Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

zivotkratky
19. sep 2016

@stefania100 Po menštruacii, alebo, ak sa Vám bude ľahšie rátať poznačte si začiatok menštruácie napr. 19.9.2015 o 20hod. Mne končila po 5tich dňoch takže sme sa milovali
24.9.2015 o 20 hod. Na daľší mesiac sme sa milovali po 5dňoch + 3hod. Ďaľší mesiac
5dní + 6hod....až cca sa zadarilo a bolo dievčatko.

evitahl
19. sep 2016

K počatiu dievčatka som čítala niečo takéto: To, či sa počne chlapec alebo dievča, záleží od ženy. Žena, ktorá žije v strese, pravidelne neraňajkuje, príp. je viac sladkého, telo vyhodnotí ako nedostatok potravy (tie vynechané raňajky) - resp. "vojnový stav", kedy príroda automaticky uprednostňuje počatie ženského pokolenia. Naopak chlapci sa rodia v čase pohody a dostatku - kedy si to "príroda môže dovoliť". Čiže je to dané celkovým stavom ženy - fyzickým aj psychickým. Nehovorím, že je to záruka na počatie dievčatka, ale určite na tom niečo bude. Ja som bola skutočne v strese (predvianočný zhon v podnikaní, navyše som ponocovala, ap.), a vtedy sa nám počalo dievčatko. A keď bola na materskej rodinná pohoda a kľud, pravidelná strava, vyšiel z toho chlapček. Každopádne držím všetkým palce. 🙂

kalerabik1
19. sep 2016

@11okana A kolko pred ovu ste sa snazili?

balkica
19. sep 2016

@evitahl ja presne naopak 😀

balkica
19. sep 2016

@malinkaninka medzi mnou a muzom je 7 rokov takze sa nam meni krv sucasne 😀

sandrasstini
19. sep 2016

Naba kde sa blizsie docitsm o to msledovani ph? Alebo viem mi to niektora vysvetlit prosim?

11okana
19. sep 2016

@lela123 3 dni pred ovulkou podla ovu testu aj teploty a aj tak chlapec ☹

11okana
19. sep 2016

@kalerabik1 3 dni pred ovu a potom uz nic

gabcag
19. sep 2016

Baby ja by som Vam poradila cinsky lunarny kalendar,ten mne a mojim kamoskam a znamym vysiel takmer na 100% az sa mi to nechcelo verit... V tom kalendari si pozri svoj vek a mesiac v ktorom chces zapocat bud chlapca alebo dievca..mne vysli obe deti podla toho🙂

kalerabik1
20. sep 2016

@11okana Gratulujem k syncekom🙂 Teraz si mozno troska sklamana,ale ked sa malinky narodi tak hned zabudnes🙂 Ja som tiez bola sklamana ked mi oznamili ze cakam dievcatko-strasne som si nahovarala a dufala ze cakam chlapceka.Bol to sok,ale teeaz by som uz nemenila,a niekedy si myslim ze budeme mat same dcerky(chceme 4deticky) tak uvidime,my si nenavyberame...Su rozne finty ale ziadna nie je 100%

morena32
20. sep 2016

@sandrasstini tuto su clanky co sa tyka ph, ale su v anglictine:
http://www.ingender.com/gender-swaying/ph.aspx
http://genderdreaming.com/forum/gender-swaying-...
popisovala som to na strane 184

liviaz
20. sep 2016

po tych všetkych 185 stranách čítania - som zistila, že žiadna metoda na to nie je 100% ná, ked ste si tu merali ph a aj tak bol chlapec, ach jaaaj, no takže zasa mi to nikto nezaručí 😀

kalerabik1
20. sep 2016

@liviaz presne tak🙂

morena32
20. sep 2016

Dievcata, samotne ph tiez nestaci, treba kombinovat viacere metody, napr dievcenska dieta je uvadzana ako 80% uspesna, v tomto plne suhlasim s evithal, pretoze pocas vojen sa rodilo ovela viac dievcat, pretoze bolo malo stravy, zenske telo, ked nema dost kalorii dostane signal, prepne akoby na tzv pohotovostny rezim, jednoducho telo to vie a vajicko pusti dnu zensku spermiu, pretoze naozaj si myslim, ze rychlost spermie nerozhoduje, ph ma plus eliminovat chlapcenske, pre zvysenie pravdepodobnosti, zenske vajicko je bunka oocyt, ktory ma membranu ta ma urcitu priepustnost, za prestupi cez membranu su zodpovedne iony sodika draslika a vapnika, takto funguje cinnost srdca, prennos vzruchu latkova vymena. vapnik je preto odporuceny v dievcenskej diete, meni polaritu vajicka, iony vapnika podporuju selektivnu priepustnost memrany, kedze strava bohata na vapnik robi dievcata, tak zrejme ovplyvnuje priepustnost prave v prospech dievcata, jednoducho tam chlapcenska spermia neprejde, kludne moze byt styk aj pocas ovulacie a moze tam prist ako prva chlapcenska spermia, vajicka ma polaritu nastavenu k negativne nabitym dievcenskym spermiam. Naboj spermii bol vedecky dokazany, tspermie nemaju ten naboj pre nic za nic ten uzko suvisi prave s priepustnostou membrany
Jednoducho priroda vie co robi, ma to dobre zariadene, zeny su odolnejsie uz ako spermie, ale aj v zivote vseobecne, plati zakon zachovnia druhu, nic co sa deje v prirode nie je nahoda-neextije nahodny jav-takisto ani v ludskom tele, vsetko ma svoj poriadok a pricinu, preto ani vyber pohlavia nie je nahoda

liviaz
20. sep 2016

@morena32 takže ako vidím, musím začať držať hladovku - hm to je riešenie 😀

morena32
20. sep 2016

@liviaz 😀 asi nic ine zezostava, dievcata strasne rada by som Vam pomohla, pretoze viem co je to tuzba po urcitom pohlavi, kiezby to kazdej vyslo ako si zela, ale hlavne nech su deticky zdrave, ved to je ta najpodstatnejsia vec, kazdej jednej drzim palce

liviaz
20. sep 2016

@morena32 vieš, mne by to bolo v podstate jedno, keby mám o takých 6-7 rokov menej, ale tu už viac ako jedno nemôžem už mam svoj vek. 😎

barborka9
20. sep 2016

@jamajka ja to viem vypocitat podla datumu prveho dietata, ak by si chcela, posli mi spravu.

morena32
20. sep 2016

@liviaz To chapem, my mame doma dvoch chlapcov, manzel chce 3 deti, ja este 2 neviem ci to prejde u manzela, ale chcela by som k dvom chlapcom dve dievcata, ale samozrejme budem vdacna aspon za tu jednu dceru ak sa zadari, tak hadam do tretice to dame. Drzim palce nech sa Ti podari vytuzene dietatko 🙂

kalerabik1
20. sep 2016

@liviaz A kolko mas rokov? Vsak dneska uz aj zeny okolo 40tky v pohode maju deticky 🙂

kalerabik1
20. sep 2016

@barborka9 A podla coho to pocitas?🙂

liviaz
20. sep 2016

@kalerabik1 35 - ale vieš sama sa cítim aj zdravotne nie tak ako ked som mala 21, a už potom sa naozaj neodvažim ist do toho v nejakej 38- 39 - to je už neskoro aj na mna. 😉

kalerabik1
20. sep 2016

@liviaz Jasne chapem,tak nech ti to cim skor vyjde tak ako si prajes 🙂

lela123
20. sep 2016

@11okana ktovie, ako to je s tými testami aj teplotou. Ja som sa vždy riadila telom.Ja som teraz napríklad u úplne cítila od 12 do 16 plodné dni a myslím, že ovulku som mala 15,ad ale teplota stúpla až o dva dni.Mne sa céra podarila dva dni po ms. To bolo 4,5 dní pred ovulkou

kalerabik1
22. sep 2016

@monilik Ahoj ako sa citis? Uz vies ci cakate dievcatko alebo chlapceka? 🙂 Ja som si dneska nasla po tyzdni co som sa citila divne pozitivny test,tak sa velmi tesim, pre istotu som si kupila 2rozne znacky a oba su pozit,tesiiim 🙂 My sme boli spolu 2 dni pred ovulaciou a potom presne v den ovulacie,som zvedava co to bude🙂 Lebo to moze byt podla toho kedy sme spolu boli aj dievcatko a rovnake sance ma aj chlapcek :P No neviem,je to jedno :D

libka28
22. sep 2016

@stefania100 U niektorych zien je po mns par dni "sucho" to je viacmenej neplodne, u vsetkych zdravych potom pride hlien "menej plodny"- lepkavy al. husty al. nieco medzi, moze byt biely alebo az zlty- to je priaznivy cas na dievca, ked uz je hlien "plodny"- teda riedkasty, struktura bielka a redsia, casto az vodovy, bezfarby= vacsia pravdepodobnost chlapca. Pozeram tu zaujimavu myslienku s riadenim pH (morena32) to uz je "vyssia snazilkovska", no isto na tom nieco je. Vela stastia... ja tretikrat skusat neidem :( mam dvoch gulosov 🙂))

libka28
22. sep 2016

@kalerabik1 Obligatne: to je uplne jedno co, nech je to len ok a zdrave... podla toho, co pises, by mali chlapci dostat prednost... daj potom vediet ;)

kalerabik1
22. sep 2016

@libka28 Vdaka,no prvu dcerku co ma teraz 2roky sme splodili 4dni pred ovu...Tak uvidime,kazdopadne mas pravdu,je to jedno,nech je zdraveee

stefania100
22. sep 2016

@libka28 Dakujem moja, ste zlata :o)

barborka9
22. sep 2016

@kalerabik1 podla datumu narodenia prveho dietata

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre