Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo považujete za snaženie?

muska333
22. jan 2013

ak viete ze mate ovulaciu mate sexik niekolko dni po sebe?alebo staci sa milovat vtedy ked su najvacsie bolesti podbruska?kazdy den nam to nechuti 😒

katkaseiner
22. jan 2013

My sme to nenechavali na nahodu alebo na ovulku, dali sme si jeden mesiac kazdodenny trening. Tiez sme cakali kedy bude koniec mesiaca :D

nikolet_89
22. jan 2013

ahoj, ked sme sa s mm brali, boli sme na takom posedeni, alebo ako to nazvat o sexualite a podobne...a tam hovorili, ze je najlepsie sexovat kazdy druhy den najlepsie v priblizne rovnaku hodinu ja som uz bola tehu takze sme neskusali, ale nieco na tom asi bude 🙂

strawberry17
22. jan 2013

@muska333 dobra otazka...okrem sexu pocas prepodkladanej ovulacie sa da robit este toto: kupovat si ovulacne testy na zistenie ovulacie (plodnych dni), sledovat ovulaciu podla svojho tela - napr. bolesti v podbrusku, atd, merat si bazalnu teplotu, sledovat hlien, pouzivat najvhodnejsiu polohu na otehotnenie pri sexe, po sexe sa snazit aby spermie nevytiekli von, jest kyselinu listovu v tabletkach, jest vitaminy v tabletkach (vsetko sa neda v strave napr. calibrum mama), nefajcit, nepit alkohol, zdravo sa stravovat, ja osobne som bola aj na preventivnej prehliadke (veci co by mohli ovplyvnovat snazenie ci tehotenstvo - vystrenie stitnej zlazy, gynekologicke vysetrenie, atd)..citanie knih, casopisov, rad na nete, psychicka pohoda, verit, ze to vyjde...ak ma niekto nadvahu tak daco schudnut (ja osobne som bola ten pripad)...niekto si dava vypocet plodnych dni Jonasovi (aj ja raz), pripadne vysetrenie spermiogramu partnera....ono ani nie je dobre snazit sa kazdy den, lebo spermie potrebuju asi tak 2 dni na to, aby dozreli...a ze vraj aj orgazmus pomaha pri otehotneni 🙂, niektore dostanu nejake tabletky od gynekologa na podporu tehu (ja som ich nebrala)...to je zatial vsetko co ma k teme "snazilkovanie" napadlo 🙂

muska333
autor
22. jan 2013

@strawberry17 moja ty si sa rozpisala,dakujem za info.....no uz asi viem kde bude problem,totizto po sexe hned utekam na wc aby mi tie zubrienky nevytiekli na plachtu...treba ich drzat chvilku v sebe??

zuzulica
23. jan 2013

@muska333 my sme sa snažili 2mesiace, ten druhý intenzívnejšie po menzese tak každé 4dni a asi v polke keď mala byť ovu tak každé dva-pre istotu a vyšlo to." Žubrienky" tam pár dní prežijú, takže nemusíš úplne každý deň 😉 A inak ja neutekám na wc, ja som mala pripravené papierové vreckovky, dala som dole a ležala som.Inak to sa nemusíš báť, že by tam nezostali, ako sa dostanú po krčok tak už hneď plávajú k cielu 😀

snehulienka82
23. jan 2014

@muska333 ahoj muska, no my sme tiez tak podobne sa snazili akoze kazdy den a vydrzali sme tak 2 tyzdne a uz to bolo take znasilnene cele a ani sa nam nechcelo, tak sme sa na to vykaslali. Tento mesiac som zacala sledovat hlien a merat bazalnu teplotu, kupila som si bazalny teplomer, predtym som ani nevedela, ze aj take existuju. Zatial mam vsetko ukazkovo... uvidime, co z toho bude... ci sa podarilo, alebo nie. Predtym sme sa snazili tak asi cca rok, ale nic sme extra nerobili, len sexovali, ked sa nam chcelo, ale bolo aj tak, ze 2 tyzdne nic nebolo... alebo prave v polovici cyklu (co som predpokladala, ze by mohla byt ovulka) sa manzelovi nic nechcelo, lebo bol unaveny... hovori sa, ze v okoli ovulacie sa treba snazit kazdy druhy den, u kazdeho je to inak... skus spoznat procesy, ktore prebiehaju v tvojom tele a skus im porozumiet. Ja som si tiez dala vypocitat terminy od Jonasa, a su mimo ovulacie, a on tvrdi ze to su 2 na sebe nezavisle cykly, kedy zena moze otehotniet. Su na to rozne nazory, ja to kombinujem, a uvidime, co z toho bude. @strawberry17 to krasne a detailne popisala, co je snazilkovanie sa. Ked to tak vezmem, tak sa snazilkujeme iba prvy mesiac... 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli