Archív: Marec 2011 - Marec s vodou Drobček - V čom je dojčenská voda iná od tej z vodovodu?

voda_drobcek
7. mar 2011

Ahojte, akú vodu používate na prípravu dojčenskej stravy pre vaše dieťa?
Myslíte si, že je rozdiel medzi dojčenskou vodou a obyčajnou vodou z vodovodu?
Teším sa na vaše názory.

Daniela

dadka1581
7. mar 2011

Dobrý deň chcela by som sa opýtať u nás je strašne zlá voda cez víkendy má až červenú farbu moja doktorka ma sama upozornila že nie je vhodná na prípravu dojčenskej stravy preto vodu kupujeme...keď chcem vodu - kupovanú pre malého na čajík musím ju prevárať? veľa mamičiek vraví že netreba malý bude mať už 6 mesiacov...ďakujem Erika

kalifa28
7. mar 2011

@voda_drobcek ano, medzi vodami je rozdiel a riadne velký. a da sa aj vypočítat. liter dojčenskej vody minus liter vody z vodovodu rovna sa rozdiel medzi vodami... ešte mam jednu otazku. je lepšia voda drobček, alebo lucka?

gretkab
7. mar 2011

@kalifa28 Podla mna modra Toma Natura 😉.

kalifa28
7. mar 2011

@gretkab 🙂

dara76
7. mar 2011

Balena Je drahsia ako z vodovodu a o kvalite sa da diskutovat dlho. Hlavne o pet flasiach a ich vplyve na kvalitu balenej vody a na zivotne prostredie. Ak, voda z vodovodu nie je kvalitna, tak je to vsak mozne riesenie.

nanulik
7. mar 2011

@kalifa28 kedže ide o mesiac s drobčekom tak samozrejme že je lepší drobček. ked bude mesiac s luckou tak bude lepšia lucka 😀 😝
@dara76 aj my dávame vodu z vodovodu, ale keby bola nekvalitná tak kupujem balenú

denisenko
7. mar 2011

@kalifa28 bez ohladu na cenu.......my sme mali vlastnú studnu a viem isto, že voda z nej nebola vhodná.pre novorodeniatka...aj ked bola z vodovodu.... 😎 moj malý neznášal ružovu lucku, a neznáša ju dodnes...vraj má bublinky....ale s drobčekom bol spokojný.....myslím, že malé deti nerozlišujú vody podla toho, či je z vodovodu, alebo za akú cenu.....im ide o chuť...... 😉

lucka222
7. mar 2011

@dadka1581 😉 Dojčenské vody netreba prevárať 😉

kingstonka
7. mar 2011

ja malemu babatku prevaram aj dojcensku vodu....

ela2710
7. mar 2011

@dara76 mam rovnaky nazor ako ty...o pet flasiach sa da diskutovat, ja som davala 4,5 mesiaca Lucku, no kedze mame nezavdnu vodu, Lucku uz nekupujem, ´malemu prevaram vodu z vodovodu

ela2710
7. mar 2011

@denisenko ahoj, tak keby sme mali studnu, tak by som si zavolala odbornika, nech spravi test na vodu, a ak by nebola vhodna, tiez by som kupovala dalej Lucku, Luciek mas viac druhov, perliva, menej perliva a uplne neperliva - a ta ani nema bublinky

hereecka
7. mar 2011

ahoj, ja som mojmu malemu davala Lucku a tu som aj prevarala asi tak do 5 az 6 mesiacov. Teraz davam vodu z vodovodu a nemame ziadny problem ale tiez prevaram 🙂

denisenko
7. mar 2011

@ela2710 presne o tom píšem....odborník uznal, že voda nie je vhodná pre deti tak do roka, pokým nemajú uplne dovyvíjané orgány......a neperlivá Lucka je naozaj trolilinku perlivá....... 😀

ela2710
7. mar 2011

@denisenko 😀 je to mozne,ale ako citam tu druhu diskusiu na drobceka, tak je vraj ta nova dojcenska voda sytena 😒

denisenko
7. mar 2011

@ela2710 tak to ja neviem, my sme používali drobčeka pred 4-mi rokmi........ 😉

mirka907
7. mar 2011

@voda_drobcek my drobceka uplne od zaciatku....a pijem ju aj ja...mala s nou nemala od zaciatku ziaden problem a velmi rychlo sme ju prestali aj prevarat...Lucka je este aj v akcii strasne predrazena a podla mna len preto, lebo si vybudovala meno a cerstve mamicky hlavne z toho dovodu po nej siahnu...

kicikatika
7. mar 2011

nejde o to aka voda, ale ako je balena a skladovana. Nespravne skladovanie tj na paletach polozenych na slnku, vplyv slnka na plast, v ktorych su vody.......presne toto zle vplyva na vodu vodicku vodulienku pre nase deticky a aj pre nas. Vplyvom slnka sa dostavaju latky plastu do vody a ta potom skodi, neskodi hned behom dna ci tyzdna, ale dlhodobym uzivanim, ma zly vplyv na oblicky, mocove cesty.........a potom sa pytame odkial ta choroba vznikla?odkial sa berie ta rakovina vsade kolo nas? a napriek tomu nam neostava nic ine ako tie vody kupovat a uzivat ich. Je to smutne, ze zlym skladovanim sa tak znehodnocuje kvalita vody......... ☹

gretkab
7. mar 2011

@mirka907 a to si zarabala mlieko priamo do perliveho drobceka?

"Lucka neperliva" je jemne perliva. Neperliva je "Lucka uplne neperliva" 😉.

andynaty
7. mar 2011

Urcite by som nedala dietatu obycajnu vodu z vodovodu, ale aspon prevarenu. Balenu vodu som nikdy nekupovala, cca do 10 mesiaca nasa mala pila len MM a potom aj prevarenu vodu. Neskor sme si kupili kvalitny filter, ktory je napojeny priamo na rozvod studenej vody a pijeme vsetci filtrovanu, takze uz neprevaram.

janka2732
7. mar 2011

Mame nazavadnu vodu takže ja som nikdy nekupovala ,ale ked niekam ideme tak je to ine vtedy sa kupuje pre maleho 😀 a moja dcerka bežne pije mineralky.

vivien6
7. mar 2011

ani ja by som nedala nikdy vodu z vodovodu...neviem kto ma aku vodu,ale my konkretne nemama velmi kvalitnu vodu,ja by som ju nepila cistu a ani nepijem,a nie ze by som ju dala este mojmu dietatu.. nasa voda zvlastne zapacha,a chuti tak cudne,takze urcite nie,a budem jej este dlho kupovat detsku vodu..tych par euro (na slovensku je lacna dojcenska voda) mesacne ma nezabije...ja kupujem Humana,uplne neperliva,ine ani neexistuju tejto znacky..neviem ci je dostupna na slovensku..

irsina83
7. mar 2011

Cajik malej robim z lucky ruzovej - netreba ju prevarat a papanie jej naparujem ale varim z vody ktoru filtrujem z Brity 😉

nanika
8. mar 2011

U starsieho sme pili UM, tak som zarabala s modrou toma natura. Teraz pije mala vodu rovno po natoceni z kohutika 🙂 Vtedy vediet, co teraz, kupila by som len filter a mohla som si usetrit kopec flasi ako odpad, skladovanie v byte a este aj vlacenie z obchodu 🙂

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@dadka1581 Dobrý deň, určite by ste nemali bábätku dávať tú vašu vodu z vodovodu. Ak obsahuje CO2 teda bublinky, ktoré slúžia na mikrostabilizáciu (zabraňujú prenikaniu baktérii do vody) a tým ju chránia aby bola stále čerstvá pre Vaše dieťatko je potrebné ju prevariť. Daniela

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@kalifa28 Všetky dojčenské vody predávané u nás musia spĺňať prísne kritéria, dá sa povedať, že medzi nimi nie je podstatný rozdiel. Teda je na Vás, pre ktorú sa rozhodnete. Za seba môžem povedať, že pijem iba Drobčeka, pre mňa je lepší 😉 Daniela

voda_drobcek
autor
8. mar 2011

@denisenko Ďakujem pekne, som rada, že Vášmu dieťatku chutí Drobček 🙂 Daniela

lucadra
8. mar 2011

Ja malej zarábam mlieko aj čaj vodou z vodovodu už skoro necelý mesiac. Ale preváram ju radšej. Máme mestský vodovod, myslím, že obsahuje veľa chlóru ale malá mi ju normálne pije. Žiadne bolesti ani zmenu som u nej nepostrehla. Za tých deväť mesiacov sme vyskúšali skoro všetky dojčenské vody, no najlepšia bola Mama Via v takej krásnej fialovej fľaši. Vodu zásadne som prevárala a aj preváram v hrnci, nie v kanvici. Z drobčeka mi vždy ostal hrniec zafarbený do biela, z Lucky ani nehovorím. Žiadny biely povlak som nepostrehla z Mama Via a z Tomy. Ostatné farbia.
Míňali sme strašné množstvo peniažkov na balenú vodu, už nebudeme. Aspoň ich využijeme inak. Za to môže mať malá krabicu mlieka navyše.
Plánujem kúpiť filtračnú kanvicu, aspoň by som vodu nemusela prevárať, no uvidím ešte si musím pozisťovať info.
Ináč máme tu studňu blízko s artézkym prameňom, no ešte som neskúšala, musím pozisťovať, či je vhodná pre deti.

Aký zmysel má kupovanie dojčenskej vody, keď je tam malým písmom napísané Oxid uhličitý odstránte varom. Aspon by to mali byť už vody, ktoré sa prevárať nemusia.
Ale na cestu, alebo na návštevu si budem kupovať Lucku, čo sa nemusí prevárať, myslím, že je ružová.
Ahojte............

clasica
8. mar 2011

Suhlasim s Andynaty.Ja uz filter poznam a pouzivam 10rokov. Nikdy v zivote by som nedala pit detom(ani ja nepijem) vodu z vodovodneho kohutika. Kupili sme kvalitny filter, ktory je napojeny priamo na rozvod studenej vody.Pijeme a varime len z filtrovanej vody. Pred dvoma rokmi sme kohutik vymenili za dvoj kohutik a z jedneho tecie voda co ide cez filter a z druheho mimeralizovana- t.j namiesto lucky a mineralok-cize ziadne vody nekupujem. Dokonca rychlovarnu kanvicu som 10 rokov od vodneho kamena necistila-cize odvtedy odkedy mame filter. Som velmi spokojna. Mam aj kontakt na chlapika,tak nieje problem ak by niekto mal o filter zaujem.....Je to fakt dobra vec.

brisilda
8. mar 2011

ja pouzivam lucku nakolko drobceka bolo dost tazke zohnat lebo v tescu ju nepredavaju 😒 a teraz uz pouzivam vodu s vodovodu neviem ci si spominate este na reklamu " pijem zdravu vodu, vodu s vodovodu" 😀 reklama bola v nejednom casopise a aj v TV 😀 podla mna vsetke kupovane dojcenske vody su rovnake 😉 len neviem preco robia detsku vodu z bublinkami !!! 😠
takze nakolko maleho stale kojim a kasicku mu robim iba na noc tak pouzivam na striedacku vodu s vodovodu alebo kupovanu podla toho co momentalne doma mam po ruke 😀 cajjik robim aj s kupovanej /lucky/ aj s vodovodu ! no stale to prevaram!

zuzanapp
8. mar 2011

chcem sa opýtať či môžem malému dávať piť Drobčeka aj keď neprevarím, či musím prevárať aj Drobčeka?