Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

sepi
25. feb 2012

@dadak Ahoooj, tiež sa chcem pridať ku blahoželaniam...maličká je úúúžasná 🙂 ...želáme jej všetko krásne do života! Tak konečne si sa dočkala vytúženého dievčatka 😉 ...užívajte si to 🙂

jamajka
autor
27. feb 2012

@dadak gratulujem . 🙂 🙂

matulka82
27. feb 2012

@dadak gratulka letiii,vsetko dobree 😉

doory
27. feb 2012

Dievčatá,tak ja sa mozem sem k Vám pridať. Možno som aj dávnejšie pisala,žeby som tiež rada dievčatko ... No a nám sa to asi podarilo. Mozem len potvrdiť, že sme "šli" na plno den,al. Dva pred ovulkou. dokonca som ani neverila, že vôbec otehotnieme🙂 a teraz to mám čierne na bielom.gen testy nám potvrdili dievčatko 🙂

happy8051
27. feb 2012

@doory ja teraz cakam druhe dievcatko, obe splodene den pred ovu

doory
28. feb 2012

@happy8051 tejto teorii som doteraz dost verila a stále verím... asi na tom niečo bude. 4o ma ale šokojue. Všetky možne internetové predpovede mi tiež vyšli na dievča... toto ma tiež prekvapuje.. 🙂

bets
28. feb 2012

je to tym, ze spermie, ktore nesu geneticku info o chlapcovi su rychlejsie a prezivaju kratsie, kym spermie s info o dievcati su pomalsie a prezivaju dlhsie. tato info mi stacila, aby som si naplanovala deti. chlapca a potom dievca. teraz som znova skusala dievca, ale kedze uz mame vyssi vek ako predtym, tak uz pri styku 2-3 dni pred ovulaciou som neotehotnela. takze som cas skratila na den pred ovulaciou, som vsak zvedava, ci to bude stacit na dievca. dievca nie je nevyhnutnost, ale potesi, ked si znova ukazem, ze poznam svoj cyklus a viem si naplanovat pohlavie dietata.

chiliko
28. feb 2012

ahojte baby... mi tiez planujeme sa snazilkovat.. od juna.. jaj tesim sa no tiez by som chcela dievcatko..no tak teda jedinne co je sledovanie ovulacie ?? nepoznate este nejake ine metody.. Je mi jasne ze zdrava babatko bude premna to najcenejsie a je mi v podstate jedno co to bude ale dievcatko potesi.. hehe.. 🙂

sepi
28. feb 2012

@chiliko Ahoj, áno, podľa spomínanej metódy je dôležité sledovanie ovulácie a snažilkovanie 2-3 dni pred ovu. Tiež sa odporúča skúšať od skončenia menštruácie každý deň a prestať tie 2-3 dni pred ovu. Tiež môžeš skúsiť výpočet pohlavia podľa Dr. Jonáša (neviem, či si o tom počula), niektorým babám to naozaj vyšlo. Ja ho mám doma tiež, ale akosi mi to zatiaľ nevychádza, takže chceme vyskúšať metódu pred ovu. Začíneme v marci 😉 ...a predtým som si sledovala ovu, aby som vedela, kedy ju naozaj mám 🙂 Pekný deň 🙂

sepi
28. feb 2012

@bets Tak to je super, že Ti táto metóda naozaj vyšla 🙂 Vždy ma poteší osobná skúsenosť niektorej z vás, že to naozaj funguje. Už len keby sme vedeli na koľko percent je úspešná 😀 Ja osobne ju tiež plánujem vyskúšať, tam som veľmi zvedavá 😉

bets
28. feb 2012

@sepi je to velmi individualne. zalezi na kvalite spermii u muza a kvalite hlienu u zeny. a aj od veku partnerov. hlavne u zeny, ktora je uz po 30, tak uz nemusi mat schopnost otehotniet pri styku viac dni pred ovulaciou
ale ked dobre poznas svoj cyklus, tak v principe styk 2-3 dni pred ovulaciou by mal viest k dievcatu. ak to nepojde, tak postupne ten cas pred ovulaciou skracovat. ja sama som zvedava, ci nam stacil 1 den, dufam ze ano.

karinkaeich
29. feb 2012

@doory ahoj, mozem sa ta opytat, kolko ta stali tie genet.testy, a ci nevies, ci ich robia aj i inych mestach?

kkupka
29. feb 2012

ahoj, mám dve dievčatká. čo mi poradíte keď chcem chlapčeka? kedy to mám najviac skúšať. doteraz som o tejto metóde nevedela a budem rada, keď mi poradíte🙂

doory
29. feb 2012

@karinkaeich ja som si dala robit v genetone a stalo to 75€ .zatial neviem,ze by to robili inde 😒
@kkupka ja mam aj chlapca a toho sme splodili v den ked bola ovu. Asi ak by som chcela chlapca,skusala by som to len v ten den a dalsie dni potom,nie pred ovulaciou. U nas to bolo v podstate s malym nahoda. Bol neplanovany a kedze bol manzel prec po ine dni,tak viem,kedy sme ho splodili 🙂

sepi
29. feb 2012

@kkupka Nášho synčeka sme splodili presne počas ovulácie...časté snažilkovanie počas ovu a po ovu by malo byť úspešné pre splodenie chlapčeka. No nie vždy to tak aj výjde samozrejme 😀 No a na oplátku by si nám mohla dať recept na dievčatko 😉 Pekný večer

zitaje
29. feb 2012

@sepi tak skuste niekolko dni pred ovulaciou a potom v okoli ovulacie uz nie a po nej uz tiez nie (alebo s ochranou 😀 ) . Dievcenske spermie dlhsie preziju ako chlapcenske, takze si na vajko pockaju 😉. Vraj 😎
Ale som len teoretik, mam dve baby bez nejakej speci snahy 🙂

anjelik0907
2. mar 2012

@sepi ahoj našla som zas niečo skús aj toto http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=p...

syslica
2. mar 2012

@kkupka Podobne ako táto téma, ktoré sa kedysi volala "Chceme dievčatko" existuje na Koníku aj téma Chceme chlapčeka, len je trochu menej živá 😉 .
@anjelik0907 Mám dvoch chlapcov, u ktorých viem dátum počatia s presnosťou na deň - a obaja by podľa čínskeho kalendára mali byť dievčatá 😅 . Najistejšie je predsa len spoliehať sa na biológiu a znalosť vlastného tela...
Držím nám všetkým palce!

sepi
2. mar 2012

@anjelik0907 ...mne konkrétne to na malého sedí, ale sestre vôbec 😀

erah
3. mar 2012

dadak, blahoželám k vytúženému dievčatku, sledovala som tvoje príspevky a držala som ti prsty. 🙂

erah
4. mar 2012

@dadak na str.41 si písala, že ste sa snažilkovali pred ovu. Asi koľko dní pred ovu? Dík za odpoveď.
Tiež by som si priala dievčatko, a táto metoda sa mi pozdáva.

elebe
5. mar 2012

ahojte kočky....tak sa chcem opýtať....tie čo máte dievčatká,je pravda že ste sa snažili len pred ovulkou? alebo sú tu aj také kočky,ktoré sa snažili počas ovulky a bolo dievčatko? 😕 😕 my strašne túžime po dcérke 😅

dadak
5. mar 2012

@erah ahoj, dakujem za blahozelanie a za podporu 🙂 ano, snazilkovali sme pred ovu...na 14 den po mrche, kedze ja som mala mrchu kazdych 31 dni a ovulku posunutu o 3 dni... my sme dlho spolu s mm neboli, lebo robi vonku a potom tie dva dni - 2x, sorry za podrobny opis... 😀, ale vyslo to... inac mozno je to fakt na prirode, ale napriklad, moj manzel robi na lodi... pokym robil manualne prace, matroz... mali sme chalanov, ale akonahle dosiahol hodnost kapitana a pracoval s elektronikou a tak...tak sa podarilo dievcatko...inac poznam vela bab, co maju chlapov kapitanov, a predtym boli matrozi, tak dopadli ako my... a este jedno som si vsimla...vzdy sa manzel prisposoboval mojim nazorom...neber to teraz tak ze som zla zena....harpia... 😀, ale vtedy sme mali chalanov, ked som minuleho roku nejako polavila a nechala sa trosku viest nim... on bol KRK.. 😀, tak sa podarila baba... neviem, fakt mozno je to nahoda, a dufam, ze som tym nikoho nepohorsila..len chcem aj vam pomoct aby sa vam podarila taka krasna princezna ako nam... 😀

dadak
5. mar 2012

@elebe nam sa podarila baba len pred ovulkou a len vtedy, ked som mala mrchu pravidelnu, kazdych 31 dni... pri mojich chalanoch som mala mrchu velmi nepravidelnu...raz neprisla aj 2 mesiace...strasne drzim palce...

elebe
5. mar 2012

@dadak ďakujem a gratulujem k princeznej....je kráááásna.....aj ja chcem takú 😅 😅 no ja mávam cykly v podstate pravidelné....len tento mesiac som mala posunutú ovulku....neviem prečo 😕 a tým pádom som mala aj dlhší cyklus....tak to asi teda tento mesiac vyskúšame 😀

erah
5. mar 2012

@dadak to bolo koľko dní pred ovu? 1,2 alebo 3 😵

dadak
5. mar 2012

@erah 3 lebo, som praveze myslela ze sme na to isli skoro, ale nakoniec ´to vyslo...urcite sa ozvi, ci ti to vyslo...

erah
5. mar 2012

@dadak a robila si si ovu testy?

moonlightka
6. mar 2012

@dadak ahoj dadak pozeram uz oddavna tvoje prispevky ako na to ked chceme dievcatko a velmi ti gratulujem a prajem vela zdravia a stastia celej vasej rodinke 😉

dadak
6. mar 2012

@erah nie nerobila...ale mala som hlien na 3 den a plus bolelo ma brusko... ja osobne citim ked ovulujem... aspon sa mi zda ze je to ono...no ale asi ano, ked to vyslo... 😀
@moonlightka jaaaaaaaaj, dakujem... idete aj vy na dievcatko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre