Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

monika92
7. aug 2012

@vejula ako moze odo mna zavisiet pocet??? Ty fakt....ako nevies citat??vyssie to
Mas vysvetlene od coho zavisi pocet!!!!ja viem pocitat pohlavie!!:D boze mne je uz do smiechu fakt..

zuhana2
7. aug 2012

@sorciera24 asi aj jedno z mojich deti(dvojicky) splodil sused, lebo su rozneho pohlavia

sorciera24
7. aug 2012

@monika92 do vajicka vzdy vnika len jedna spermia (ano aj pri dvojcatach!)

monika92
7. aug 2012

@soldi ty asi necitas napisala som 70 zien aj menej..coz znamena niekedy 50 niekedy 20 ...pane boze ja som povedala blbost???do vajicky vznikne vzdy len 1 spermia??:D:D ked su 2jicky aj 2 ako sa prosim ta robia deti?:D a ako vznikaju ked vies :D boze toto je primitivnost ked vniknu 2 spermie do 1 vajicka su jednovajecne ked vnikne 1 spermia do jedneho a druha do druheho ajocka su dvojvajecne pocet ovplyvnit neviem zavisi to od genetiky alebo nahoda ci ked ma zena zdrave vajicka a spermii sa to podari :D trosku smiesne vysvetlene ale aj tak nepochopis

sorciera24
7. aug 2012

@monika92 skoda, fakt asi este neams strednu.....kde som napisala z 5 mil????? cituj prosim (ak vies, co to znamena)...napisala som 50% y mojho okolia....tzch, co su v jednom roku....ciye 8 parov jedneho rocnika...4 parz maju y nich deti opacneho pohlavia ....co je 50%....nikde som cele obzvatelstvo nespominala...za to ty ano 😉

monika92
7. aug 2012

@sorciera24 ked su dvojvajecne 2 jicky ano prosim ta nastuuj si to sak to je smiesne...sa hadat aj o tomto mamicky nevedia splodit deti

soldi
7. aug 2012

@monika92 jeemine, mna to bavi, dik za sprijemnenie vecera, fakt sa dobre bavim 😀 😀 😀
to su hlody, co tu pustas 😀 😀 😀

Ty si vysvetlila od coho zavisi pocet? ze 2,3,4 spermie vniknu do vajicka? ak podobne ratas aj tie svoje pokusy, tak sa nedivim, ze Ti vychadzaju nerealne cisla 😀

sorciera24
7. aug 2012

@monika92 koniec......to kto vas ucil biologiu???? casta chyba.....to viem aj ja a ani som nemusela z nej amturovat.....aj pri jednovajecnych dvojkach vnikne len 1 spermia!!!!!...to vajicko sa ale potom dalej deli....a niekedy sa rozdeli na dve rovnake polovice.......7trieda ZS...alebo 3.roc. SS 😉

monika92
7. aug 2012

@soldi idem prec ked dojdem ti poslem stranku z internetu ako
Vznikaju 2jicky ok? Aby si vedela a nehadala sa zbohom

soldi
7. aug 2012

@monika92 ha haaaaa, normalne sa smejem nahlas 😀 😀 😀 😀

tak pre Tvoju informaciu a prosim citaj poriadne, nech aspon z niecoho mas dobre informacie:

jednovajecne dvojicky vznikaju tak, ze vajicko oplodnene jednou spermiou sa po oplodneni rozdeli a vzniku z neho dve deti. deticky maju vacsinou spolocnu placentu a spolocny plodovy vak, maju aj spolocnu geneticku informaciu.
dvojvajecne dvojicky vznikaju tak, ze su dvoma roznymi spermiami oplodnene dve vajicka.

majus12
7. aug 2012

nemusiš hľadať dám ti to tu ja.

Jednovaječné(identické)dvojčatá vznikajú z jedného vajíčka oplodneného jednou spermiou, ktoré sa rozdelilo na dve časti. Preto sú vždy rovnakého pohlavia a majú rovnakú krvnú skupinu. Spravidlá sú navlas rovnaké, sú však medzi nimi určité malé fyzické odlišnosti.
Dvojvaječné(neidentické)dvojčatá vznikajú oplodnením dvoch vajíčok, ku ktorému výnimočne dochádza. Sú teda z dvoch rozličných vajíčok a dvoch rozličných spremií. Môžu byť rovnakého aj opačného pohlavia, majú odlišnú krvnú skupinu. Nie sú navlas rovnaké, môžu sa však dosť podobať, tak ako sa bežne súrodenci podobajú.
Vo veľmi výnimočných prípadoch existujú aj takzvané poloidentické dovjčatá, ktoré sú z jedného vajíčka, avšak z dvoch odlišných spermii. Takéto dvojčatá však málokedy prežijú.

monika92
7. aug 2012

@sorciera24 ty asi nemas strednu kedze podla teba spomedzi 5mil obyvatelov myslis len tvoju rodinu ako 50% spomedzi vsetkych ludi na svete mamiciek...spomedi tolkych
Mamiciek je isto vasa rodina 50%

soldi
7. aug 2012

@monika92 posli prosim, to som zvedava, ci taku najdes 😀 😀 😀

sorciera24
7. aug 2012

@monika92 bud envies citat, alebo si natvrdla....este raz si to precitaj......19.54...a vidim, ze nevies, co je to citacia...kedze si ju nepouzila....

zuhana2
7. aug 2012

@monika92 jednovajecne 1vajicko+ 1 spermia a po oplodneni sa rozdeli , dvojvajecne 2 vajicka+ 2 spermie( kazde vajicko je oplodnene jednou spermiou)

soldi
7. aug 2012

@sorciera24 uz som si asi dve stranky dozadu vsimla, ze monika necita a odpoveda na veci, ktore nikto nepise 😀

monika92
7. aug 2012

@majus12 Presne tak toto je na googli...jednovajecne z 1 a dvojvajecne z 2 spermii!!! Cize ne len. 1 spermiou

sorciera24
7. aug 2012

@soldi ved toto, vklada mi do ust slova..kt. som nikde nenapisala 😕 alebo ich niekto vymazava? 😕 😀

monika92
7. aug 2012

@soldi uz to napisala presne tak ako som to myslela aj ja a vy ze len 1 spermiou ale to len 1 vajecne 2vajecne 2 spermiami

soldi
7. aug 2012

@monika92 kde na googli? vsak daj zdroj.

lebo ja mam zaklady gynekologie a porodnictva a o nicom takom som nepocula, tak by som rada vedela, ze kde pisu taketo somariny. 😀

monika92
7. aug 2012

@sorciera24 ty si napisala ze do vajicka vnika vZDY len 1 spermia ale to len pri 1 vajecnych dufam ze si si precitala ze 2 vajecne vznikaju vniknutim 2 spermii do vajicka

soldi
7. aug 2012

@monika92 nie, nie, moja mila, takto sa z toho nevykrutis, napisala si, citujem: Od spermii kolko vnikne do vajicka 2,3,4.... Vtedy vznikne viac ako JEDNO dieta " 😉

zuhana2
7. aug 2012

je to uplne jedno, jednoducho dvojvajecne dvojicky dokazu , ze tato teoria nefunguje...

zuhana2
7. aug 2012

@zuhana2 oprava"dokazuju"

soldi
7. aug 2012

@monika92 dvojvajecne vznikaju vniknutin DVOCH spermii do DVOCH vajicok! jezisi, nemas Ty dyslexiu? to by ospravedlnovalo Tvoju aroganciu pri citani a interpretovani prispevkov.

sorciera24
7. aug 2012

@monika92 dvojvajecne vznikaju vniknutim 2 spemii do 2 vajicok....cize 1 oplodni jedno vajicko, a 1 druhe vajicko...stale vnikne len 1 spermia do 1 vajicka...pomooooc...preto sa volaju dvojvajecne....ze vznikaju z 2 vajicok 😉

monika92
7. aug 2012

@sorciera24 samozrejme z 2 vajicok pricom do kazdeho vnikne 1 spermia

zuhana2
7. aug 2012

@sorciera24 mozno podla niekoho chlapi su "dvojvajecne"

soldi
7. aug 2012

@monika92 ha ha, chybu si nepriznas? napriek citatu, co som sem dala?
vsak bud charakter a priznaj, ze si napisala blbost. resp. viac blbosti, ale tuto sme Ti mohli pekne odargumentovat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre