Jedlo v batožine v lietadle

janinah
26. jan 2014

Dcéra ide na erazmus do Španielska,aké jedlo môže mať v príručnej batožine a aké vo veľkom kufri?Nejaký salámový chlieb v príručnej a nejaký rezeň príp. konzervu v kufri môže?Nebude ťahať veľa,ale aby nemusela tam hneď nejaký obchod s jedlom riešiť.

ifkael
27. jan 2014

@stardust chleba dva krajce na sebe, nie? :D

ikke
27. jan 2014

medzi krajinamu EU mozes aj v prirucnej batorine prevazat jedlo ake len chces, len to nesmie byt tekute. a ak tekute, tak balene po 100ml atdatd... 😀

ja teda osobne si radsej do lietadla so sebou beriem klasicky chlieb so syrom/sunkou/hocicim, pretoze jednak na kratkych letoch dostanes dnes maximalne tak slane palicky za 4 eura a jednak letisko nie vzdy (hlavne tie fakt male ako Brno) disponuje solidnou moznostou obcerstvenia.

a ak ma niekto chut na rezen, teraz v zime sa fakt nemusi bat, ze by sa mu rychlo pokazil, a uz vobec nie v odbavovanej (nie prirucnej) batozine, ktora sa prevaza v nevykurovanej casti lietadla 😉

maca_p
27. jan 2014

@stardust lepenak chudobnych - chlieb, maslo, salam, horcica, chlieb. lepenak bohatych - chlieb, horcica, poriadny reznisko, horcica, chlieb 😀 😀

tamulienka
5. okt 2014

Baby? Idem Ryanairom Krakow-Oslo...mozme si zbalit sackove polievky.nechcem vediet ze ci podla toho kto ma bude kontrolovat. Skor chcem vediet ci je to dovolene. Croissanty,cokolada by mali byt teda ok hej? Ja som v krakowe uz presla aj s peprakom :D ale v Norsku som bola podozrivy Nr. 1

stardust
2. aug 2016

@tamulienka no co ti povedali na croissanty na kontrole?

tamulienka
3. aug 2016

@stardust Fuh to bolo dávno, musím pospomínať 🙂 úplne bez problémov som prešla. Mali sme totiž iné problémy, bolo strašná hmla a lietadlo nemohlo 4 hodiny vzlietnuť a nemohli sme ho ani opustiť. Takže z dvojhodinového letu bol 6-hodinový. Myslím že boli radi že Croissanty mám a neotravujem ich s jedlom, ako všetci ostatní 🙂

stardust
3. aug 2016

@tamulienka ja si planujem pribalit na cestu lepenaky a vobec sa za to nehanbim 😀 😀

mirka_a_hrasok
3. aug 2016

Jedenie v prirucnej batozine je povolene. Len napoje nie su povolene inak jedlo moze mat akekolvek. A v kufri uz duplom moze mat co chce. Ale pre istotu nech si pozrie podmienky tej spolocnosti cez ktoru leti

sardinka335
3. aug 2016

v priručnej je jedlo v pohode. Mali sme aj dojčensku vodu a vrelu vodu v termoske a v pohode.
V kufri moze mat viac menej čo chce, ak sa im to nebude pozdavat tak to skontroluju a kludne aj zoberu. Ja som tam mala praci gel...pri vybalovani na izbe sme zistili ze ho kontrolovali a oznacili takou nalepkou ze vyhovuje - cez zamknuty kufor na zamok a obaleny kufor sme mali ešte foliou. Cez všetko sa dostali a ani sme si to nevšimli. Ale ako v pohode, mne kontrola nevadi.

annadan
3. aug 2016

My keď sme prvý krát leteli tiež sme sa báli že ani jedlo nemôžme mať ani nič. Ale čím viac sme lietali sme zistili že jedlo je úplne v pohode. Akurát s pitím robia problémy sem tam, ale je fajn že aspoň to jedlo je dovolené

tenerifka
3. aug 2016

@mirka_a_hrasok To co sa moze alebo nemoze brat na palubu alebo do odovzdanej batoziny nema vobec nic spolocne so spolocnostou, s ktorou sa leti. Tieto podmienky su rovnake pre vsetky spolocnosti bez rozdielu

emmusska
3. aug 2016

@tenerifka a v com teda v akych podmienkach je rozdiel medzi spolocnostami? vo velkosti a hmotnosti batoziny?

tenerifka
3. aug 2016

@emmusska Ano, presne. Jednotlive spolocnosti maju rozne vahove limity a povoleny pocet a rozmery prirucnej a odovzdanej batoziny, zalezi aj od triedy v ktorej letis(business class ma viac povolenej batoziny).
To, co sa moze prepravovat vnutri, najdes na web stranke ktorehokolvek letiska (a aj na strankach leteckych spolocnosti, ale je to to iste). Policajtovi pri bezpecnostnej kontrole je jedno s akou spolocnostou letis, predpisy musia dodrzat vsetci bez rozdielu

mirka_a_hrasok
5. aug 2016

@tenerifka jak ze nie? kamoska teraz letia na kanare nejakou spolocnostou o akej som este nepocula a ma napriklad ine podmienky aj o hmotnosti batoziny ako ryanair 😉

tenerifka
5. aug 2016

@mirka_a_hrasok ved si precitaj este raz moje posledne prispevky

mirka_a_hrasok
10. aug 2016

@tenerifka juuuj sorry nevsimla som

emmusska
20. aug 2016

@tenerifka tak to je zaujimave to clovek aby naozaj si cital este aj podmienky leteckej spolocnost, ach jaj 😖