Chceme dieťatko. Ja som študentka, priateľ futbalista

123choco123
16. feb 2015

ahojte 🙂 chcela by som vediet nazor viacerych zienok. Ja som studentka, momentalne koncim Bc na STU FCHPT a chystam sa na Ing studium. Priatel je futbalista a tak isto student. Mam problem PCO a nefunkcnu stitnu zlazu. Velmi tuzim po dietatku, beriem t ako svoj zivotny ciel mat svoje deti. Popri skole opatrujem dvoch chlapcov, a mam tolko susenosti s detmi, ze postarat sa pre mna nie je problem ci o male ci o vacsie. Po skole samozrejme planujem dobre sa zamestnat, nakolko s mojou skolou to nie je problem. Nakolko ma moj gynekolog nahana a strasi, ze v mojom pripade treba otehotniet cim skor lebo neskor moze byt velky problem, s priatelom, s ktorym uz dva roky byvame sme sa rozhodli (aj ked nie este na 100% stale pochybujem), ze sa pokusime o dietatko. Moji aj jeho rodicia su na tom financne dost dobre. Momentalne staviame druhy dom, tento stary nam zostane. Myslite, ze je rozumne mat dieta popri skole a pocitat s tym, ze mi tie dva tri roky budu pomahat rodicia?Priatel zaraba, ale nie su to ziadne miliony. Ja len brigada. Viem, ze mam narok na rodicovsky prispevok cca 200eur a kedze budem studentka aj na prispevok na opateru 230eur + pridavky, atd. Myslite, ze sa to da takto zvladnut? Je tu niekto, kto vychovaval dietatko bez svadby, popri skole?

123choco123
autor
16. feb 2015

@sunshineka sme spolu 3 roky, z toho 2roky spolu byvame - momentalne sami v jednoizbovom byte.milujeme sa, doverujeme si, zivot si uzivame spolu 🙂 takze partnera mam vybrateho velmi dobre

mirkakab
16. feb 2015

@123choco123 ahoj, tak čo sa týka dieťaťa, ano dá sa to sklbiť. končila som skolu ked mala dcerka 18 mesiacov, pomahali mi rodičia nakolko manžel bol na misii a chceli sme dostavať dom bez hypoteky. takže bolo to ťažké ale dalo sa to zvladnuť. a druhá vec. tiež mám VS technického smeru a vieš čo robím?? otvorila som si vlastnú krajčírsku dielnu, nakolko mám dve deti a treba sa im venovať a nedokážem sklbiť pracovný čas niekde vo firme, rodinu a domácnosť kedže bývam na dedine. A ešte, ak ovládaš aspon 2 jazyky, word, excel, powerpoint, outlook a ešte nejaké programy k tomu, ano, máš velkú šancu sa uplatniť s technickým smerom. Prajem veľa šťastia.

sabina255
16. feb 2015

@123choco123 tu sa pýtas zle, jediný kto ma právo o tomto rozhodovať niesú ženy na virtuálnom fore ale tvoj priatel a ty sama.Ked más vazne problémy zo zdravím a je pravdepodobné že nikdy nebudes matka tak potom nieje priestor na diskusiu, pokial ti rodičia pomozu, akymkolvek to uz bude sposobom, je to tvoja osobná vec.Len rátaj s tým že sa môže hocičo stať a vela vecí budes mueist obetovat

mamulienka30
16. feb 2015

@brrrrrciatko preco by mali dostavat socialne stipendium? Podla toho, co pise, ani jeden tie podmienky nesplna.

Mi to prijde ako velmi kreativny napad, s nepremyslenymi nasledkami a co to zo sebou prinasa... ja si neviem predstavit pri nasej kolikovej dcere, co revala cele noci co i len oko rozlepit potom na nejakej prednaske, nie to podavat plnny vykon, ale mozno je slecna skutocne tak skvela, ze to vsetko zladne ja tak 😅

velkacica
16. feb 2015

nechcete toho naraz priveľa? 😀

brrrrrciatko
16. feb 2015

@123choco123 podla mna ak ti rodicia chcu pomoct,tak nevidim problem 🙂 ja by som do toho isla.. a neboj sa ako som ti vo vysom prispevku pisala tak budes to stipko.. a podla mna je skor mat teraz ako potom sa trapit...

123choco123
autor
16. feb 2015

@bona_dea konecne to tu niekto napisal 😎

applede
16. feb 2015

@123choco123 ahoj......celkom ma zaujal tvoj prispevok.....ja som studentka.....ktora ma dieta......otehotnela som v Bc-rocniku, teraz som v magisterskom a poviem ti......nikdy viac...!!!!!!! to neprehanam, vsetko je to krasne, ked sa staras o dieti a mas k nim vztah...ale od vlastneho neodides sa domov vyspat, do skoly na kolko chces, pred skuskami si zadelit cas aby si sa ucila a venovala dietatu.....NIE......sojmu dietatu budes musiet byt 24h po ruke...a aj ked budes v skole a mama tvoja pri svojom vnucati...myslou budes pri dietati ci je vsetko v poriadku ci hento netreba ci to.....dorob si skolu v klude, lebo statnice so sebou prinasaju urcite stresy, ak by si otehotnela...kto hovori ze budes mat bezproblemove tehu..mozes prevracat neikolko mesiavoc .nemusis..ako sa chces pri rom ucit? je krasne mat CAS len na babatko...plne sa mu venovat .....vychutnat si kazdy jeho pohyb, plac..aj ked to bude namahave....jeho pokroky ...smiesky.....prve kroky...bez toho aby si rozmyslala.....ze caka ma to a hento......ja som po bak. na rok prerusila a bola len s malou .....pri malinkom babatku obdivujem vsetky baby co maju pri tom aj skolu!!!!!!! kojit, odstrekovat utekat na skusky, do skoly ....... kto to zazil, vie o com hovorim!!!!.......potom som isla znova do skoly ..uz je to lepsie mala ma vyse dvoch rokov ale aj tak idem do skoly, rozmyslam co robi, utekam domov, do toho varenie, starostlivost o domacnost ...lebo nie nebyvam s maminou a tatinom...ti su plne zamestnani.....venovat sa malej, chodit s nou von vymyslat jej program....teraz som STASTNA ze skoncilo skuskove.......co sa tyka penazi.......tak o akej brigade to hovoris?????.....na soc.stipendium mas narok v tom pripade, ak tvoj rocny prijem nebude "MOC" velky.....prip. musis dosahovat rocny prijem min 2400e ( toto je podla mna totalne pritiahnute za vlasy pretoze ked uz niekto ziada o stipko tak potom aky minimalny prijem...ale tak HOLD....take su predpisy...hmm)...btw.....budu sa posudzovat vsetky osoby kt ziju s tebou v domacnosti...v mieste tvojho trvaleho bydliska......mne to zamietli s tym ze mm "vela" zarobil ...co bolo v stat.sprave nejakych 750e....plus mojich 220e....a ty ako studentka budes mat narok tiez len na tych cca 220e....tak si to spocitaj.....chvalabohu mm zmenil robotu, takze je to o inom uz .....urcite ta nechcem odradzat......ale skus sa porozpravat s nejakou studentkou kt ma dieta, samostatnu domacnost......a x-povinnosti do toho....vela stastia

evening_star
16. feb 2015

Ja len k tomu príspevku - asi si to zle vygúglila, ale naozaj dostaneš len tých 230€, žiadne extra money pre študentky nejestvujú, to by som o tom vedela, keďže ja som mala prvého syna počas školy.

mamulienka30
16. feb 2015

@123choco123 reagujes len na to, co chces pocut. Mne to v podstate moze byt jedno, ako si zivot usporiadas, je to tvoj zivot. Len aby si tu na konikovi o 2-3 roky neplakala, ake je to strasne narocne s malym dietatom, ako si unavena, ako si musela prerusit studium, ako to priatel nezvladol a sa odstahoval, ako vas maju vasi plne zuby a chcu aby ste konecne stali na vlastnych nohach... len aby vies... dieta nie je tovar, ktory kupis v obchode len preto, lebo ti uz prihara zdravotne... dieta je obrovsky zavazok... dozivotny.

sunshineka
16. feb 2015

@123choco123 ok.ale si predstav,ze zacinate tak ako kazdy iny student.musela by si zabezpecit strechu nad hlavou a v tom mate vyhodu,ze vas podrzia rodicia.takze v tomto si myslim,ze neviete,co je zivot.lebo uz teraz mate o najvacsiu zivotnu polozku postarane.a cas,ktory venujes detom v rannom veku ti uz nikto nevrati.

sissy27
16. feb 2015

@123choco123 nikto sa na tebe nevyvršuje... sama si napísala, že sa plánuješ dobre zamestnať, sama píšeš, akú prestížnu školu študuješ... nie nadarmo sa hovorí, že ak chceš rozosmiať boha, povedz mu o svojich plánoch... ale tak napíšem ti to, čo chceš čítať - SUPER, neváhajte, choďte do toho, mať dieťa sú len radosti a žiadne starosti, a ak aj nejaké budú, tak rodičia ich zoberú na svoje plecia 🙂 nemáte sa čoho báť, "život je peříčko" 🙂
ešte dodám, aká hanba štátu, že si v 24 rokoch nemôžeš dovoliť dieťa?? hanba tohto štátu je, že jeho sociálny systém môžu využívať aj tí, ktorí doňho nikdy ničím neprispeli... je naozaj málo krajín, kde budeš tri roky dostávať € za to, že si doma s dieťaťom, vo väčšine civilizovaných zemí nič také neexistuje, ale je to na zodpovednosti tých, ktorí chcú mať dieťa... v usa si napr. zaplatíš aj obyčajný pôrod a ak máš šťastie na dobrého zamestnávateľa, tak ti dá pár týždňov na zotavenie po pôrode a bude držať miesto... pár týždňov, nie tri roky...
@siska53 sama píše, že priateľ akurát tak popri škole kope do lopty a má nejaké brigády a žiadny, ona rovnako študentka s brigádami, rodičia im dajú dom a dva tri roky im budú vypomáhať...keďže ona len rodičák, priateľ len brigády - tam rodičia budú musieť pomáhať aj finančne...

siska53
16. feb 2015

@mamulienka30 mama mojej kolegyne z vysokej skoly vystudovala s tromi malymi detmi.... Kolegyna jej sedela na kolenach a popisala skripta.. Takze da sa vsetko. Kto chce,zvladne to.

jeennyv
16. feb 2015

z mojho pohladu si to predstavujes velmi zlahcene...v prvom rade podmienky na socialne stipko nesplnas lebo ci byvas s alebo uz bez rodicov ako na studenta na teba beru pridavky cize vas posudzuju spolu a ak ako pises su dobre situovani s tym nerataj..to, ze mas skusenosti s detmi je vsetko ok, ale realita je casto ina ako baby pisu, nocne budenie potom plus skola chces ist na studium dalej priatel pracovat, kto bude s dietatom rodicia? budes na nich financne aj inak zavisla, preto mozes ratat aj s tym, ze ich financie ich pravidla a s malym dietatom sa nasledne zamestnat, tiez nie stale to ide...mam kamosku co ma dieta, pritom by mala byt este na vyske, skolu nechala, lebo vsetko naraz sa jednoducho neda...nepisem to v zlom, ale realita je casto ina ako predstava, ze chcem dieta....

ukulela
16. feb 2015

@123choco123 pozri, doleziteje, ako to citis ... dieta sa da zvladnut aj popri skole, resp. skola popri dietati (ved dakedy boli aj manzelske vysokoskolske internaty, bezne mali VS studenti uz rodiny s detmi) ... byvanie budete mat, poratajte si prijmy a vydavky, zvazte, ci mate nejaku rezervu/uspory a hotovo. ak by som dieta chcela a bola aspon na nule, tak by som do toho sla .... na prve dieta nemusis mat 30, ci 35 rokov (ako ja 🙂🙂🙂 - moje sestry rodili podstatne mladsie a s horsimy podmienkami ako ty, ked rodili. nebude vas zatazovat hypo, ak budes mat individualny studijny plan, starke ti postrazia kedy tedy babo a po skonceni skoly mozes rovno za cerstva hladat robotu. ak to babo chces a bojis sa, ze neskor to nepojde,tak do toho normalne chod. ak ste o tom presvedceny obaja.

sunshineka
16. feb 2015

@123choco123 ale ty nesmies cakat,ze ti bude kazdy len pritakavat.takto daleko nezajdes a aj tu vidno tvoje detske zmyslanie.musis prijat aj kritiku a popremyslat,ci aj na tom nebude nieco pravdy

ivetkab.
16. feb 2015

@123choco123 V každom prípade je veľmi múdre, že veci predom prehodnocujete a nevrhnete sa do "hurá systému". Ťažko radiť. Vy viete ako to cítite, ale ja by som s dieťatkom počkala. Všetko má svoj čas. Vychutnávajte si to, že ste slobodní, mladí a študenti. S dieťatkom bude všetko iné. Aj keď Vám rodičia dieťatko postrážia, ale sama uvidíš, že to bude iné, ako keď sa staráš o cudzie deti. Ja sama som sa tiež nemala problém o sestrine deti postarať. No keď sa mi narodil syn,bola som na ňom totálne závislá. Nedokázala som ísť ani do obchodu cez cestu bez malého. Verím, že pri Tvojej diagnóze bude možno problém otehotnieť, ale ak by ste sa rozhodli o dva či tri roky, tak to na veci nič nemení. Iné by to bolo, ak by si to odkladala po tridsiatke. Uvážte si to, aspoň čo by sa mojej rady týkalo. 😎

siska53
16. feb 2015

@sissy27 ale aj tak je to ich vec! Ked im rodicia chcu a mozu financne pomahat,je to fakt ich sukromna vec.

mamulienka30
16. feb 2015

@siska53 - aj ja taku poznam. Jej deti po kamaratkach, babkach, jasliach pomaly od pol roka. Vecne v strese, vecne nervy, vecne nestihala, nespala, deti nahanala, co vsetko este treba stihnut. Stroskotalo im na tom takmer manzelstvo, deti si ju vobec neuzili. Ale tak hlavne, ze bol ten titul. Za cenu velkych obeti. Teraz maju tretie dieta, po rokoch, hovori, ze prvy, prvucicky raz si uziva to, byt mamou... tolko k tomu...

dianaana
16. feb 2015

Ja nechápem, čo ste sa do nej tak pustili! Akoby tu zadala tému " Chcem dieťa ako hračku lebo som rozmaznaná zazobaná panička" 😠 Veď ona má zdravotné problémy, podľa mňa každá MATKA by jej mala poradiť, že dieťa by malo byť na prvom mieste, radšej teraz ako vôbec!
Necháááápem. My sa snažíme viac ako 2 roky, dala by som neviemčo za to, keby sme mali dieťa, a tie reči o jej rodičoch a rozmaznanosti a protekčných deckách sú úplne od veci.
@123choco123

atomica87
16. feb 2015

@123choco123 ako studentka narok na prispevok na opateru nemas, maju ho len zamestnane zeny. Tiez som otehu na vyske, takze viem com vravim. Budes mat narok na rodicak, pridavky na dieta, a pridavky na seba. to je cca 250e. Do socialneho stipka sa zratavaju ludia zijuci v jednej domacnosti. Ak mas trvaly u vasich, tiez nan nebudes mat narok.
Dobre si rozmysli ako sa rozhodnes, lebo skoncit jednu z tychto tazkych fakult s babatkom je to riadne o drzku. Ja som to tahala len pol roka a bola som z toho dost na prasky.
...a ani najlepsia univerzita ti nepomoze bez praxe. Ja mam vystudovanu architekturu na STU, tiez jedna z tych lepsich skol, skoncila som so samimi Ackami, porodila som v poslednom rocniku na VS nechtiac, tiez mam PCO a hyperfunkciu stitnej zlazy a vyjadrenie od lekara nemozne otehotniet bez hormonalnej liecby a stalo sa. Nemam ziadnu prax v obore , a pochybujem ze bez nej si dokazem najst nejaku pracu po materskej.
So strasenim od gynekologa by som si hlavu nerobila, po porode som bola na vysetreni v iscare, kde som dostala take iste vyjadrenie, nemozne otehu bez pomoci, a hla, rozhodli sme sa mat druhe dieta a do troch mesiacov som bola zas v tom :D
Aby ma tu ale nikto neodsudzoval, v case ked som bola otehu som uz bola vydata, s manzelom sme mali kupeny byt a pracovala som mimo oboru, a aj popri rodicaku si dokazem slusne privyrobit.

123choco123
autor
16. feb 2015

ja som napisala ze nie sme rozhodnuti na 100% preto sa pytam na nazor a skusenosti, pretoze je to v stadiu riesenia cela situacia.a chcela som aby mi diskusia pomohla rozhodnut sa 😉 a nie aby ste ma hned kritizovali co take strasne mam v plane urobit.

@applede dakujem ze si sa podelila s osobnou skusenostou presne tketo prispevky som tu ocakavala 🙂 na socialne stipko sa veru moc nespolieham lebo tie podmienky ako ho dostat su ozaj trosku mimo

kaja0210
16. feb 2015

@sissy27 Myslim,za by sa nezaujimala o podporu rodicov, keby nemala zdravotne problemy. Vies,ako tazko sa otehotnie ked mas choru stitnu zlazu? Moze to trvat aj 10rokov,prave preto za pytajuca pyta ci do toho ist. Pretoze si nemoze dovolit cakat na to kym sa zabezpecia sami. A ak ma solventnych rodicov - ja na ich mieste jej s radostou pomozem. Su to len prachy, komu pomoct ak nie dcere a vnucatu 🙂

egiginka
16. feb 2015

@123choco123 urcite chodte do toho... ja som otehotnela pocas BC, priatel uz pracujuci a vlastne je to genialne, lebo po materskej mozem sa venovat kariere pokial vam rodicia pomahaju, mate strechu nad hlavou... urcite chodte do toho;) a este navyse ked sa lubite🙂 a po zdravotnej stranke no ovela lepsie som znasala porod aj po porode ako niektore 30ky.... uzivam si kreativny kazdy den s mojou dcerkou🙂 mam vela sil🙂... keby som mala dva zivoty urcite si spravim takto skor zase🙂... ale skolu som musela prerusit... lebo kojenie je najviac na svete, co jej mozem dat a mam skolu v brne... ale pokial by som mala skolu pri dome a pomahal by mi niekto, ze kocikal malu pri skole a na kojenie nosili..m nevidimvproblem... ked je vnimava vychova: vela mliecka, nosenie v nosivi satke.... deti su skvele... ak este partner podrzi... je to najkrajsie obdobie🙂.. stiham kopu veci🙂

mamulienka30
16. feb 2015

@dianaana chyba ti objektivita. To dietatko splodit je bohuzial len prvy - maly - krok na velmi dlhej ceste materstva. To urcite raz pochopis.

sunshineka
16. feb 2015

@ivetkab. niektore matky to dokazu.mojej kamoske sa mama cele studium starala o syna.ona studovala denne,cize cez tyzden na intraku a babatko novo narodene so starou mamou na umelom mliecku... dieta ma byt s mamickou aspon prve mesiace.chapem,ked to financna situacia nedovoluje,ale fakt aspon prve mesiace ho vidat rast

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
123choco123
autor
16. feb 2015

@atomica87 ja sa bojim preto, pretoze bez HAK mam menstruaciu raz za 3-4mesiace, ovulaciu mam tiez len raz za cas a to je problem, na to nepotrebujem ani gynekologa aby ma strasil :(

sunshineka
16. feb 2015

@123choco123 no ale ty uz nemozes premyslat,ale konat.ked mas zdravotne problemy,vsetko ide bokom.drzim palce,nech sa vam co najskor podari

123choco123
autor
16. feb 2015

@sunshineka prosim ta nebud ironicka a najdi si inu diskusiu kde sa budes moct realizovat

sunshineka
16. feb 2015

@123choco123 ako zistis,ze mas ovulaciu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre