Chcem schudnúť 30 kilogramov

emma2510
4. jan 2013

Samozrejme su tu uz prispevky o chudnuti ale ja chcem viac. Pretoze som pribrala pocas tehotenstva a zmenou stravy k horsiemu som pribrala a teraz mam cez 100 kil chcem spat schudnut na mojich 70 kil takze moj ciel je schudnut 30 kil. Moje ex spoluziacky a kamaratky vsetky maju vysoke skoly len ja mam zacatu a potom som sa na to vykaslala vsetky pisu ake su uspesne a mna to rozculuje ze ja som len taky obycajny smrtelnik co ma obycajnu pracu. Moj zivot sa mi zda byt nudny takze dalsia zmena asi dosiahnut vyssie vzdelanie aj ked moj manzel hovori ze su to vyhodene peniaze pretoze aj vysokoskolaci su bez prace. Dalsia vec co by som chcela zmenit je moj image ked uz chuda tak aj pekna. Stale nosim len pohodlne rifle s trickom alebo pulovrom vlasy do copu tak nejaky uces. Jednoducho vyzerat inak a dosiahnut nieco len to si hovorim kazdy rok.

luci78p
4. jan 2013

@emma2510 ja som minulý rok schudla cez 10kg,teraz mám ciel dalších 10 aj viac,a tiež sa cítim,že roky utekajú a nič z toho.na vyšku nemám peniaze,ale rozmýšlam nad neakým jazykovým kurzom,alebo tak. mám robotu,s ktorou som už chtiac nechtiac sekla,robím posledné tri mesiace,potom neviem.....a tiež chcem zmenu vzhladu,.....

mima1983
5. jan 2013

@emma2510 ja mam tiez ciel 30kg, ked sa podarí aj 40kg, ale to je este beh na dlhe trate, ale tak planujem do leta 30kga potom dalej 🙂 som na dukanke 🙂 zatial 3dni = -3,5kg .) takze som spokojná

maryennn1
5. jan 2013

@emma2510 to sú slová do boja, veľmi budem držať palce, aby sa ti podarilo schudnúť a dosiahnuť všetko čo si zaumieniš, myslím, že keď sa človek zatne a chce, všetko sa dá. Keď sa človek cíti dobre, vyrovnane a spokojne, aj okolie ho tak vníma, takže prajem veľa šťastia 🙂

petrakova1
5. jan 2013

ahojte, moj ciel je 22, a bez jojo efektu
pridavam sa k vam, po porode som važila o 7kg menej, v 2 tehotenstve pribrala len 5kg, ale rodila s vahou 99, z porodnice som prisla s vahou 84, teda bolo to hlavne aj o tom ze som mala komplikacie aj ja aj mala, ale to sem nepatrí, domaca pohodička, samozrejme viance a mam 92kg dnes rano s mierami: 174 cm, o.prsia 114, o- pas 110, o. boky 116, o. stehna 60cm, no začínam zdravou dietou od diabetoložky, ktorá je zameraná na zníženie cukru v potravinách, podotíkam ešte sa kojíme, začala som dietovat už v stredu,
pridam moj jedalnik na dnes:
ranajky:: chlieb 2ks, pol krajíce, s masom, 4 kolieska salam sunkový, zeleninka a čaj alebo kava
desiata: 1/2 horalky
obed: polievka zemiakova na ky slo, nie hustá, 4 polievkove lyzice (PL), znojemská rostenka, a salat z cvikle
olovrant: jogurt nízkotučný 2dc
večera: varené zemiaky 4PL, karfiol na male, a hlavkový salát,

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalia123
5. jan 2013

@emma2510 nechcem sa Ta dotknut, len si dovolim poznamenat, ze je dobre sa neporovnavat s inymi ludmi. To, ze ma niekto naoko skvelu karieru a skoncenu VS este neznamena, ze je stastny. To, ze ma niekto bezchybny image, mu tiez stastie nezaruci. Chciet schudnut a zmenit sa, je urcite dobry zavazok a ja Ti budem drzat palce. Sny si treba plnit. Len aby to bolo skutocne to, co chces Ty sama, nie to, co je spolocensky uznavane.

Ani nevies, kolko z tych Tvojich spoluziacok tuzi mozno po rodinnom zivote a ten ich super image by vymenili s Tvojimi riflami a trickom (len keby ich doma okrem notebooku cakal aj niekto iny). Nenechaj sa zneistit len tym, co je viditelne ociam.
Ktosi mudry raz povedal:
„Ak sa dívate na seba očami druhých, stávate sa pre seba cudzincom. Neporovnávajte sa s ostatnými!“

emma2510
autor
5. jan 2013

@lalia123 ja mam rodinny zivot ale chcelo by to aj schudnut kvoli zdraviu a image mam stale ten isty od skolky asi este som nikdy neurobila nejaku radikalnu zmenu tak si myslim ze je cas. to nie je ze ja som nestastna to je mozno troska zavist ze niekto skoncil vysoku skolu a teraz im je lepsie ako mne. asi som mala ist na vysoku skolu a az potom mat rodinu a dieta a tak

mima4
5. jan 2013

@lalia123 z časti si dovolim s tebou nesuhlasit. Este pred rokom som bola dost pribrata... odvtedy som schudla dost vyrazne a poviem ti, ze sa aj ako clvoek citim spokojnejsia, stastnejsia, aj ako zena... Podla mna urcite sa zena citi lepsie, ked moze sa aj pekne obliect, pekne vyzerat.. uz len kvoli sebe... 🙂

@emma2510 drzim palce! chod do toho!

aniicka24
5. jan 2013

@mima4 a mozem sa ta opytat ako alebi aky stravovaci a elkovy rezim si mala tiez by som potrebovala zhodit ,,par'' kil a ako uz som aj na to zacala makat ale este aj tak potrebujem nejake tie rady 😉

marianna168
5. jan 2013

človek je šťastný saamozrejme hlavne so šťastnou rodinkou atď čo k tomu patrí, ale aby ľudia vedeli nakolo že si šťastná aj ty...musíš byť so sebou spokojná a preto držím palce a choď do toho...ja idem tiež, potrebujem 12kg dole, idem na 90 dňovku 🙂, aj keď mám slabú voľu, ale musím, ináč nemožem porovnávať tá je taká a tá taká ak pre to niečo neurobím...veľa šťastia

moischaaa
5. jan 2013

baby drzim vam palce, ja som tiez schudla po rokoch nie naraz skoro 38kg , delenou stravou a pravidelnym cvicenim 😉 nerobila som to kvoli nikomu ale len kvoli sebe , chcela som sa citit lepsie a chcela som si kupovat vsetky tie super vecicky ktore su len v malych cislach 🙂 schudla som za rok a pol , nikam sa netreba ponahlat, je to dlha cesta, su obdobia kedy sa to uplne zastavi , ale telo vie co robi a potom zase sa to rozbehne , vela krat aj za mesiac som ostala stat s vahou a poviem vam vtedy som mala sto chuti s tym seknut 😀 drzim palce

emma2510
autor
5. jan 2013

dakujem za podporu 🙂

mima4
5. jan 2013

@aniicka24 mne velmi pomohla tato stranka 🙂 http://www.chudnutie-ako.sk/

nauc sa mat rada, paradit sa, relaxovat, mat k sebe uctu...byt v prvom rade zenou 🙂

denisahagarova
5. jan 2013

Ahojte, ja som začala chudnuť pred mesiacom lebo som mala už tiež viacako 100 kg a jedneho dňa povedala som si dosť. Za prvý mesiac som schudla 6 kg. Ja som pred dvoma rokmi držala 90-dňovu a schudla som sňou 17 kg ale postupne za tie dva roky somtopribrala späť a ešte aj nejake kila navyše. Teraz som začala držať niečo take ako je ta Cambridgska dieta ale kežde studujem výživu ludi som si ju trošku pomenila a myslím že to pôjde dole aj tak. Nemohla som si ako študentka vysokej školy dovoliť dať týždenne 60 euro za nejake kokteili. Síce na internete slubuju rýchly úbytok váhy ale keď som si to zas z toho odborného hladiska prepočitala že zdravé chudnututie je tak 5 kg za mesiac aby sa nedostavil známy JOJO-efet, tak som si povedala že budem chudnuť radšej dlhšie ale už posledný krát a natvrvalo.Mám taký istý cieľ ako aj vy tiež aspoň tých 30 kg. 🙂

zuzana581
5. jan 2013

@kinna a ako si schudla?
Inak baby ak chcete schudnúť a byť chudé natrvalo, tak musíte komplet zmeniť stravovacie návyky a aspom občas cvičiť. Je jedno, či schudnete za mesiac, alebo za rok.. (obrazne povedané) Ide o to, že už sa nikdy nesmiete vrátiť k starým nevhodným stravovacím návykom, lebo príde jojo efekt, či chudnete zdravo, alebo pomocou nejakých nezmyselných diet. Dá sa to prirovnať k závislosti - musíte sa stať doživotným abstinentom. Vaše telo je proste zvyknuté na nadváhu, na nesprávne stravovanie. Na výrazné chute sladkého a slaného a ak zhrešíte, tak sa to rýchlo nabalí naspäť. Ja som pred 5timi rokmi schudla pomaličky, zdravo, iba zmenou stravy 10 kg. Po narodení syna som sa prestala ovládať a pribrala som tak, že mám momentálne 25 kg nadváhu. Teraz som sa rozhodla schudnúť to raz a navždy a už sa k prehreškom, ktoré som doteraz robila a z ktorých som priberala, nikdy nevrátiť..

atrami
5. jan 2013

ono sa to dá. Ja som schudla 26 kg a manžel 30 kg. U mňa platilo to, že som jedla na raňajky cereálie, ovocie, mlieko. Obed mäso, ryby, bez prílohy, len so zeleninou, večeru- obed, alebo cerálie. Keď som bola hladná, tak ovocie a zeleninu, jogurty. Nejedla som- pečivo. Zemiaky a ryžu, len ako hlavné jedlo, nie ako prílohu. Okrem toho som cvičila. Manžel schudol, len tým ,že nejedáva po 17:00 hod, necvičí, ani sa neobmedzuje v jedle. Čo sa týka VŠ, tú si chystám robiť aj ja. Bola som prijatá, prisposobila som tomu prácu, nakoniec škola zmenila rozvrh- z víkendov na dni v týždni. Takže tento rok to skúsim znova.

cerez
5. jan 2013

@emma2510 Nepatrím síce medzi dievčatá, ktoré chcú schudnúť, ale zaujal ma tvoj príspevok. Zmeniť strih, oblečenie je to najľahšie. Ale dobrý začiatok. Skôr by to chcelo zmeniť vlastné zmýšľanie, to ako sa vidíš. Nepodceňuj sa a nerob sa inou, horšou. To, že tvoje kamarátky majú dokončenú VŠ a sú úspešné, ešte neznamená, že sú šťastné. To môžeš mať aj ty. Aj ja som nechala VŠ, takže viem o čom píšem. Keď sa naštvem, tak si ju jedného dňa dokončím. Hlavne, aby si sa mala rada. Dala si si predsavzatie a urob ho hlavne pre seba. Vykašli sa na diéty, uprav si jedálniček tak aby si hlavne nehladovala. Aspoň 5x za deň. Veľa pitnej vody a každý deň cvičiť. Držím ti palce!

cabby88
5. jan 2013

Zeny ak sa chcete pridat do sukromky o chudnuti napiste mi a pridam vas tam...sme tam vsetko zeny,co zaciname chudnut od noveho roku 🙂

denisahagarova
5. jan 2013

@cabby88 ja by som chcela veľmi rada sa k vám pridam ak môžem 🙂

cabby88
5. jan 2013

@emma2510 skus si pozriet tento film

https://www.youtube.com/watch?v=N4pnNT5KEyY

... nie je sice priamo o chudnuti,ale je to o sile pozitivneho myslenia a o tom ze ked po niecom silno tuzis,tak sa to splni ;) drzim palce 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana581
5. jan 2013

@cabby88 Ten film je fakt úžasný 🙂 Pridaj ma prosím do tej súkromky. Snáď keď budem "musieť" informovať o svojich pokrokoch, tak to pôjde lahšie.. 🙂

aduliak
5. jan 2013

@cabby88 aj mna prosim pridaj do sukromky 🙂 dakujem 🙂

aniicka24
5. jan 2013

@cabby88 aj mna posim pridaj do sukrommnej mne by sa lepsie prspievvalo ked to bude len v sukromy 😉

luciannka83
5. jan 2013

@petrakova1 horalku som v diete ešte nevidela. 🙂

petrakova1
5. jan 2013

@luciannka83 hej ale len polku, ja som to uz 2x drzala a mam ju odskusanu, telo potrebuje cukor, a toto je dieta bez nejakych radinalnych omedzeni, je to skor o pravidelnosti stravovania, a zmensení porcií

mambba
5. jan 2013

pridavam sa ku chudnucim.. tiez som sa uz na seba nastvala a musi to ist dole.. bohuzial som aktualne trojciferna ☹ ☹

nickina14
5. jan 2013

uz som raz schudla 30 kil, mala som tiez nad 100kil, ale nedarilo sa poka sama sebe nepovies chces nieco dosahnut tak nieco urob v tedy som mala vela veci sebe dokazovat ze to dokazem, a dokazala som to, (vid moj albom ale neni verejny)
ide o to koho mas pri sebe, partnera aby ti v tom podporoval, priatela/ku ktore nezavidia, potom ide o psychiku ovladat sa,
inak v 2010 som sa stasne z zmenila sa, teraz ma čaka to iste ale v inych podmenkach 🙂

moischaaa
5. jan 2013

@cabby88 ahoj aj ja by som sa rada pridala do skupiny ak mozem ? diky , ja som sice schudla ale rada poradim a naucim sa nove veci 😉

jena17
5. jan 2013

@nickina14 máš úplnú pravdu, pokiaľ nie je človek presvedčený, že chce niečo dosiahnúť, tak to nedosiahne. Ja som si v apríli 2011, ked som mala vyše 100 kg povedala, že to dokážem a dokázala som. doteraz som dala dole 25 kg a mienim pokračovať 🙂