Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

sweetlemon
20. júl 2011

ano, teplotu meriam, aj ked teraz sa urcite snazilkovat nebudeme, ale aspon presne zistim, ako fungujem a kedy mam ovulku. a som prekvapena, ze mam take nizke teploty pocas mrchy...ze 36,2 stale. tak mam zabavku 🙂 tiez dufam, ze sa to coskoro vyriesi, netusim, kedy budu vysledky a snazim sa na to nemysliet, lebo uz som bola taka nastavena na novu poziciu matky, ze ma to trosku boli :( ale zas radsej nebudeme riskovat, ze by sa mohlo stat to najhorsie...lebo v rodine predpoklady na to su :( tak uvidime, ci testy nieco zistia.
jo a pockaj s tym testom, lebo ti vyjde neurcity vysledok a budes nervacit, ze si za to vyhodila tolko penazi zbytocne. pohlavie sa uz nezmeni, takze pekne kludne a mysli najma na zdravie maleho chrobaciky, teda chrobacinky 🙂 dufam, ze tie pecenove testy na babeno nemaju vplyv, snaz sa stravovat zdravo a ono by sa to malo asi upravit 🙂
no a dakujem ti krasne za anjelika, si velmi mila 😵

syslica
20. júl 2011

@dadak Tak gratulujeme ešte raz, aj v tejto téme 😀 - nestresuj sa zbytočne, robiť tehotným pečeňové testy je slovenské špecifikum, výpovednú hodnotu nemajú takmer žiadnu, tuším sa vo zvyšku sveta ani nerobia.... podľa tvojich správ ste dodržali všetky odporúčania na dievčatko... takže ono by to vlastne ani nič iného nemohlo byť.... a mamy takých malých nezbedníkov ako ty (a ja 😝 ) si do tretice zaslúžia niečo pokojné a milučké, nie?

dadak
20. júl 2011

@syslica jeeeeeeeeej ahoj syslicka...no ako pokracujete vy? na kedy ste to vlastne odlozili?by som sa tesila, keby sme si spolu hovorili tie chute...na pohlavie sa necham prekvapit, uz to moc neriesim...bo zmenit to aj taknemozem, ale kupila som si ten test pohlavia, to vies moja zvedavost..tak uvidim, co mi vyjde tam...zatial sa citim na dievcatko....nic mi nechuti, proste uplne ine tehotenstvo od zaciatku ako tie dve s mojimi bambusikmi...tak som zvedava ci to vyjde...inak, dakujem za ukludnenie...mne ti totiz robili take testy, ze som kukala jak puk...to mi v predchadzajucich teho nerobili...hm..

syslica
20. júl 2011

@dadak No ja ti neviem ako pokračujeme, momentálne asi nijako... aj keď chlapci často spomínajú sestričku a mm ten by nedbal mať aj zopár ďalších detí... dokonca aj rehabilitačná doktorka , keď boli chlapci na kontrole, mi radila, že si máme zaobstarať dievčatko, "lebo tie sú iné"... 😅 no tak silno uvažujem. Podľa astrologických výpočtov (ktorým veľmi verí moja mama) mám jediný termín v roku na splodenie dievčatka teraz koncom augusta 😉 no tak si to možno odkonzultujem s väčším odborníkom a potom uvidíme či teda teraz alebo až o rok...

dadak
20. júl 2011

@syslica no super, tak sa daj do toho, bude to super....a kde si nasla tie astrologicke vypocty, len tak pre zaujimavost, ci to nahodou nesedi aj mna... 😀 Ja este stale verim, ze to bude dievcatko....hihi...hm, takze august...no nezabudni na tie ponozky...😀

januzza80
20. júl 2011

@syslica
@dadak
Ahojky holky,preji vam obema ty holcicky,ale nesnesu,kdyz nekdo rekne mamince ktera ma jen kluky,ze preji holcicku,protoze jsou lepsi a tak.Nechapu,jak nekdo takhle muze uvazovat.Vzdyt chlapecci jsou taky super.

@dadak Jsem zvedava na ten tvuj test jak vyjde,ale ber to porad s rezervou,kamosce vysel podle toho kluk a ma holcicku 😀

syslica
20. júl 2011

@dadak 😀 😀 , máš IP

dadak
20. júl 2011

@januzza80 @syslica tak sme sa tu o5 stretli...super...tak to je pravda...ja mam tiez chalanov a tych by som nevymenila za nic..takze naozaj teoreticky mi je to uz jedno...aj tak to nezmenim a aspon mam oblecko pre male....ale predsa, v kutiku duse si zelam dievcatko...Zdrave dievcatko... a co sa tyka toho testu...v ktorom tyzdni si ho robila? ja by som si ho urobila uz teraz, ale vraj cim neskor, tym su lepsie vysledky, takze pockam aspon do toho 10 tyzdna...ci ?

syslica
20. júl 2011

@januzza80 Úplne s tebou súhlasím, je to len také vžité klišé. Moji syslíci sú super (len by som ich dakedy najradšej vystrelila na Mesiac 😝 ) a na zácvik na tretie dieťa mi k nim pravidelne pribúda aj neterka, ktorá je čert za sto chlapcov 😝 😝 , no v ružovom Hello Kitty oblečku 😀 Ja by som chcela dievčatko hlavne preto, lebo syslíci sú jednak verné kópie svojho ocka a deda a jednak ich - s výnimkami - nezaujímajú veci, ktoré zaujímajú mňa, ale len technika, autá, zbrane, vesmír a pod. Tak by som si želala spriaznenú dušičku, ktorá by sa na mňa aspoň trochu podobala... je to neskromné želanie? 😅

januzza80
20. júl 2011

@dadak ja ted nevim kdy si ta kamoska delala ten test,ale myslim,ze to bylo kolem 10.tydne.Pokud to funguje jak ma tak si myslim,ze je jedno jestli ted nebo za tyden.

@dadak
@syslica
jo ta moje je prave takova ranarka,spis je kluk nez holka 😀

gledis
20. júl 2011

to je normálne že asi každá si prajeme dievčatko aby sme mali komu odovzdať naše rady a skúsenosti lebo pre chlapca ich asi toľko až nemáme ako pre dievčatko, aj ja sa už teším ako mi bude pomáhať pri varení a pečení a ako ju všetko naučím čo viem a hlavne sa teším na tie nákupy čo budeme spolu robiť s mojou malou parádnicou, už teraz jej nevadí ked ju desaťkrát za deň prezliekam (ach tie slinky raz nás vytopí 😀 )ona sa len rehoce a hrozne rada sa díva do zrkadla a škerí sa na seba 😀

mentolka28
20. júl 2011

skusali ste niekto toto? aspon pre tu srandu by som to skusila a dokopy to nic nestoji. 🙂

dadak
21. júl 2011

@mentolka28 co myslis? 😀

gledis
22. júl 2011

no tak to si musím zapamätať a pri druhom to skúsim 😀

jananis
31. júl 2011

ahojte, my sme sa snažili v prvý plodný den - viem to vdaka hlienu, máme nejakú šancu? nie je to dosť daleko od ovulky?

syslica
1. aug 2011

@jananis Povedala by som, že šance na bábo máte dobré - či to však bude dievčatko alebo chlapček, to sa s istotou uvidí až pri pôrode 😉

A aby som trošku oprášila tému, tu je link, kde o výbere pohlavia mamy už tiež čo-to podnetné napísali, nájdete tam aj adresy všetkých najpoužívanejších tabuliek a kalendárov: http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?f_...

syslica
2. aug 2011

A ešte čosi, od lauritky v téme MUDr, Jonáš: http://www.protiprudu.info/otcovia_vynasli_matk...

anjelik0907
5. aug 2011

tak ja som dnes volala veštici a vraj zas budem mať druhého chlapca ☹ tak neviem žeby som mala iba jedináčika? veľmi túžim po dievčatku

mentolka28
5. aug 2011

@anjelik0907 ako prebiehalo vestenie? aj ja chceeeem 😀

anjelik0907
5. aug 2011

@mentolka28 no zavolala som na číslo a povedala dátum narodenia môj aj môjho manžela a otázku ktorá ma najviac zaujímala, či budem mať dieťatko a pohlavie a bolo 😝

mentolka28
5. aug 2011

@anjelik0907 ale hadam tomu neveris na 100%, vsak?

veroveronika
5. aug 2011

mna sa raz kamaratka opytala, ze ci som mala ponozky, ked sme pracovali na synovi a ja ze ano...
a ona mi hovori, ze citala knihu od jednej vestice a tam bolo napisane, ze ak chce mat zena dievcatko, tak si ma dat pred sexom dole ponozky,,tak sme to vyskusali a druhe babo mame dievcatko.. 😀
vraj ona koho sa pyta, tak jej to presne sedi/ ti co mali ponozky, maju chlapceka, a ti co ponozky nemali,maju dievcatko 🙂
tak neviem, ze by to bola pravda???? 😕

anjelik0907
5. aug 2011

@mentolka28 ja ti sama neviem práve to rozoberám s manželom 😢 ale nechcem tomu veriť uvidíme

anjelik0907
5. aug 2011

@veroveronika tiež som počula o ponažkách a ak budem skúšať druhé dieťatko určite bez ponožiek 😀 😀 😀 😀 ,lebo prvého máme chlapčeka a mali sme ponožky 😝 žeby to bola pravda ? skúsim všetko a možno zvrátim osud ktorý mi povedala veštica 😝

lenkaks
5. aug 2011

Ha ha a my sme ponozky nemali a mame chlapceka :D

veroveronika
5. aug 2011

@lenkaks no takze teoria s ponozkami je v kyyybli 😀

sorciera24
5. aug 2011

@veroveronika 😀 dobra blbost, my sme vzdy bez ponoziek a mame pindura 😀 ...a by ma zaujimalo, ze co vtedy, ked ma napr. len chlap ponozky a zena nie alebo naopak? 😀

veroveronika
5. aug 2011

@sorciera24 toto ti ja neviem povedat, to mne kamoska citovala z jednej knihy, ale ako vidim je to cisty blud... 😖

lenkaks
5. aug 2011

Inak to dievcatko by sme aj my radi 🙂) Skusali ste niektora cinsky kalendar dietata ?? Nam sa 2roky dozadu potvrdil chlapec,aj mojim kamoskam vysli pohlavia podla kalendara 🙂 Od septembra nam vychadza dievcatko a mome sa pustit do toho :DD

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre