Chcem dieťatko, ale bojím sa toho

kattka69
23. okt 2012

ahojte,
rozmýšľam už dlhšie nad tým, že by som chcela dieťatko, ale mám z toho strach. Bojím sa, že stratím svoje pohodlie (aj keď to je samozrejmosť) a že už si nebudem môcť robiť čo chcem a kedy chcem, ale budem musieť brať ohľad na dieťa. Manžel má asi podobné pocity. Keď sme s nejakým dieťatkom, tak sme obidvaja z neho "hotoví" a nevieme sa ho nabažiť. Ale keď sa o tom doma rozprávame, tak sme obaja takí nerozhodní, či do toho už ísť alebo ešte počkať. Ja sa totiž strašne bojím pôrodu. Ale asi je už ten správny čas. Len sa nevieme dokopať k tomu, aby som vysadila antikoncepciu.

kveta
23. okt 2012

@kattka69 Počkajte, kým si budete naozaj istí, že bábo naozaj chcete...

elli333
23. okt 2012

Ked to takto zvazujes a rozmyslas tak možno este ten správny čas nie je 😉 otázka je,či vôbec niekedy nastane

delideli
23. okt 2012

Strach a obavy ma asi kazda buduca mamicka, to je normalne..Ak si nie ste isti a netlaci Vas nejako vyrazne cas (vek), dajte si na rozhodnutie este nejaku chvilu a urcite sa do nicoho nenutte,a nerozhodujte sa pod tlakom okolia, " zvyklosti" a podobne..

demonique
23. okt 2012

@kattka69 ked mate taketo obavy, pocity, tak sa do toho eszte nehrnte. neviem, kolko mas rokov, a ako dlho ste manzelia, ale ak sa nemusite ponahlat, tak si uzite este spolocne chvile bez babatka. az budete obaja pripraveni, tak uz taketo pochybnosti urcite mat nebudete a budete ochotni s radostou obetovat svoje pohodlie a doterajsi zivot a zasvatit ho drobcekovi 😉

zankaj
23. okt 2012

To je uplne normalne podla mna. Hlavne si to treba poriadne rozmyslet. Urcite pride cas ked si budete isty a vase pohodlie posuniete do inej predstavy. Pohodlie mozes mat aj ked mas babatko 🙂 budes ho milovat nstolko ze pohodlie budes brat inak. Strach je normalna vec kazda sa boji ale sme zeny tak coho sa bat??? Drzim palce 🙂

magic08
23. okt 2012

@kattka69 urobte si dieta, ked tuzba po nom bude vacsia ako strach a obavy z toho, ze stratite pohodlie.. skor urcite nie... mat dieta byva niekedy velmi narocne...

zuzka38
23. okt 2012

@kattka69 myslim si, ze kazdy normalne zmyslajuci clovek ma i strach, obavy... je urcite aj percento ludi, ktore deti nexce, prave pre stratu toho pohodlia... ale ty dieta xces, prave cez tento strach budes k svojmu dietatu pristupovat aspon s vacsou zodpovednostou k zivotu 😉 nestresujte sa ani jeden zbytocne, podla mna nenastane den, ked zrazu budes len dieta xciet a strach nebudes mat.. takeho dna sa nedozijes 😀 dieta ti prinesie omnoho viac nez si clovek dokaze predstavit, jasne, ze stratis tu tzv. "slobodu" ale da ti omnoho viac, bezpodmienecnu lasku od prvej sekundy jeho zivota...

emkab
23. okt 2012

" Ale asi je už ten správny čas"- podla mna je ten spravny cas vtedy, ked obaja chcete a ste na to pripraveni. Prichod dietata je nadherny a neda sa to prirovnat k nicomu, kym to nezazijes, ale spociatku je to aj dost narocne a moze narobit frmol aj v partnerskom vztahu. A prechadzat si tym vsetkym s vedomim, ze je to len kvoli tomu, ze "uz bol cas", resp. kvoli tlaku rodiny a okolia nie je to prave a neuzila by si si to naplno 😉 Neviem, ci vas tlaci vek, ale dnes prvorodicky po 30ke nie su takou raritou ako kedysi a osobne mozem potvrdit, ze ani tehu a porod nemusi byt s komplikaciami...

lucikan
23. okt 2012

@kattka69 tiez s apridavam s tym, ze to su uplne normalne pocity pred vhupnutim do rodicovstva, davame tie obavy do roznych slov, strach zo straty pohodlia je len jedna z variacii, presne ako pise @zuzka38 ono skor taky den ze obavy sa rozplynu, ani nenastane, z isteho uhlu pohladu treba zavret oci a skocit do tej kralicej nory (tak to bolo aj u mna)
Pohodlie ako ho poznat, stratis, joj to na sto percent 🙂 , ale to co ziskas si momentalne nevies realne predstavit, ja si dovolim tvrdit, ze intenzita toho pocitu naplnenia a krasy zivota je ludom bez deti nepredstavitelna

nikolet_89
23. okt 2012

@kattka69 myslim si, ze pokial este nemas po 30-tke tak si pockajte na ten spravny cas, ono to pride mozno zajtra, mozno o rok 🙂 ale hadam to pride...

lucky14
23. okt 2012

@kattka69 ahoj. takze Ti poviem trosku z vlastnej skusenosti. moja kamaratka ma velmi rada deticky aj jej partner ale nie su ochotni menit svoj zivotny styl a vedia ze prichodom babatka by sa tak stalo tak sa proste rozhodli ze deticky nechcu. obaja su rovnakeho nazoru....ja som sa necitila pripravena a uzivali sme si zivot s partnerom (sme spolu dlhe roky) cestovanie a tak....ale jedneho dna sme sa rozhodli ze chceme baby a neskutocne nas to zahrialo pri srdiecku pri myslienke na to. ....a mame uzasneho synceka a lasku ktoru k nemu citim ani nie je mozne opisat slovami a absolutne nic z mojej minulosti mi nechyba. proste som si zila slobodny zivot na 100% a potom prisiel cas sa posunut dalej....takze hlavne sa obidvaja musite rozhodnut co chcete .... a potom to riesit. prajem vela stastia akokolvek sa uz rozhodnete. 🙂

zigzag
23. okt 2012

@kattka69 no,presne to coho sa bojis sa s prichodom babetka stane,,, ine to je sa pohrat nahodinu a ine je to mat cely den a noc, je to namahave a vycerpavuce, fakt, niekedy mampocit,ze som sratila cely svoj zivot, ale ja mam narocne babo, chce ma celu a stale, ale napriek tomu vsetkemu,ked sa na mna pozrie a zasmeje, je to najkrajsi pocit nasvete, ked ho vidim ako sa hraje, a obiavuje svet a ja mozem byt prostrednikom madzi nim a tymto svetom, je to uzasne,.......
a dovod preco tolko ludi ma dieta je ze nad tym velmi nerozmyslali,lebo ked zacnes prilis rozmyslat, zistis, ze na babo nie je spravny cas nikdy 😉

a este je dolezite aby si si bola100% ista clovekom s ktorym to dieta chces, lebo ta to s nim a jeho rodinou zviaze navzdy, a pod tlakom sa clovek meni , bohuzial nie vzdy k lepsiemu,,, 😅

euka210
23. okt 2012

no chodte do "toho", ked sa prestanete bat o svoje pohodlie a jeho stratu budete brat ako samozrejmost 🙂

hradnapani
23. okt 2012

@kattka69 spravny cas na dieta je vtedy, ked po nom tuzis tak, ze ti je uplne jedno, ze prides o pohodlie, cas atd... proste po nom tuzis viac ako po cokolvek inom na svete.
Na druhej strane su tu biologicke hodiny a tie tiez nepustia, ale mat dieta len preto, ze uz je cas, to tiez nie je velka vyhra, je to trochu nefer voci tomu dietatu...

danjelca
23. okt 2012

pohodlie🙂))Vec tak doležitá z Tvojej perspektívy ale z perspektívy MAMY .....🙂))však uvidíš🙂

la_joie
31. okt 2012

ja ti poradím za nás "nemaminky" 🙂 ja sa bojím straaaaaaaaaaaaaaaaaašne 🙂 ale už je čas. Zázemie máme, vek tiež a pripravení na to nieje nikto nikdy. Podľa mňa bábätko chcete, len máte obavy, ako to zvládnete (to má podľa mňa väčšina "starších" mamičiek). My sa ideme snažiť tiež.... a čo bude... uvidíme 🙂

yvetta
31. okt 2012

suhlasim s @la_joie, my sme sa dlho nevedeli dokopat ku snazeniu a teraz sa nam moc nedari, no ale neberieme to tragicky, kedze sa stale bojim, ale ja si myslim, ze nikdy na 100% nebudem presvedcena a budem mat vzdy strach 🙂

marika1987
6. nov 2012

@la_joie takto si to vystihla uplne ako to citim ja aj ked mám strach ako to z dietatkom bude, lebo je to náročné a či budem dobrá mamička ale vravím si ze to proste zvládnem zvládaju to miliony zien po celom svete zvládnem aj ja 😉

kaktusik
6. nov 2012

@la_joie akoby si mi z duse hovorila... my babo velmi chceme, len ja som trosku v strese, ci sa dokazem o take male stvorenie dobre postarat, aka budem mama, ci sa nezmeni nas vztah s manzelom a pod... Aj som to hovorila minule, ze tak pred piatimi rokmi by som babatko brala vsetkymi desiatimi a ani by som nad nicim nerozmyslala. Teraz uz som asi rozumnejsia, zodpovednejsia, tak asi preto aj chcem, aj nechcem este babo 🙂 u mna sa to kazdy tyzden meni 😀

la_joie
6. nov 2012

@kaktusik
@marika1987
@yvetta no presne baby. Ja si myslím, že je to aj vekom, že sa viac bojíme. Je to obrovská zodpovednosť... ja si asi ani neviem predstaviť aká. A také tie pocity.. že naozaj sa celý život zmení, že už nič nebude ako teraz, že keď bude kričať, nedá sa odísť, alebo ho vrátiť :D
Nejde mi o pohodlie, ale o tú obavu, či to zvládnem. Ale potom sa zas upokojím a poviem si tiež.... že zvládajú iné, zvládnem aj ja! 🙂 A odkladať to ... asi nemá význam, o rok či dva určite nebudem pripravenejšia, akuráb budem staršia 🙂

marika1987
6. nov 2012

@la_joie no ja co sa tyka toho pohodlia nemam uz co riesit od tej doby co sme s mojim manzelom zo zaciatku sme aj chodievali obcas von neskorej sa ta intenzita znizovala a teraz takmer vobec a naviac moje kamaratky s ktorymi sme chodievali po diskotekach su mamicky alebo cakaju babatko ... takze aka sloboda a ked obcas aj budeme chciet niekam ist tak nam babka tu chvilku postraži 🙂

hendikep
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre