Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

sepi
13. júl 2012

...mimochodom lekár sa ma pýtal, že čo máme doma a ja, že chlapčeka. Tak sa pýtam, že čo, zase je tam chlapček? A on, že to práveže na chlapčeka nevyzerá, že tam nevidí žiadne guľky, ale vraj bábätko nemalo ideálnu polohu na určenie pohlavia lebo kľačalo 😉 ...tak som mu vravela, že nech sa s tým netrápi, ja som sa v prvom rade tešila, že vyzerá byť ok a pohlavie som vtedy akosi neriešila. Potom sa k tomu ešte raz vrátil a znova zopakoval, že guľky tam zatiaľ nevidí...tak uvidíme, či tam ozaj nie sú alebo boli len schované 😀

sepi
13. júl 2012

@anjelik0907 júúúj, ďakujem Ti, si zlatá...veľmi sa mi tu vďaka vám na MK páči 🙂

tynamartina
13. júl 2012

@sepi Ahoj, som rada že ti to tak dobre dopadlo 🙂 A čoto žiadne guľky, že by predsa dievčatko, no v 19 tt by ich už asi videl, takže šance na dievčatko sa zvyšujú. Uvidíš vštko bude v poriadku a ešte si aj dievku domov prinesieš 😀

slniecko77
13. júl 2012

@sepi supeeer 😉 srdecne gratulujem k dobrym spravam...vidis, nemalo zmysel sa stresovat, myslim, ze tvoj gynekolog vie co robi a aj ti to pekne vysvetlil..myslim, ze mu mozes doverovat 🙂 a hlavne budes teraz pod drobnohladom, tak sa skutocne nemusis obavat
..vcera som ta tu stale chodila obkukavat 😉 ale verila som, ze je vsetko v poriadku
..ked ti robil taky podrobny ultrazvuk, uz viete co to bude?

sepi
13. júl 2012

@slniecko77 ďakujem, si zlatá, že si na mňa myslela 😉 Verím, že bude všetko v poriadku a že sa tie hodnoty nebudú zvyšovať, aby neohrozili drobčeka. A lekár vravel, že guľky zatiaľ nevidno, ale vraj nemalo vhodnú polohu na určenie pohlavia lebo kľačalo. Neskôr sa pozrel znova a znova zopakoval to isté, že guľky nevidno, ale že to nie je stopercentné kvôli tej polohe. Hlavne nech je v poriadku, či už chlapček a či dievčatko 🙂

slniecko77
13. júl 2012

@sepi tak srdecna gratulka k ''asi'' slecne 😉 a hlavne nemaj strach, dnesna medicina taketo situacie s prehladom zvlada
..vela stastia 😵 😵 😵

sepi
13. júl 2012

@slniecko77 júúúj ďakujem Ti, ale tú slečnu beriem radšej s rezervou 😉 ...predsa len, správna poloha je dosť dôležitá...určite by ma malá slečna po chlapčekovi veľmi potešila, ale aj keď bude chlapček, budeme sa tešiť 🙂

margotka666
13. júl 2012

@sepi jeee gratulka 🙂 tak myslim, ze gulky sa uz neobjavia 🙂
ale jasne, radsej to brat este s rezervou..
mne teraz na sone opat povedal, ze asi dievcatko, ale mne by sa tam este mohli objavit tie gulky 😀 😀

sepi
13. júl 2012

@margotka666 jasné, jasné, radšej to beriem stále tak 50:50 pre istotu, takže som na tom v podstate stále rovnako 😀 ...no a či už s tými gulkami alebo bez, len nech sú tí naši krpci zdraví, že? Myslím, že ak Ti lekár už opakovane povedal, že tam tie gulky nie sú, tak mu už v 21 tt asi ťažko dorastú, hm 😅 ? Čakáš prvé bábo, tak je to fakt jedno čo to bude, druhé už možno budeš trošku vymýšľať, ako my tu poniektoré 😉

nataly82
13. júl 2012

Ahojte vsetci...sepi neboj, bude dobre...dnes si uz taketo veci vedia lekari ustrazit aby to nijako neohrozilo plod. Ja som tiez bola vcera u doktora...ani u nas zatial gulky nevidno, videl tam vraj ciarocku ale tiez to este beriem s rezervou lebo ma len obycajny ultrazvuk a som v 20 tt, buduci tyzden nas caka 3D v KE tak uvidime. Inak, ani mne sa problemy nevyhaju...mam placentu praevia...takze musim lezat ak chcem aby sa to upravilo pripadne nenastalo ziadne krvacanie...takze sa drzme baby 🙂

margotka666
13. júl 2012

@sepi hej jasne, je to jedno, hlavne nech su zdravucki drobci 🙂 😉

manittu
13. júl 2012

akurat som citala, uz dost pozde som v 27tt, 🙂 ze ak chceme dievca tak sa robi 3 dni po menstruacii, ak chlapca tak na 11den,... :D u mna to asi aj celkom plati, cakame teda chlapca a strasne som chcela devcatko...no neviem co je na tom pravdy ale kamosky okolo mna maju podobne termíny ako cas menstrua...posledna menstru...cca 2 dni hore dole, myslim termin porodu...a cakaju chlapcou...to su dalsie 3...

sepi
13. júl 2012

@nataly82 tak to je super, že to vyzerá na dievčatko, teším sa 🙂 ...a hlavne veľa oddychuj, aby si bola aj Ty aj bábo v poriadku. Držím palčeky a ozvi sa, až budeš po 3D UTZ 😉

baraz
14. júl 2012

ahoj holky,přidám se k vám jestli můžu 🙂 nechce se mi moc pročítat celou diskuzi - poradíte tedy co udělat pro holčičku? bude to naše první mimčo tak si říkáme že to zkusíme na ní 🙂

erah
14. júl 2012

@barushkaaam a robila si si ovu testy

nataly82
18. júl 2012

tak baby u nas je dievcatko potvrdene aj 3D UTZ .... videli sme co sme mali a velmi sa tesiiiiime, hlavne ze je v poriadku. Len ta nizko ulozena placenta ma trocha strasi, ale dufam, ze to bude dobre.

margotka666
18. júl 2012

@nataly82 jeee gratulka.. tak predsa dievcatko🙂 placenta sa mozno este vytiahne...
my mame "zatial" tiez dievcatko, nebolo zospodu nic vidno trcat.. v sobotu ideme na 3D..
tak ale pipik by mohol dorast 🙂
no nech je ako ma byt, ale chcem to vediet na 100% 😀 😀 😀

sevzuz
18. júl 2012

babulky, taka blba otazka na ktoru ja sama netusim konkretnu odpoved: Preco chceme dievcatko? ja mam dvoch chlapcov a ten mensi ma ledva 7 mesiacov a keby mi niekto povedal ze to dalsie bude uz baba tak hned privolim🙂 ale dnes som dostala takuto otazku od mm a odpoved som nenasla. Ja strasne tuzim po dievcatku ale manzel je skepticky pesimista, rata z dalsimii gulkami.

sepi
19. júl 2012

@nataly82 júúúúj, tak to je skvelá správička 🙂 veľmi, veľmi sa teším, že to naozaj vyšlo a gratulujem samozrejme k malej princezničke 🙂 mne zatiaľ dvaja lekári povedali, že guľky tam zatiaľ nie je vidieť, ale ani raz nemalo bábätko ideálnu polohu na určenie pohlavia, takže to musím stále brať s rezervou. V utorok ale ideme na 3D, tak dúfam, že sa nám už bábo ukáže a že to bude vidieť 😉 ináč tú placentu mám aj ja nižšie, ale lekár to nejako tragicky neopisoval, akurát poznamenal, že by sme nemali veľa sexíkovať 😀 Pekný dník a veľmi sa s Tebou teším, júúúj aj ja chcééém 😉

sepi
19. júl 2012

@margotka666 ...už žiaden pipík nedorastie a basta 😀 tu sa teraz rodia len princezničky!!! 😀 ...ále srandujem samozrejme, prajem Ti ozaj to, čo si želáš, ale aj tak si myslím, že budeš mať dievčatko, uvidíš 😉

sepi
19. júl 2012

@sevzuz treba každopádne vyskúšať do tretice, bez toho sa Ti Tvoja túžba nemá šancu splniť 😉 ...a čo hovoríš na tú "našu" metódu 3 dni pred ovulkou? Neskúšala si ešte? Nie je stopercentná samozrejme, ale poctivo ju tu všetky testujeme a skúšame 😀

zazulka
19. júl 2012

Tak holky, na co jste tady přišly? 🙂 Taky bych ráda holčičku 😵
@sevzuz já bych ji chtěla proto, protože mám chlapečka a ráda bych poznala i holčičí svět s kuchyňkou, culíkama a taky si myslím, že holka mámě víc "zůstane", víc si povídá, svěřuje se..... i když nepaušalizujme, výjimka potvrzuje pravidlo 😉

daisyjane
19. júl 2012

@baraz jeden figl je v tom, ze spermie "holcici" jsou pomalejsi a maji delsi zivotnost nez ty "klucici". Proto vetsina zen sleduje ovulaci a 3 dny pred ovulaci se s partnerem snazi ;) je to jeden z mala receptu, ktery neni pouze babskou radou. Ale zarucit ti holcicku stejne nemuze. Pokud bys chtela chlapecka, pak se doporucuje prave v den ovulace, jelikoz chlapecke jsou rychlejsi, tak by k vajicku meli trefit driv.

miskax2
19. júl 2012

co si ja pamatam z genetiky tak zena ma chromozony XX a muz XY teda pri plodeni muz zene "odovzda" bud X = diecatko alebo Y= chlapec ale zeby sa to dalo prirodzenou cestou neako ovplyvnit o tom teda silne pochybujem 😒 😒 😒 mm chcel druheho chlapceka a mame dievku 😀 😀 hlavne ze je zdrava 😉

margotka666
19. júl 2012

@sepi 🙂 😉 ja si od zaciatku myslim, ze bude baba 😀 😀 😀

sisanka
19. júl 2012

kocky potrebujem poradit....mozno blba otazka...ale chcem urobit salat,nejaky podobny parizskemu a mam doma len spekacky...myslite ze ich mozem pouzit namiesto dietnej salamy? 😅 nikdy som nic podobne nerobila a mm to ma rad tak ze na veceru 😉

sisanka
19. júl 2012

jezis baby ja som si pomylila temu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
inak kazdej drzim palce aby mala vytuzenu babulku,aj ja chcem ale zatial si dame pauzu 😉

syslica
19. júl 2012

@sisanka Môžeš, ale musia to byť také kvalitnejšie, ktoré nemajú príliš hrubú konzistenciu a príliš hrubú "kožku"
... a ja som sa už potešila, že máš nejaký špeci kulinársky recept na dievčatko 😀 😀 😀

d.aniela1
20. júl 2012

@margotka666 no gtaulace uplne vidim jak se citis ja to mela to same stale jsem tomu nemohla uverit az do porodu ,,a to mam fotky pipinky,,uplne jasne,,

margotka666
20. júl 2012

@d.aniela1mne to bolo jedno co to bude 😀
ale keby tam bol pipik mal by sa asi pri mne lepsie 🙂 ja nesom na cesanie vlaskov a paradenie 😀 😀
ale hlavne, nech su deticky zdravucke..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre