Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

hallie
3. okt 2013

@eliska3
@ifkael

U nas sa vcera ukazalo, ze cakame chlapca. Vsetci tipovali babu, boli o tom presvedceni. A reakcie: nooo, ved ani chlapec nie je zly! Sa mi nozik vo vrecku otvaral, hlavne nech je vrabcek zdravy, pri prvom aj tak na pohlavi nezalezi 🙂

ifkael
3. okt 2013

@hallie ver mi ze ani pri dalsom tak na pohlavi nezalezi 😉

eliska3
3. okt 2013

@hallie a kto tipoval? Určite ticho závidia 🙂 😉 Neboj, keď sa narodí, to bude iný miláčik 🙂

hallie
3. okt 2013

@ifkael ale to mne je jasne, myslela som to tak, ze ti vsetci mudrlanti okolo fakt nemaju preco riesit pohlavie prveho dietatka. Pri tretom to este viem ako-tak pochopit, ak su dve predtym rovnakeho 🙂

hallie
3. okt 2013

@eliska3 vsetci. Akoze fakt, pohlavie nasho dietata sa pre nase okolie stalo rebusom mesiaca 😀. Ja som kedysi vyhlasovala, ze dcera, dcera, ale od chvile, co som videla tie dve ciarky, mi to bolo jedno. Len nech je zdrave. No a nam vsetko sedelo na dievca - take tie vsemozne vypocty, priznaky, testy 😀 A vsetci boli presvedceni, ze ine ako dievca tam v brusku ani byt nemoze 🙂. A vcera - pipik 🙂)

ifkael
3. okt 2013

no moj svokor je jediny z rodiny vyteseny, ze ak by to boli aj dvojicky chlapci... no pomoc. 😀 😀 😀 😀

ale bolo to na nieco dobre, je mi to nejako fuk. neovplyvnim to.. mam teda stale trochu sok, ze vobec tehu som, ale babo zacina kopat, tak si to konecne uzivam a sa vytesujem 😵 😵 😵

eliska3
3. okt 2013

@ifkael svokor ma zmysel pre humor 😀 pomaly na futbalovú 11 😀

eliska3
3. okt 2013

@hallie ale v 18. tt ešte môže byť skoro na presné určenie 😉 Mne doktorka na 3D v nejakom 24.tt pri druhom hovorila, že vidí kávové zrno... tak potom asi dorástol 😝

hallie
3. okt 2013

@eliska3 pri dievcatkach je to neistejsie, ale chlapcom sa ti pisulaci uz zvacsa nestratia 😀. Hoci aj taketo pripady poznam, preto hovorim, ze ako na beton to budem brat az po kontrole o mesiac. Ale zatial nam lekar ukazal tu jeho malu pychu a povedal, ze na dievku to nevyzera 🙂

velkacica
3. okt 2013

odporúča sa, nech manžel / frajer smeruje úd do ľavej strany vagíny 😉

ratatooy
3. okt 2013

tak jak na holku je jen jedna rada,formou asistovane reprodukce kde si zaplatite aby vam řekly pohlavi embrya jinak to neni možny,a je spousta chlapu co nosí pouze x nebo Y takže nikdy nebudou mit holku nebo kluka

tehulka_mk
3. okt 2013

@ratatooy Ale to sa na SR neda nie?

tehulka_mk
3. okt 2013

@sorciera24 Tak tu len radis babam? 🙂

luciky
3. okt 2013

Holky chci se zeptat, ovu jsem měla teď v úterý, podle Jonáše mám vypočítanou holku ale na 7.10., máme to zkusit toho 6.10. nebo doufat, že se zadařilo už v úterý? nebere mi hlava, jak by tam mohlo vajíčko počkat skoro týden 😀

eliska3
3. okt 2013

@luciky pokiaľ ti ide len o otehotnenie, skúšať by ste mali cez ovu + jonášové dni. Pokiaľ ti ide o konkrétne pohlavie, tak v jonášove dni, ktoré ti vyznačil a nemali by sa ti kryť zelené (tvoje ovulačné) s červenými (jonášovými) 🙂

luciky
3. okt 2013

@eliska3 no právě se mi ty zelený kryjou každý měsíc, teď začla MS 19.9. zelený dny jsou tedy od 27.9. do 9.10. a od jonáše od 4.10.do 7.10., takže mi to přijde dost scifi netrefit se do stejných dní, když ty zelený jsou každý měsíc 13dní 😒

ia.
3. okt 2013

@ratatooy hele ale to v ČR není legální....

leuska78
3. okt 2013

Tak ako na to.Moja dlhoročná kamarátka mi poradila vašu stránku.tak ako na to mám strašne veľa otázok.kedy a ako mám tie ovulačne dni.Ci už niekto vie ako spoldiť divčatko.nemám deti no strašne sa snažíme o dieťatko chceme dievčatko no keby,to bol chlapček stejne by bol iba náš! 🙂

ratatooy
4. okt 2013

@ia. co není legální???je to uplně normalni postup při ivf když si nekdo musi nechat vyšetřit diagnostiku genetiky embrya před transferem tak se muže dozvedet pohlaví,osud pak už je jestly se embryo chytne nebo ne,jsou i ženy třeba jako já co by nikdy nedonosily holku,ostatni sou babsky rady a nekomu to nahodně vyjde

ratatooy
4. okt 2013

@tehulka_mk zaleži co nabizi jakej car,ale jak řikam je to spíš o tom že když nemužeš otěhotnět přirozeně mužeš vědět co to bude nebo si i vybrat

eliska3
4. okt 2013

@ratatooy je to nelegálne v tom smere, že nemôže hocikto prísť do centra len kvôli tomu, aby mu vyselektovali spermie určitého pohlavia a hlavne je to neetické! Ak je tam nejaká zdravotná predispozícia, to je iné. Čo ja viem, takéto selektovanie sa robí napr. na Cypre a dokonca ani táto metóda nie je 100%

eliska3
4. okt 2013

@luciky a ty už máš nejaké dietko? Ja keby som nemala ani jedno, bolo by mi šuma fuk, čo to bude. Tak sa netráp a snažte sa cez ovu a je to len +, že sa ti dni kryjú, je tam väčšia šanca 🙂

ratatooy
4. okt 2013

@eliska3 ja sem nemyslela taky kdokoliv,ja sem ymslela spíš že to jde u pacientů,a i tak kdyby přišel kdokoliv že to chce a byl naprosto zdravy tak by budto to zamitly jako celkově nebo by si zaplatil třeba desetitisíce aby mel co chce možna statisice,spíš mluvim o tom že to jde když t ti doktoři vědí po genetice tam znaji pohlaví tak se u transferu nekdy ptji jestly je jedno jake pohlaví nebo když zavádí embrya dve se ptaji jestly chtejí obe stejneho pohlaví nebo namichat

ratatooy
4. okt 2013

@eliska3 a spermie se určitě podle mě neselektují,pohlavi je dany až po 2-3denní kultivaci dřív se genetika neprovádí

eliska3
4. okt 2013

@ratatooy tak o tomto som nikdy nepočula, ale nezdá sa mi to, no ale nebudem sa hádať, keďže s tým nemám skúsenosť (možno ty máš, neviem), my sme naše deti chvalabohu počali prirodzene 🙂 Mimochodom táto metóda je pre toto fórum nepoužiteľná, keďže my ženy tu chceme počať dievčatko prirodzene 🙂

ratatooy
4. okt 2013

@eliska3 mi mame děti po ivf ale vždy jen po prvnim pokusu takže genetiku jsme podstupovat nemusely,ale vím že to jde,da se to vyčíst i v techto forech ale je jasny že pro ty co maji děti přirozeně jsou tyto věci tabu co všechno jde a je možny,dneska uplně všechno,jinak souhlasím že pro toto téma je to nepoužitelné,byl to jen příklad kdy to jde,stejne tak sou nepoužitelné všechny ostatní rady protože je to jen věc náhody a komu se zadaří tak tomu věří že to bylo daný nejaky výpočtem z čínskeho kalendáře atd

hallie
4. okt 2013

@eliska3 mne ti tie Jonasove dni nejdu do hlavy... Ved ovulujes len raz v mesiaci, ci? Isli sme podla Jonasa na dievcatko v decembri a februari, v marci tak lazo plazo, potom zase na dievcatko v aprili a nic. V maji nam uz bolo jedno, co to bude, no a v juni sme mali Jonasove dni na dievcatko, posledny sa kryl so zelenym. Dva dni na to, uz v zelenych dnoch nam vysiel pozitivny ovu test a o mesiac som uz mala krasne dve kolajnice aj na tehotenskom. Cakame chlapceka, ocividne som otehotnela cez "klasicke" plodne dni. Takze cez Jonasa som logicky ani nemala sancu, nie?

eliska3
4. okt 2013

@hallie vieš, ja zas na toho Jonáša nie som nejaký expert 🙂 Ale niekedy sa to proste vymyká nášmu prirodzenému chápaniu, že máš len jednu ovuláciu a to v strede cyklu... Čítala som tu na fóre, že jedna mamina otehotnela v čase ovulácie a o dva týždne v jonášových dňoch a aj na sone jej povedali, že dvojičky sú s dvojtýždenným rozdielom 😉 Do nášho tela nevidíme, čo sa tam deje... takže všetko je možné 😵 Čiže si otehotnela v júni, keď vychádzalo dievčatko? Čo viem, Jonáš nezaručuje pohlavie, keď sa dni kryjú. A ty nemôžeš s presnosťou povedať, že si otehotnela po jeho dňoch, či?

hallie
4. okt 2013

@eliska3 podla mna keby som otehotnela cez jeho dni, uz by som potom neovulovala. Takze to beriem tak, ze som cez jeho dni neotehotnela, ale podarilo sa cez tie zelene, cez ovulku. Inak, Jonas vraj sam povedal, ze pri prvom dietatku pohlavie nevie garantovat, pretoze je to zene dane, co bude mat. My tomu dame sancu este pri druhom, chceli by sme parik 🙂

eliska3
4. okt 2013

@hallie že vraj ovu test ti ukáže pozitívny aj keď už si tehotná, niektoré baby to tu tak robia, že namiesto tehotenského spravia ovulačný 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre