Chcem otehotnieť ale som po potrate. Ako dlho mám čakať?

sarah
26. feb 2021

Ahojte, pred pár dňami som bohužiaľ potratila bola som len na začiatku tehotenstva v 1.trimesrti.
Lekár mi však povedal že mám počkať 3-4 mesiace aby som išla do ďalšieho tehotenstva. Túžba po dieťatku je však silnejšia ja by som sa o mimčo chcela pokúšať už čo najskôr. Ako ste na tom boli vy kedy ste otehotneli ?

nelca0510
26. feb 2021

Kyretaz bola?

sarah
autor
26. feb 2021

@sarah
@nelca0510 nie nie že sa vycistim sama mi bolo oznámené

1lucinka123
26. feb 2021

@sarah ja som potratila v januári v 6tt sama som sa vyčistila a tento mesiac sme sa už snažili vôbec sme nečakali

sarah
autor
26. feb 2021

@1lucinka123 asi je ešte moc skoro sa pýtať či sa Vám podarilo 🙂

mattkapd
26. feb 2021

@sarah potratila som v 9tt bez kyretaze počkala som na jednu MS a išli sme do toho.. Momentálne sa zadarilo tak dúfam ze bude všetko v poriadku.. Do toho som dnes schytala koronu..

1lucinka123
26. feb 2021

@sarah veru skoro ale nemyslím ze by nám to vyšlo na 1x , ale skúšať treba

nelca0510
26. feb 2021

@sarah super. Ja som sa "samocisila" ale v 14 týždni už bolo neskoro tak som mala kyret a snažili sme sa hneď po 1 menzese a podarilo sa nám o 2 mesiace🙂 držím palce🙂

ab727
26. feb 2021

@sarah mne lekári povedali,že je dobré počkať aspoň tie 3 mesiace,aby sa maternica zregenerovala...

tifi2324
26. feb 2021

@sarah ja som potratila 10.10. v 6tt vyčistila som sa sama potom som šla na kontrolu k lekárovy či je maternica úplne vyčistená čo potvrdil a na moje prekvapenie my odporučil okamžite otehotnieť že sa zvykne lepšie uhniezdit a 16.11. sa nám podarilo hneď a teraz som v 17tt a všetko je uplne v poriadku ❤️

marrydreamkas
26. feb 2021

@1lucinka123 nam sa po potrate zadarilo na prvykrat (po 3cykloch) a to hned dvojnasobne :D

jaga18
26. feb 2021

Vlani 5. Okt som mala kyret po MA. Po prvom menzese som otehotnela, teraz som 19tt a všetko je v poriadku 🙂

lucinka1988
27. feb 2021

@sarah moj obvodný lekár mi povedal to isté- stará škola, odborník v nemocnici mi vravel, že počkať na jednu ms po potrate a bez problémov môžeme. Aj tak bolo, otehotnela som na prvý šup a o pár dní rodim 😀

keithy
27. feb 2021

@sarah ahoj, ja som potratila v 7tt, bez kyretaze. Počkali sme 6 týždňov na menzes a hneď sme sa začali snažiť. Ale otehotnela som beztak až 3 mesiace po.

sarah
autor
27. feb 2021

@lucinka1988 jej tak to má tesi ❤️ .. a všetko v poriadku ?

lucinka1988
27. feb 2021

@sarah ano, mám úplne bezproblémové tehotenstvo, dokonca ešte viac, ako to prvé- to bolo tiež ok, ale nejaké drobnosti sa našli. Tak ti drzim palce💪💪

marpel
27. feb 2021

Ahoj, ja som otehotnela na začiatku novembra, žiaľ na prelome novembra a decembra sme o babo prišli. To, že som tehotná sme vedeli cca 3 dni... Doktorka mi odporučila počkať jeden cyklus a ďalej neriešiť. Akurát čakám či mi dnes dorazí ms, alebo či sa nám zadarilo. Tajne dúfam, že si čoskoro nájdem //.

sarah
autor
27. feb 2021

@marpel tak držím palce nech sú dve čiarky 😊 a ak sa mozem opýtať boli ste aj na kontrole či ste správne “vyčistena”

marpel
27. feb 2021

@sarah ďakujem, tiež Vám držím palce 😊
Áno, bola som na kontrole, všetko bolo v poriadku. 🙂

licc
27. feb 2021

Nemusis cakat, ale ked otehotnies, casto to konci rovnako.

najk
27. feb 2021

@licc prave naopak, vacsinou to konci dobre. Po jednom potrate je sanca na dalsie uspesne tehotenstvo 80%. V pripade samovolneho potratu bez kyretaze je zbytocne cakat, prave naopak odbornici doporucuju otehotiet co najskor, lebo telo je nastavene na to byt tehotne
https://www.modrykonik.sk/snazime-sa/tehotenstvo-po-potrate/

marrydreamkas
27. feb 2021

@licc nesuhlasim, ak nie su ziadne ine problemy, telo je najlepsie pripravene na tehotenstvo.ja som si dala urobit po potrate zakladne testy u gynekologicky a na hematologii, vysledky som mala v poriadku a ako pisem na prvy krat sa nam zadarilo a hned dvojicky.

licc
27. feb 2021

@marrydreamkas to verim, podarilo sa, ale to neznamena, ze statisticky nie je viac potratov, ked zena hned otehotnie. Sliznica maternice sa uplne olupe a tie dva mesiace (prirodzeny) a tri (kyretaz) trva, kym sa dostane do normalu. Ked je sliznica v poriadku, je ovela vacsia sanca, ze sa embry udrzi. Sama som si tym presla a ta bolest mi za tie dva mesiace nestoji...

marrydreamkas
27. feb 2021

@licc ano, my sme cakali 3 cykly, ja som bola aj na cisteni a potom sa nam na prvykrat podarilo.vtedy som to "studovala" a myslim,ze nejako do pol roka od potratu sa odporucalo otehotniet.moja osobna skusenost je teda pockat 3 mesiace, predsa len nech sa da telo aj hlava do poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre