Dôvod opakovaného zamĺknutého potratu (MA)

dola23
19. jan 2019

Ahojte, mate niekto skusenost s diagnostikovanim dovodu pri zamlknutom potrate? Ak ano, su tieto dovody riesitelne? Ja mam za sebou uz dva. Teraz ma cakaju tie vysetrenia. Velmi sa bojim ci budem mat este dietatko 😧

mnamko
19. jan 2019

@dola23 ja som potratila potom som mala mimomat.tehu museli mi zobrst vajcovod zistili nam chlamydie po ich prelieceni som vynosila a porodila zdrave dievcatko

bagre
19. jan 2019

@dola23 neboj sa, ešte nemáš čoho... nám sa narodila dcéra a potom 4x missed (2x potvrdené, 2x skôr ako som sa k doktorke dostala) všetky vyšetrenia negatívne. Potom 2 chlapci a znova missed v 18tt. ☹ niektoré dôvody jasné že sú riešiteľné, ale často sa stáva že nič nenájdu.držím palce aby sa babulienko narodilo 😉

dola23
autor
19. jan 2019

@bagre fuu to si mala dosť..velky obdiv ze si aj napriek tomu bojovala a skusala dalej... super ze si uz mala doma princeznu..ja ešte nemam deti

bagre
19. jan 2019

@dola23 no miestami to bolo veľmi ťažké, čo sa budem tváriť... keby mi niekto povedal,čo všetko ma čaká tak by som sa hneď zložila. Takto som to brala postupne čo iné mi ostávalo.. ,s nádejou že to môže aj vyjsť. A mala som doma už dieťa, ale... vždy mi strašne chýbalo práve to, ktoré odišlo. ☹ jaj a nedopísala som...potom sme to skúsili ešte raz a teraz nám tu behá 14mes šidlo. 🙂

amarilka26
19. jan 2019

@dola23 ahoj, ja som mala tiez 2x missed...pobehala som si vysetrenia sama, kedze gyndak ma nikam nechcel poslat, vraj az po tretom potrate, ale mala som 36 tak som nemohla cakat a zistili mi na hematologii gen.mutaciu, takze pri dalsom poz.teste som ihned dostala injekcie. No a teraz mi tu krici 5 mesacny drobec 🙂 drzim palce. Inak nemusi to estw nic znamenat, obcas sa to vraj stava. No treba si nechat urobit vysetrenia a budes aspon vediet na com si.

dola23
autor
20. jan 2019

@amarilka26 dakujem za dotaz,,, za tychto okolnosti by som bola aj rada keby mi zistia nieco taketo, co by vyriesilo nas problem...
Dufam ze si uz zmenila gynekologa, pri takomto pristupe..a gratulujem k dietatku ☺️

sandrinne
20. jan 2019

@dola23 ahoj u mna 2x MA, nasledne zisteny syndrom lepivych dosticiek na hematologii, cele 3tie tehu injekcie a zdrave babatko 🙂 ked budes na hematologii tak trvaj aj na tzv.agregaciach, je to ine ako genet.mutacie, bezne to nerobia, drzim palce

dola23
autor
21. jan 2019

@sandrinne to je uzasne ze sa ti pomohlo a mate babatko ☺️ povzbudzujuca správa ☺️ agregacie si poznacim, dakujem za radu

dola23
autor
26. feb 2020

Takže nám nič nezistili. Teraz som treti krat tehotna a preventivne si picham 0,3ml Fraxiparine uz par dni od počatia. Som v 15tt. Uz nezistime ci to je vdaka nemu alebo je to nahoda. Precitajte clanky:
https://www.preventivne.sk/otazky-odbornika/hem...

sandrinne
27. feb 2020

@dola23 drzim palec nech to dobre dopadne 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre