Slabá čiarka po limite

horalocka
30. nov 2012

Zienky, potrebujem poradit, lebo uz som z toho zufala a neviem co si o tom mam mysliet. ☹ Mala z vas niektora podobnu skusenost? Mrcha mi meska uz 3.den, vzdy som mala cyklus pravidelny ako hodinky...Dva dni pred nou som si robila test, na ktorom sa druha ciarka objavila az po limite, ale bola tam...Dva dni po nej som si test robila znova a vysiel rovnako, zase sa objavila druha palicka, ale az po limite a rovnako silna ako ta predchadzajuca, cize hcg zrejme nestupa....Zazili ste nieco podobne? Bojim sa, aby neslo o mimomaternicove tehotenstvo. Este skusim otestovat o dva dni, ale uz tomu neverim, ze by sa stal zazrak...V juni sme uz o jedno dietatko prisli, prestalo mu bit srdiecko v 9tt. 😢 Dakujem za vsetky rady.

zuzi0911
30. nov 2012

@horalocka ahoj skusenost nemam ale ak sa ti da chod dnes v pondelok k lekarovi. s tym ze ti meska a vlastne ti test ukazal pizitiv neskor.zobere ti krv a mal by aj v matermici nieco vidiet a budes na istom. takto tazko povedat. radsej by som isla kedze uz o jedno mimi si prisla aby sa nieco nezanedbalo.

zuzi0911
30. nov 2012

@horalockaa ete ak skus iny druh testu a uvidis aky ten bude.

jaja018
30. nov 2012

Skúšala si spravit test inej značky?

lucinka1104
30. nov 2012

@horalocka skus mamtest alebo nejaký 10-tkový z lekárne a objednaj sa k DR

horalocka
autor
30. nov 2012

@zuzi0911 to urcite planujem ist buduci tyzden k lekarke, aj iny test si kupim, ale dovtedy ma z tej neistoty a strachu asi porazi... ☹

horalocka
autor
30. nov 2012

@lucinka1104 to praveze bol mamatest, iny som este neskusala...

lucinka1104
30. nov 2012

@horalocka aha no neviem ja to mam teraz tiež divné som 30 DC posledného polroka mam len 22 dňové cykly, testy su negatívne urobila som už 10 😝 a mrcha nikde, BT vysoká

zuzi0911
30. nov 2012

@horalocka neboj sa myslimm si ze test by nic neykazal pokial by tam nic nebolo ci skor alebo neskor. a zas urobil by to mozno jeden a nie viac. drzim palceky nech je vsetko ok

horalocka
autor
30. nov 2012

@zuzi0911 dakujem Ti, ved si aj myslim, ze tam nieco je, ale pokial hcg vobec nestupa, moze ist o mimomaternicove a toho sa velmi bojim... ☹

zuzi0911
30. nov 2012

@horalocka ale neviem ci sa da posudit podla neskorsie ukazania//ze hcg nestupa. tie ciarky su vyrazne a mozno ten test je inac nastaveny. Skus aj dnes iny.

piacere
30. nov 2012

@horalocka ahoj, mrzí ma to ☹ ale pokiaľ je už po termíne mrchy čiarka len taká slabá a po limite, mimomaternicového by som sa nebála. To sa zo začiatku správa ako klasické zdravé tehotenstvo, čiže HCG rastie dosť vysoko, test je pekne pozitívny.... akurát na sone plod nie je v maternici.
V tvojom prípade si myslím, že ide skôr o biochemické tehotenstvo. To znamená, že vajíčko sa oplodnilo, ale zle sa uchytili a s meškajúcou mrchou odíde.... To by svedčilo aj o tých slabo pozitívnych testoch... čiže hcg tam je, ale veľmi nízke a nerastie... ono začne samo klesať.
Mrzí ma to, ale v tomto prípade je biochemické tá lepšia možnosť ako mimomaternicové...

horalocka
autor
30. nov 2012

@piacere to mas pravdu, radsej takto, ja uz som s tym zmierena...este skusim nejaky test, ale myslim, ze uz z toho nic nebude...

hajajanka
30. nov 2012

@horalocka Na tvojom mieste by som nehadzala flintu do zita 😉 U niekoho je tri dni meskania este skoro na testovanie. Vyskusaj napr. Rapi clear desiatkovy. U mna bol pri obidvoch detoch pozitivny uz v 29. den cyklu, teda v den ocakavanej ms.
To je ta nevyhoda skoreho testovania. Clovek sa aj potesi, potom obava. Drzim palce, aby si tie dve kolajnicky nakoniec videla jasne a silne.

horalocka
autor
30. nov 2012

@hajajanka dakujem Ti za povzbudenie, normalne ste ma baby ukludnili... 🙂 prave ten Rapi clear chcem este vyskusat, pri malom mi tiez skoro ukazal //, teraz som skusala mamtest, pretoze si ho vsetci chvalia...ale radsej budem pripravena na najhorsie, ako byt potom zbytocne sklamana...

hajajanka
30. nov 2012

@horalocka Pytaj si desiatkovy test, lebo aj RC ma tusim aj 25-ove testy.

mariakajelova
30. nov 2012

Ja som bola tak pri mojom tehotenstve. Ms mi meškala už 6ty deň a mala som aj potom ešte na testoch slabšie čiarky. Až po neviem koľkom dni po prvom teste som mala konečne rovnako silno zafarbené čiarky na teste. Netreba vešať hlavu. Bude to ok!

piacere
30. nov 2012

@horalocka RapiClear neskúšaj, nie sú to dobré testy, zbytočne ťa ešte viac vystresujú... lekárnici ich s obľubou predávajú, pretože na nich majú pravdepodobne najlepšiu maržu 😉 Odporúčam mamatest, je aj 10-tkový a za 3€ máš v krabičke dva 😉

horalocka
autor
30. nov 2012

@piacere prave ten som mala, preto chcem skusit aj iny...

piacere
30. nov 2012

@horalocka držím palce 🙂 Mamatest zvyknú mať v lekárni. Ak nie, ešte si skús pýtať ViaMed 🙂

hanka1111
30. nov 2012

@horalocka ak ti to pomôze, ja ked som otehu, tak rapidtest mi ukazal pekne // az tyzden po tom, co ostatne testy ukazovali krasne // 😉 takze bezkaj kúpit iny testik, ja som bola velmi spokojna z testami z dm drogerie. drzim palce 😉

amelin
30. nov 2012

@horalocka ja som mala podobnú skúsenosť, ako ty, tiež sa mi objavila slabučká tá druhá čiarka, tak som sa hrozne tešila, že som tehotná, ale na druhý deň som začala krvácať, tak som utekala k lekárke, na ultrazvuku nič nevidela, tak mi zobrali krv na hcg a ukázalo sa, že bolo veľmi zvýšené, takže som bola naozaj tehotná, ale žiaľ, potratila som.. ☹ potom sme čakali pol roka, ako mi odporučila lekárka a momentálne som zase tehotná, končím už 8 mesiac 🙂 držím ti palce, dúfam to bude v poriadku!

enigma7
30. nov 2012

horalocka
Ani zazila a narodil sa mi synacik Adko ;) blahozelam ...

mamiedi
30. nov 2012

@horalocka Ahoj! Ako keby si opisovala moj test. Sice ja som robila len dve. Bola som akurat na skoleni,ked mi meskala 3.den a tam som si kupila testy. Spravila som si obidve. Rozlisne. Nic nevyslo tak som ich zahodila,povedala som si,ze asi od stresu zo skolenia mi meska,lebo predtym sa mi to nikdy nestavalo.
Ale nieco ma nenechalo a vybrala som zo smetiaka uz zahodene testy po limite teda. A na obidvoch som mala dve ciarky.
Nemala som mimomaternicove a dnes mam doma takmer zdravu slecinku,ktora mala v pondelok uz tri roky. 😉

horalocka
autor
1. dec 2012

baby, ale tu nejde len o to, ze som mala ciarku po limite, ale aj o to, ze som mala taku istu o tri dni, kedy by to hcg uz malo byt podstatne vyssie, a ked nerastie, nieco nie je v poriadku... ☹ robila som si znovu test a tentoraz uz vysiel negativny, takze zrejme islo o biochemicke tehotenstvo...teraz sa budem modlit aby mrcha prisla cim skor...

franci80
1. dec 2012

Ahojte. Dnes som si robila test( mam 4 dni pred menstruaciou) prva ciarka je sfarbena silno, ale druha je uplne slabo ruzova a tenucka :( takze neviem ci by to mohlo byt to co cakame 🙂 Skusili sme to tento mesiac prvy krat po 2 rokoch ( potratila som v 7 tt ) Vie mi niekto poradit? 🙂

lauritka
1. dec 2012

@franci80 hod foto 🙂

lauritka
1. dec 2012

@horalocka tiez si myslim, ze si mala biochemicke, kazdopadne je super ze otehotnies vies, teraz uz len cakat na to spravne vajko ;)

franci80
1. dec 2012

@lauritka hodim zajtra ked si urobim este jeden ( vlastne uz test c.3) 🙂 🙂

horalocka
autor
1. dec 2012

@lauritka no ano, otehotniet asi problem nemam, kedze uz jedneho syna mam... 😅 😉

horalocka
autor
1. dec 2012

@franci80 myslim, ze je taka slaba preto, ze si si robila test pomerne skoro...uvidis ci bude nabuduce silnejsia... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre