Ako zistím, kedy mám plodné dni? Ovu testy som mala negatívne

amelia000
17. júl 2019

Ahojte zeny, dohodli sme sa z muzom ze si zvacsime rodinku dufam ze len o jedneho clena. :D no a tu mi nastava problem. Netusim ako mam ratat plodne dni kedze mi sla mrcha cca takto:
Januar 15, februar 17, marec 16, april 19 a tak proste vzdy kazdy mesiac iny den (len orientacne pisem)
Skusala som aj ovu testy testovala som 2 mesiace kazdy jeden den (okrem mrchy) a nikdy mi neukazalo 2 ciarky. ( predtym bolo testovanie zo zvedavosti) nejake rady ako by ste to spravili vy?

dominika_sk
17. júl 2019

@amelia000 merať bt

simdob
17. júl 2019

@amelia000 neriešiť, mať sex vždy keď bude chuť a zadarí sa, na splodenie dieťatka nemusíš mať plodné dni

amelia000
autor
17. júl 2019

@simdob no praveze mam pocit ze bude v tom nejaky problem..lebo 2 roky si vobec nedavame pozor. Ziadna ochrana ani antiku som nikdy nebrala. Kolko krat bolo ze sa aj spravil..podla tab plodne dni..neplodne az ma niekedy zaraza ked citam ze otehotneli z kvapky...to ja by som uz mala 365 deti :D

simdob
17. júl 2019

@amelia000 tak každý organizmus je individuálny, ale myslím, že čím viac to budeš sledovať a rátať tým to bude horšie :D

x_mery_x
17. júl 2019

Ja som vedela podla vytoku kedy mam ovu a na prvykrat to vyslo. 🙂

zulumilo
17. júl 2019

plodne dni su v idealnom pripade v polke cyklu,cize na 14den. pocitas od prveho dna poslednej menstruacie. najvacsia sanca je dva dni pred a dva dni po. toto je teoria. lebo v pripade nepravidelneho cyklu je to bud-alebo. bud poznas svoje telo a podla hlienu si vies urcit ze bude ovulka alebo to skusas aspon kazdy druhy den a mozno sa trafis. ovladat teoriu je uplne jednoduche ale kazdy organizmus je iny a nefunguje tabulkovo. 😉 skus navstivit aj svojho gyn v polke cyklu a pozrie ti ultrazvukom v akej faze je folikul. a aspon priblizne ta nasmeruje.

t1m3a
17. júl 2019

My sme sa snazili tiez dlho a nikdy nic, potom som to vypustila z hlavy. Mne doktor povedal ze ovulacia nie je 12x do roka cize kazdy mesiac v roku ale len 10x. Ovulaciu som mala na 20.ty den od prveho dna menstruacie, ale jednoduchsie je to pocitat pri nepravidelnom cykle ( viac ako 28 dni) 14 dni pred planovanou menstruacou a to mi tak presne vyšlo. Ovulačné testy mi tiež nikdy nevyšli.Podla mojej skusenosti 2-3 dni pred ovulaciou by sa mal chlap setrit a potom sa podari 🙂 drzim palce 🙂

belinad
17. júl 2019

@amelia000 ja som mala tiež rozhádanú menštruáciu a to fakt že úplne a tiež som z toho bola vystrašená ako budem vedieť kedy budem mať plodné dni a nakoniec som si odsledovala výtok a zadarilo sa na prvýkrát a mať sex keď je chuť a nič nasilu nerobiť 🙂

katie253
17. júl 2019

@amelia000 keď máš výtok taký ťahavý, vtedy máš plodné dni, ja som si to takto sledovala....

lucinka1988
17. júl 2019

@amelia000 merať bazalnu teplotu pomocou bazalneho teplomera, podľa mna najspoľahlivejšie Metoda

nikusiak9
17. júl 2019

Merat bazallnu teplotu a dat sa vysetrit gynekologom.

amelia000
autor
17. júl 2019

Joj dakujem zeny ako uprimne zavidim tym co to maju na hodinu presne :D vyskusam tu bazalnu aj podla vytoku a uvidime po par mes skusim toho gynekologa ked uz budem bezradna nech mi on povie :D

pininka1
17. júl 2019

@amelia000 ja nemám vôbec na hodinu presne, vždy mi meškalo aj mešká,ale roky si sledujem ovuláciu a ťa nemá nič spoločné s tým či ti ten mesiac bude meskat, odsleduj si hlien, keď je ako lepidlo, priesvitný a tahavy tak máte ísť na to. Odporucam si to odsledovať dlhšie aby si vedela kedy asi to už ide. Neboj, pôjde to.

amelia000
autor
17. júl 2019

@pininka1 diki ja som to sledovala aj pri tych ovu testoch a nic. Ale vtedy mi to bolo viac menej jedno len som chcela vediet ako moje telo funguje.tak snad teraz ked to zistim sa zadari.

pininka1
17. júl 2019

@amelia000 mne ani raz ovu test neukázal ovuláciu a pritom som ešte aj tehotná ostala, takže si o nich myslím svoje.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre