Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zbavím synčeka lupín - mliečnych krustov?

danielkabn
4. aug 2012

Už som vyskúšala rôzne šampóny,vyčesávame,ale nič nepomáha. Kto má podobný problém,alebo ho prekonal,poprosím o nejaké rady a pomoc,ďakujem.

murkodm
4. aug 2012

vymasirovat olejcekom AVIRIL a vycesat a ak nie tak na koznom mi predpisala akysi olejcek borax - glycerin 3%, 2x denne sa natiera 🙂

romea
4. aug 2012

My sme to spomenuli pediatricke a ta nam predpisala Excipial u Lipolotio (pouziva sa na suchu pokozku takze vyuzijes aj na telo doplacalo sa par centov). Po kupeli sme tym namazali hlavku a snazili sa vycrsat za par dni bolo potom.

zuzka38
4. aug 2012

len vycesavanie.. moj ma takmer 16 mesiacov a stale mame tento problem, pretoze ma od narodenia huste vlasy (voebc mu nevypadali), takze sa to tam stale drzi.. pokial vam vypadnu vlasy, mozes sa tesit bude po probleme.. drzim palce

gaby21
4. aug 2012

Rano som naniesla na celu hlavku olivovy olej z lekarne, vecer vycesala kefkou a umyla samponom 😉

kuratko
4. aug 2012

Ja by som ziadne chemicke kremy nedavala. Koza nieje igelit. je to organ ktory uzasne vsetko do tela vstrebava. zo skusenosti staci tie lupinky troska vymocit pri kupeli v teplej vode oni zmaknu a daju sa pekne vycesat.

bubinko83
4. aug 2012

niekedy na to davali obyčajne roztopene maslo a tak vyčesali ,neskušala som

molka
4. aug 2012

My sme natreli maslom, vyčesali a krásne to pomohlo.

mahmulienka
4. aug 2012

nasa starsia saska to mala az do dvoch rokov. pouzivali sme sampon bebe a v podstate nepomahal. mohli sme mocit, samponovat, cesat, kolko sme chceli a nic. teraz ho davam aj mladsej nataske a jej to trosku tu krustu preriedilo, ale teda ziadna slava. pediatricka mi poradila biodermu babysquam, ale kedze som este neminula ten prvy, neskusala som. takze jej to zatial tiez len vymacam a samponujem tym bebe. zatial nejaky mesiac, tak uvidim, ze kedy to vymizne uplne.

littledevil
4. aug 2012

Maly to mali obidvaja, skusala som vsetko, ale vzdy sa im to vratilo. Doktorka mi poradila salicilovy olej a zatial mame pokoj.

sea23
4. aug 2012

ja som mala hypermangan z lekarne a sampon babe na mliecnu chrastu....to pomohlo,aj mi zostal,ak by si mala zaujem a nemas ho odskusany🙂

lolko_lenka
4. aug 2012

my sme mali tiež ten salicilový olej a nám to pomohlo 🙂 odvtedy máme pokoj, tiež to mala Nelka asi v 3 mesiacoch...

majulkap
4. aug 2012

ja som tiez davala olivovy olej alebo iny olejcek a vecer vycesala...

eeffka
4. aug 2012

Odmocim v teplej vode pri kupani a potom vysucham spongiou

poly1
4. aug 2012

Ahoj.Ja som tiež dávala salicilový olej a striedala som s masťou Kerasal.Tú napísala kožná.Neviem,ktoré pomohlo skôr alebo vôbec,ale mali sme aj ten šampón Babe,ale to bolo o ničom a je dosť drahý

koralinka
4. aug 2012

moja to mávala tiež - dávala som jej najdrahšie detské šampony a nepomáhalo vyčesávala som olejovala u kožnej bola každý týžden až raz som jej to natrela nahrubo modrou indulonou nechala celu noc a opakovala asi 3-4 dni - odvtedy sa jej to nevrátilo 😕 mne to bolo nepríjemné jej to vyškrabkávat alebo vyčesávať ale jej to ani nešlo ona to mala také ako mastnu chrastu alebo čo

happy3
4. aug 2012

cauko,my sme pouzivali zabal so salicilovou mastickou a sampon BABE a zbavili sme sa toho 😉

neocica
4. aug 2012

ahoj aj my sme mali tento problem a ziadne maste nepomahali no potom mi sestricka poradila nech mu to normalne vycasem takym obycajnym rovnym hrebenom a fungovalo to,pekne mu to vsetko vycesal

nanulik
4. aug 2012

ja som to pred kupaním dobre naolejovala a vyčesala kefkou, a pri kúpaní som mu ten olejček šamponom pekne zmyla, tak nemal ani mastné. ale nestačilo raz. asi na trikrát mu to zišlo dole

ivanka.7
4. aug 2012

nam zabral sampon Babe 🙂

lienka9933
4. aug 2012

Ahoj.Ak môžem poradiť ja som práve včera vyčesávala malej z vláskov mliečnu krustu a to má už 2,5roka a išlo to uplne super keď som jej to len natrela s jedlým olejom a o chvíľku vyčesala normálnym hrebeňom.

atrami
4. aug 2012

ja som dávala detské telové mlieko a potom vyčesala. Zatial máme pokoj 🙂

mandarinkadarinka
4. aug 2012

ahoj, my sme to mali od 2 mesiaca. vobec nic som s tym nerobila, aj mi lekarka povedala, ze to same prejde. dnes ma maly rok a na hlavicke uz nic nema, same mu to proste vypadalo. olej na to nedavaj. skus len kazdy den umyt hlavicku kvalitnym samponom, a oces vlasky, ale nie silno. neboj, do roka je to fuc

jurkovamiluska
4. aug 2012

mne to vycesat neslo, ja som to vyskrabavala nechtami a uz mame pokoj 🙂

lucianka222
4. aug 2012

Ahoj, skúšala si Biodermu ABC Babysquam? My sme ho pooužili asi 5x a je to super, odporúčam... :D

bianca
4. aug 2012

klasicky akykolvek olej namazat a vycesat.Ak nepomaha a stale sa to vracia (velmi rado sa to vracia) tak k lekarke alebo do lekarne a kupit salicilovy olej ,namazat,vycesat .Nam pomohlo at to.Malej sa to stale vracalo a zbavili sme sa toho az po 2 rokoch ked nam predpisala olej

pata31
4. aug 2012

ahoj, my to mame tiez a dr mi odporucila to nalejovat a vycesavat kefkou, ale to nam nemopahalo, az sesternica mi poradila, ze to mam natriet vazelinou tak na hodinu, ze to dobre zmakne a potom to vycesat tym hustym hrebienkom v proti smere rastu vlaskov, potom umyt a spravila som to a o 90% to bolo hned lepsie, dnes som zase a uz ma krasnu hlavku 😵 😵

kucanka
4. aug 2012

rozdrv acylpirin rozmiesaj v detskom oleji a mas salycilovy olej ktory je len na predpis 😉 natri a nechaj 2 hodky posobit umy a po 3-4 dnoch mas po probleme.

slavka1307
4. aug 2012

@danielkabn My sme používali iba modrú indulónu. Po kúpaní som natrela hlavičku a nechala chvíľu pôsobiť a vyčesávali sme
hrebeňom hustým (ako na vši) alebo nechtami.

carodejnica
4. aug 2012

@danielkabn Mojej dcére pomohol jedine šampón BABE na mliečnu chrastu - tento http://www.mojalekaren.sk/babe-sampon-na-mliecn... - ale prejavilo sa to až pri dlhodobejšom používaní... 😵

bombulka
4. aug 2012

nam tiez pomohol sampon Babe na mliecnu chrastu, a to dokonca hned po prvom pouziti, odvtedy mame pokoj 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli