Kedy začať s pavúkom?

nasta197
11. aug 2011

vôbec netuším kedy sa detičky dávajú do pavúka dajte svoje skúsenosti 😎

janka_pn
11. aug 2011

v dnesnej dobe sa nedavaju vobec 😀

lizatko1009
11. aug 2011

nikdy, ja nechapem mamicky co tam zavesia bejby, lebo sa im to tam paci a co take mini dieta vie povedat? este nedokaze samo ani sediet, ale hlavna ves, ze ta uzje zavesene.

sisaha
11. aug 2011

asi mas na mysli choditko...urcite sa nedava skor ako v 6-7 mesiacoch, kedy dieta uz dokaze sediet a jeho chrbtica je uz ako tak pevna.. Ale pokial to nie je nutne tak ho tam nedavaj..
lizatko, ono dieta tam nevisi, dieta v nom sedi a ked chce, tak sa posuva nohami... Ja som mala obe deti v choditku (samozrejme nie cely den, ale 10-20 minut denne) a deti su v poriadku.

sirinka
11. aug 2011

nikdy a este raz nikdy....

sofia2008
11. aug 2011

nikdy.. 🙂

maji4
11. aug 2011

Ja som Lilianku do chodítka dávala ale len na chvíľku a let tak aby nedočiahla asi od 9-teho mesiaca a potom keď to už vyššie nešlo tak som ju tam dávala úplne normálne nikdy nie velmi dlho len čo som si rýchlo niečo uvarila , podla lekárov to nieje dobre kôli nôžkam , chrbtici... 😉 A všetko v poriadku nemala ani ploché nohy ani nič 😉 😉
Moja neter v živote nebola v v chodítku a aj tak špičkovala nôžky dávala dovnútra a má krivú chrbticu tak si vyber to je o dieťati a nie o tom čo zle alebo dobre robíš 😉

zdenda86
11. aug 2011

ja som tiez maleho davala ale az od osmeho mesiaca a nic mu nieje. to je kazdeho osobna vec 🙂

lucytao
11. aug 2011

ortopédi chodák neodporúčajú ja ho určite kupovať nebudem ale každá mama má svoj názor a líšia sa 😅

jaaty
11. aug 2011

NIKDY 😠

cikyta
11. aug 2011

Ja som dala v 8. mesiaci, ked mi sama chodila popri nábytku. Bolo to zhruba 20 minut denne. Dlhšie mi tam nechcela byť. Fakt len kým som niečo uvarila, alebo trochu upratala.(Bohužial nemám nikoho,kto by s nou cez den trošku pomohol,takže tak...) Od 9.mesiacov mi sama chodí, nič jej nieje a žije 😉
(A ešte odkaz pre lizatko1009 : Deti su v chodáku naozaj neni zavesené 😀 Môžu normálne kráčať,alebo si sadnúť)

mafia102
11. aug 2011

Nikdy 🙂

lucia.kl
11. aug 2011

ani pavúky ani chodítka by sa deťom nemali dávať - nenaučí sa správne chodiť, padať a neviem čo všetko ešte ortopídi hovoria, ja som dala dievčatám len odrážadlá - tie čo si tlačia pred sebou... a aj motorky dostali až keď vedeli chodiť...

abbey1
11. aug 2011

Nikdy v ňom nebola viac ako cca 10-15min,pokým som stihla Wc a umyť si zuby.Inak si to neviem predstaviť,ako by som zvládla.Ale určite tam netreba nechávať dlho.Chápem však maminy,ktoré majú náročné deti,že občas iné východisko nie je.Dobre to poznám

miska333
11. aug 2011

mne bol maly od 6mesiaca a nic mu nieje chodi rovnako ako ostatne deti

azarijka
11. aug 2011

nechapem naco tie choditka vobec su, detom su len na skodu, ved dieta ani nevie ze nejake choditko existuje 😉 tak naco mu ho kupovat a sackovat ho do neho ked si moze volne lozit, resp. chodit po byte...

nicky182
11. aug 2011

Moja dcerka pouzivala pavuk, asi od 7mesiaca .. byvala v nom malo - max 20minut doobeda, kym som aspon dla anieco varit a potom vecer pred kupanim ...teraz je v nom uz malo. chodi popri nabytku ....ale do pavuka som jej vzdy dala pevnu topanocku, aby si nezvykala nozky kadejako klast ....podla mna je to dobra vec na prebavenie, ved tam v podstate sedia 🙂 a vedia sa deti sami presuvat, preto sa im to paci .....podla mna nie je na choditku nic zle, pokial tam naozaj nie je cely den .....vsetko s mierou .. 🙂

tanitta
11. aug 2011

prezili sme bezpavuka.... 😀 ....

malinkaaninka
11. aug 2011

pavuka?rovno mercedes sa teraz kupuje.deti sa učia šoferovať rovno vo vankuši.však čo ak o niečo pridu,ak sa naučia neskôr. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zirka
11. aug 2011

nepotrebovali sme pavuka 🙂

jarus1
11. aug 2011

Pre Boha, len to NIE!!!! Máš malé dieťa a už teraz uvažuješ ako ho ohroziť??? Prečítaj si ortopedické témy a sama požiadaš o zmazanie tejto otázky ☹

habibi78
11. aug 2011

je ti luto, ze ma tvoje dieta klbiky v poriadku??? 😖

jedina30
11. aug 2011

ja som pavuka nepouzivala,hoc mi ho svokra kupila..nie je to dobre pre dieta..potom chodi po spickach...ortopedi to neodporucaju a ja som ho nepouzivala ani pri synovi a pri dcere nebudem tiez..NIE.NIE... 😠 😠 😠 😠

emily_666
11. aug 2011

nielen klbiky su ohrozene, aj celá chrbica. Moja sesternica davala 6mesacnu dceru do choditka, to bol pohlad. Chuda malinke sa na spickach ako baletka odrazala. Je pravda ze jej sice teraz nic nie je (ma 4 roky), lenze to ma nasledky aj do buducnosti. Volakedy ludia netrpeli na chrbticu ako v dnesnej dobe, plnej vymozenosti podobnych choditkam.
je to len na tvojom rozhodnuti, ale ak si precitaj linky, co ti tu uz baby uviedli, pochopis o com hovorime.

vejinka
11. aug 2011

netreba vobec.naco? Aby si mala troska klud? Narobis pavukom viac skody ako uzitku.takze ho pekne nechaj spoznavat svet po styroch je to pre neho to najlepsie

alias313
11. aug 2011

otázka predsa znie: kedy začať s pavúkom a nie dávať, alebo nedávať dieťa do pavúka 😕
ja som malého začala dávať do pavúka okolo 7 mesiaca, v 10tich mesiacoch sám behal. Nedávala som ho každý deň, ale občas na 10-15 minút. A tvrdenia, že to škodí na nohy, chrbticu a neviem čo sú podľa môjho názoru nezmysel...

fatulda
11. aug 2011

ja mam dve naozaj narocne deti naraz, stare mamy tak raz za mesiac a bez pavuka sme to zvladli, aj bez ohradok a podobnych vymozenosti..podla mna je je dobry na pohybovy vyvoj, ani na chrbticu. Najlepsie pre dietatko je volny pohyb na zemi, len treba pripravit bezpecny priestor 😉

kvietocek7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deniskateniska
11. aug 2011

nemaju sa davat, nerobit, co potom mozme a co nie? joj uz mi to ide na nervy... ako keby ste vsetky boli doktorky ... ja som bola v chodaku boli tam vsetky deti a nepoznam nikoho kto ma problemy s klbmi.. ano jasne ked dieta same nededi, ked nedociahne na zem, vtedy maju deticky problemy, lebo spickuju atd... joj uz som sa davno takto nerozculila.. moj maly sedel sam v 3. mesiacoch a bola som ta najsprostejsia mama podla tabulkovych lebo davam dieta sediet.. 😠
tak my sme uz ani neviem v kolkych proste sama uvazis ... ci ti sedi ci dociahne, my sme maleho tam dali asi na 5 minut za den bo mame taky hraci chodacik.. ale neviem v kolkych ci v polroku ci v kolkych.. ale moj je maco a silny a vravim sedel od 3 mesiacov tak neviem.. je to na tebe 😉

poleva
11. aug 2011

20 minút na den,čiže úplne maličko je v pohode a je to individuálne
ja mám dvojičky,a staviajú sa mi na nôžky od 7 mesiaca,teraz majú 10 mesiacov a vedia my samé stáť,chodia okolo nábytku,a predvčerom mi jeden drobec urobil 2 krôčiky a sám
je to každého vec,nech sám uváži,my máme chicco,najprv ich to bavilo,vyšalili sa tam lebo majú na nom hrací pultík,teraz ich už nedávam,nechcú tam byť...a nepotrebujeme to,,,bolo to niečo zase nové pre nich
momentálne sa postavia za chodítko a posúvajú si ho samy 🙂))