Ako presvedčiť manžela na ďalšie dieťa?

mattuliatko30
12. dec 2011

viem,že s týmto mi nikto asi neporadí, ale tak veľmi túžim ešte po jednom dieťatku..mám dve krásne dcérky...9 a 6, ale stále mám v sebe tú túžbu mať ešte jedno bábätko....no problém je ,že manžel nechce ☹ ☹ argumentov som mu už veľa dáva...ale asi sa bojí,že by sme 3 deti v dnešnej dobe nezvládli... 😖

happy8051
12. dec 2011

tvojej tutbe po dietatku rozumiem..... ale je to tazke, ked z paru chce len jeden a ten druhy odmieta... babatko by ste mali chciet obidvaja....

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

viem, ☹ viem,že pre to bábenko by to nebolo správne...len je to proste nefér....niekto deti chce, nemôže ich mať..niekto chce...a zase druhý nechce...a niekomu sa zase nedarí, a tak veľmi by chcel.....viem,že 3 deti na dnešnú dobu je dosť...ale nie je to až také zlé, že by sme ich nevychovali..neviem prečo sa tomu bráni ☹

marecek1
12. dec 2011

@mattuliatko30 možno je už zvyknutý na svoj život, taký aký je, vyhovuje mu a nechce sa mu ho meniť - dcérky máte už veľké, samostatné, bábätko úplne prevráti celý váš svet, vyžaduje kopec starostlivosti, ... chlapi rozmýšľajú niekedy inak ako my ženy - my cítime len veľkú túžbu, a chceme ju naplniť, oni skôr uvažujú racionálnejšie ako emotívnejšie - aspoň mne sa to tak zdá. ale držím palce, aby si to predsa len rozmyslel - idú Vianoce, budete doma, dlhé zimné večery pri varenom vínku, stromčeku, rodina pokope, možno ho obmäkčíš 😉

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

😉 joj , ďakujem...kiežby si to rozmyslel,...ono niekedy sa zdá,že by aj nato pristúpil...ale potom zase cúvne...veď by toho veľa na práci nemal 🙂 aj tak sa starám o deti zväčša ja, a aj pri prvých dvoch on pracoval v zahraničí..takže som na ne bola sama :( ale zvládla som to..a zvládla by som aj to tretie...bolo by veselšie...isto viac starostí..kopec odopierania....ale mne to zato stojí....a tiež som si myslela,že keď nebol pri prvých..že by si to tretie chcel viac užiť...ale asi nie ☹ ☹ ...je zvyknutý na ten pokoj..baby sú už veľké...takže s nimi nie je vôbec žiadna starosť...iba škola...ale to im celkom ide 🙂.....stále dúfam,...a manžel vie,že je to môj sen....len to odhodlanie mu chýba....to bolo aj pri druhom..tiež som si ho vymodlikala.... 🙂 a potom bol rád...

marecek1
12. dec 2011

@mattuliatko30 možno to bude tak aj pri tomto treťom - podľa mňa nie sú 3 detičky až tak veľa, pokiaľ človek nemá vyslovene existenčné problémy (nemá kde bývať, peniaze na stravu), tak prečo nie? ja by som tiež chcela tri detičky, máme jedného synčeka, snažíme sa teraz o druhé.

xlucia
12. dec 2011

@mattuliatko30 ja som na tom rovnako, u nas dokonca aj muz chce, ale ja sa boim ze to neutiahneme. a tuzim po nom velmi, ale vobec nie preto ze su dvaja chlapci, je mi jedno aj keby treti bol chlapec.
kolko mas rokov?

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

pre marecek1 : práveže máme aj byt..aj prácu...zatiaľ....tak myslím,že to jedno by sme isto uživili 🙂 tak uvidíme...možno predsa raz sa to podarí....

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

@xlucia ja mám 30 🙂 prvé som mala keď som mala 21 a druhé 24.....takže teraz v 30ke myslím,že by to bolo ideálne...a pekne by som si to užila....predsa už nie som taká mladučká..a neskúsená...už by som to zvládla lavou zadnou 🙂)teda, ty máš dvoch chlapcov?..ja zase dve dievky 🙂)) tak ja by som chcela chlapčeka..ale keby bolo dievča..tak nevadí....tri princezné..už aj meno mám NINKU by som chcela..ale tak aj to meno by som nechala na drahom...len keby sa chcel dať nahovoriť 😉

dazdovka
12. dec 2011

@mattuliatko30 Ahoj 🙂 ja som tak pocata, ze tato uz po dvoch synoch v puberte uz nechcel ani za svet dalsie skvrrrna, mam si dala vybrat vnutromaternicove teliesko po x rokoch, preliecila maternicu a tato ani nezbadal ako som sa stala. Vraj to zle znasal a bol jedovaty na mamu kvoli tomu ze otehotnela, ked on bol vyslovene proti, ale ked som sa narodila, totalne zmakol, bola som jeho milacik a uzival si otcovstvo ako nikdy predtym 🙂 Mat dietatko v trosku vyssom veku je uz ako za odmenu, doprajte si ho!

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

@dazdovka ja si tiež myslím,že keby už bolo na ceste..tak sa stým zmieri..a keď sa narodí tak sa začne tešiť....ale to je len moja úvaha..možno by to tak ani nebolo a bolo by to smutné ☹

dazdovka
12. dec 2011

@mattuliatko30 mne asi najviac hucali biologicke hodiny v 28 rokoch, v 30 to ustupilo a ked som mala 31 sa prebudil aj moj mily... Teraz som taka pokojnejsia a myslim ze nebudem tolko upnuta na babo ked sa narodi, ako keby som to dostala ked som strasne tuzila. Ak to hucanie pocujes teraz najsilnejsie, skus vydrzat este par rockov, da sa to prezit a zacni ho lamat na babo kusocek neskor, ked sa uz aj vase babule prestanu chciet mojkat, mozno i jemu pride clivo za babatkom. V pohode to mozes odlozit do 35, nieco vymyslis a aj baby vase ho mozu trosku zacat lamat (obcas sa stava, ze tato pristupi na babo, ked mu pilia deti usi, ze chcu take a take domace zvieratko, napr. moja krpana chcela pieskomila, psika, zajaca, papagaja a moj muz ze, tak si spravime dietatko a ze bude to mat vsetko v jednom 😀 )

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

@dazdovka tak super...aj zvieratko je dobré..aj moje deti stále pokúšajú...ale ja nechcem.....radšej to mrňa 🙂 tak uvidíme...nechám tomu teraz čas....a potom neskôr.....kekď budú mať deti tak 11,12 rokov...ale potom to už podľa môjho muža bude uplne neskoro..mať doma pubertiačky..a ešte aj mimčo 🙂

stvura
12. dec 2011

@mattuliatko30 no najlepsie by bola nahoda, ako u nas...neplanovane cakame tretie a vsetci sme spokojni (ja mam par, takze veci mam aj take aj take v zasobe, zrusili sme pracovnu a bude tretia detska izba)

adamnina
12. dec 2011

@mattuliatko30
Tak tú túžbu mať bábätko vo "vyššom" veku chápem 🙂 . Ale asi na to treba dvoch, veď to bude rovnako tvoje ako manželovo. Možno potrebuje správne povzbudiť a optimisticky naladiť a nakoniec možno povolí. A ak by s tým, že chcú sestričku alebo bračeka, začali aj vaše dve slečny...Aj keď máme teraz dve deti a nad tretím už neuvažujeme, materstvo si užívam oveľa viac ako to prvé. A rada budem kámoška 😉

mattuliatko30
autor
12. dec 2011

@stvura tak super....že sa vám to tak podarilo....joj tajne dúfam,že aj nám sa to raz podarí....náhodne 🙂 dúfam,že manželovi sa pošťastí.....len keď v tomto je on dosť precízny...a dáva si bacha 🙂 🙂

katecameron
12. dec 2011

no ked tak velmi nechce nieco za tym urcite bude nema nahodu tramu z tvojich tehotenstiev nemala si nahodou tazke porody niekedy chlap aj preto odmieta a ten horí pripad je ze nechce preto lebo ma inu

katecameron
12. dec 2011

presne tymto presla moja kamoska otehotnela on nechcel po 7rokoch zistila ze jej muz mal inu uz vtedy ked otehotnela 😒

stvura
12. dec 2011

@mattuliatko30 no ked ti poviem ze plne dojcim a brala som Azaliu...a v maji pribudne dalsi clen s ktorym sme neratali....tak je to sranda...ale kedze mas len 30 tak je to pohoda, ja uz to vidim na sebe, ze dieta v 35ke, kolko kontrol musim absolvovat...

larosa
12. dec 2011

@mattuliatko30 ahojky, plne ťa chápem, ja som pred dvoma-troma rokmi rokmi mala takú obrovskú túžbu, že proste som myslela, že nevydržím, ale u nás sa finančne nedalo, tak som to v sebe musela potlačiť, mužíkovi to bolo v podstate jedno, ale obaja sme si uvedomovali, že by sme to nezvládli... na začiatku tohto roka to nejako samo prišlo a teraz mužík povedal, že aj tak chceme a kedy, keď nie teraz 😀 len jedno ľutujem, že som si neplatila DPN... no podarilo sa asi po troch mesiacoch 😀 a som neskutočne šťastná, deti sa tešia a keďže nevieme čo to bude mužík potajme dúfa, že snáď to bude chlapec 😉 držím ti palčeky, možno o rok bude mužík prístupnejší 🙂

sofia24
12. dec 2011

mattuliatko30,nezúfaj 😉 ...moja sestra má 2 krásne deti vo veku 13 a 12 rokov..s manželom bývajú vo vlastnom..deti už relatívne samostatné...a ona túžila mať ešte jedno...Jej muž si však predstavoval,že teraz má prísť už obdobie venovaniu sa jeden druhému,chodeniu po dovolenkách...A stalo sa to,že moja drahá sestrička o pár týždnov porodí...a šťastný ocino sa nevie dočkať svojej ďalšej malej princeznej 🙂

danu
13. dec 2011

@mattuliatko30 pridaj sa do tem, na ktore ti dala link hajanka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre