Umývačka riadu, keď nemám peniaze navyše

dagmarovita
11. apr 2022

Ahojte, som celkom v núdzi, existecne problemy, zas ale dlhsie rozmýšlam, ze by bolo dobre mat umyvacku riadu. Umyvanie riadov mi berie čas, som aj ten typ, co fakt vela pouzije riadov.. dookola lyzicky, pohare, misky, taniere a potom, kedze som sama s dietatom nemam cas na dolezitejsie..byt s nim napriklad, ked mi mrncí za zadkom, alebo robit iné. Byvanie mám dočasné, nie vlastné, tak vas prosim o názor, ci si ju mám kúpiť. Nejaku lacnejsiu, len neviem kolko by stala montáž. To zapojenie treba volat vodára? Dakujem za rady a pripadne tipy na myčky.

petamich
11. apr 2022

nie, isto by som nekupovala umyvacku riadu do bytu, ktory nie je moj a uz vobec nie ak mam existencne problemy 🤷‍♀️
myslim, ze tvoje dieta prezije tych 30 min. denne, ked sa mu nevenujes, lebo umyvas riad

andrejka1974
11. apr 2022

Určite sa oplatí šetria čas peniaze a hlavne vodu veľmi dobre sú aeg

karhu
11. apr 2022

ked mas existencne problemy, ries tie a nie drahy spotrebic🙈

lenkakravcova
11. apr 2022

@dagmarovita popýtaj toho, koho je byt, že nech kúpi. Ze mu ušetríš na nákladoch na vodu takže ho to vyjde viac menej narovnako.

misinka0611
11. apr 2022

Nekupovala by som, dá sa žiť aj bez nej, veľa ludi ju nemá a žije. Keby si nemala práčku beriem ale umývačku? 😏

dadanu5
11. apr 2022

@dagmarovita ja len podotknem ze do toho idu dost drahe kapsule,pripadne prášok na umyvanie a sol do umývačky teda treba myslieť aj na tu obsluhu

rora
11. apr 2022

Mala som ju a prestala pouzivat, riadov mame doma tiez dost (budeme coskoro piati) a nikdy mi umyvanie netrvalo dlho, max 5 minut. Ak riesis existencne problemy, tak umyvacku neries, lebo pripravky do nej ta mesacne vyjdu podstatne viac ako 1 jar+hubky na riad, preto ma to aj prestalo "bavit", starat sa este aj o toto....

vikusjk
11. apr 2022

@andrejka1974 je vela dobrych znaciek, ale radit aeg zene, ktora ma existencne problemy, mi pride ako nevhodny zart 🙈
@dagmarovita ak takto rozmyslas vo vsetkom, tak chapem, ze mas existencne problemy

andrejka1974
11. apr 2022

@vikusjk ja ju mám a som spokojná a nemenila by som

jasminet
11. apr 2022

umyvacka je super vec, ale nie nevyhnutna - hlavne ked si sama s dietatom, v prenajatom byte a mas existencne problemy.

prasiatko30
11. apr 2022

@andrejka1974 otazka nie je ci je to dobra znacka vtip je v tom, ze radis drahu znacku mycky zene co ma existencne problemy=financne problemy 😅

lesana25
11. apr 2022

1. Je to umývačka, keďže umýva. Strašne ma irituje to časté “myčka”. Už sa naučte ten rozdiel.
2. Keď na to teraz nemáš, našetri si. Alebo si čakala, že ti tu niekto na nu prispeje, alebo rovno kúpi?
3. Dajú sa kúpiť aj použité cez bazos, ale tam je otázna kvalita daného výrobku.

majulino
11. apr 2022

Máš existencne problemy a uvazujes nad umyvackou? A ked ju kupis tak co? Budes do nej sypat piesok a namiesto kapsul/gelu doplnis vodu a namiesto lestidla diavu?

Zena rozmýšľaj, sme doma 5 (obcas podla poctu poharov mam pocit, ze aspon 20, sle NIKDY mi umyti riadu a ani hrncov s nicoho ineho netrvalo dlhsie ako 30 minút

travelllerka
11. apr 2022

My sme mali v malom byte takú mini umývačku, to skôr bolo za trest, vôbec neumyvala dobre, takže môžeš ešte aj tak dopadnúť, že tak či tak to budeš ešte umývať ručne. Pripadá mi to byť nerozumne kupovať v tvojom prípade umývačku. Ako ti poradili vyššie, skús sa nejak dohodnúť s majiteľom.

ro_manka
11. apr 2022

My nemáme umývačku a celkom ma to mrzí práve kvôli ušetrenej vode. Máme starú murovanú kuchyňu, ktorej sa nechcem vzdať, ale umývačku sem nezmestím.
Rozmýšľala som nad alternatívou stolnej umývačky. Pre nás je dosť maličká lebo varím každý deň pre 4och, ale ak si s dieťaťom sama, tak by vám to mohlo stačiť. Existujú rôzne značky a tieto umývačky sú aj lacnejšie. Plus odpadli by ti starosti s napájaním na vodu a ak sa presťahuješ, tak si ju môžeš jednoducho zobrať so sebou. Ale určite by som skúsila osloviť majiteľa, či by nechcel zainvestovať on. za opýtanie nič nedáš 🙂

stannkal
11. apr 2022

ak byvas v prenajatom byte tak by som to riesila s prenajimatelom, umyvacka je v dnesnej dobe uz standard, ak z toho bytu raz odidete, bez umyvacky ho mozno tazsie prenajme - to len ako argument pre teba. A to nehovorim o usetrenych peniazoch...

tosomja
11. apr 2022

Rieš existenčné problémy, nie umývačku a príslušenstvo do nej. Pri troch deťoch som sa naučila že kazdemu som vyčlenila jeden pohár, jeden tanier. Použijú, umyjeme. Žiadne všetky poháre zašpiniť a nemá kto umývať. Traja keď si za sebou umyjete(vlastne dvaja lebo dieťa asi malé) tak nemôžeš sa sťažovať na stratu času.
Treba naučiť poriadku a ušetria ti čas 🙂
Peniaze šetriť môžeš, keď máš na umývačku, tak to radšej odloz a pouzi v nutnosti

stanulienkat
11. apr 2022

Financna gramotnost ti nic nehovori????

kengurica
11. apr 2022

@stanulienkat má pravdu.
Ľudia si akosi ťažko uvedomujú, že niektoré veci sú nevyhnutné - ako napríklad chladnička (sama si "ručne" potraviny nevychladíš), niektoré veci sú "luxus" - ako tá umývačka - nemám € (+spomínané kapsule), tak budem umývať ručne, a naučím sa špiniť menej riadu (!).
Môžeš si kúpiť použitú, ale aj tak sú kapsule drahšie ako jar.
To, že to má veľa ľudí, a považuje sa to za štandard, a ja to chcem, keď mám existenčné problémy? Sorry ...

lavinis
11. apr 2022

@dagmarovita nie, nemas ju kupit
Neni zac

annamalaga
11. apr 2022

Ono to nieje take jednoduché tu umývačku riadu zapojiť. Ak máš v celku kuchyňu s doskou, ako to chceš spraviť. V prvom rade s tým musí súhlasiť majiteľ.

lesana25
11. apr 2022

A keď si len ty a dieťa, skús použiť menej riadov pri príprave. Alebo umývať priebežne pri vareni. Keď nebudeš mať systém, budeš mať bordel.

jaroe
11. apr 2022

@dagmarovita bez umývačky sa dá žiť. Keď na ňu nemáš hotovosť tak tým dupľom.

caroline_
11. apr 2022

@rora 5 minut ? Wau, ja umyvam vacsinou hodinu a pol kazdy den

elementissa
11. apr 2022

Kapsule sú drahé? A to čo kupujete? Tie nechutné chemické jar kapsule? Ja kupujem už 6 rokov dm značku kapsúl (revolution), je ich 40, stoja asi 4€ a vydržia nám 2-2,5 mes. Fuuuuuuha, to sú náklady veru

rora
11. apr 2022

@caroline_ rok som robila vo velkej zavodnej kuchyni takze tam to muselo len tak lietat, som sa naucila rychlosti :D

caroline_
11. apr 2022

@rora fiha to je super,asi by som sa to mala naucit:D

caroline_
11. apr 2022

@rora inak som si myslela ze v zavodnej kuchyni maju umyvacky riadu

caroline_
11. apr 2022

@elementissa tak tak, a pocula som ze niekto dava nejake homemade zo sody bikarbony a octu

sense
11. apr 2022

Ak by som mala existenčné problémy tak posledné čo by ma napadlo, by bolo kupovanie umývačky... Nauč sa používať menej tanierov, misiek, lyziciek a neviem co všetko a nebude ti to brat toľko času obzvlášť ak si sama s dieťaťom..