Ako prirodzene otehotnieť po 40tke?

mirkava
29. jún 2020

Ahojte žienky, všade sa píše, ako nie je možné otehotnieť po 40tke. Zaujímalo by ma, či sa to niekomu z vás podarilo úplne prirodzene, prípadne len s nejakými vytamínkami. Ďakujem 😉

solange7
29. jún 2020

@mirkava samozrejmez ze ano. 40 je sice vyssi vek, ale poznam 5 zien, ktore ostali milo prekvapene. S "vytaminkami" to neprehanali, ale urcite nieje na skodu, uzivat vitaminy.

mirkava
autor
29. jún 2020

@solange7 tak to je prijemna sprava 😉👏 asi sa treba len uvolnit a skusat. Je deprimujuce ako vsade dookola ze je to priam nemozne....

solange7
29. jún 2020

@mirkava nikdy som nic take nepocula. Kazdopadne treba ist k doktorke na kontrolu, povedat jej co mas v plane a moze ti pomoct.

dudka121
29. jún 2020

ja som tiez mala 39 a porodila ako 40 ako prvorodicka, a hned na prvu supu, ani ziadne nejake vazne problemy som nemala... a tiez mam kamosky , ktore boli odo mna este starsie.....a v pohode......uzivala som len myslim kyselinu listovu, nic extra , 🙂 vela stastia 🙂

claire0611
29. jún 2020

@mirkava prečo by to bolo nemožné? veď dieťa je možné počať do doby prechodu... a prechod je samozrejme individuálny, ale ja väčšinu žien poznám, ktoré si tým prešli až okolo 50ky. Samozrejme 40tníčka prvorodička je viac ohrozená ako nejaká 25 ročná prvorodička... ale je to na každom zvážení a pokiaľ vieš, že to zvládneš aj v takom vyššom veku, tým nemyslím len tehotenstvo, ale aj materstvo a všetko okolo toho, tak veľa šťastia 🙂

tatisna
29. jún 2020

To mas tak, ze kwd velmi chces nejde to a naopak. Ale nam sa podarilo druhe bez vacsich problemov. Ale sledovala som ovulku jak orol a tomu podriadili sme plodenie...

ancovicka21a
29. jún 2020

ja mam 39 a ked budem rodit,budem mat 40..a bude to moje prve ❤ cely zivot som mala rozne gyn.problemy,2x operacia,obcas nejaka ta cysta a moj krasny myom,ktory sa ma nechcel vzdat velmi vela rokov a ten mi branil v otehotneni,resp. v spravnom uhniezdeni fazulky,diagnoza v papieroch - neplodnost maternicoveho typu..az nakoniec narastol do takych rozmerov,ze musel ist von..a ledva sa mi rany zahojili a zrazu bum,ostala som tehu..zazrak nad zazraky 😀 niekto v mojom veku uz ma pomaly vnucata a ja dufam,ze v cca 42 budem tehu opat 😉

deti95060810
29. jún 2020

ja poznám viac žien čo otehotneli po 40tke....A ani jedna tehu neplánovala...To býva tak - keď to najmenej čakáš, vtedy sa to pritrafí...

mpg
29. jún 2020

@mirkava Dôležité je ako je na tom žena po zdravotnej stránke. Najlepšie by bolo ísť na prehliadku ku gynekológovi, či náhodou nie sú nejaké problémy, ktoré by bolo treba dať do poriadku, on sa vyjadrí.

ckatka
29. jún 2020

No....sexovat...jedine...keď chceš prirodzene...

Nam sa zadarilo po 35ke...uz sme ani nečakali...prvé. Brali sme kolagén od Werbea kde je aj kyselina listová.

siska53
29. jún 2020

@mirkava moje dve kolegyne otehotneli v pohode.. a jedna mamina kolegyna praveze bez problemov otehotnela práve po 40tke, dovtedy sa im nedarilo, potom mali behom 5 rokov 3 deti.

vilma7
29. jún 2020

Ja mám 44 a obe deti po 40.tke...s prvým som otehotnela 2 mesiace po 40 a s druhym v 42 a rodila už ako 43 ročná. V oboch prípadoch to u nás išlo takmer na prvý šup 🤣🤣, lekárka (Slovenka vo Švajčiarsku) zo mňa nemohla, že aká som plodná. Byť mladšia, idem aj na tretie 🤩🤩🤩 , detičky mám zdravé a úžasné. Ak máš otázky, kľudne sa pýtaj.

mirkava
autor
30. jún 2020

@vilma7 to je skvele 😊 toto potrebujem pocut a nie ze ked ma zena 40 tak prirodzene otehotniet nehrozi... asi preto sa nam nedari... moja mysel je uz znanipulovana.... uz aj sexujeme s tym : ved aj tak sa nepodari.... prve som mala v 34 a to islo na supu...

majinka81
30. jún 2020

@mirkava Ahoj som na tom rovnako.Dufam ze sa nam zadari obom.Drzme si palce.

eliska13
30. jún 2020

@mirkava v mojom okolí teraz rodia všetko ženy po 40 tke takú druhu a tretiu várku deti, alebo s novými muzmi😊minulý mesiac mi porodila kamaratka 43 r.Ano píše sa ako rapídne klesá plodnosť a kvalita vajíčok po 40 tke, ale asi tak zle to nebude😀ja by som si dala aspoň skontrolovať AMH a plus bežne vitamíny, sledovať ovu či je pravidelna

miriam11
30. jún 2020

@solange7 a ako jej v tom doktorka pomôže?

solange7
30. jún 2020

@miriam11 tak rozhodne jej nepomoze napriklad grep, ktory tu uz v inom fore dnes niekto spominal. Moze jej povedat, podla sona, kedy presnejsie bude ovulovat.

vilma7
30. jún 2020

@mirkava a to som brala len Inofolic a nestihla vybrať ani jedno balenie. A prečo ste tak dlho čakali na 2? Alebo nový partner? Držím palce a treba tie negatívne myšlienky filtrovať.

mirkava
autor
1. júl 2020

@vilma7 prve dieta extremne marocne. Dva roky bez spanku, ale nechcem sa stazovat je uplne uzasny 😊. Mamzel nechcel skor. Mala som 38 ked som nahodila tuto temu, nechcel o tom ani pocut a kratko pred 40tkou prisiel on za mnou s tym ze druhe.... 😁

vilma7
1. júl 2020

@mirkava tak moje tiež hrozne spia, ale ja spím medzitym a poobede s nimi keď sa dá, ešte ani 3.5 r neprespi noc. Ale telo a ja som si zvykla a teším sa na noci keď a bude spať.

mirkava
autor
1. júl 2020

@vilma7 moj ani cez den a v noci kazde dve hodiny hore 😊, nevadi to vsetko prejde 👍👏😁

dendulka999
10. jan 2022

@vilma7 Dobrý večer ..mam otazku??nebrali ste žiadne tabletky na podporu.Ja mám 40rokov ale syna mám už pomaly dospeleho;s priatelom by sme chceli ale nedarí sa nam..na vyšetrení som mala vsetko v poriadku u gynekologa.Len v Ba ako bol moj priatel na vysetrení mi povedali;že by som si mala dat urobit hormonalny profil...tak neviem.

vilma7
10. jan 2022

@dendulka999 tuším inofolic, ale ani to som nedobrala celé balenie...asi len pár sáčkov. Ináč nič iné. A partner má spermiogram v poriadku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre