Ako pokračovať- snaha o bábo

tehulka2016
18. jún 2018

Ahojte, som 21 mesiacov po sekcii. Uz 3 mesiace sa snazime o druhe babo. Bola som u gynekologa, pichol mi ovitrele kvoli ovulacii, beriem inofolic combi a duphaston. Dnes som 23 den po poslednej menstrucacii, 11 dpo, zacinam spinit, takze sa mi asi nepodarilo otehotniet. Dr mi vravel, ze ak sa mi to nedari, mozem mat nejake zrasty po sekcii, ze by bola vhodna lapsroskopia, ak nieco brani otehotneniu. Ze by mi pozreli aj prechodnost vajcovodov. Viem ze niektore sa snazite o dieta niekolko mesiacov az rokov, na druhej strane ak by som mala mat nejaku prekazku v otehotneni tak som radsej za podstupenie operacie, len sa mi to zda skoro. Prve otehotnenie som mala hned po vysadeni antiky a pregnyle. Co mi odporucate? Skusat? Alebo mam ist na zakrok?

catherinah
18. jún 2018

Chod na laparoskopiu.

extempore
18. jún 2018

Doktori radi režú.. ja by som ešte počkala, neponáhľajte sa, budeš mať väčší odstup, lepšie to zvládneš.

lilyianka
18. jún 2018

@tehulka2016 ja by som ešte počkala, veď sa snažíte zatiaľ 3m nie 3r

lubik87
19. jún 2018

@tehulka2016 panikáriť po 3 mesiacoch ? A pchať do seba toľko liekov ??? Čo potom majú robiť tie čo 5 rokov skúšajú a nič ....zvolni tempo výsad lieky ak to nebolo potrebné pri.prvom musíš brat teraz ? My sme sa s mužom po prvom smiali že som otehotnela hádam už aj z pohľadu naňho ..pri druhom to trvalo okolo 2 cyklov
. netreba to siliť a všetko pôjde ;)

bibiankaka
19. jún 2018

Priechodnosť vajcovodov sa dá pozrieť aj hycosy vyšetrením napr. ... načo hneď rezať kým neni niekde problém... a tobôž po 3 mesiacoch. Nech vezme krv spravia krvné testy + prípadne toto hycosy vyšetrenie. Na laparku by som tak skoto isto nešla

tehulka2016
autor
19. jún 2018

@bibiankaka no pri prvom tehu mi pomohol pregnyl a brala som duphaston. Teraz tiez. Viem ze je to kratka doba, ze jasne ze nemusim otehotniet hned na prvykrat, ale zas ak nieco tomu brani tak by som to chcela vediet. A tak sa vola to vysetrenie? Hycosy?

adulka1989
19. jún 2018

@tehulka2016 tri mesiace je krátka doba odporúča sa minymalne po 6 až 12 mesiacoch keď sa nedarí navštíviť doktora

catherinah
19. jún 2018

@tehulka2016 je aj Hycosy aj Hyfosy. Mne robili hyfosy, ale aj tak som bola na laparoskopiu, tam zistia zas ine veci.

soldi
19. jún 2018

@tehulka2016 to hycosy je predpokladam prefuk vajcovodov. Pokial si vsak otehotnela prvy krat bez problemov, tak je minimalna sanca aby teraz nejaky problem bol. Pokial ovulujes a muz je plodny tak je to len otazka casu. Zrasty ktore sa zistuju tym hycosy vysetrenim byvaju dosledkom zapalov, nevzniknu len tak samy od seba.

lmml
19. jún 2018

Síce nemám zdravie.problemy ako vy ale u mňa spinenie znamenalo uhniezdenie..😊

adulka1989
19. jún 2018

@tehulka2016
@catherinah ja som tiež bola na hyfosy a laparka ma neminula keby som na ňu nešla a ostala pri výsledku po hyfosy nikdy sa nedozviem viac pre mňa laparka, ľutujem ze som nešla hned ale možno tebe bude stačiť také vyšetrenie a bude všetko ôk ale priprav sa nato ze keď nebude budú ti odporúčať laparoskopiu

tehulka2016
autor
19. jún 2018

@soldi @adulka1989 @catherinah ja praveze nemam pravidelnu ovulaciu, resp poriadne ani neviem ze ju mam. Doteraz som to ani nijako neriesila. Dr mi spominal ten prefuk vajcovodov skrz ak mi nieco vzniklo po sekcii. Tak neviem, nechcem zas cakat a skusat a pritom mat v hlave ze ak mi nieco brani znovu otehotniet. Ale dakujem za rady😗

eliska13
19. jún 2018

@tehulka2016 3 mesiace sú úplne nič.Pockala by som do roka, ak Ťa netlačí vek a potom by som to začala riešiť.

catherinah
20. jún 2018

@tehulka2016 ja Ti rozumiem. Naco cakat rok, ak tam nieco je aj tak budes musiet ist. Max. tak pol roka by som pockala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre