35+ a prvé dieťa

guccigirls
1. aug 2017

Ahojte,ťažko sa o tom píše ale skúsim 🙂...Obaja s manželom sme po 35tke a zatiaľ nemáme dieťa,no snažíme sa už 7.rokov.V poslednej dobre sa často stretávam s názorom že je už pre nás(mňa) neskoro mať prvé dieťa v tomto veku po psychickej stránke.Popravde neriešila som to nejak doteraz predsa len doba pokročila a žijeme iní život ako naši rodičia a star.rodičia ale nejak sa posledné týždne nad tým zamýšľam.Žienky predpokladám resp.dúfam že ste tu také tak ako zvládate túto situáciu?

emi16
2. aug 2017

@ciernypes
Ale tak vzdy ten den niak doklepeme a zacne nocna sichta 😜
Len neviem ako o 10 rokov zvladnem robit speha na diskotekach ked mame 2 baby

libawet
2. aug 2017

@rutie detto pre @dai ( veľmi dobre sa s ňou polemizuje, je to také konštruktívne a boli prípady, že mi vyčistila žalúdok, no po viac prečítaniach, sa mi tiež očká otvorili, takže ďakujem, že tu je niekto ako ona.)

libawet
2. aug 2017

@dai súhlasím. Aj toto je pohľad na vec z inej strany - že menší vekový rozdiel medzi dieťaťom a rodičom je tiež niekedy na závadu, lebo ten rodič nemusí byť až tak
" vyzrelý " , kdežto oproti tomu ten 60-tnik už áno....vidíš, a zasa - áno toto som mala aj ja s mojou mamou, zlý vzťah kedysi, no ale u nás sa to nezlepšilo ani teraz, moja mama je zvláštny prípad a ja neviem byť ticho, tváriť sa, že OK, máš pravdu, vždy jej oponujem, čo ona nemá zrovna v láske....že by aká matka, taká Katka ?

marcelatje
2. aug 2017

@dai mozno je to tym ze rodic sa denne musi popasovat s roznymi problemami. Stari rodicia vnucata rozmaznavaju bezne. Okrem toho uz maju zabehanu rutinu co sa zivota tyka, zvycajne maju uz poriesene byvanie, nemusia nasadit krkolomne tempo, maloco ich zaskoci a v neposlednom rade maju uzasnu rozvahu plynucu zo skusenosti. Casto si uvedomuju chyby ktorych sa z roznych dovodov dopustili na vlastnych detoch a snazia sa to nejako odcinit....vztah dietata k rodicom a starym rodicom nie je rovnocenny. Rodicia deti vychovavaju, stari rodicia "rozmaznavaju"

miluna777
2. aug 2017

Ja by som povedala, že sa musíš zariadiť svojím vlastným pocitom. Ja som mladšia mamička, hneď po vysokej, manžela mám, byt máme svoj, uživíme sa dobre, postaráme sa. A do mne zasa niektorí hučali, že to je priskoro, mali sme počkať, cestovať, užívať si, že aj do 35 je čas, či mi šiši tak skoro otehotnieť, dokonca sa objavili aj také názory, že sme mali počkať než zostarne a zomrie náš pes, lebo teraz pôjde chudáčik na druhú koľaj. To už je jedno, ľudia si nájdu stále absurdné dôvody k odsúdeniu ostatných. Je pravda, že všetci starneme, všetci zomrieme a všetci tu chceme byť pre naše deti čo najdlhšie, užiť si vnúčatá... No každý má život iný, dôležité je sa osamostatniť, mať prostriedky pre deti, a niekedy si príroda povie, že nie. Sú ľudia, čo dožijú veľmi vysokého veku zdraví a fit, sú ľudia, čo majú stále peripetie so zdravím a báli by sa mať deti. Sú ľudia v dvadsiatke zrelí, sú ľudia v štyridsiatke nezrelí. Musíš to všetko zvážiť sama, aký si prípad. A na ostatných sa zvysoka... Stále bude niekto frfľať.

sunyrose
2. aug 2017

Zdravím, v prvom rade by som chcela zapriať úprimne budúcej mamičke veľa síl a trpezlivosti aj pri narodení bábätka aj o 20 rokov, keď bude s výchovou približne končiť.... Ja viem, že sa doba pre mladých veľmi zmenila...,trebárs oproti mne, keď som rodila ja..., ale nedá mi nespomenúť to, ako častokrát na ihriskách počúvam, ako sú dnes mamičky zo svojich detí vyčerpané /myslím, hlavne na tie, ktoré rodili prvé krátko pred 40-tkou/ a ako sú z nocí vyčerpané, mužov majú v práci do neskorého večera a babičky majú po 70-tke či pred 70-tkou a už nevládzu pomôcť..., a sú na všetko samé.... aj to je realita dnešných dní..., s čím trochu treba možno aj počítať...nejedna mi povedala, ako po dieťati túžila, ale nie je si istá tým, či by sa znova preň rozhodla...., čím samozrejme nechcem nikoho odrádzať...., ale osobne si myslím, že na všetko je ustanovený čas...,neviem si osobne predstaviť, že by som mala okolo 60-tky a moje dieťa by práve maturovalo....Každopádne prajem všetko dobré teraz i do budúcnosti. Pá

chrissie_kf
2. aug 2017

Vladanie a unava nie je len o veku. Poznam kopec mamiciek mladych ktore su padavky dost velke. Aj mlade mamicky nariekaju ze im deti nespia, ze su unavene rovnako ako zeny okolo 40tky. Vek je len cislo . Vela veci je v hlave. Poznam 45 rocne zeny s velkymi detmi ktore sa chovaju ako babicky, poznam mladsich ludi zo zdrav problemami rovnako ako starsich. Cele je to o cloveku, vychove, postojoch, zivotnom style a troska genetiky co sa chorob tyka. Mlady vek rodicov nie je ani zarukou toho ze tu budu dlhsie a ani zarukou toho ze si budu lepsie rozumiet s detmi .. Takze je to cele v hlave ludi.
Osobne som nikdy nepocitila ze je nieco inak ako u kamaratok ktore mali mladuckych rodicov. Mala som aktivne detstvo a dospievanie a mam aktivnych rodicov dodnes. Samozrejme starnu ako kazdy. A v mnohom mali liberarnejsie myslenie ako mladsi rodicia a vacsi nadhlad. A ja som ich vek nikdy nerieisla a ani neriesim. Pochadzam z prostredia kde mam okolo seba rozne modely rodiny a vsetko fnguje ako ma 🙂 hlavne treba mat deti vtedy kedy sa clovek na to citi a nie ako to spolocnost vyzduje🙂 vsetko ma svoje plusy a minusy. Ja zasa vidim aj vela negativ u rodicov ktori mali velmi skoro deti. Takze v hociktorom veku su ludia co to zvladaju a prehladom a su taki co su permanetne pretAzeni🙂

majaxy
2. aug 2017

Vek je realita ktorú nezmeníš. Ale napr ja v 20 bez muža, som bola v očiach iných stará dievka, dnes je to múdra karieristka. Chcem tým povedať, svet sa mení... Mám v nebi dvoch anjelikov a našťastie jedného zdravého, úžasného syna. Majú tu niektoré mamičky pravdu, niektoré nie...Týmto svojim monologom som ti chcela len tolko povedať, zatvor MK, počúvaj svoje srdiečko, to bije rytmicky a pravdivo. Tieto veci si musíš v sebe sama ujasniť. Čo povie sused alebo zienka na MK je možno pre teba povzbudzujúce, ale môže byť aj zatracujúce..Sadni s chlapom, pokecajte,a rozhodnite sa sami. Dôsledok bude už váš. Veľmi ti držím palce, nech sa už rozhodneš akokolvek..

majaxy
2. aug 2017

A ešte, podla mna ty vieš čo chceš,nepozeraj názory iných, sama žiješ svoj život. Od iných môžeš prijať max rady, a tie uplatníš ked tebe sedia, ešte raz držím palce

zuz02
2. aug 2017

@sunyrose ja zase často počúvam, že babičky a dedkovia pomôcť nemôžu, lebo ešte pracujú.

stastenka42
4. aug 2017

@guccigirls ja som otehotnela po 10 rokoch trápenia keď som mala 44 rokov.. narodila sa mi krásna zdravá dcéra a omladla som o 20 rokov 😀..nabila má takou energiou až som nechápala.. mám aj maminu ktorá mi kedykoľvek malú zoberie, chodím do práce, stíham domácnosť a denne trávime celé popoludnie vonku na ihrisku či inde.. vôbec sa nebojím toho čo bude o 10-20rokov, žijem teraz a tu a max si to užívame..teraz sme vyrazili samé na babsku dovolenku k moru a bolo to úžasné.. malá má tri a pol roka a je to moja partacka 😀.. všetko je ako má byť...tak žiadny strach...

katusikkk
4. aug 2017

Ja mam 39 a tiez sa snazim o babatko.Do dnes som aktivna sportovkyna plna energie.Myslim,ze mam energie a vytrvalosti viacej ako v 20,takze pre mna je vek naozaj len cislo.😉

lienqa
4. aug 2017

Takéto reči boli vždy a vždy budú, keď niekto skoro otehotnie sú zas reči, že tak skoro, keď je to neskoro zas takéto reči. Človek by sa mal riadiť sám sebou, predsa len dvaja dospelí ľudia by mali vedieť, čo zvládnu, a hlavne,musia očakávať, že to bude veľká zmena. Prečítala som si celú diskusiu a môžem povedať, že obdivujem každú jednu maminu, ktorá tu píše, že si priali babo aj v tomto veku. Ja možno z opačnej strany, ja som otehotnela v 20tke, teraz má moja dcéra 6 rokov, moja mamina 48 rokov a moja babka 68 rokov. Od 20tky bývam sama, doštudovala som, medzi tým som začala pracovať.. ale kebyže nie rodičov a babky tak to určite nedám, tak ako som čítala veľa to záleží od vitalnosti ľudí. Mam kolegyňu, ktorá ma 40 rokov a rovnako staré dieťa ako moje, a večne počúvam, že jej deti nemá kto postrazit, lebo rodičia maju cez 70. Preto vždy pri podobných témach som vďačná za mladých rodičov 🙂

deni73
4. aug 2017

Rodila som ako 38-ročná, ale už po ivf. Keď sa snažíte tak dlho, mali by ste to riešiť v car, netreba čakať, už pracujú hormóny, bohužiaľ. Držím palce.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
montrojruza
4. aug 2017

@guccigirls mam 42 a cakam prve dieta. vek neriesim. asi az teraz nastal cas, aby to prislo.

mimka11111
4. aug 2017

vy, ktoré ste nikdy nemali problém s otehotnením,nikdy nepochopíte, ako sa cíti žena, ktorá po dieťatku túži a nevie otehotnieť! nikdy nepochopíte, aké ťažké sú tie chvíle pre ženu a ubezpečujem vás, že s plným vedomím chápeme danú situáciu...žena,ktorá porodí v 35+, velmi dobre vie, že napr. v 20-tich rokoch svojho dieťaťa už bude vlastne 60-ročná "babička"...dnes je úplne iná doba a nemôže sa na to takto pozerať....žiaľ, nie každá má to šťastie,ako vy, že len čo prejde popri mužských trenkách, ostane tehu.....mať dieťatko, je požehnanie a to, že 60-ročný človek má väčšiu šancu byť skôr chorý ako mladý človek, pýtam sa potom...ako je možné, že v dnešnej dobe tolko mladých ludí zomiera?...vy nemáte ani len poňatia o tom, koľko mladých ludí je v dnešnej dobe chorých, ale hlavne, že sa tu idú škatulkovať ženy, ktorým bolo dopriate byť matkami o čosi neskôr...je taká matka o niečo horšia,ako tá, čo celý život pila alebo drogovala? aké vyhliadky do budúcnosti má dieťa v týchto prípadoch, čo sa jeho rodičov týka?!!!

terezka1947
4. aug 2017

@mimka11111 hm,neviem,neciala som celu diskusiu,ale ozaj tu niektore mamicky odsudili niekoho,ze by nemal mat dieta po nejakom zivotnom vyroci,ci naopak?????
myslim,ze islo o to,ci a ako sa zena citi po urcitom veku,ci v urcitom veku....
takze...ja za seba vravim,ze vek len cislo nie je...je to ine v 20r,ine v 30r,aj v skoro 40r.....prirodu neoklameme...vladzeme menej,kadeco ine prichadza...bohuzial aj hormony,ine choroby
ale kto chce mat deticky,mal ny ich mat vtedy,kedy po nich tuzi....ja by som este prijala dietako,bohuzial....hmmm
cize...ja som diskusiu pochopila v duchu-skusenosti zien po urcitom veku....

sona222
4. aug 2017

Tak ja mam 34 a 8 mesacneho buclika do toho sme ss stahovali ale len docasne pretoze cakame kym nam dokoncia dom, musime ho kompletne zariadit a zase sa stahovat k tomu vsetkemu idem od septemra na VS a este aby malo nebolo ked som otehotnela mesiac pred tym sme si kupili steniatko-doberman 😁 takze da sa vsetko nehovorim ze som stale v pohode to sa snad ani neda ale tento maly uzlicek ma nuti sa usmievat zakazdym ked sa na neho pozriem. Je to to najuzastnejsie co ma v zivote stretlo, takze reci su blbost daj na sebsa na svoj pocit a hlavne sa uvolni na silu nejde nic dobre 😉😊

ema234
4. aug 2017

boze co tu riesite, mat v 35 dieta je este v pohode, clovek je mlady, ach

marcelatje
4. aug 2017

@mimka11111 z tvojho prispevku srsi sama zloba, nikto tu nepisal nic v takom duchu ako si to podala ty. Nikto nikoho neskatulkuje ani nesudi. A tiez neviem kde si zobrala tu istotu ze vsetky zeny co tu prispeli otehotneli bez problemov.

marcelatje
4. aug 2017

@ema234 zakladatelka sa nepyta ci je ok mat dieta v 35-40 + rokoch. Mas pravdu, clovek v takom veku je mlady. Otazka je co bude o 20 rokov.

bluka2
4. aug 2017

@marcelatje Ano, presne, ide z toho zloba a frustracia, nielen v tejto teme 😕 Ma podobne prispevky teraz v teme Pomoc!!, je to nieco na styl iba moja pravda...ufff

ema234
4. aug 2017

@marcelatje ja som chcela len podporit, ze este je clovek mlady a zvladne to, poznam vela zien co maju po 35 dieta aj prve a za tym hned druhe.

marcelatje
4. aug 2017

@ema234 rodila som v tom veku a suhlasim s tym co pises. Ale stale je tu otazka co bude o 20 rokov.

ema234
4. aug 2017

@marcelatje ja neviem co bude zajtra, zivot je vrtkavy

bluka2
4. aug 2017

@marcelatje Asi ostava len brat to, co o 20 rokov bude, co sa da robit? Mozno zit zdravo, zodpovedne (prehliadky u doktorov), spokojne a vsetci si porobit kurz prvej pomoci, aby sme si navzajom mohli pomoct, ked nas nahodou slahne o zem na ulici uz v 60tke 🙂

guccigirls
autor
4. aug 2017

Som vďačná za Vaše príspevky žienky 😊no asi sme sa celkom nepochopili.Témou je či tie ktoré deti ešte nemáte po 35tke riešite(zamýšlate sa) aj budúcnosť seba a detí

petruldo
4. aug 2017

@guccigirls prvé dieťa sa mi narodilo 2 mesiace pred 36. narodeninami, druhé o necelé 2 roky, muž je o 8 rokov starší. nad budúcnosťou som sa nezamýšľala ale že vôbec.

marcelatje
4. aug 2017

@bluka2 suhlasim. Nie som proti tomu aby sa rodilo aj v neskorsom veku. Som za to aby si kazdy robil tak ako uzna za vhodne, ale musi si byt vedomy nie len benefitov ake aj rizik. Kvoli tomu ze sama som rodila neskor si nedovolim tvrdit ze o 20 rokov budem v top forme. Netreba na veci pozerat obmedzenou optikou. Bolo by to to iste ako ked sa zeny chlacholia napriklad tym, ze ved aj suseda v tehotenstve fajcila a babo je zdrave. Pred realitou by sa oci zatvarat nemali.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre