Dieťa mi spadlo z kočíka

natuska098
23. jan 2024

Chcrm sa opytat ci mam ist k doktoroci ked mi 10mesacne babetko spadlo z kocika zostala po stvornozky ked spadla na zemy nevsimla som si ci sa buchla do hlavy nevracia je taka ako pred tym ma na nohe modrinu ako je koleno moze sa jej nieco stat aj z tej modriny?

1mina
23. jan 2024

Ked padla na 4, najskor je vsetko uplne v pohode.

januska12323
23. jan 2024

To už nie je bábätko, ešte nikdy nemala modrinu?

janickacrazy
23. jan 2024

@natuska098 Asi by som išla pre istotu na pohotovosť, aspoň ja pre svoj kľud. Ale snáď to bude v poriadku.

gabika0825
23. jan 2024

@natuska098 a padlo z väčšej výšky? Keď padlo na 4 myslím si že nič nebude, hlavu pravdepodobne nemá udretú. My keď sme boli mali sme tiež padali jedna radost a nič sa nestalo a nebezalo sa nikde

iwesska
23. jan 2024

Akoze sedelo a vyklopilo sa zo sportaku na 4? Nesla by som. Ak bola vonku,urcite mala overal,takze bola dobre chranena. Co by sa jej malo stat z modrin? Za zivot ich bude mat stovky.

anavixy
23. jan 2024

Nie, nesla by som. Ked dieta spadlo na 4, nema nic poranene na hlave, hybe sa normalne, nereaguje bolestivo a sprava sa tak ako zvycajne, tak pre aku istotu? V tomto chripkovo/covidovo/virozovom obdobi sa treba zdravotnickym zariadeniam vyhybat, nie tam chodit s modrinou. pozoruj ju normalne a keby sa ti nieco nezdalo, tak potom chod 🍀 a teda, uz si to asi zapamatas aj bez tohoto, ale 10m dieta nemozes nechat v hlbokom kociku ani na dve sekundy bez dozoru 🙏 nic si nevycitaj, vsetko je ok, len sa pouc 🙂

natuska098
autor
23. jan 2024

@iwesska nie ja som bola doma v kuchyni isla som pre zemiak bola v pyzamku a z kocika normalneho nie zo sportoveho spadla plakala pptom sa utisila na hlave nema nic iba na nohe modrinu stale na to myslim chce sa mi stale z toho plakat

veronikaszabova
23. jan 2024

@natuska098 hlavne klud. Nadych - vydych!
Pozoruj ju, ci je ospala, ci nema rozsirene zrenicky, ci nevracia...
Neboj, bude OK. 👍
Nabuduce ju nenechavaj samu ❤️

natuska098
autor
23. jan 2024

@veronikaszabova zrenicky nema rozsirene ani spava nie je mam prve dieta som z toho na nervy a tu modrinu ma fialovu dost velku chcem sa opytat ci mam nieco na to davat?

galganka
23. jan 2024

Mne kedysi jeden doktor povedal, že "nebezpečný" je pád z výšky, väčšej, ako má dieťa. A hlboký kočík je teda vyššie, ako polročné dieťa. Takže, ja by som šla a hlavne by som také veľké a pohyblivé dieťa nenechávala v hlbokom kočíku bez dozoru v inej miestnosti.

anavixy
23. jan 2024

@natuska098 na modrinu mozes davat lioton gel alebo heparoid, ale aj nemusis, je to len kozmeticka zalezitost (pokial s nim hybe normalne a nema ho opuchnute), vstrebe sa to 🙂

anavixy
23. jan 2024

@galganka ano, to je pravda, lenze treba brat do uvahy aj ako dieta dopadlo. Ked spadlo na hlavu, na chrbat, na tvar/brucho, tak vtedy ano. Ale ked dieta spadne na kolena resp. mozno na vsetky 4 a ocividne mu nic nie je, tak to nemusi byt dovod na navstevu pohotovosti.

galganka
23. jan 2024

@anavixy veď ale ona nevie, ako spadlo, tak som to pochopila. A modrú nohu by som tiež dala skontrolovať. U nás bol modrinový prst puknutý. Hýbala ním, všetko, len modrina a až dodatočne napuchol.

janinah
23. jan 2024

Akože nechať 10 mes.dieta v kočíku bez istenia? Keďže si nevidela pád tak už si mala byť na pohotovosti...

jankalukasova
23. jan 2024

10 mesačné dieťa bolo v hlbokom kočíku, bez istenia a bez dozoru?

animus
23. jan 2024

@natuska098 ach ženy, vy ste až také dokonalé že ju súdite? Myslím, že sa dosť poučila aj bez týchto komentárov. Veď sa o to dieťa strachuje, tak z nej zasa nerobte krkavciu mater čo dieťa opustí na pol dňa a nezaujíma sa.

beata_k
23. jan 2024

@animus Keby sa taaak velmi strachovala uz je na pohotovosti kedze ten pad nevidela.

galganka
23. jan 2024

@animus nevidím žiadny lynč. Ale je fajn, radšej trikrát zbytočne zopakovať. Tiež sme iné koniny zažili s deťmi, kope sa zabrániť nedalo, niečomu možno hej... Ale skoro ročnú ma veru nenapadlo nechať nezapásanú v kočíku. Aj keď som sedela vedľa kočíka, všetci traja mali popruh.

oblecenie99
23. jan 2024

Keďže si ten pád nevidela, na tvojom mieste by som isla

timea301196
23. jan 2024

Chod.. mne dcéra spadla z pultu tiež som nevidela ako spadla. Volala som sanitku momeentsllne nas brali. Boli sme na pozorovaní dva dni na jys.. tam chytala grcacky, sracky tak sme si týždeň poležali...

natuska098
autor
23. jan 2024

@timea301196 a ako spadla z toho pultu? Aj jej nieco bolo ked spadla? A zacala vracat po kolko hodinach

tamitamitami
23. jan 2024

Nám dcéra spadla z postele ako 5 mesačná, priateľ stál pri posteli a mal ju dozrieť....ja som sedela na zemi o kúsok ďalej a skladala tuším prádlo. Bola to iba sekunda čo sa otočil ku mne a niečo mi vravel 🙈. Už som iba videla ako sa malá pretočila a padla dole. Plač obrovský (plakala hádam 20 minút) kým som ju ukludnila. Volali sme na pohotovosť a povedali že ju treba 24 hodín pozorovať (aj cez noc) a keby sa nám čokoľvek nezdá máme hneď prísť.
Malej našťastie nič nebolo ❤️.

jaskolka
23. jan 2024

@natuska098 tak keď má modrinu na kolene, je veľká pravdepodobnosť, ze dopadla na tie kolená, teda nie na hlavu a nič jej nie je. No keďže si to nevidela, je to len domnienka. Ja by som šla na pohotovost, predsa len normálny kočík je dosť vysoký, a bála by som sa aj trebárs zlomeniny tej nohy . A inak nechápem, prečo je 10 mesacne už dosť pohyblivé dieťa v hlbokom klasickom kočíku? Veď to je už samo osebe nebezpečné, keďže tieto kočíky nemajú popruhy a pásy.

osky
23. jan 2024

Radsej ist zbytocne,ako potom banovat.
Ja by som nemohla pokojne spat.
Iste by som ju dala prezriet.
Vnutorne zranenia nie su vidiet...

zuzanka.zuzu
23. jan 2024

ja som extrémne proti zneužívaniu pohotovosti, ale určite určite určite by som zajtra o 7 stála pred budovou u pediatra 🙏 minimálne RTG by som požadovala
PS: inak ja som mamke tiež vypadla z kočíka tiež cca v tomto veku a nič mi nie je (hoci niektoré užívateľky možno nebudú súhlasiť 😀)

timea301196
23. jan 2024

@natuska098 našla som ňu na 4 s plačom. Ale keďže som nevidela pád vážne to bola sekunda išla som zapnúť vodu do kúpeľne 2M od nej tak som zavolala rzp a zhodnotili že prídu a zoberú nas

timea301196
23. jan 2024

Nebolo jej nič okrem plaču atd ale ostali sme na pozorovaní, rtg a pod... a keďže vedľa nej uložili pacienta s grcačkami a sračkami schytali sme to aj my

natuska098
autor
23. jan 2024

@timea301196 aha vylakala ste ma ze zacala po tom pade vracat a tak a robili malej aj rengen vsetko a nic

iwesska
23. jan 2024

Fuha,no tak to ked sa vyklopila z hlbokeho kocika,to by som ju isla dat prezriet. Zvlast,ked si nevidela ako spadla. To uz je dost velka vyska na take babo.

timea301196
23. jan 2024

@natuska098 samozrejme aj rtg aj sono 🙂