Chceme prvé dieťatko - Vianoce 2013

nair
20. okt 2013

Ahojte. Premigrovala som z modrej strechy, cez moja svadba na modrého koníka.. a dokonca v relatívne správnom poradí 🙂 Chcela by som zoskupiť tie, ktoré sme podobného osudu, v podobnom čase, ale aj na rôznych miestach. Začíname s mužom vážne i menej vážne uvažovať nad dieťatkom, vlastne máme za sebou prvý mesiac snaženia (resp. nesnaženia sa tehotenstvu zabrániť 🙂 ) Napíšte ako to prežívate, je to pre viaceré z nás nová vec v živote.

hwiezdinka
18. nov 2013

@nair Držím palce, nech vám vaše pokusy prinesú // na testíku v decembri 😉

nair
autor
18. nov 2013

@hwiezdinka Ďakujemee 🙂 Podobne!

zuzicek88
29. nov 2013

@nair Ahoj ja sa rada pridam ak mozem my sa snazime od polovicky maja vydavala som sa ako 36 rocna a momentalne uz mam 37 zatial sa nedari,vedela som,ze v nasom veku to hned na prvy sup nepojde,no cim dalej sa nedari som smutnejsia a mam strach velmi tuzime po miminku a boli by sme najstastnejsi na celom svete keby sa zadarilo,ake to je strasne ked sa nas kazdy pyta kedy bude mimi,ci nebude mimi,tak rada by som uz povedala,ze bude snad nas Jezisko vypocuje a da nam na vianoce krasny darcek,stale verim,ze coskoro sa to podari

nair
autor
29. nov 2013

@zuzicek88 Ahoj, chápem Ťa, my sa snažíme ešte iba tretí mesiac a občas ma prepadnú kadejaké hlúpe myšlienky.. ale snažím sa ich odháňať 🙂 Boli ste už aj na nejakých vyšetreniach?
Inak, poznám jeden pár - stali sa manželmi a následne aj rodičmi keď mali ona okolo 40 a on okolo 60tky, dnes je ich dcéra už stredoškoláčka. Vekom sa síce šanca znižuje, ale stále tu je, takže treba veriť. A hlavne sa netrápiť a nemyslieť na to. Veľmi Vám držím prsty, vlastne nám všetkým na MK držím prsty!
Tiež nemám rada, keď sa ma stále pýtajú, či nečakáme, a kedy chceme, akoby to šlo len tak lusknutím prstov.. A aj keby sme čakali, určite o tom nebudem v prvých týždňoch všetkým hovoriť.
Kiežby boli tieto Vianoce úspešné a o rok by sme ich už trávili s našimi detičkami 🙂

zuzicek88
1. dec 2013

@nair Ahoj dakujem za povzbudenie si velmi zlata,aj ja verim,ze sa to podari ale som sa rozhodla ze nebudem tak moc nato cakat ako minuly mesiac naozaj to neni dobre ani zdrave na psychiku a tiez by som to hned nepovedala kazdemu. Tesim sa na vianoce a na buduci rok urcite nap prinesie nieco krasne xixi krasnu nedelu prajem

miriam24
1. dec 2013

@zuzicek88 .. ja som robila au-pair v anglicku pre jednu panicku co mala svojho v 45, chalan ma dnes 18 rokov je zdravy, spojokny .. takze urcite treba verit .. vzdy je sanca pokial su tam neni vazne zdravotne problemy ;)

zuzicek88
1. dec 2013

@miriam24 dakujem za povzbudenie nastastie sme o.k. tak hadam sa zadari ked uz nas PAN BOH dal do kopy v nasom veku hadam nam aj mimi dopraje,spoliehame sa nanho v tomto 🙂

sunshine85
4. dec 2013

@nair ahoj nair, ako sa vam dari? aj my sme zacali snazilkovat 😉

nair
autor
5. dec 2013

@sunshine85 Ahoj, tak my sme po treťom mesiaci snaženia, budúci týždeň čakáme na "výsledok" 😀 Ale mám už pár mesiacov nejaké zdravotné problémy - niečo so žalúdkom či trávením, tak idem v pondelok na krv a uvidíme čo mi je, možno príde nejaká liečba a snaženie budeme musieť odložiť.. Ibaže by.. už bolo neskoro na odkladanie 😉
Začali ste tento mesiac? Držím palce! 🙂

majusik26
6. dec 2013

@nair Ahojky mi sa tiež s priatelom snazime už 3 mesiac,tiez chodim na folikulometriu tento mesiac prvy krad v pondelok idem opet o tyzden by som mala mat ovu ak nie tak mi ma vivolat brala si popri tomu aj nejake lieky?

mamcucha
6. dec 2013

Ahojte. My sme sa tiež začali snažiť asi pred 2-mesiacmi. Bola som úplne namotaná, že sa to podarí na prvý raz, lebo potom už bude mizivá šanca. No a nezadarilo sa. Mám taký dojem, že sa tak skoro asi nezadarí. :( Ja mám nepravideľný cyklus a priateľ je skoro stále v zahraničí. :(
Ale vám držím všetkým pästičky. 🙂

nair
autor
7. dec 2013

@majusik26 Ahoj, tak ja mám ešte stále malú nádej, že nám to do tretice vyšlo, o týždeň očakávam MS.. Ak nič, ďalšia ovu mi vychádza presne na Vianoce, tak presne viem, čo chcem od manžela pod stromček 🙂
Ja som bola na FM iba prvý mesiac, lekára mám pol hodiny cesty busom v inom meste, tak sme si s mužom povedali, že skúsime pár mesiacov len tak. Zatiaľ ani nič neberiem, len si meriam teplotu a občas som si urobila alchemilkový čaj. Ak sa nám to tento rok nepodarí, potom možno v januári - februári začnem chodiť opäť na FM.. a dr. vravel. že potom pošle muža na spermiogram.

nair
autor
7. dec 2013

@mamcucha 🙂 Ahoj, aj ja som na sebe po prvom mesiaci snaženia videla asi všetky príznaky tehotenstva okrem vypuklého brucha 🙂
Prečo je už teraz mizivá šanca? Hlavne treba pozitívny prístup. Viem minimálne o dvoch prípadoch v mojom okolí, kde sa po dlhšom odlúčení podarilo páru splodiť potomka na prvý šup, jedni dokonca takto žijú 5 rokov a za ten čas splodili tri deti 😉 Takže žiadne stresy, držím prsty 🙂

majusik26
7. dec 2013

@nair no ja cakam na ovulku tak som tiz zvdava 🙂

nair
autor
7. dec 2013

@majusik26 Tak teda prajem nech sa zadarí 😉

hennyinnsbruck
7. dec 2013

@nair az teraz som si vsimla tuto temu 😀
...som velmi zvedava co ti povie lekar ohladne tvojho zaludku.. uz ti dali prehltnut kameru? (zabudla som ako sa vola to vysetrenie 😅. )....mne to raz robili dalo sa to zvladnut,najhorsie bolo ked ju tahal von, bleeeee.....

domin85
7. dec 2013

Ahojte, pridavam sa s Vianocnym zelanim 🙂 My sa sice snazime od aprila, a zatial nic, ale najst si tak na stedry den // tak by som sa celkom potesila 🙂
Vsetkym nam tu spolu prajem, aby boli tieto sviatky tom, o com maju byt: o radosti z daru a o novom zivote 😉

nair
autor
8. dec 2013

@hennyinnsbruck Myslíš gastrofibroskopiu? Že vopchajú hadičku s kamerou cez pažerák do žalúdka..? Na tom som bola vtedy pred tromi rokmi, bolo to nepríjemné, ale dalo sa prežiť.. Ale asi preto, že som nevedela do čoho idem 😀 Ak ma na to pošlú zasa, asi sa budem viac báť 🙂

nair
autor
8. dec 2013

@domin85 Aha, to je milé, symbolika nového života v súvislosti s Vianocami mi ani nenapadla 🙂

Takže aj ja sa pridávam, všetkým prajem veľa splnených vianočných prianí 😉

hennyinnsbruck
8. dec 2013

@nair hej to som myslela 😀

janka2803
9. dec 2013

Ahojte. Čítam Vašu diskusiu a lajkujem kde sa dá, pretože prežívam presne to isté ako vy. Svadbu sme mali v júni, no a dá sa povedať, že od svadby sa nijako nebránime bábätku. Ovuláciu si tak sama pre seba sledujem cca od septembra, no zatiaľ sa nezadarilo. Snažím sa tým veľmi nezaoberať, lebo sa hovorí, že všetko sa v živote zadarí zrovna vo chvíli, keď to človek najmenej čaká, ale aj tak si stále v hlave predstavujem, aké by to bolo krásne, keby sa už vajíčko uhniezdilo a začal sa ten krásny proces. Mám najúžasnejšieho muža, takže sa na obdobie tehotenstva veľmi teším 🙂. A najviac ma baví, že o našom bábätkovskom úmysle vieme len my dvaja.. a teraz už aj vy 😉, pred rodinou sa tvárime akože nič, že chceme ešte cestovať a tak 😀 hehe

sunshine85
9. dec 2013

@nair ahojky
no zacali...lenze minuly tyzden som bola hned aj chora, takze nebola ani chut ani sila 😉 ale uz mi je lepsie, tak snad budeme pokracovat 😀 😀 😀

mamcucha
9. dec 2013

@nair ďakujem, si zlatá. 🙂 Len ja mávam mrchu niekedy len raz za pol roka a priateľ chodí na 5 týždňov preč a týždeň je doma, tak si vieš predstaviť aká je šanca sa "trafiť". 🙂 Nepanikárim, to začnem až cez leto, keď sa nepodarí. :D
Aj vy sa snažíte? Či už sa zadarilo? 🙂

nair
autor
9. dec 2013

@mamcucha Neviem, či sa zadarilo, nemám ten pocit.. takže sa asi snažíme aj naďalej 🙂
To je pravda, že potom je ťažko sa trafiť.. Neriešiš nepravidelnú ms s lekárom? Nedá sa s tým niečo urobiť?

zinhka
9. dec 2013

@zuzicek88 drzim palce, len nestracaj optimizmus, ja som mala prve v 36, druhe babo v 37, v okoli mam plno zien s prvym babom medzi 36~42 rokmi, nic neboj podari sa

mamcucha
9. dec 2013

@nair tak ti držím palce, aby sa zadarilo. 🙂 Ja som pri prvom tehu ani nevedela. 🙂
Ono sa to nejak extra nedá riešiť. Lekári si ma pohadzujú ako horúci zemiak(všeobecná gyndovi, gynekológ na endo a tí nazad gyndovi...). Donedávna som brala antiku a bolo dobre, ale teraz dávajú všetci ruky preč. :(

majusik26
9. dec 2013

@nair ahojky tak ja dnes som mala na folikulometrii dva fo
likuly 23mm dal mo pregnil enekciu tak som zvedava ci to vinde aj kd moc tomu neverym

katkakovac
9. dec 2013

Dámy chcem vám len zaželať veľa trpezlivosti 🙂 My sme sa začali snažiť minulý rok v auguste a tento august som zistila, že som tehotná. Pamätám si, ako som tajne dúfala v pozitívny test k vianociam a nakoniec nič. Nakoniec sa to podarilo až vtedy, keď som sa prestala sledovať. Po ovulačných testoch a všelijakých nácvikoch som si povedala, že stačilo. Do 3 mesiacov som bola tehotná. Dokonca som mala nervy, prečo mi mešká menštruácia, keď bolí ma brucho ako keby mala každú chvíľu prísť. A to už bola naša malá mrvenička 😉 VIem aké to je strašne chcieť a potom sa trápiť, že zasa nič. Užite si vianoce, blízkosť partnera, vianočnú pohodu a určite aj vás bude po pár mesiacoch kopať do mechúra taký malý nezbedník 😉

zuzicek88
10. dec 2013

@zinhka dakujem za povzbudenie,verim,ze vam tu raz napisem,ze su uz dve kolajnicky a raz nafotim album nazho mimi,viem,ze ak raz bude,bude to dievcatko,neviem ako ale tak v podvedomi to odjakziva tak citim,aj ked mi to je jedno,ci bude dievcatko,alebo chlapcek,hlavne nech sa podari a nech je zdrave,to si zela asi kazda mamina

nair
autor
10. dec 2013

@mamcucha No to je presne vizitka nášho zdravotníctva, je to smutné, ale je to tak.. Držím prsty, nech Ťa dajú do poriadku.. alebo ak nie oni, nech sa Ti to dá do poriadku čo najskôr samo. Takže Ty už máš dieťatko? Keď to šlo raz, pôjde aj druhý 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre