

betulinka1
23. máj 2023

Pri biku som mala naj top postavu ale kombinovala som to s trampolinkami. Mna to ale uplne pohltilo, chodila som aj 20-30 km kazdy druhy den po praci. Stravu som neupravovala. Do 3 mesiacov som mala vysledky a bola som spokojna. Potom prisla zima a ostala som tehotna 🤣🤣🤣. Este som sa k tomu nevrátila a to je uz 9 rokov.

sabusik321
23. máj 2023

@aurinia niečo o stravovaní viem 🙂 a keď ty nie a ani nechceš, nepíš druhým rady tipu že nemajú jesť pečivo lebo ty ho neješ, pretože sa z neho podľa teba priberá
V roku 2023 už každý premiérny človek pochopi že sa chudne keď je príjem nižší ako vydaj, predstav si chudne sa aj s krajcom kvalitného chleba, nie bochnikom. Stačí si pozrieť zloženie a výživové údaje pufovaneho chleba a pochopila by si, keby si chcela. Nemusíš hneď útočiť ;)

veronicka88
23. máj 2023

@lulamx veľmi sa ospravedlňujem...prepáč nevšimla som si

janamoto78
23. máj 2023

Ja za cca 6 mesačnú sezónu nabicyklujem cca 4800km. Ale nechudnem vôbec. Ale ani nepriberám.

autor
23. máj 2023

Nejdem označovať každú zvlášť, napíšem tam všeobecné. Je zaujímavé,že niekto pri Tom chudne,niekomu sa vyformuje postava a niekto nemá žiadne výsledky. Včera som bola na bicykli hodinku, dnes tu prší,tak sa mi nedalo. Ale včera som si super vyberala hlavu. Ak pri Tom niečo zhodim alebo získam pevnejšiu postavu,budem šťastná. Plus ťa psychohygiena nie je na škodu. Tak dúfam,že v Tom vydržím celé leto. Ďakujem za postrehy 🥰

veronicka88
23. máj 2023

Presne tak a nič nie je motivujucejsie ako keď si kúpiš niečo nové(ja toho roku po 14r bike a topánky na behanie tak to striedam🤣

autor
23. máj 2023

@veronicka88 no ja mám nový bicykel 😂😂😂 tak sa tiež vytesujem.

veronicka1901
23. máj 2023

Vieš čo, ja chodím prevažne na rotopede a idem dole stále. Tiež mi netreba až tak veľmi veľa dať dole. Upravila som stravu, obmedzila pečivo ( tomjem len niekedy ma raňajky). Zatiaľ mám dole za mesiac tri kg, pomaly ďalej zájdem 😀

autor
23. máj 2023

@veronicka1901 no to máš super úbytok, to by som uvítala. Hlavne nech mi brucho nekypi z riflí 🙈😡🤦

zoeeoz
23. máj 2023

@ja_na27 to nehra rolu, ze vyhladne a aj je v poriadku jest uplne vsetko, ale vsetko to je len o kalorickom deficite🙂..ja jem tiez vsetko bez prerusovaneho postu a za 6 tyzdnov 13 kil

veronicka1901
23. máj 2023

Vieš čo, ja nedokážem chudnúť tak, že by som hladovala. To by som po pár dňoch zjedla asi všetko. Takže denne takých 40 minút na rotopede dám plus s najmenšou nachodim tých 15 000 krokov denne a ide to dole dobre. Hlavne nerob veci nasilu zo začiatku, trošku vybuduj kondíciu, vymen nezdravé prílohy za zdravé, atď. Držím palce 😉

autor
23. máj 2023

@veronicka1901 ďakujem, si milá, aj tebe nech to ide dole 😉🙂

slovakboy
23. máj 2023

Veľmi dobre si sa rozhodla. Ja bicyklujem rekreačne už 37 rokov (okrem jednej sezóny kedy som mal zranenie) a ročne najazdím minimálne 3.000km väčšinou 5-7 tisíc. Viem veľmi dobre ako funguje cyklistika. Aj na chudnutie aj celkovo. Určite nemusíš jazdiť naplno. Najlepšie sa spaľujú tuky keď ideš v poklusovom tempe to je ca. 125-140 úderov za minútu. Pri vyššej zaťaží sa spaľuje viac tuku ale ešte viac cukrov a nevydrzis to dlho. Je lepšie jazdiť hodinu v pokluse ako 15 minút v šprinte. Veľmi ti klesne cukor a už papáme. Aj vyššia záťaž príde ale až po 30-40 hodinách poklusu. Odporúčam kombinovať bicykel s chôdzou. Jeden den bicykel druhý chôdza. A bicykel začni na 40 minutach a každú ďalšiu jazdu predlžuj až na 2h. Ak vydržíš ísť 2h v pokluse budeš mat vybudovanú základnú vytrvalosť. Pptom môžeš zaradiť do jazdy výšľapy do maxima alebo do vyššieho tempa. Nie viac ako 2 minuty. Posilnia sa ti svaly a zvýšiš výkon aj v tom pokluse. Ja na začiatku sezóny idem pri 136 úderoch priemernou rýchlosťou 23kmh a teraz už idem 29kmh. Ak zaradím výšlapy tak cez 30kmh. A cítim sa skvelo budeš aj ty. Pozor ale bez zmeny jedálnička schudneš len málo. Mne sa nedarí schudnúť aj keď jazdím skoro denne viac ako 70km. Lebo sa vždy potom najem. Dnes prvý krát som po jazde nejedol už. Ale napriek tomu ty jazdí. Mám pupok ale nohy mám vyrysované žiaden tuk na nich nemám. Pod kožou mi vidno každý sval. V zime sa to zakryje miernou vrstvou tuku. Schudol som len 2kg ale asi kilo som pribral na svaloch. Tak mi to vyhodnotila váha ktorá meria aj obsah svalov meraním odporu tela. Je to veľmi nepresne meranie. Keď preberieš zo svalov a vlastne premeniš tuk na svaly, tak máš výyhráno.

zvieratko31
24. máj 2023

@aurinia ja som schudla v r2015 krásnych 16kg len vďaka tomu, že som prestala jesť múku. Sladkého som jedla ako som mala chuť. Ale určite je zdravšie nejesť ho, to ano 🙂
Teraz to mám horšie, mám veľmi málo času, od pondelka rána do piatku večera sa nezastavím, som na všetko sama,, robím 8-16:30 a večer musím ísť spať s malou, keďže som akoby na garzonke, musím dodržiavať ten jej režim, časovo ma to veľmi obmedzuje. Z práce som tak vyčerpaná, že nejaký pohyb k tomu cez týždeň ani náhodou, keď sa pomôžem, idem aspoň na stepper na chvíľu. Snažím sa večer po 18:30
nejesť. Pribrala som vyše 3kg a na menšej postave je to hneď vidieť. Mám z toho pekné nervy a najhoršie je, že nemôžem surovú zeleninu a ovocie (zlá slezina) plus kopu ďalších vecí 😔

lulamx
24. máj 2023

@slovakboy co si napisal, zalezi aj od bicykla, nie? je rozdiel, ci davas priemerku 30 km/h na 6 kg karbonovom cestsku s topankami pripevnenymi na pedale alebo na 15 kg skladacke s nalozenym kosikom, si myslim.

bluesun77
24. máj 2023

Ja bicyklujem vzdy ked sa da - do prace, do skolky, do obchodu, ak je cas, tak cyklotrasa. Denne je to tak 12 km. Nechudnem, ale aspon nepriberam - jedlo milujem 🙂 A zlepsuje to naladu, setri zivotne prostredie a aj peniazky za benzin 🙂

slovakboy
24. máj 2023

@lulamx áno,, ale ja som tým chcel povedať,, že na začiatku sezóny idem v druhej tepovej zóne oveľa menšou rýchlosťou ako v tej istej zóne po 40h tréningu. Minule dokonca som šiel 2h prvú zónu čo je 120 úderov a ľahučká regeneračná jazda a mal som ten istý rýchlostný priemer ako pred troma týždňami v 2. Zone čo je 136 úderov. Na horskom bicykli budú rýchlosti nižšie ale výkon a pomer výkonu bude rovnaký. A ten karbón netreba preceňovať. Dôležité sú hladké gumy primeranej šírky, ani veľmi široké ani veľmi úzke. Aerodynamika uberá viac energie ako valivy odpor.

weggie
25. máj 2023

Teórie teórie, začni sa hýbať akokoľvek a zaručene zhodíš, fyziku neoklame nikto, metabolizmus môže byť sviňa tiež..

@slovakboy a ešte ten vietor vždy fúka oproti.. aspoň 9 z 10 dní..

weggie
25. máj 2023

Osobne si myslím, že môže hrať určítú "váhu", pardon, úlohu aj zdravie, genetika, metabolizmus.. Napríklad, ja mám veľmi stabilnú váhu a to môžem papať čokoľvek.. Aj sa hýbať akokoľvek..
pre autorku odporúčam ešte jednu vec=
1. Jazdi pre dobrý pocit, nič nie je lepšie ako dobrý pocit, chudnutie bude len bonus, ako prekvapenie.
2. A definitívne dávaj pozor na autá, jazdia ako blázni. Mysli aj za nich. Nos reflexné prvky, sú sexy.

marca12
25. máj 2023

Volakedy som chodila kazdy vecer cca 15-20km,ale neschudla som nic. Ale udrzala som si vahu,nepriberala som. Bicyklovala som len kvoli tomu,ze ma to bavilo a ziskala som dobru kondicku a je to aj super na prevetranie myslienok,spevnis nohy,zadok.

lailaveve
25. máj 2023

@ja_na27 dakujem velmi pekne za info🥰

tehulka2011
25. jún 2023

Autorka ako ti to ide, schudla si za ten mesiac nieco?