Ako zvládate ten neúspech😔?

nevludna
14. nov 2018

Ahojte snazilky,

Ako zvladate to, ze sa vam nedari? Ja mam strasne uzkosti, vzdy ked je pri mne nejaka tehotna. V rodine nedavno oznamila sesternica, ze je tehotna, kazdu chvilu dalsia kamoska abo kolegyna to oznami, je mi z toho zle:( nedavam to najavo, chapem, ze sa tesia a chcem byt ich podporou. Ale uz ma to fakt nebavi pocuvat kamosky a kolegyne len o ich tehotenstve, co zazivaju a pod. Vedia, ze nam sa nedari uz dlhsiu dobu a ani sa neunivaju nejako prestat. Hovorim, ze ich vzdy vypocujem, pretvarujem sa aka som stastna s nimi, ale ony seru na mna, ako sa ja asi citim. Zacinam mat pocit, ze sa viac a viac chcem vyhybat ich pritomnosti, zavriet sa doma a plakat do vankusa. Pokusala som sa uz aj presmerovat myslenie na ine veci, ale nic ma nebavi, chcela by som len lezat a nevychadzat von:(

beky1813
14. nov 2018

@nevludna tak im to povedz, ako maju vediet, ako sa citis, ked hras formu pred nimi?

nevludna
autor
14. nov 2018

@beky1813 vedia o tom, ale ja zasa nemam chut vytahovat svoje problemy pri kazdom rozhovore

tanalyn
14. nov 2018

Treba si nájsť aj skupinu dievčat alebo teda žien, ktoré sú na tom presne tak isto ako ty, tiež potrebuješ viesť rozhovory s niekým kto vie ako sa cítiš

junovedievca
14. nov 2018

@nevludna som na tom podobne.ja si vsak myslim,ze je to aj tak len na nas.vsetko co ti povedia ti (nam) nepomoze.hoc co by spravili alebo povedali,nam tym smutok neuhasia.nebud k nim zla a skus ich brat ako take odreagovanie.popripade budes bud sama (lebo ti nebudu vediet byt oporou) alebo zmenis prostredie

bale1rinka
14. nov 2018

@tanalyn no... môžeme si písať od rána do noci a aj tak to nepomôže! Ja som na tom takto ako ty už skoro dva roky... nič nepomáha,aj som chcela kariéru robiť, urobila som všetky skúšky,ale aj tak to vždy na mňa popri všetkých povinností doľahlo... športujem, učím sa, stretávam sa s kamošmi,ale aj tak to mám stále v mysli...v práci som zavalená robotou,ale cestou domov o dieťati rozmýšľam..., že kedy konečne, že čo by som chcela, či dievča, či chlapca, rozmýšľam ako by sa volali, rozmýšľam nad kočíkom,usmievam sa kdekoľvek vidím dáke bábo a pýtam sa, kedy konečne, prečo nemám... čo robím zle, plačem pri tom keď dostanem menzes,som potom nahnevaná,bľačìm po mužovi, všetko mi vadí, sústreďujem sa na plodné dni, rátam dni kedy konečne budem plodná....no katastrofálne to somnou skončí aké neotehotniem v najbližšej dobe...nik ti nepomôže,je to len o tebe,treba sa dáko od toho odosobniť, ale ako? Možno práve naopak, stretávať sa s tými kamoškami a užívať si ich šťastie, povedať im pravdu,aj, že im závidíš,a čo, však si človek ale nie robot cítiš, túžba je väčšia ako rozum.vela sily prajem.

nevludna
autor
14. nov 2018

@bale1rinka dakujem, aj ja ti drzim palce, moc

topasitta
14. nov 2018

@bale1rinka my dva a pol. Uz som vo faze ze tehotne mi vobec nevadia, tesim sa s nimi. Jasne ze sem tam to na mna dolahne, a tyzden som placko. Ale kocariky pozeram stale 😁 aj ked uz viem aky chcem 😁 Mam kamosku a muza, s ktorymi sa o probleme bavim, s inymi nie, vzdy sa to snazim nejako zahovorit
@nevludna nie sama co to zaziva, ale to je zivot, vzdy tu boli a budu zeny, ktore k detom pridu ani nevedia ako. Zelam ti, nech sa cim skor aj vy tesite z tehotenstva 😘
Ake vysetrenia uz mate za sebou?

kristina2v
14. nov 2018

No ja zažívam podobné pocity .... tiež normálne ja keď vidím niekde tehotnú alebo detičky tak sa mi chce až plakať. A tiež čo majú kamošky deti tak sa s nimi radujem aj všetko ... len strašne túžim po dieťati ...len s tým rozdielom, že my sa nesnažíme .... lebo ten môj nechce ešte ... a či aj vôbec neviem .... tak aj to ma ubíja.

topasitta
15. nov 2018

@kristina2v to som tak mala s ex. 8 rokov sme sa vlacili, a on stale nemal dost majetku aby mohla byt svadba a dieta. Nebol to jediny dovod na rozchod, ale poucila som sa. V dalsom vztahu uz nebolo ziadne dlhe vlacenie. Deti chceme a teraz to nejde 🙈 neber donekonecna ohlad len na druhych, mysli aj na seba, a na to, co chces ty 😘

e_v_e
16. nov 2018

Možno sa rozpíšem, ale prežila som niečo podobné. Ak máš kamarátky, ktorým sa nemožeš posťažovať a nespýtaju sa ťa na tvoje pocity tak je asi na zváženie či si ich nechať. Mne velmi pomohlo sa vyrozprávať. Sú to asi 3 roky čo sa snažím otehotnieť, okolo mňa už majú deti asi vsetky baby, niektoré dokonca dve. Je náročné to sledovať. Rok sme sa snažili normálne, potom reprocentrum - tam mi zistili alergiu na spermie-sanca na otehotnenie mininálna. Skúšali sme inseminácie, ale neuspešne. Kvalita repro centra je na inu debatu. Psychicky som bola úplne vycerpaná, vsetci sa stále pytali preco nemáme deti, na čo čakáme... Na umelé opl. som sa necitila dosť silná. Kvoli vsetkym snahám o dieta sme pomaly prestali žiť a planovať aktivity - veď čo keby náhodou. Rozhodli sme sa, že si dáme pauzu, aby sme sa zregenerovali. Po 9 mesiacoch chraneného sexu kvoli alergii, troch dovolenkách, sme sa rozhodli že skusime este raz a potom umele. Kym sme poriadne zacali...už mi meškala MS a som tehotná. Najhoršie čo možeš spraviť je sa sústrediť len na oplodnenie. Mne pomohla jednoznacne dovolenka,pohyb vzduch, nové podnety - mesiac v južnej amerike, tam som mala poslednu MS. Držím Ti strašne palce, je to náročne...každym mesiacom viac a viac. Planujte si vela aktivít, dajte si pauzu...je náročne na to nemyslieť - musíš sa zabaviť...Veľa šťastia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre