Druhé dieťa v 35 rokoch. Čo myslíte?

vlasa
14. aug 2009

maminky,prosim poradte mi,mam 35 a dvoj rocnu herecku doma,velmi by som chcela pre nu surodenca,ale bojim sa,ci to zvladnem.pripadam si trochu stara na druhe babo.mate niektora podobnu skusenost?potrebovala by som trosku postrcit a podporit.manzel je casto na sluzobkach,to ma velmi odradza.nema mi kto pomoct,povarovat ☹ asi sa lutujem,nechcem ale aby dcera zostala sama,neviem sa rozhodnut...

pecka
18. aug 2009

ahoj vlasa, ja som mala pred par dnami 35-ku a cakame nase prve a urcite do dvoch troch rokov chceme este minimalne jedno 🙂 🙂 . Dufam, ze sa nam podari, aby malo aj surodenca 🙂 🙂

vlasa
autor
18. aug 2009

jeeej,ani som nevedela,ze nas je tolko 😀 vsetky ste perfektne,dakujem za odpovede a vsetkym nam drzim palceky s nasimi ratolestami a prajem lel a len zdrave deticky 😵 😵 😵

majka35
18. aug 2009

ahojte ... ja som rodila v 35 - ke a druhé plánujem už rok a neviem sa dočkať, kedy sa nám podarí ... tehotenstvo som si užívala, absolútne žiadnen problém, iba ak strašné pálenie záhy ... a stará si absolútne nepripadám 😀

miroslava72
18. aug 2009

ahojte kocky
Tak ja som otehotnela v 35-ke a porodila dcerku v 36.....tehotenstvo bolo krasne a super a teraz si malu uzivam plnymi duskami...len smelo do toho....

mika
19. aug 2009

ja mam tiez 35 mam rocneho syna a chcela ba som druhe babatko... vaham koli mojmu veku ale ked citam vase prispevky asi vaham zbytocne ...

pancake
20. aug 2009

majka35 na zahu je dobre si dat za hrst burizonov. 😉

katty22
20. aug 2009

ahojte,
tiež som porodila v dva mesiace po 35, tretie dieťatko. A veľmi som ho chcela. Tehotenstvo bolo úplne bezproblémové. Pôrod vlastne tiež, až na to,že bol vyvolávaný, vôbec sa Adamkovi na svet nechcelo. A aj keď sme si na začiatku jeho života užili dosť, tiež ma nikdy nenapadlo, že som ho nemala mať a mohla som mať už "pokoj", lebo aj také názory som počula, keď sme ho čakali. No som ja asi divná, lebo keby sme mali vhodné podmienky, tak by som si vedela predstaviť, že by ešte mal k sebe súrodenca, lebo pubiši majú už dosť rokov, aby nebol sám.
A úplne inak to materstvo prežívam ako keď som mala 19 rokov.

Takže , ak sa na to ty cítiš, neváhaj dlho. Držím palce. 😉

janulec
20. aug 2009

ja som porodila malú keď som mala 35,/bol to môj prvý pôrod/ dlho sme sa nevedeli rozhodnúť pre ďalšie bábo, napokon sme sa rozhodli, rozdiel by bol 3 roky, len to bábätko nám zomrelo, a tak teraz keď mám 39 no už za mesiac 40 som v januári porodila syna. Obidve deti sú zdravé a ja toho vôbec neľutujem ani nebanujem. ja som to mala opačne do 35 som si užívala a teraz sa venujem rodinke.

ma76
20. aug 2009

Ahojte 🙂 ,sice nemam ešte po 35 ale mam dve staršie sestry a su odo mna staršie o 10r.a viac, vôbec nebol problem ked som mala asi 12r som ostala sama s našimi segri už boli inde a veeelmi som za nimi plakala 😠 po nociach.Teraz ked som už aj ja mama a oni su už dami v rokoch perfektne si rozumieme i napriek velkemu vekovemu rozdielu.Tak nevahajte maminky po 35-ke 😵 ....pekny večer

bianka234
22. aug 2009

Ahoj, ja mám doma skoro 9 ročnú bambulu a 10 mesačného chrobáčika, je to úplne úžasné, mam 34, som veľmi šťastná že sme sa po dlhom rozhodovaní predsa zhodli na tom, že nám chýba práve druhé dieťa. Jednak je to perfektný rozdiel, a konečne som uznala to, že každý mi vravel že jedno dieťa je len pre strach. Od kedy je malý na svete, nemám jednoducho čas mať bujnú fantáziu v oblasti zdravotného stavu a nepríjemných udalostí. Je to super, odporúčam. Inak mám kamošku, ktorá má 35 a o mesiac rodí, cíti sa super, teší sa všetko v poho. Držím palce.

darina64
27. aug 2009

Vlasa, mám dve dospelé baby 😉 😝 , 45 rokov, tretiu, našu princeznú, 😲 🙂 teraz 1,5 ročnú a poviem ti nedala by som ju za nič na svete. Myšlienka po toľkých rokoch otehotnieť/ teraz to už viem/ bola jedna z mojich najlepších. Síce moje rovesníčky ma akosi ľutujú, že kým si ony užívajú konečne život pri veľkých deťoch, ja chodím do piesku s formičkami. No ja nie som na poľutovanie, som nesmierne šťastná a "do piesku" chodím rada. Tak Vlasa ako? Tak smelo do toho. 😎 😉 😝

lencul559
27. aug 2009

Nedá mi sa nepripojiť. Ja som rodila, keď som mala skoro 37r. Doma nás čakali dve staršie deti vtedy 17 ročný syn a 14 ročná dcéra. A bolo a je to fakt úžasné. Teraz máme doma trojročného maznáčika. Neviem si to bez neho predstaviť. A koľko raz sa ma spýta, keď pozerá staré fotky ( kde ešte nebol na svete), že či bol na hviezdičke a že na mňa volal , aby som si ho zobrala. 🙂 Fakt zlaté. Môžem iba odporučiť. 🙂

andrea999
27. aug 2009

vlasa,urcite chod do toho.Nas malicky sposobil v nasej rodine prevrat,je to uplne uzasneee a ja by som chcela este jedno...moji starsi ho strasne miluju a tatino asi najviac.

Mika , ani ty nevahaj,ja mam o tri viac a chcela by som to zazit este raz...

jenny2009
16. okt 2009

aj ked tema bola augustova neda mi nepridat sa, ja som mala prve babo v 38 , a neviem si predstavit zeby to bolo co len o rok skor, tehu prebehlo bez najmensich komplikacii, do 9 mesiaca som bola v pohode, ziadne opuchy, nosila som sukne po kolena 🙂, ziadne palenie zahy, hybala som sa, chodila a hrozne som sa skludnila, bolto super pocit, a porod, dievcence od zacatia bolesti az do porodu ubehla 1HODINA ano ja som do hodky porodila a myslim, ze na dvakrat a maly bol na svete, takze je to o psychike a INDIVIDUALITE. no ja len ze motivujem .... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre