Bol niekto v marci alebo sa chystáte v priebehu 2 týždňov na IVF/KET?

15. mar 2020

Ako to teraz je? Asi sa to všetko poruší však? Alebo idete niekto do toho alebo ste boli minulý týždeň na Ivf/ket. Vďaka

c_est_la_vie
15. mar 2020

Neodporuca sa- ad jedna, vsetky zivot neohrozujuce zakroky su zakazane kvoli mimoriadnemu stavu a ad dva, je to zasah do organizmu a inunity.

lily411
15. mar 2020

Ja už stimulujem .. povedali mi ze baby ktoré sú v stimulacii ,budú informovať zajtra telefonicky a dohodni si ďalší postup,inak všetko zrušené (konzultácie, vyšetrenia atď) ..takže som sama zvedavá čo bude ..

autor
15. mar 2020

@lily411 no tak potom napíš že čo vám povedali.. Presne nad takýmito prípadmi sa zamýšľam.. 😏 My sme mali ísť v apríli ale som zmierenia s tým, že sa to odloží 😔 no zmierena ako zmierena, čo mi ostáva..

lily411
16. mar 2020

Určite dám vedieť... som na tom tak isto,ja viem ze situáciu nezmenim ja ani oni ,ale beriem to z hľadiska, že si všetko hradim už sama a za lieky ktoré už pomaly nemám, som zaplatila nie malé peniaze... Ale áno,zdravie a bezpečnosť ľudí je na prvom mieste ... :/

maciatkoe
16. mar 2020

Baby, kazde centrum reprodukcie ma ine opatrenia, napr. Helios zatial funguje, robi KET aj IVF

autor
16. mar 2020

@lily411 jasne úplne to chápem, sú to nemalé peniaze.. ja som mala začať brat lieky tak o týždeň a pol.. No bohužiaľ 😔

autor
16. mar 2020

@maciatkoe myslím ze je otázkou dneška, zajtrajška, že centra sa zavrú, fakt len tie pacientky, ktoré sú v stimulácii a ostatné sa odloží.. Ved uvidíme.. Hlavne nech je už dobre.

lily411
16. mar 2020

Veď samozrejme ,myslím si že toto je vážna situácia.. Ja tam idem na 11 ,tak dám vedieť ako som dopadla .. Ja som dnes 6 den stimulácie, ale hold ked ju stopnu ,nič nenarobím

autor
16. mar 2020

@lily411 držím palce.. Ja čo som zatiaľ pozerala moje centrum funguje normálne.. 🤔

maciatkoe
16. mar 2020

Ako sa vola to centrum?

pipina00
16. mar 2020

My sme mali ísť na vklad začiatkom apríla ale dnes som volala a posunuli nám to až na koniec apríla ak sa situácia ukľudní.Chodime do ISCAR-U v Martine.

autor
16. mar 2020

@maciatkoe beriem späť, nefungujú normálne, ale v obmedzenom režime..
@pipina00 aj my sme v iscare Martin, a mali sme ísť na ket začiatkom apríla 😔 posúvame na neskôr..

lily411
16. mar 2020

Tak ja mám v stredu odber ,už urobia len tri baby a končia... lenže podľa opatrení čo stále spresňujú ohľadom zdravotníctva, neviem ako to bude s vkladom ... pokiaľ nesrimulujete ešte tak je to ok ,radšej vydržte lebo ja som len v strese teraz :(

autor
16. mar 2020

@lily411 jasne úplne ta chápem 😔 neboj sa, myslí pozitívne, to je dôležité. Všetko dobre dopadne. A potom ďalej uvidíme.. 🙏

majoranka24
16. mar 2020

@lily411 Do ktoreho centra chodis?

petruska21
16. mar 2020

Ahojte 🙂 mám mat odber niekedy začiatkom apríla zatiaľ nestimulujem ... ale veľmi by som chcela ísť na odber ... nerada by som to odkladala ... dúfam že Helios nezatvoria :( ale na vklad by som určite išla až keď sa situácia na Slovensku upokojí ...

sajka12
16. mar 2020

@petruska21 ja som to mala rovnako ako ty a dnes mi volali že sa to odkladá... Mala som začať stimulovať tento týždeň... Helios KE

lily411
16. mar 2020

Samozrejme.inr nám neostáva, a určite sa budem riadiť pokynmi lekára a nebudem ohrozovať seba a ani to malé nenarodene ešte. Obetujem radšej všetky injekcie atď a ked (dúfam že to ustane) pôjdeme do toho..🙏🙏

lily411
16. mar 2020

@majoranka24 ferticent

petruska21
17. mar 2020

@sajka12 dúfam, že Helios Martin nezatvoria :( čakáme na to tak dlho a hlavne to moje nízke AMH. Baby držím nám palce 😘 hlavne veľa zdravia a správnych rozhodnutí

beatinka
17. mar 2020

Včera som bola v CRM v BB. Zatiaľ vraj fungujú normálne. Písala som im v nedeľu, že či vôbec mám prísť na krv a sono, a odpísali, že áno, ak nemám cestovateľskú anamnézu, nie som nijak chorá a partner má počkať v aute.. a na štvrtok ma objednali na utz zase. Ak nestopnú, budúci týždeň by mal byť KET. Aj keď teraz sa to mení každú chvíľku, zatiaľ sa nikto neozval, že sa ruší, alebo tak..

autor
17. mar 2020

@beatinka tak držím palce, nech to dobre dopadne 🙏 ja by som tiež najradšej do toho išla, lebo vyzerá, že toto len tak neodíde ale ja si myslím, že o mesiac budú asi normálne fungovať.. Ale nikto nevie takže nezačínam ani tabletky brať..A uvidím v apríli 🙏😔

mirpet
25. mar 2020

@beatinka ahojky....uz si bola na KET? My sme planovali ist tiez v nsjblizsom obdobi ale asi to odlozime...my uz mame z CRM 1,5rocneho synceka...sme tam spokojni velmi....volala som tam ci zatial robia KET,povedali ze zatial ano...sami nevieme co robit...drzim ti palce

beatinka
25. mar 2020

@mirpet ahoj. Zajtra o 10:00 mám. Nikto nevolal, že sa ruší, alebo tak. Takže ideme do toho. Kamarátka tiež ide budúci týždeň...

mirpet
25. mar 2020

@beatinka super.drzim prsty....my asi pockame zatial

mirpet
25. mar 2020

@beatinka a kto z lekarov tam je teraz okrem Krajkovica?

beatinka
25. mar 2020

@mirpet ja som mala najviac šťastie na Šváčovú, ale aj Rosová, a odber mi robila Starovecká.

mirpet
27. mar 2020

@beatinka ahoj.tak uz mas KET za sebou? Teraz uz len cakat a verit ze sa to podarilo...drzim prsty

beatinka
27. mar 2020

@mirpet Ďakujem!!! ano, dnes je 1dpt. Teraz bude tá najhoršia časť celého toho kolotoča. Čakanie... snáď to rýchlo ujde.
A pýtali sme sa, či oni neplánujú zavrieť, tak vraj zatiaľ nie, že záleží od nariadení z ministerstva. Ale snažia sa plánovať tak, aby pacientky neprišli spolu do kontaktu. Keď som išla na sálu, tak ležala tam len jedna baba, ktorá mala odber. Inak nikto. A v čakárni som tiež stretla len jednu, ktorá odchádzala. Takže to dodržujú.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre