Chceme dieťatko. Ja som študentka, priateľ futbalista

123choco123
16. feb 2015

ahojte 🙂 chcela by som vediet nazor viacerych zienok. Ja som studentka, momentalne koncim Bc na STU FCHPT a chystam sa na Ing studium. Priatel je futbalista a tak isto student. Mam problem PCO a nefunkcnu stitnu zlazu. Velmi tuzim po dietatku, beriem t ako svoj zivotny ciel mat svoje deti. Popri skole opatrujem dvoch chlapcov, a mam tolko susenosti s detmi, ze postarat sa pre mna nie je problem ci o male ci o vacsie. Po skole samozrejme planujem dobre sa zamestnat, nakolko s mojou skolou to nie je problem. Nakolko ma moj gynekolog nahana a strasi, ze v mojom pripade treba otehotniet cim skor lebo neskor moze byt velky problem, s priatelom, s ktorym uz dva roky byvame sme sa rozhodli (aj ked nie este na 100% stale pochybujem), ze sa pokusime o dietatko. Moji aj jeho rodicia su na tom financne dost dobre. Momentalne staviame druhy dom, tento stary nam zostane. Myslite, ze je rozumne mat dieta popri skole a pocitat s tym, ze mi tie dva tri roky budu pomahat rodicia?Priatel zaraba, ale nie su to ziadne miliony. Ja len brigada. Viem, ze mam narok na rodicovsky prispevok cca 200eur a kedze budem studentka aj na prispevok na opateru 230eur + pridavky, atd. Myslite, ze sa to da takto zvladnut? Je tu niekto, kto vychovaval dietatko bez svadby, popri skole?

janka_mamka
18. feb 2015

a čo že jej chcú rodičia pomôcť?? bože ste matky čo v by ste svojmu decku nepomohli joj ako čitam tie príspevky aké ste len niektoré protivné baby!!!!
určite je riadne ťažke študovat a starať sa o dietat, to su neprespane noci, nonstop s malým dietatkom, ale myslím že toho si si vedomá. neviem čo ti poradiť ak cítiš že to dokážeš zvladneš tak chod do toho ja ti držím palce

filipal
18. feb 2015

ja som sa skor po tomto prispevku utvrdila v tom, co som si aj myslela....

zuzka_puska
18. feb 2015

@filipal mozno si teraz myslime to iste 🙂

julka555
18. feb 2015

Ahoj ak chces napis mi IP ja s manzelom SME malady rodicia 19 a 20 rokov. On je student ja teraz nastupujem na vysku. Budem rada ak napises

ivca88
18. feb 2015

@filipal to je jedno.... je to ich zivot .... mnohe sa teraz "pohorsili" .... vratane mna.., no nemozme vediet ci je stale s tým priatelom..,alebo ako si to vyriesili....
A povedzme si narovinu.... mnohe zeny co tu pisali maju tiez kadejaku "minulost" ..... vodu káže ,,,víno pije ,,,,

Autorka chcela radu .... a teraz ich tu má tolko ... že to cloveku zaberie aj 2 hodiny aby to precital 😀 a i tak si spraví po svojom ... ved je dospelá a je to jej zivot 🙂 preto si myslím že dalsie komentare SÚ ZBYTOČNÉ 🙂

majca1581
18. feb 2015

ahoj moja ja takto študujem este mam do konca študia 4 mesiace a pomaly 2 ročnú dcerku...presne sme boli taky pripad ako vy len s tym rozdielom že my sme neplánovali ale prišlo tak sme si vraveli ze sa postarame 😀
čo sa tyka školy som maximalne vyťažená, po nociach kreslim ucim sa rano vstavam ku malej a niekedy ani nevstavam lebo ja kreslim a ona sa akurat budi ...mam narocnu školu ale chcem to dotiahnut do konca a dá sa to zvládnut ale je toho veľa...fakt vela...ja na tvojom mieste by som asi zacala uvazovat az po skole...ale aj ked sa rozhodnete teraz tak ked clovek chce tak to zmakne...a ked ma kto pomoct tak da sa len sa netreba stale spoliehat na rodicov lebo aj oni maju svoj zivot a chcu si aj oni už oddychnuť..tak drz sa a rozhodni sa správne lebo sa berieš na vážnu cestu životom 😀

123choco123
autor
19. feb 2015

@filipal ak si si všimla rieši sa tu nieco iné nie rok starý problem vo vzťahu - poviem k tomu len toľko ze kríza sa vyriešila a momentálne nam je spolu lepšie ako kedyKolvek predtým a o iných mužoch ani nerozmyslam viac k tomu nemam co povedať

sari24
22. feb 2015

@123choco123 mám rovnakú diagnózu ako ty až na tu štítnu žľazu. Lekárka ma síce nevystrašila, ale názory, že čím skôr otehotniem tým lepšie som počula tiež. Mám priateľa, ktorý pracuje a postarať by sa vedel, čiže z tohto hľadiska je to všetko fajn, ale! Ja študujem a ostáva mi ešte rok do ukončenia školy a mala som nie raz momenty, kedy som sa zamýšlala nad tým, že čo ako urobím, lebo pochopiteľne ma táto diagnóza trápila. Dospela som k záveru, že načo niečo siliť. Radšej si doštudujem, nájdem prácu, odpracujem nech mám nejaký malý základ a potom sa môžme baviť o dieťati. Nechcem karierne postupovať na úkor vlastného zdravia, ale ani kvôli zdraviu si skomplikovať školu a budúce zamestnanie. To že máš PCO neznamená, že si neplodná, ibaže otehotnenie je trošku náročnejšie ako u zdravých žien. A sama ani nevieš ako rýchlo sa to zadarí. To mi povedala moja babka napríklad. Veľmi dôležitá je ľudská psychika.
Áno doštudovať s dieťaťom sa dá, nebola by si prvá ani posledná, ale nakoľko ani tvoj priateľ nezaraba poriadne, tak si myslím, že by ste si viac priťažili.

natiblaskova
10. apr 2024

No ako? Mate babo? Podarilo sa?

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre