Podľa čoho si v obchode vyberáte čaj?

marton_popradske
Moderátor
5. nov 2020

Podľa čoho si v obchode vyberáte čaj? Dajte nám vedieť, a my jednej z Vás pošleme celý rad bylinných čajíkov MISTRAL. Viete o tom, že naše bylinné čajíky MISTRAL sú príroda sama o sebe? Všetky totiž obsahujú špeciálne byliny určené na podporu funkcie, ktorú by mali prinášať. Všetky sú navyše výbornými čajovými zmesami s príjemnou chuťou. Jednoducho na zdravie. Krásny štvrtok ešte.

ckatka
5. nov 2020

@marton_popradske to nieeeee o to musím predsa náhodne zakopnut pred Vianocami v obchode..."miláčik neuveríš aká super akcia...aha osem čajov a cajnicek, no nekup to...." to sa nekupuje cielene predsa 😂😂
(vravím to ako majiteľ asi 15 konviciek rôznych tvarov a veľkostí)😂

maryon1
5. nov 2020

@marton_popradske aký čaj kúpim závisí vo veľkej miere od toho, či nakupujem sama, alebo s mojimi dvoma princeznami. pretože ak je to ten druhý prípad, tak o kúpe čaju rozhoduje OBAL :D no a čo vám poviem, ten váš mistral jahoda-malina vždy vyhrá. tomu medvedíkovi neodolajú. 🐻❤

sunny_g
5. nov 2020

Zloženie, žiadne pridané cukry ani farbivá, len čistá príroda

lucy94
5. nov 2020

Je pravda, že veľa u mňa urobí prvý dojem a v tomto prípade je to obal. Väčšinou ten čo sa mi najviac páči, prvý beriem do ruky no dôležitejšie čo ma zaujíma je zloženie. Pokiaľ ma čajík zaujme dizajnovo aj zložením ako poslednú pozerám cenu. Keď si už jeden obľúbim a viem, že je chutný, po druhýkrát už na cenu nepozerám. Čajík Mistral je jedným z nich😊

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@luna116 ďakujem🙏

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@sunny_g 🙂super. Vďaka.

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@maryon1 ❤️😄

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@ckatka paráda, aj to je cesta🙂

cadulka2908
5. nov 2020

Taktiez mam uz svoje odskusane a oblubene prichute ci v ovocnych alebo bylinkovych cajoch. Som verna popradskym cajom uz dlhooo. A velmi rada skusam aj nove caje...

89petra89
5. nov 2020

Vyberám si ich hlavne podľa zloženia, resp. príchute alebo kombinácie príchutí, druhoradé sú značka, cena a obal. Mám zopár obľúbených značiek, ktorých čajíky si kupujem pravidelne, ale rada skúšam aj iné značky, musí ma zaujať hlavne príchuť. 🙂

puskaruka
5. nov 2020

Podľa obalu, či ma zaujme. Ak áno , potom prečítam zloženie a ak mi vyhovuje.... kúpim.

maruskaw
5. nov 2020

@marton_popradske V obchode si vyberám čajíky podla toho, aký nám aktuálne chýba, prípadne na aký druh máme chut. A samozrejme potom aj cena a keď je to nejaký nový, ktorý nepoznáme, tak podla obalu a zloženia. Keďže moja osobná spotreba čajov je velká, cca 1 krabička týždenne, musím mať dostatok roznych čajov v zásobe - doma aj v práci.☺ No dnes cestou z práce bol moj výber čaju v obchode iný. Jednoducho "možu za to" tieto dni s Mistral a inšpirovali ma ku kúpe čaju, ktorý som ešte nemala. Pre mňa sú to neni len reči, že jasné, raz si nejaký z týchto funkčných čajov kúpim a ochutnám, urobila som si radosť hneď dnes.😊 Konkrétne ma zaujal čaj na imunitu, keďže je teraz viac ako inokedy, potrebné ju udržiavať. Prikladám aj foto čajíku. Ak by niekto neveril, možem odfotiť aj blok.😃😃 Trošku ma prekvapilo, že je vnútri len 15ks vrecúšok, ale nevadí, teším sa z neho aj tak.❤

ali_z
5. nov 2020

@marton_popradske Kupujem obľúbené čaje, niekedy vyskúšam niečo nové, čo mi poradila kolegyňa alebo niekto zo známych alebo kúpim niečo, čo ma zaujme.

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@maruskaw spravna voľba

paradajkova
5. nov 2020

@marton_popradske vyberame klasicke bylinkove caje - mata, kamilka, medovka, salvia, materina duska, repik. Casto siahame po popradskom, ak je v obchode. Chyba mi este nejaky co by obsahoval levandulu. Mistral nekupujeme, ak si dobre spominam ma balene vrecuska individualne v plastovom sacku, co ma odradza.

V obchode po novych cajoch siahneme malokedy, iba ak je nejaka nova bylinka, alebo kombinacia bylin co zaujme.

1samer11
5. nov 2020

@marton_popradske.... V mojom prípade ide vždy o tri základné kritériá. Priznám sa, že ako prvé kritérium je u mňa vizuálna stránka produktu. Vždy stiahnem po obale, ktorý je pre moje oči niečím pútavý, ktorý je jednoduchý, s jemnymi farbami a vzormi 😊 Ako druhé kritérium je samotné zloženie čajov a z akých druhov bylin/ovocia sa skladá. A či sa samozrejme jedna o slovenský produkt. Tretie kritérium je účel použitia, či ho vyberám pre deti, dospelých ale či je určený už na liečbu konkrétneho problému. Samozrejme všetky spomínané kritériá sa navzájom dopĺňajú. Väčšinou preferujem overené značky, ale samozrejme siaham aj po nových produktoch.

mishka81
5. nov 2020

Prvý ma zaujme obal, potom pozriem príchuť a zloženie 🙂 mam rada čierne, pu erh, bylinkové a ovocné. Kupujem dookola moje obľúbené a raz za čas skúsim niečo nove. Z vašich mi veľmi chuti rada wellnes čajov 👍

halci
5. nov 2020

@marton_popradske Ja mam rada zelene caje. Chuti mi zeleny s citronom a zazvorom, ale aj cisty zeleny caj.

onmaria
5. nov 2020

Každý vyberá aj podľa ceny,ale napríklad sa zameriavam aj na to,čo mám odskúšané, teda napríklad pokiaľ viem,že nejaký čaj v malej tradičnej "lacnej" krabičke obdlznikoveho tvaru,v ktorej je zrejmé,že sú vnútri uložené sáčky bez akéhokoľvek obalu,dokonca je možné,že sa čaj pomaly vysypa z tej tradičnej krabičky..tak taký nekúpim. Jednak už podľa obalu viem,že ide o niečo lacné, taktiež tie čaje nie sú ani chutné, už vôbec nie voňavé a o farbe ani nehovorím..

zuzki1
5. nov 2020

Mame obľúbené a overené typy a značky a kupujeme keď je v akcii väčšiu zásobu alebo skúšame keď je nejaká novinka ❤️

olivka84
5. nov 2020

Podľa zloženia. Niektorým sa vyhýbam ak boli v testoch zle hodnotené.

blskahruska
5. nov 2020

@ckatka ahoj, poslala by si stránku? zháňam zeleny čaj s banánom zo sri lanky 😊 mozno ho tam nájdem 😎

blskahruska
5. nov 2020

Kupujem čaje na odporúčanie, ale najradšej tie svoje , ktoré mám vyskúšané a viem, že sú lahodne.
Z času na čas hľadám aj taký, ktorý mi ulahodi v nejakej kaviarni v naservírovany v krásnej konvičke.
A čo je super,ak Ti v nejakom "tescu" daju degustovat čaj /nemusi to byt len caj/ 🤣😂😁 milé promo hostesky. Tak aj na to sa dám zlomiť.
A čo zbožňujem,keď na pracovnej ceste skončíme niekde na koreninovom trhu napr v medine.
Tam ťa tá vôňa čaju stiahne a doslova Ťa núti prirovnať si blizsie. Tak ťa omámi , že odchádzaš z nákupu s kopov sačkov naloženými kadejakými bylinkami.

zuzmih
5. nov 2020

Vyberám podľa zloženia a chuti. Čaje pijem veľmi málo, ale Mistral -melon jahoda môžem. Výborne chutí v lete chladený.❤

prispievatel
5. nov 2020

Podľa ničoho. Švacnem do košíka aký nájdem, pozriem iba príchuť lebo citrónový zvyknem a idem ďalej. Ja som skôr zaťažený na sladkosti, tam veľmi záleží na druhu ani ten perník nieje ako perník.

mirkakerka
5. nov 2020

Kupujem rôzne bylinkove čaje, čisté ale aj kombinácie... Kupujem skôr overené chute, ale neodolam ani novinkám

prispievatel
5. nov 2020

Čo sa značiek týka tak buď tie clever, alebo popradský... Keďže čaj nieje mojim primárnym nápojom. Keď bude anketa o colách a sladených nápojoch všeobecne dajte vedieť, tam sa vám tak rozpíšem že si podľa môžte hodinky nastaviť. Tam sa vyznám.

marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020
marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020
marton_popradske
autorModerátor
5. nov 2020

@prispievatel 🙂🙂🙂