Dlhoročné snažilky

snazilkas
23. máj 2012

Ahojte,
ja už nevládzem, 3,5 roka sa s manželom snažíme o dieťatko a stále len negatívne testy. Ako to zvládate ostatné snažilky, ktoré sa snažia tak dlho. Už nemám síl sa ďalej snažiť, akurát dnes som bola na krvi po IUI a negatívne. IUI bol náš prvý pokus, ale tak som verila, že to vyjde!!! A tak by sme ho milovali, starali sa, dali mu všetko na svete ☹ Ako to zvládate?

hariet
23. máj 2012

@snazilkas drzim palce na laparku. je to v pohode, ja som sa bala, ale nie je to strasne..ak chces, tak sa pytaj. nam sa zadarilo hned mesiac po laparke, aj ked so zlym koncom, ale zvysena pravdepodobnost tam je.

veselavrba
23. máj 2012

Ahoj ja som tiez dlho cakala.Skusali sme s manzelom asi 7rokov a nic.Ja som presla laparkou,umelym oplodnenim a nic.Chyba je vo mne mam jeden nepriechodny vajecnik. Teraz som skusila druhy pokus a vyslo to.Som v 11yzdni,takze sa neboj urcite sa ti to podari.🙂 Minula som na to dost penazi aj ked poistovna plati tri pokusy ale bola som uz zufala.Pri druhom pokuse som si vzala pn,aby som mala klud a vyslo to.Musis si verit budem ti drzat palce🙂

limatka
23. máj 2012

Tak my sme sa dočkali po 10 rokoch už sme to vzdali a všetko pre babo dali preč a 2 mesiace nato som otehotnela ,skoro sme to psychycki nezvladli preto sme museli s tym prestat a ked sme boli s tym vyrovnany tak to prišlo same to bol maly zazrak dnes ma synček 3 roky ale už by som to nechcela zažit stale behat po lekarov lieky,injekcie sledovanie cyklu oplodnenia a kolom dookola je to velmi tažke.Každej mamine prajem aby to zvladla a vydržala raz podrži v naruči dietatko a všetko sa zmeni a to je krasne.

dolce251
24. máj 2012

@azzura no ja mam pocit ze by nam pomohlo na chvilu sa odstahovat na inu planetu, kde nebudu ziadne deticky a tehotne zienky, chvilu by sme vypli a isto by sa zadarilo. Lebo ja ked sa aj niekedy tak navnadim, ze a co uzivajme si s mm, pokym nepride babatko, tak mi to vydrzi asi tak chvilu, pokym mi nejaka dalsia kamoska nezvestuje, ze je tehu a zase som na dne. Vies co, zazila som si pocit mat // na teste, ale teraz sa neskutocne bojim ultrazvuku, bo ten sok, co som zazila bol hrozny, kludne som si isla na svoju 3 tehu prehliadku, v cakarni som si uz pocitala datum porodu, aky dostanem do tehu knizky a zrazu sok, lekar mi oznamil ze nebije srdiecko. Ja si teraz neviem vobec predstavit, ak sa nam postasti, ze ako zvladnem ist na utz. Niekedy rozmyslam, ze take uplne seknutie so vsetkym, by mozno pomohlo. Tak ak s tym vsetkym seknes, mozno prave vtedy sa zadari.Budem drzat palce.

azzura
24. máj 2012

@dolce251 no asi by nam odstahovanie na inu planetu pomohlo 😀 . Nebudem klamat, že sa viem vzit do tvojej situacie ked si cakala babo a zrazu ti oznamili tu tragediu.....ked si precitam taketo príbehy, tak si vzdy poviem že som na tom dobre a že co depkujem :ň. Vtedy vstanem a poviem si že ide sa dalej bojovat. Držim palce aby ti čo najskor anjelik poslal za seba nahradu 😵

lubanka
24. máj 2012

( @hariet , @tinara23, @snazilkas23, @jaya47 ) Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za milé a hlavne povzbudivé slová, ale nechcela som sa sťažovať, ľutovať alebo niečo podobné, chcela som vám všetkým len povedať, aby ste nezúfali, keď to zase raz nevyšlo, treba sa vzchopiť a ísť ďalej, brať život ako ide a nedať sa zlomiť nezdarom. Verím, že raz to predsa už výjsť musí! A nie sú to len "múdre" slová od niekoho, kto má doma 5 ratolestí, ale hrá sa na múdreho a tvári sa, že neskutočne rozumie tomu, čo prežívame... 😒 Ja sama mám hrozný strach a depky, ale stále si prízvukujem, že TEN hore nad nami predsa vidí, ako strašne po tom túžime, čo všetko tomu obetujeme, podstupujeme, prispôsobujeme..., tak nám hádam dožičí zažiť raz ten sladký pocit, keď nám niečo malé a voňavé raz bude hovoriť Mama.
Takže baby hlavy hore! Berte to tak, tie ktoré hneď otehotnejú a rodia ako čerešne si vlastne so svojimi manželmi ani poriadne neužijú posteľové radovánky do sýtosti, čo my povedať nemôžeme. U nás sa možnostiam a fantázii medze nekladú... 😀 (to už len tak na odľahčenie, lebo prvé vety boli "ťažko filozofické"... 😀 😀 )

hariet
24. máj 2012

@lubanka ano, presne tak - aj my si hovorime, ze teraz aspon mame cas cestovat, venovat sa sebe, po vikendoch vyspavat, mozeme si robit filmove noci a podobne 🙂) ja zas nemam rada tie reci o tom, ze nemysli na to a mysli pozitivne za kazdu cenu. proste niekedy mi je nahovno, a uz sa nesnazim to skryvat pred manzelom a tvarit sa hrdinsky, ze mi je dobre, ked mi nie je. minule sme tak sedeli na balkone, dobre sme si vypili spolu, ja som sa vyrevala, postazovali sme sa na zbytok sveta a posielali sme vsetkych ktori maju uzasny zaujem o veci z nasho zivota do ktorych ich nic nie je, do kelu. Ked clovek uvolni ten tlak, tak je to potom fajn, hlava sa precisti a ja opat vidim priority - ze sme zdravi a lubime sa. Manzel mi vzdy povie, ze by ma nevymenil ani za 10 deti a ze deti nechce so ziadnou inou a ked bude najhorsie, tak si adoptujeme cigancatko a budeme ho pripravovat na Harvard. Tak sa zasmejeme cez slzy, postiskame a ideme dalej.

azzura
24. máj 2012

@lubanka "Takže baby hlavy hore! Berte to tak, tie ktoré hneď otehotnejú a rodia ako čerešne si vlastne so svojimi manželmi ani poriadne neužijú posteľové radovánky do sýtosti, čo my povedať nemôžeme. U nás sa možnostiam a fantázii medze nekladú" .............tak toto sa mi fakt paci, takto som sa na problem nedarenia sa počat babo nepozerala 🙂
Si statočna žena, drž sa a dalej!

lubanka
24. máj 2012

@azzura všetky sme statočné 😉 a preto spoločne veríme, že si tu onedlho budeme všetky so slzami v očiach gratulovať a "sťažovať sa, ktorá koľko pribrala a či to po pôrode dokáže zhodiť a potom sa "chváliť" úžasnými fotografiami svojich ratolestí, na ktorých budeme síce neskonale šťastné, ale s kruhmi pod očami a budeme básniť, kde sú tie časy, keď som si za bieleho dňa hodinku-dve "schrúpla" a rozhodla sa, že v nedeľu nevarím lebo.... 😀 😀
pekný deň

azzura
24. máj 2012

@lubanka tak tak 🙂 maš pravdu, ešte sa budeme stažovať že ako nam bolo dobre a že sme mohli kedykolvek a cokolvek podniknut a netrebalo sa nikomu prisposobovat. Ale taketo myslienky nas rychlo prejdu, lebo ked zacujeme slovo "mama" tak si uvedomime ako sme neskonale stastne a vdacne a že tie volne chvíle sme si dostatocne uzili.....už sa na to tesím 🙂

sylvelia
24. máj 2012

Ahojte dievčatá, mám 40 rokov, prvého synčeka som mala veľmi skoro, dnes má 24 rokov, potom sme sa asi 20 rokov pokúšali mať znova dieťa, ale bezúspešne. Keďže už sme jedno dieťa mali, tak sme to neriešili nijakými lekárskymi zákrokmi a zmierili sme sa s tým, že viac detičiek mať nebudeme. Ale stal sa zázrak, ja som prednedávnom zistila, že som tehotná, a už nám to potvrdil aj lekár. Moje tehotenstvo volám zázrak a požehnanie. Tak Vás tie, čo sa pokúšate chcem povzbudiť, že zázraky sa dejú a človek keď to asi najmenej čaká, tak sa to stane.

hradnapani
24. máj 2012

dievcata, prepacte, ze vam sem leziem do temy, ale otvorila som si ju preto, ze prave dnes som natrafila na pomerne rozsiahly a obsiahly clanok o pocati z roznych aspektov.
Mozno niektorej z vas pomoze, mozno aspon trochu. Jasne, netreba vsetko brat doslovne, ale su veci, ktorym mozno nerozumieme uplne, ale nieco na nich bude. Takze tu je http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_...
a potom je tam este aj tento zaujimavy, odporucam vam najma posledne odstavce http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_...
Uprimne vam vsetkym prajem, aby sa vam podarilo coskoro otehotniet a mat zdrave a stastne babatka.

snazilkas
autor
24. máj 2012

Keď vás tak čítam všetky, tak mi je ozaj lepšie,
@hariet toto potrebujem aj ja, furt sa presviedcam, ze raz sa to podari, ze musim mysliet pozitivne, ale ho*no, musím spravit to iste co ty, vypit si so svojim muzom, vyrevat sa a nech idu vsetci, co ma otravuju neustalymi otazkami o tehotenstve do prdele (inak kazdy druhy den sa ma niekto spyta, ci som uz tehotna), nech sa staraju o seba!!!!
Mám už toho všetkého plné zuby, ale budem bojovať do poslednej chvíle o to, aby som si mohla ponosiť svoje vlastné dieťa na rukách!!!!
Obdivujem vsetky, ktore zazili pocit dvoch // a potom o ten poklad prisli, neviem, co by som urobila ja, ci by som to nejako zvladla. Ozaj mozem byt rada, ze zatial sa len nedari a modlit sa, ze ked to raz pride, aby sa ta fazulka tam aj udrzala 🙂 Drzim nam vsetkych dlhorocnym snazilkam palce a tym, ktorym sa to po tolkych rokoch podarilo gratulujem a dodava mi to silu na boj! 😀

sbear
24. máj 2012

Ja sa snazim rok ale vidim na sebe, ze cim dalej, tym je to horsie a viac a viac mi hapruje cyklus. Kolegyne nosia do prace svoje babatka a deticky a mne je z toho do placu. Chcem si zostavit nejaky program na zlepsenie cyklu. Ak mate nejake navrhy, podelte sa. Zatial idem na soju a alchemilku a meranie BT, este rozmyslam nad vcelou kasickou, ale neviem presne ake je davkovanie a kedy. Pravidelne jest cviklu a mrkvu... a maso nejake bio asi.

zujka2
24. máj 2012

@snazilkas mala som hrozné obdobie ale teraz prišla jar, slniečko, chodíme viac von a tak je to lepšie. snažím sa zaplniť deň na 100% a potom večer rýchlo zaspať.

sbear
25. máj 2012

@hradnapani dobre clanky, ja tiez neverim lekarom. Chodila som sice na akupunkturu, ta mi velmi nepomohla ale urcite budem najprv skusat vsetky mozne prirodne liecby. Najblizsie sa chystam na Ajurvedu...

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dolce251
25. máj 2012

@jankaknm ahoj, a klasicky spg mal manzel uplne v poriadku, ci tam bola tiez nejaka odchylka? pytam sa preto, bo my ked sme boli s mm na spg, tak mal velmi dobre vysledky, lekar mu vravel, ze uplne vynikajuce na tuto dobu. Lenze ked sa nam stale nedari, tak neviem, ci by sme nemali ist na rozsireny spg.

hariet
25. máj 2012

@dolce251 mne presne toto iste napadlo...ze ci si nezopakujeme spg..

dolce251
25. máj 2012

@hariet no ved clovek uz nevie co mu ma dnes verit. Velakrat som tu na mk citala, ze mali velmi zle vysledky spg, potom o polroka sli na kontrolu a mali velmi dobre vysledky. Tak ja neviem, moj mm mal velmi dobre vysledky, aj sme boli z toho happy, ale ked sa nam stale nedari, tak asi treba ist na dalsie vysetrenie alebo co, clovek nechce stresovat a urychlovat, ale roky pribudaju a ked to takto pojde dalej, tak za par rokov sa spamatam, nebude sa dat uz nic robit a budem si trieskat hlavu, ze ci som zaspala dobu. Moj lekar mi sice vravi, ze mam zachovat trpezlivost, ale zbytocne budem cakat, ked tam je nejaka skryta chyba.

hariet
25. máj 2012

@dolce251 presne tak, aj moj mal velmi dobre vysledky a tym sa to uzavrelo ale ani mne nic nezistili, ..cyklus ako hodinky. budeme musiet opat to zacat riesit, aj ked sa mi do toho nechce v tom zmysle, ze opat sa tym zaoberat, odbery krvi..blee. ..ako ma clovek na to potom "nemysliet/? "navyse my musime vyhladat noveho lekara, kedze sme sa prestahovali...

hariet
25. máj 2012

@snazilkas ano, bolo to dost hrozne prist o male, ale na druhej strane - mozno to znie divne - ale pre mna to bol dokaz, ze otehotniet mozem - ze ta spermijka si nasla cestu k vajicku. takze aspon nieco, no.

ditta38
25. máj 2012

Ahojte snažilky🙂 Chcem Vás iba povzbudit. Som 19rokov vydatá mám za sebou strašne vela vyšetrení
popritom som prekonala 2IVF a nič. márne sme sa pokúšali napokon som sa vzdala a povedala som že dost bolo.
Pán Dr. mi povedal že nech sa netrápime lebo prirodzenou cestou nikdy nebudeme mat bábo, a hla po 19rokoch som otehotnela a som v 20tt. Netreba sa vzdávat a držím Vám všetkým palce🙂)))

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre