Druhé dieťa po 36tke

mirkava
2. máj 2015

Je tu veľa mamičiek ktore mali druhe dieta po 36tke. Dokonca po 40tke. Čo obdivujem 😊 Ako ste to baby zvladali? Ja budem mať 36 a mame rocne babo a niekedy mam pocit ze viac uz nieeeee a inokrdy by som este aj chcela. Je pravda ze maly ma vycerpava, zle spinka a zubky nam idu od troch mesiacov takmer v kuse. Mam trochu aj zdravotne problemy, ale napriek vsetkemu byt maminou je tak krasne 😊.

oladuna
2. máj 2015

@mirkava ja som mala dvojicky v 37 rokoch.ako zdravotne ma to dost rozhegalo ale ked clovek chce tak to zvladne. Zalezi na tom ako velmi po tom tuzis.

saska.t
2. máj 2015

Druhe som mala v 35 a vobec nelutujem, takze vek je len vyhovorka, mala som aj tehu cukrovku, ale vsetko sa da zvladnut 😆

viera77
2. máj 2015

pripajam sa, 37-rocna a prave male babenko + starsia sestricka, dost na figu zdravotny stav, hlavne cele pohybove ustrojenstvo, od zaciatku druheho tehu vela pochybnosti, ako casovo, psychicky a hlavne fyzicky zvladnem dve deti, starsia dcerka este nechodi do skolky....ale pohoda, pohodicka, myslim, ze je to u nas aj dobrou organizaciou povinnosti a vlatne celeho dna + obrovska pomoc manzela, hlavne koli tomu zdravotnemu stavu som velmi zvazovala druhe tehu, ale ten vysledok v podobe toho mini cloviecika, je len dalsia z tych krasnych veci, ktora sa mi mohla stat, nehovorim o dcerke, ktora ziari stastim uz len pri pohlade na svoju malinku sestricku 😉

siska53
2. máj 2015

@mirkava ja som.mala prve v 35 a druhe v 37r. A to prve bolo a je taky maly zivel. Aktivny,malo spavy..
Bolo to tazke,narocne,ale zvladnutelne. Uz maju 3 a 5r. .. A ja mam stale tuzbu po jednom.. No obavam sa prave veku -mam 40r. A dalej sebou 2sekcie.. Muz sa zas boji financii. Takze nam asi stacilo. Vychutnavam si teda tie moje dve deticky. A ano,maminou byt je najkrajsie 🙂
Ja som s adruheho dietatka nebala,chcela som. Neuvazovala som nad tym,ci to zvladnem. Skor tak,ze k otehotniema donosim,tak to zvladnel urcite. Kzd ine zvladnu aj viac deti,preco by som ja nezvladla 2? Bez ohladu na vek.

maminecka2
2. máj 2015

Ahojte, aj ja sa nad týmto zamýšľam. Teraz mám ešte len 😀 necelých 35 ale roky pribúdajú nejako rychlo... Mám dvoch synčekov 3,5 r. a 14 mesiacov a ešte rozmýšľame nad princeznou 😀 . A teraz mám dilemu ako to zmanažovať. Určite nechcem malého "opustiť" kým nemá 3 roky (pred prvým pôrodom som plánovala ako pôjdem po roku do roboty a keď už bol človiečik na svete nedalo mi to a stale som to posúvala a nakoniec sme pokračovali rovno druhým). Ale rada by som šla pred tretím do roboty, viete, trošku si oddýchnuť 😵 , aj mám už mozog zmaknutý a niekedy riadne nervy. No a nejak mi to potom nevychádza keď si tie roky popočítam, v 40-ke už mi príde neskoro, mala som aj dosť veľké ťažkosti v oboch tehu, tak to nemôžem riskovať. Tak stále zvažujem ako, ale nerada by som toľko počítala až sa prepočítam a už nič nebude

lieska
2. máj 2015

@mirkava - ja som mala prve v 34, druhe v 37 a tretie dva mesiace pred 40-tkou! 😀 Nastastie som nikdy nemala nejake zdravotne problemy, takze u mna absolutne v pohode, vobec nevnimam vek ako nejaku zataz! Myslim, ze ked nemas nejaky zavazny zdravotny problem, tak to vobec nemusi riesit (teda aspon do tej 40-tky)! 😉

lieska
2. máj 2015

@siska53 - len ak by si nahodou naozaj o tom tretom rozmyslala...ja som mala tretie kratko pred 40-tkou, tretia sekcia!! Sice som to citila, ze to zotavovanie sa po tretom cisarskom uz bolo troska dlhsie (tak ci tak, pri dvoch poslednych som rodila okolo obeda a podvecer som uz isla po vlastnych na WeCko), ale inak ziaden brutalny rozdiel! Ale to len pre info, ak by si to nahodou nemala est ev sebe uplne uzavrete! 😉

vydrnik
2. máj 2015

@mirkava vzpominala s starsie maminy.mala som 3x samovilny potrat.Prve dieta- dcera sa narodila 5 dni po mojich 36 narodeninach.Letosi bude 45 a mame 10 mesacne babetko.Som rada ze mam deti dve.obe su zdrave.A robia radost.

janeviemus
2. máj 2015

Sorry ženy ale nechápem prečo ste sa rozhodli mať deti v až takom veku??? 😱😱 Tie Ktoré roky otehotnieť nemohli do úvahy neberiem.. Alebo nebodaj ste tu všetky skôr otehotnieť nemohli????

viera77
2. máj 2015

@janeviemus žeby na deti nebol vhodný partner? čo je podľa môjho názoru mimoriadne dôležitá vec ..... alebo ja osobne som mala dovtedy vážne zdravotné dôvody nezlučiteľné s otehotnením? a u iných žien sú rozhodujúce určite aj iné dôvody? sorry, ale ja zase nechápem dôvod tvojho pohoršovania sa....KEDY a s kým otehotniem a či to vôbec aj chcem, je predsa odjakživa osobná záležitosť každej ženy....prepáč, ale podľa všetkého máš ty asi tak 20 rokov, 2 deti a žeby ďalšie na ceste? 😀

alby2014
2. máj 2015

@janeviemus Nechcem byt svina, ale po 36 sa VZDY bezne rodilo, nase prababky a dalej, akurat nerodili druhe a tretie deti, ale 7, 8, 9... Ono trend neskorsich porodov suvisi s tym, ze si vyberem normalneho otca pre ne a sebe manzela, aby som tu nemusela vyplakavat, ze mam 25, dve deti, nemam sa kam vratit po materskej, nemam prax,lebo som rodila hned po skole, chlap nepije, nebije, ale inak nepomaha ( v lepsom pripade), byvame u svokry...etc

bluff
3. máj 2015

Ubohy to zivot internetoveho trolla, hmm..?
@janeviemus

lennicka
3. máj 2015

Ja som prve mala po 36 a druhe cakam teraz, narodi sa ked budem mat 38... Tiez sa uz toho trochu bojim, ale co sa tyka veku, nevyzeram na to, necitim sa. Som aktivna, malej sa venujem vela, pracujem na svojom vlastnom businesse dva dni v tyzdni, vsetci traja s manzelom sportujeme, (dieta samozrejme v kociku na sport), dokonca stale aj ked som tehotna a moj zdravotny stav to dovoluje..... Tiez som bola pred pol rokom velmi vycerpana, ale mozno aj z toho, ze sice som bola vzdy stihla, ale vtedy to uz bol extrem, takze som sa trochu posnazila viac oddychovat a prijimat viac pomoc manzela 🙂 takze za mna vek nie je problem, skor z mojho pohladu pridana hodnota. Viem co chcem, nemusim sa trapit nad financiami, mam manzela a otca ktoreho som vzdy chcela. Ale je to naozaj individualne.

zeriempizzu
3. máj 2015

@janeviemus a preco by mali otehotniet skor?! Kde je napisane ze po 35 sa nemoze?!

siska53
3. máj 2015

@janeviemus A nenapadlo ti,ze nie kazda stretne vhodneho partnera v 20tke????
@alby2014 to napisala uplne vystizne.

evittam
3. máj 2015

@janeviemus A ty mi povedz prečo by som mala otehotnieť už v 20.?! A na čo je to dobré? Ty máš koľko rokov a koľko detí ak sa smiem spýtať? Že tu riešiš takéto veci. Pekne a výstižne to napísali dievčatá. Ja som bola so svojim partrnerom 7 rokov keď sme sa rozhodli mať dieťa - prvý syn sa mi narodil 8 dní pred 30.narodeninami a dcérka mesiac pred 36-stkou. A som maximálne spokojná a tak som to aj chcela. Ani otehotnieť som nemala problém či prvý alebo druhýkrát. Nič mi neušlo a nikto mi neháda viac ako 27 rokov 😝 😉 . Užila som si mladosť bez partnera aj s partnerom, taktiež som sa venovala aj práci aj kariere a teraz si naďalej užívam život ale už trošku inak - s rodinou. 😉

janeviemus
3. máj 2015

A vy ste v poriadku? Čo vam to drbe že tu hneď začínate útoči?? Sa spamätajte. Ja som sa normálne slušne opýtala prečo ste sa dozhodli mať deti v neskoršom veku. Poznám ženy ktoré otehotneli po 30ke preto leho lebo prv si chceli užiť života, ďalšie zas cestovali, ďalšie dlho nemohli otehotnieť. Normalne som sa opytala aky dovod bol váš. Ja som to nijak zle nemyslela 😉 Ale zas ja osobne si neviem neviem predstaviť ze mam deti tak neskoro😃 ja mam 23 a pred 6m sa mi narodila dcéra. Čiže hej asi aj ja patrím medzi tie "trapne mladé matky ktoré si spravia rýchlo rychlo decko nech som in" 😀
@bluff úbohá si asi tak ty a troll asi tiež ked zapotíš taku hovadinu po úplne normálnej otázke. Asi nevieš čo je to vlastne ten troll 😀

zeriempizzu
3. máj 2015

@janeviemus nechapem naco ta to zaujima preco neotehotneli skor. Je to ich biznis a nie tvoj, takze ked sa hlupo pytas dostanes i primeranej odpovede.

A ano, v 23 mat dieta je naozaj nevhodne. Preco si otehotnela tak skoro? Si normalna??? Urcite nemas dietatu co ponuknut 😄😄😄

Co je v 35 neskoro? Neskoro na co? Na zvysok zivota? Ci co treba v 35 robit aby to bolo "nacas"? Ty v 45tke zomries ze vies ze v 35 je neskoro?
Mlada, pochaba a hlupa.

janeviemus
3. máj 2015

@zeriempizzu A ty čo si dovoľuješ? Odkial ty vieš že ja svojmu dieťaťu nemám čo ponúknuť? A že pochaba a hlúpa? No ty si daj facku ty internetový hero by som chcela vidieť či mi toto povieš aj do očí ✌👊

horana
3. máj 2015

Tuzbe mat dieta aj vo vyssom veku by nemala vzdy branit chladna hlava.
Co je fakt ze aj na tych statistikach nieco je. Myslim tym napr. ze vyssi vek strmo rastie nebezpecie genetickych mutacii, tusim na najmame citovali nejake vyskumy a bolo tam ze oproti 20tnicke na zena po 35tke 100nasobne vyssiu pravdepodobnost downa u dietata a ine samozrjeme.
Ze skratka najnovsie vyskumy ukazuju ze aj ked nam zivotny styl a lekarska veda umoznuju mat deti neskor, ba co viac stava sa to doslova modernym, ze to nebude celkom bez nasledkov. A to dokonca vraj zavazi vyssi vek nielen matky ale aj otca. Boli to seriozne vyskumy, ktore hovorili ze starsi vek matky a otca sposobuje vyssie riziko downa a autizmu (jedno hlavne od starsieho otca a druhe hlavne od vyssieho veku matky, nepamatam uz konkretne ktore co). Ba naviac je zvlastne ze casto ked si zena vydychne ze uff, nic sa nestalo mam zdrave dieta, nemusi mat este vyhrate, lebo sa to zvykne aj este na vnucatach prejavit, aj castejsie. Cize stary stary otec moze by dovodom vnukovho postihnutia. Mozno je to nahoda ale poznam auti chlapceka, ktoreho mal dedo ked splodil otca uz velmi vysoky vek. Ono tazko sa o tom pise, lebo clovek nechce strasit, chce dopriat. Urcite nechce odhovarat, ved to vyzera tak v pohode a na okolo iste x mamiciek, ktore nic take nepozoruju. Ale neviem ci je uplne spravne na tie vysledky vyskumov a statistik az tak kaslat, stratit osrazitost. Riziko je pri kazdom jednom tehu, ale neda sa popriet ze su tendencie, faktory ktore velmi zvysuju riziko. A je uz potom na kazdej.
Uplne sebecky by sa chcelo povedat ze majte cim viac deti, nech mame na dochodky, ved demograficke ukazovatele su hrozne na SK, jedny z najhorsich v EU, uz ked my budeme v dochodku nebude mat na nas kto robit, preto budme radi za kazde jedno dieta. Za seba by som ale ozaj lobovala ze to, ked len trochu mozte, priroda ten pokles plodnosti po 35tke neurobila len tak, chce ukazat ze to uz nemusi byt ono, ako taku signalizaciu. Idealne je okolo 25 a ze tomu zivotny styl brani, no ja byt politik ci inak vyznamna, skor sa snazim menit ten styl spolocnosti, nez hovorit kludne si majte deti aj starsie, ved moderna doba to umoznuje. Lebo aby sme si az neskor nezacali uvedomovat za aku cenu.

zeriempizzu
3. máj 2015

@janeviemus ako viem ze nemas co ponuknut? Lebo tak ako mat deti po 35 je neskoro, tak isto 23 rocna nemoze mat co dat dietatu, neexistuje. Si proste rovnako nezodpovedna ako matky po 35. Tak a teraz vidis ake to je prijemne 😘

janeviemus
3. máj 2015

@zeriempizzu no ty mne pusinky neposielaj to si nechaj pre chlapa (ak nejakého vobec máš😀) Mne to čo TY píšeš vôbec nieje nepríjemné čiže ti to nevyšlo 😉

maciatkolulu
3. máj 2015

@janeviemus tak ja som mala 1.dieta v 20tke, druhe 23.rocna a tretie skoro 36. A vies co to tretie si 3.x viac vychutnavam, mam ovela viac trpezlivosti, az po 30 som sa vyslovene citila zrela na dieta a to som mala uz dve velke slecny. Lutujem, ze som ich mala tak skoro a nemohla im dat tu istu trpezlivu vychovu ako teraz malemu. Dokoncovala som si popri nich skolu, riesila byvanie plno inych veci. Pokial si 20.tnicka neklofne zazobaneho starsieho, alebo nema bohatych rodicov, tak je jasne, ze nema este vybudovane zazemie pre dieta, co 30tnicka uz ma, len ako priklad.

zeriempizzu
3. máj 2015

@janeviemus vidis, tu dokonale ukazujes aka si vyspela matka - ze nechaj si pusinky pre chlapa, ak nejakeho mas.
Niet co dodat, lutujem tvoje dieta.

janeviemus
3. máj 2015

@zeriempizzu ty ľutuj samú seba a ne moje dieťa poprosím 😃 a už vôbec na mňa neraguj lebo mi len zbytočne dvíhaš tlak 😃 čau

mon29
3. máj 2015

Kazda zena je ina a kazdej vyhovuje nieco ine..jedine co by mna branilo mat dietatko vo veku 35+je fakt, ze by som nechcela riesit obdobie klimakteria s pubertou...

mon29
3. máj 2015
pepca28
3. máj 2015

@janeviemus @zeriempizzu nehnevajte sa zeny,ale vam dvom je co?..otvorim si diskusiu,jakoze zaujimava otazka,i ked sa ma to netyka,ale tak precitam si a drzim hubu,ked na to nemam co odpovedat...ja akoze nechapem co tu uz niektore predvazdaju,bola polozena norm.otazka ze preco ste sa rozhodli mat dieta po 35tke,ziadne urazky tam neboli,pokial som si vsimla...da sa na to aj normalne odpovedat a nie sa tu hned urazat...ja si nemyslim ze 23rocna zena je nezrela na materstvo a ani ze 40rocna je uz na to stara...kazdemu to vyjde inak,niekto stretne ziv.partnera po 30tke,tak to tak vyjde,nie? tak nechapem co tu vy dve vobec trapkujete,ak nemate norm.nazor tak sa hadajte cez ip....

zeriempizzu
3. máj 2015

@pepca28 no dovol, jedina offtopic si tu ty, aku hodnotu si tu teraz pridala ty? Chapes vyznam slova "forum"?

jupek
3. máj 2015

Svoje prvé dieťa som mala v 18 rokoch. Druhé v 21. Tretie V 40 rokoch. Medzi staršími a najmladšou je vekový rozdiel 18 a 21 rokov. Malá má už teraz 10 rokov a má so svojimi staršími súrodencami vrelý vzťah. dokonca je už dvojnásobná teta. Všetky deti sú od jedného otca - môjho manžela. Keď sa na to pozerám s odstupom času, tak až tretie tehotenstvo a materstvo som si užila naplno. Tehotenstvo a pôrod som mala bezproblémový. pri prvých deťoch som bola ešte nezrelá a riešila som mnoho vecí okolo seba a spoločného života.Na svoje tretie dieťa som musela dozrieť. Mala som už svoje pohodlie, deti veľké, problémy vyriešené. Dieťa omladilo nielen náš manželský vzťah, ale aj nás samých. Pohybujeme sa medzi ľuďmi vekovo mladšími ako sme my a aj to do nás vlieva mladosť. Moje tretie dieťa bolo odrazovým mostíkom k úplnej zmene v mojom živote. Začala som pracovať ako profesionálny rodič ( už 7 rokov) a okolo seba mám neustále malé detičky. Títo malí drobcovia, aj keď nie sú z môjho bruška ma posúvajú stále v pred. Svoje rozhodnutie mať tretie dieťa som nikdy neoľutovala. bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Všetkým budúcim mamičkám držím palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre