35+ a prvé dieťa

guccigirls
1. aug 2017

Ahojte,ťažko sa o tom píše ale skúsim 🙂...Obaja s manželom sme po 35tke a zatiaľ nemáme dieťa,no snažíme sa už 7.rokov.V poslednej dobre sa často stretávam s názorom že je už pre nás(mňa) neskoro mať prvé dieťa v tomto veku po psychickej stránke.Popravde neriešila som to nejak doteraz predsa len doba pokročila a žijeme iní život ako naši rodičia a star.rodičia ale nejak sa posledné týždne nad tým zamýšľam.Žienky predpokladám resp.dúfam že ste tu také tak ako zvládate túto situáciu?

xkatulka
1. aug 2017

Tiez mam 36 a v postielke skoro 11 mesacny zazrak. Moja mama ma mala ked mala 27 r. A vzdy som hovorila ze boze taka stara ja rodit nebudem. 😁😁😁. Nuz bohuzial 10 rokov sa nam nedarilo az teraz. Ja si to uzivam naplno a chodim aj do roboty. Mozno zvladam lepsie ako keby som ho mala v 25. Moja dr bola pri prvej navsteve trosku odmerana ze uz najvyssi cas rodit ale ked zistila ze sa nam nedarilo tak bola v pohode. Dolezite je aby si ty bola pripravena na dieta 🤰

myskahryzka
1. aug 2017

@guccigirls Zlatko, my budeme musiet byt este aj v 70ke pri plnej sile, ked sa nam takto krasne posuva dochodkovy vek. 😀😀😀

guccigirls
autor
1. aug 2017

@kapurka270
@zuz02
@sandey
Ja som tiež toho názoru,ako som písala v úvode neriešila som to absolútne až do spomínanej firemnej akcie,skôr ma prekvapili názory na túto tému a to pritom sme mladé osadenstvo (29-50r). v práci

guccigirls
autor
1. aug 2017

😅😅😅 to máš pravdu veľkú

marcelatje
1. aug 2017

@guccigirls v prvom rade ti radim urobit tak, ako uznas za vhodne, ale dovolim si napisat aj vlastny nazor na vec, nakolko sama som rodila neskor. V dnesnej dobe je skutocne vela prvorodiciek okolo 40-ky. 40 rocna zena je v dobrej forme, dieta zvladne hravo.
No musim uznat, ze na tom co hovoria tvoje kolegyne nieco je. Vsetko ma svoje pre aj proti. V neskorsom veku ma clovek zazemie a nemusi sa strachovat kde bude byvat, ci stresovat v rodicovskom byte. No ja styridsiatku beriem ako "vrchol" z ktoreho ideme uz len dolu. Ano, vela ludi sa citi fit aj v 60-ke, ale je aj vela takych ktori maju zdravotne problemy. Sama mam deti v "neskorsom" veku a aj ked svoje rozhodnutia nezvyknem lutovat, ak by sa to dalo zmenit rodila by som skor. Prijala by som este dalsie dieta no fyzicky sa na tehotenstvo vobec necitim a mrzi ma to. Ked tak sledujem mamu a svokrovcov (okolo 60-ky) su v porovnani s tym cim byvali kedysi nejaki spomaleni...mnoho veci sa meni tak rychlo, ze nie su schopni udrzat krok s mladymi vo vsetkom 😕
To samozrejme nemusi byt tvoj pripad, nechcem ta ani odhovarat pridala som len pohlad zeny ktora "to" zije a nesudi len niekoho, koho pozna.

zuz02
1. aug 2017

@guccigirls ja tie názory nemusím. Nikto z nás nevie, čo mu osud nadeli a porodiť dieťa v mladšom veku tiež nie je zárukou, že sa dožijem jeho dospelosti. A keď sa raz niekto nestará o svoju kondičku a zdravie v 20., nemôže čakať, že v 50.bude vitálny. A platí to aj naopak. Je to o prístupe k životu.

zuska2001
1. aug 2017

prvé som rodila ako 37 ročná. porod sekciou, v pohode. prvý rok bol pomerne náročný , ale teraz si ,malého užívam... veľa mojich kolegýn má bábo okolo 40 a v pohode. myslím, že je to ok, netreba sa nechať odradiť.

fra
1. aug 2017

@guccigirls zda sa, že toto je národný šport, starať sa do druhých (myslím teraz tie kolegyne a ich uvahy) .... zdá sa, že každý vie, čo by mali robiť alebo nerobiť ostatní ľudia - len škoda, že nie každý vie to, čo by mal robiť on sám... Na to nie je žiaden predpis, ktovie, či tá, čo mala dieťa predpisovo v 25 tak, aby vyhovela všetkym kolegyniam sa vobec dožije 45 a jeho dospelosti- to nie je iba v jej rukách - a prave som čitala o chlapíkovi, čo mal syna v 50-ke a dožil 95 rokov takže si stihol užiť ešte aj vnučata od neho... kludne ži, planuj babo a nezaťažuj si hlavu nezmyselnymi rečami 🙂

siska53
1. aug 2017

@guccigirls blbost.
Ja som rodilav 35.a37r., sekcie,ale nie pre vek.
Mam.kopec znamych a kamosiek,ktore tiez rodili az v takomto veku,mnohe mame po dve,podaktore i 3deti.. Mam dve kamosky,jedna rodila v 40,druha v 42r. Su uplne v pohode a spokojne... Cize aj po 40tke sa da.. Dakedy dokonca neplanovane,ako sa stalo v rodine maminej kamosky- tam neplanovane otehotnela pani v 45r. Neskoro sa zoznamili,v dieta nedufali a ona si myslela,ze je v prechode. 🙂

marcelatje
1. aug 2017

Mam pocit ze vacsina reakcii je v duchu ze porodit dieta v 40-ke nie je problem. To ale netvrdili ani kolegyne zakladatelky. Riesili skor co bude o 20 rokov.
PS: nie som jednou z tych kolegyn 😂😂😂😂😂😂😂

guccigirls
autor
1. aug 2017

@marcelatje dakujem😂

marcelatje
1. aug 2017

@guccigirls no velmi som ti nepomohla 😬

minttu
1. aug 2017

@marcelatje O 20 rokov bude mat dietatko 20 rokov ;) Teda, aspon tak nejako mi to vychadza :D To znamena, ze bude DOSPELY. Ze mu uz nejakych dobrych par rokov nebude treba vytierat zadok ani naberat na tanierik. Ze bude bud niekde na vysokej skole par sto km od domova alebo bude pracovat. Bude dospelym potomkom svojich rodicov. Nerozumiem, preco sa tu riesi ci rodicia budu "pri plnej sile" aby dospelemu synovi/dcere asistovali. Ak matka porodi hoci aj v 40-ke, tak o 20 rokov bude mat 60 a este stale bude pracovat; bude jej ostavat niekolko rokov do dochodku. Ono sa teda v dnesnej dobe rata s tym, ze bude sestdesiatnik aktivny a schopny. Potomok uz vtedy bude daaaavno fyzicky sebestacny.

guccigirls
autor
1. aug 2017

@marcelatje skôr ide o to že si pochopila -) teší ma že zdieľame ten istí názor skoro všetky o veku a pôrode ale mňa skôr zaujíma či sa žienky niekedy zamýšlali ako budú zvládať vyšší vek a mladšie dieťa resp.či to riešili a nielen pre vitalitu samozrejme lebo to je naozaj individuálne niekedy 60r.žena môže mať viac elánu a zdravia ako 40r.žena

marcelatje
1. aug 2017

@minttu zadok mu urcite utierat netreba, no mne ked zomrel otec aj napriek tomu ze som bola dospela a samostatna nebola som emocne tak stabilna ako napriklad teraz. 20 rocny dospely je stale z velkej casti este dietatom.

veroni91
1. aug 2017

@guccigirls podla mna sa nemusis bat. Moja mama bola mlada mamicka, mala ma v 22ke, a svokra mala manzela v 33ke. Ja teraz cakam prve mimi, mam 25, a svokra prave ide do dochodku. Je uplne ciperna a prave ze sa tesime ze bude na dochodku a moze mi pomahat s babom lebo moja mama bude robit este aspon 15rokov. Takze mat deti neskor ma aj svoje benefity 🙂 najma, su zeny v 40ke ktore uz pomali nevladzu a su zeny v 70ke ktore su uplne ciperne a aktivne, takze to nema nic spolocne s vekom. Drzim palce nech sa zadari 🙂

marcelatje
1. aug 2017

@guccigirls v tomto mozeme len predpokladat na zaklade pravdepodobnosti. Ano, zomriet moze aj 40 rocna zena, no je vacsia pravdepodobnost ze cim starsia, tym vacsie riziko. Je vela vitalnych sesdesiatnikov, ale dovolim si tvrdit ze na vacsine ludi v tomto veku sa prejavuju choroby, unava, spomalenie...vek sa oklamat neda.
V konecnom dosledku je to v nasom pripade uz aj tak jedno, nejako to budeme musiet dobojovat 😂😂😂😂😂

guccigirls
autor
1. aug 2017

@minttu ono šlo o pomoc v dospelosti s inými vecami napr.financie,pomoc s vnúčatami, atď..., nechcem rozoberať politiku ani social.zázemia tohto štátu ale asi každý rodič chce pre svoje dieťa/deti to najlepšie...Je to individuálne a určite nechceme deťom všetko zabezpečiť ale tak ako sme dostali od rodičov nazvem to štartovný kapitál do života tak by sme chceli aby aj naše deti niečo mali/dostali okrem toho čo zdedia🙂

guccigirls
autor
1. aug 2017

@marcelatje páči sa mi tvoj elán👍😉

chrissie_kf
1. aug 2017

Ked mala moja mama 60 mala som 22 a teda nechapem ako sa mala o mna starat😂 Bola som dospela, mala som svoje zaujmy , ona pracovala a teda aj otec a podporovali ma v studiu a boli a sme super partaci 🙂
Zdravotne zavazne problemy a rozne situacie zivotne mozu prist v kedykolvek., takze skore rodicovstvo nie je zaruka na nic.
Je ale zaujimave vidiet aku maju mnohi ludia predstavu o ludoch po 60 a pomaly ich vidia na smrtelnej posteli 😂
V prvom rade treba mat deti ked sa na to clovek citi, kedy sa podari a uzivat si 🙂

marcelatje
1. aug 2017

@chrissie_kf ulohou rodica nie je starat sa o 20 rocne dieta v zmysle ze mu budu organizovat zivot. Rodicia su sedou eminencio nasich zivotov. Mojho urcite. Po materialnej stranke mi nechyba absolutne nic, no ak ma nieco trapi najviac sa mi ulavi pri mame a to som vcelku samostatna zena 😂😂😂 nikto nas nemiluje, nepodporuje a nezela nam uspech viac ako nasi rodicia. Nemusia robit nic, stacia to ze su. Skus sa spytat mamiciek tu na MK ktore uz rodicov nemaju.

marcelatje
1. aug 2017

@guccigirls nic ine mi nezostava 😂😂😂

guccigirls
autor
1. aug 2017

@chrissie_kf teraz si napísala ako sa starali a starajú😉
Starať sa pre mňa osobne neznamená iba opatera v podobe varenia,prania,žehlenia,kŕmenia,prebaľovania a podobne ale v dospelosti sú to práve tie porozumenia a podpory a ako písala
@marcelatje emočne človek dozrieva ,verím že ak by sa tu našli žienky ktorým rodič/rodičia zomreli v 20tke,30tke,40tke atď tak sa v každej dekáde človek trošku inak vysporiadava s bolesťou

jvlo
1. aug 2017

Myslím si, že ak by bolo zle mať dieťa po 35ke, tak by nám menopauza neprichádzala v 50ke,ale skôr. Príroda to má vymyslené výborne. Na materstvo neexistuje univerzálny vzorec, niekomu sa pred 30kou nedarí, niekto nie je vyzretý, iný nemá financie.... Vôbec sa takými názormi netráp,

chrissie_kf
1. aug 2017

@guccigirls ja som skor nadlahcene chcela podotknut ze 60 rocny clovel vobec nie je stary. Su to stAle vitalni produktivni ludia a dokonca ani v 70 tke nemusia byt starcekovia🙂a samozrejme ze sa istym sposobom staraju o mna rodicia doterAz a vzdy aj budu🙂
Ale kazdopadne nikdy v zivote som nevnimala svojich rodicov ako starych . Nemala som na to dovod a doteraz nemam 🙂vo vsetkom stihali rovnako ako mladsi rodicia a vladali bez problemov🙂

maminuska
1. aug 2017

@guccigirls ja tu mám zrejme iný názor ako väčšina, ale ja osobne prejavujem obavy ako to bude na stužkovej môjho dieťaťa... hm 60 tnička je stále 60 tnička , nech vyzerá akokoľvek dobre . Určite si ma budú zamieňať so starými rodičmi vetami typu :
a čo rodičia prísť nemohli ?
V 50 tke budem chodiť na rodičovské svojmu prváčikovi / druháčikovi ..., v 55 rokoch budem riešiť výtrty svojho pubiša.. pre mňa osobne to nie je lákava predstava.
Napriek tomu sa na svoje dieťa po prvotnom šoku teším , ale nebudem hovoriť že to je dobrý vek keď to jednoducho do budúcna už ideálny vek nie je 🙂

Mám aj 18 ročného syna , ktorý pred 3 rokmi prešiel pubertou a teda dal mi zabrať...budem mať neskôr na to nervy ? Zvládnem to ?

ingelika78
2. aug 2017

@maminuska Fuha, ja naopak gratulujem a v dobrom zavidim! Prajem vela zdravia 🙂

anomylka
2. aug 2017

no dievcata neviem, hlavne tu idete zrovna radit tie, co ste problemy s otehotnenim nikdy nemali. ja mam 35 a po 10 rokoch dieta stale v nedohladne. to si mam ako teraz povedat ze o nejakych 20-25 rokov budem stara, senilna babka, ktora by sa pripadne o svojho potomka nedokazala postarat, a povedat si ze teda uz sa o nejake dieta snazit nejdem??? zabalim to teda zrovna teraz, vsak naco sa vobec snazit. no to vam teda pekne dakujem dievcence. dufam ze poradite aj svojim detom, nech sa snazia maximalne do 30-ky, ved potom neskor uz budu stare na dieta.

vydrnik
2. aug 2017

@guccigirls AHOJKI,prajem krasny den.z hlupych reci by som si nic nerobila.Niekedy sa moze stat,ze se zene nepodari skor otehotnet,Ja som v mladosti mala 3x samovolny potrat,raz to boli dvojicky,podarilo sa mi otehotnet ked mi bolo 35,A5 dni po mojich 36 narodeninach sa mi narodila dcera,A syn sa mi narodil 2 mesiace pred 44,Deti mam zdrave,niesu postihnute,a tiey som si vela hlupych a neprajnych reci musela vypocut.Ja som rada,ze vobec mama som,a vek neriesim.

leria
2. aug 2017

Ahoj...mne sa dlhe roky nedarilo otehotniet(3 potraty)niekolko vztahov sa mi aj kvoli tomu rozpadlo....potom som si povedala, ze na to kaslem, ked mi je byt sudene bez dietata, tak to tak prijmem....no s partnerom sme si povedali, zeby sme mali nieco v tom zivote podniknut...a tak sme sa rozhodli, ze odideme do Australie....ked uz sme zacali riesit odchod, zistila som, ze som tehotna...a tak v jeden rok som mala svadbu, oslavila 40-tku, aj porodila chlapceka 😉 manzel odisiel, pripravil nejake zazemie a ja som prisla za nim cca po 8 mesiacoch...este aj som letela prvykrat a hned taku sialenu dialku...a to ti poviem, ze som si dala iny adrenalin tu zacat od nuly s malym dietatom.....ale maly je snad najvacsi dobijac bateriek a vzdy nas postavi na nohy....dakujem Bohu, ze som bola pozehanana aj ked neskor, nelutujem, nic krajsie sa mi nemohlo stat....vies vacsina mamiciek, ktore rodili ovela skor, budu tie co neskor odsudzovat...a zase tie co neskor, budu vacsinou len o vyhodach.....zi si svoj vlastny zivot...ty musis vediet naco sa citis, ci fyzicky, psychicky alebo financne...vsetko ma svoje vyhody a nevyhody...v nasom pripade nevyhoda-vek...no ostatne sa da v pohode zvladnut...minule sa niekde nejaky gynekolog vyjadril, ze odrodil cez 5 tis. zien rozneho veku a ze starsie mali rovnake problemy ako mladsie, ze velky rozdiel nevidi a ze sa to zbytocne precenuje...ved priroda tou menstruaciou zariadila dokedy ma zena moznost rodit...mna mamka mala ako 6-tu v 44 rokoch, dozila sa 86,bola vzdy plna energie a mala nadcasove nazory...zi podla seba, je to len a len tvoj zivot a tvoja zodpovednost zan...nie tych, co ta riesia...prajem vsetko dobre 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre