Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

gen
9. aug 2009

sofinka: Uz jsi zkousela ten vitagyn c? Ja jsem si ho koupila a udelala jsem to podle navodu a toho kremu je tam hrozne moc a ma se to delat vecer, tak si rikam jestli se ty spermijky pres ten krem vubec dostanou 😲 😀 😠

sofinka2009
9. aug 2009

NO ESTE SOM NESTIHLA AKURAT RIESIM ZE MI MESKA MS 3DEN BT MAM VCERA 36,8 DNES 36,9 TEST RAPICLEAR MI UKAZAL tehu ciarku trochu hore trochu stred stipku dole tak neviem ci som neni nahodou uz tehu ani sme sa nesnazili tak neviem ci vobec stihnem vyskusat ten vytagyn

reivka
12. aug 2009

no teda to čumím, sofi tak snád môžeme už len gratulovať 🙂

sofinka2009
12. aug 2009

krvava pomsta dnes dosla
cize ideme snazit az od toho septembra 😉

amilka
12. aug 2009

ak chcete dievcatko tak sa to da naplanovat len cez cyklus

spermie xy su pohyblivejsie, preto chlapceka s veelkou pravdepodobnostou mozno pocat v den ovulacie alebo velmi blizko k nej, spermie xy ale kratsie ziju, cize ked dojde k spojeniu na zaciatku plodneho obdobia(neviem presne ale cca 2-3-4 dni pred ovulaciou) pomalzie ale dlhsie zijuce spermie s chromozomom xx maju potom "na svedomi" dievcatko

reivka
12. aug 2009

no keby aspon bolo tak, ale ja mam pocit, že aj v den ovu sa môžem snažiť a nič, no ved uvidime,

zaujimalo by ma, či sa neda urobiť IVF aj s genetickým vyšetrením oplodnených vajok a vložiť jedno ženského pohlavia, nevie niekto?

ebony222
12. aug 2009

Ve Spojených státech to určitě možné je. Většina klinik to dělá jen v případech geneticky přenosných nemocí u jednoho z pohlaví, ale za peníze tam jde všechno.

reivka
12. aug 2009

a nerobí sa to náhodou aj u nás v bratislave? ved tiež akože v prípade geneticky prenosných chorôb alebo aspon podozrenie na nejakú takú chorobu 😉

janinac
12. aug 2009

reivka jooo jde to, ale právě jen na základě genetických testů...pokud je genetický problém, který se přenáší jen na jedno pohlaví.

A jinak k té "výrobě" holčičky...my jsme se o ní "snažili" jeden večer, pak hned druhý....další večer už nic a další večer jsem měla ovulaci...a pak už nám to nějak nevyšlo a tak jsme vůbec nepočítali, že by se nám to povedlo....a šup byla jsem těhu, ale bohužel to byl nemocný chlapeček ☹ Takže milování před ovulací neznamená, že z toho bude holčička.

reivka
12. aug 2009

ahaa tak vdaka za info, myslela som, že to asi aj funguje to milovanie 2-3 dni pred ovu na dievčatko

janinac
12. aug 2009

reivko ono to funguje asi jak u koho..třeba má můj manžel "trvanlivější" spermie a i ta "klučičí" spermie tam na vajíčko počkala.

reivka
12. aug 2009

ale ty neviem či hovoríš o slovensku alebo čechách

janinac
12. aug 2009

reivko myslíš to, aby ti "namíchali" přímo holčičku??? To vím, že se dělá v ČR, ale nevím jestli i na Slovensku...někde jsem četla, že jo, ale kde přesně, v jakém centru to ti fakt neporadím.

reivka
12. aug 2009

juj tak to je škoda že si to nepamätáš, ale hlavne že sa to robi, to by som bola rada keby "namíchali"

janinac
12. aug 2009

Reivko a ty máš nějaký genetický problém?

janinac
12. aug 2009

reivka..tady to určitě někde dělaji:
http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/l...

reivka
12. aug 2009

nemám genetický problém, ale chceme dievčatko 🙂

sofinka2009
22. aug 2009

Ahojte neviem sa vysomarit ked chceme dievcatko tak ten styk pred ovu ma byt Ina jeden alebo ich v ten den moze byt aj viac?a treba pred tym dnom drzat tych sedem dni abstinenciu ci nie?uz som z Toho jelen

ninimimi
24. aug 2009

Ahojte! Ja viem že sem až tak nepatrím iba ak tým že už dievčatko mám 🙂 no teraz by som chcela chlapca a kedže vačšina máte to moje vytúžené pohlavie mohli by ste mi dat pár rád ako na poriadného chlapa.Ďakujem 😀

fifinna
25. aug 2009

ninimimi, mam chlapceka ,nejak rozhodne sme neplanovali babo, vôbec som nemala predstavu kedy mam ovulaciu, proste sme sa z nicoho nic rozhodli , ze skusime na plno a hned sa nam zadarilo, mysleli sme si , ze sa nam zadari tak za rok. Ale ked som si to neskôr ratala, tak sme maleho zarobili na 14 alebo 15 den od prveho dna menstruacie.

sofinka , aj ja uz som tu z toho deb... Najsôr som citala , ze treba abstinovat, potom nie, takze kedze sa ideme pokusat o druhe babo a chceme dievcatko, tak skusim jedine dodrzat to, aby to bolo 2 az 4 dni pred ovu.

sofinka2009
25. aug 2009

ved tak som na tom aj ja vsade pisu inak ja asi skusim aj to ze ma byt pred tych 7dni abstinencie

ninimimi
26. aug 2009

fifinna: ďakujem dobre vedieť lebo my sme malú zakuklili na 11 deň alebo 12, takže to može aj tak vychádzať že chlapci sú na ovu.Super musím to vyskúšať. 😀

sylvka
26. aug 2009

ahoj já chci druhé taky děvčátko 😝

kristi
26. aug 2009

no,to ja taky

denne73
29. aug 2009

ahojte baby. Asi nepatrí môj príspevok do vašej témy.No chcem vám všetkým povedať ::je to uplne jedno či to bude chlapček, alebo dievčatko.Hlavne nech je ZDRAVUČKÉ . Ja som o svióje dieťatko prišla teraz v pondelok.bola som v 21.t tehotenstva. diagnostikovali mu trizomiu 21-Down. Takže milé snažilky. Hlavne nech je zdravé.Denisa

jagabinka
29. aug 2009

Ahoj denne73, velmi, ale velmi mi je luto 😢 , ze si musela prist o babatko. Ani ja by som nechcela chorucke ☹ . Mas pravdu, radsej dvoch chlapcekov a zdravych. Prajem Ti, aby si sa co naskor pozviechala anech druhe babatko je najzdravsie na svete 😔 . Vela vela sil! Papa

denne73
29. aug 2009

ďakujem 😉

ninimimi
29. aug 2009

denne:aj ja som mala zlé výsledky no amniocentéza dopadla dobre a tak som bola najšťastnejšia na svete.No viem si predsatvit čo si prežívala.Aj ja som stále myslela len na to aby bolo zdravé a aj na to čo budem robit ked bude choré.Je to hrozné že čo sa ti stalo a súcitím stebou.Verím že ďalšie bábenko bude zdravé a bude ti robit veľkú radost.Držím ti palce

denne73
29. aug 2009

Aj 🙂 🙂 tebe dakujem .

sofinka2009
29. aug 2009

ahoj denne z celeho srdca ti prajem aby sa ti postasilo zdravucke babetko .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre