10 rokov som brala antikoncepciu. Kedy začať snažilkovať?

janka1510
16. feb 2017

Dobrý deň/Ahojte, chcem sa Vás žien/mamičiek informovať, aké máte skúsenosti s dlhodobejším užívaním antikoncepcie, a koľko vám trvalo kým ste otehotneli. Ja užívam antikoncepciu vyše 10 rokov, pretože sa mi robili cysty....Doktor mi povedal, že s otehotnením nieje žiadny problém, že hneď po vysadení môžem otehotnieť, ale neviem či je to správne. Ja si myslím, že by som sa mala z antik. niekoľko mesiacov vyčistiť. Budem vám vďačná ak sa mi podelíte so svojimi skúsenosťami 🙂

pemina
16. feb 2017

Ja som vysadila,ze budem chvilu cista-bez liekov a mesiac po vysadeni som otehotnela🙂

janka1510
autor
16. feb 2017

A všetko v poriadku? nemala si problémy v tehotenstve? dieťatko zdravé a tak, veď tohto sa aj ja obávam, že hneď by som otehotnela.....obávam preto lebo budeme mať svadbu.

pemina
16. feb 2017

@janka1510 Ja sa mala mensie problemy,lebo som astmaticka,ale co sa tyka babätka,tak vsetko bolo ok😉

lenkasimakova
16. feb 2017

Ja som vysadila po 9 rokoch, 3 mesiace sme počkali s babom, ale len kvôli tomu, aby som prišla na to, kedy mám plodné dni 🙂 a potom sa hneď podarilo, momentálne som v 31 TT a bábo je úplne v poriadku a ja mám bezproblémové tehotenstvo.

dasenka1203
16. feb 2017

mam jedenastrocny rozdiel medzi druhym a tretim bejby, tiez cely cas medzi som brala anti, po vysadeni som ledva stihla jednu ms a potom uz bol krpec na ceste, vsetko prebiehalo ok, ziadne problemy 🙂

zuzik3
16. feb 2017

ahoj, ja som vysadila tiez asi cca po 10 rokoch, ked sme sa chceli pokusit o babo, ale dalsi mesiac som si to rozymslela, ze este pockame, prax v praci a tak...ale uz som bola tehotna 🙂 a vsetko bolo v uplnom poriadku....potom po dalsich 5 rokoch tak isto, ale nie na prvy krat ale po dvoch mesiacoch som otehotnela...ma dve zdrave dcerky, ale uz som sa teraz rozhodla HAK nebrat, stacilo

angela1989
16. feb 2017

Ja som brala tiež 10 rokov a otehotnieť sa mi podarilo až po roku od vysadenia. Snažiť sme sa začali hneď

janka1510
autor
16. feb 2017

Takže je to rôzne asi u každej z nás. Tak radšej vysadím, a uvidíme. Lebo chcela som ešte počkať že po svadbe a potom že nebudem už užívať.....

janka1510
autor
16. feb 2017

angela1989 bolo to kvôli antikoncepcii? aku antikoncepciu si uzivala?

ibrunova
16. feb 2017

Netreba čistiť, nič, môžeš otehotnieť hneď, ja som to konzultovala raz s lekárom. A niekde som čítala, že práveže hneď po vysadení otehotnieš najrýchlejšie..

janka1510
autor
16. feb 2017

Veď aj mne to hovoril že hneď môžem otehotnieť, ale nechce sa mi to mu veriť že je to možné, tak preto že sa radšej popýtam, ale väčšina čo napísali, tak s tým nebol vôbec problém. Bála som sa ešte toho, či nebude to mať nejaký vplyv na vývoj dieťatka, tak dúfam že to bude pravda, tým pádom vysadím keď budeme pripravený mať dieťa. 🙂

janickacrazy
16. feb 2017

@janka1510 V niektorej literatúre sa odporúča otehotnieť až po 3 mes. po vysadení antiky, ale veľa doktorov tvrdí, že to netreba. Ked počkáš, tak určite tým nič nepokazíš.

ibrunova
16. feb 2017

@janka1510 Ale veď v antike sú hormóny, nie kyanid, neboj..

evittam
16. feb 2017

@janka1510 Pred prvym tehu som brala 7rokov,otehotnela som do 3mesiacov po vysadeni. Pred druhym 5rokov-otehotnela som do 2mesiacov po vysadeni a to dokonca na prvy a jediny pokus. Obe tehu v pohode,dve zdrave a krasne deti. Cize tie "kecy" o nejakom "cisteni tela" su len hluposti.😉
Ale je jasne-kazda sme ina ako jedna otehotnie ci uz s uzivanim HAK alebo bez uzivania hned a bez problemov,tak druha nemusi....

stella14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka1510
autor
16. feb 2017

Dakujem Vam vsetkym, takze nemusim sa nicoho obavat, ani sa precistovat a uz to potom len nechat na nahode 🙂

drobcek26l
16. feb 2017

Ja som brala 8 rokov, v auguste som vysadila, a o rok v auguste sa mi narodil krásny zdravý Tomáško. Tehotenstvo bolo úplne bez problémov. Držím ti palce

angela1989
17. feb 2017

@janka1510 ťažko povedať kvôli čomu, možno že aj kvôli antikoncepcii. že sa mi telo za ten rok spamätávalo z tých hormónov. ale ako si napísala je to individuálne. brala som chloe

andy57
19. feb 2017

ja som tiez v aprili 2013 vysadila ze ideme na to ze ktovie kedy sa nam podari a bum o mesiac som bola tehotna, ja by som necakala, niekde som aj citala ze hned ako si uz nedas antiku uz v tebe neposobi, takze sa nemusis cistit, druhe tehotenstvo som mala tiez po vysadeni antiky ale pockala som dva cykly a teraz uz aj lutujem ze som cakala lebo to nedopadlo dobre, mala som hned po vysadeni..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre