Duphaston a meškanie menštruácie

carla232
31. júl 2017

Ahojte baby...gynekolog mi predpisal tabletky Duphaston na upravenie cyklu,a na babatko.
Beriem ho od 17.DC-27.DC (10dni po 2tbl.)
Mala mi prísť mrcha v sobotu (3.den) alebo v nedelu (4.den)
Teda taj som sa aj od viacerých bab docitatala ze Vám prisla mrcha po duphastone do 3dni.co myslite?
Ešte dodaaam ze s priatelom sme mali viackrat počas minuleho týždňa pohl.styk (snažíme sa) viem ze na konci cyklu su neplodne dni...ale pocula som aj sa radila s gynekologom ze sa kludne moze stať aj vyvolana ovulacia počas pohl.styku aj počas neplodnych dni,sám s tym mal skusenosti.
Môže byť ze počas minulého týždňa sa niečo podarilo a preto mešká mrcha,alebo aj vy ste to mali? Ja viemtak ze do 3dni by mala mrcha prísť,dokonca pisali niektore ze hned po dobrati im prišla mrcha,mne uz mešká teraz 4.-5.deň.
Ďakujem za rady 🙂

mouse14
1. aug 2017

@selinaliana neviem ako to je.Ja mam Pco a ovulka pride kedy sa jej chce.Je stale len raz 15 den raz 16.Kedze ide o pravidelnost tak duphaston to ma nastavit.Moj cyklus je loteria a skace hore dole.Mam znizeny progesteron tak sa potrebujem nastartovat a po cely cyklus je nizky.

mouse14
1. aug 2017

Aj dalsia vec ake dlhe cykly mate ked beriete D. od 16 dna cyklu,ci 15 teho alebo od 17 na desat dni vsetko.?Ked som mala po prvom brani cyklus upraveny fixne na 31 dni odkedy by som mala brat dalsi cyklys,idem k lekarke a chcem sa jej opytat.

selinaliana
1. aug 2017

@mouse14 no ja chvem byt tehu tak ja mam zacat brat az po ovu meriam teplotu a ovu testy mam personu monitor ten mi ukaze presne ovu

carla232
autor
2. aug 2017

@nightrover viesco ovulacia moze.byt hocikedy..moze.byt aj na 14.den. ale nwm kedy,mam presne tak ale nevyberiem si ak chlap je dlho prec....skusame.kedy sa da

mouse14
2. aug 2017

sak prave ovulka moze byt hocikedy, tak nechapem...duphaston je len progesterone to je zensky hormon, ktory potrebujeme kazda ak mas raz ovulku jak ti ju moze bloknut nechapem

nightrover
2. aug 2017

@mouse14 O to predsa teraz nejde. Nie preto som sa na to pytala. Okrem toho som uz predtym napisala, ze som to len pocula, ale ci to je pravda, to neviem. A vzhladom na to, ze uz tu bolo povedane, ze to nie je pravda, nemusime to dalej rozoberat.

nightrover
2. aug 2017

@carla232 Pytam sa len preto, lebo ja som pocase zistila, ze aj ked mam 28 dnovy cyklus, ovulujem niekedy na 8.-9. den. Zistila som to vdaka ovulacnemu mikroskopu Ovupred, ktory si vies kupit za par eur. A hned na druhy mesiac sme uz isli cielene po ovulke a otehotnela som. Lenze je pravda, ze vtedy som uz mala hormonalny proful v poriadku, aj napriek tomu, ze som nebrala Duphaston. Ja som mala rozhadzane hormony zo stresu. Odisla som z prace, stres prestal a o mesiac som mala dobry horm. profil a na dalsi som otehotnela.

carla232
autor
3. aug 2017

@nightrover to je super...ja som mala tiez stresy minuly mesiac koli novej praci...a potom mi meskala MS 11.dni,v noci mi prisla Ms a neskutocneeeee bolesti a Ms slabaa...a kedze robim v nemocnici tak som odbehla na gynekologiu kde mi povedali ze vidia mi tam dutinku ale v krcku maternice čiže preto som dostala s takymi bolestami lebo akurat odchadza baabo...nehospitalizovali ma lebo bolo este malinke a vyplavilo sa samo...az na kontrolu som bola potom v trenčíne,kde mi predpisali duphaston...ktory neblokuje menstruaciu...akurat sa predpisuje na upravu cyklu kazdemu lekar urciii svoh datum kedy ho brať podla jej aktualnej dlzky cyklu aby ho upravil duphastonom...na ovulaciu vobec neposobi...hadam som pomohla

carla232
autor
3. aug 2017

Baby včera mi prisla Ms :( na 6.deň meškania....keby sa podarilo týždeň pred Ms otehotniet,tak by som nemala mat menstruaciu vsak? Ci môže sa stať zeby som predsa mohla byť? Mate nejake skusenosti?

nightrover
3. aug 2017

@carla232 To ma mrzi. Drzim palce, nech Duphaston pomoze a babo sa zadari cim skor 🙏

carla232
autor
4. aug 2017

Mnaaah...a MS som mala len 2dni...😂

carla232
autor
4. aug 2017

@nightrover dakujem ti velmi pekne

carla232
autor
4. aug 2017

Babyyy mala som MS len 2dni a BT je 36,8...

soni_cka
4. aug 2017

@carla232 mne raz menzes meškal týždeň...v sobotu som mala dostať a ďalší piatok mal ísť muž na spermiogram...čakali sme, že možno ani nebude musieť ísť...a v piatok ráno ako na potvoru som dostala :-/

carla232
autor
4. aug 2017

@soni_cka to mi je luuto
Len kratka Ms byva ked je malo estrogenu v tele a kedze berem duohason ktory je ten hormon je.mi to divne ze som mala Ms len dva dni...😒

soni_cka
4. aug 2017

@carla232 ja ju mávam normálne 4 dní, tento mesiac len 3 a také slabsie

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carla232
autor
4. aug 2017

@zajkula62 myslis zeby som mohla byť? My sme boli spolu s priatelom tyzden pred Ms...ktora mi potom meskala 5dni az na 6den prisla a trvala 2dni dnes uz nemám nic do rana som mala len hnedý výtok...a dnes uz nič.

carla232
autor
4. aug 2017

@soni_cka ajja mavam 4 max 5dni.

zajkula62
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carla232
autor
5. aug 2017

Robika som ale bol negat. Neviem ci to neni este skoro si.ho robit pretoze v tomto mesiaci od prvej súlože je len 9dni...skusim neskôr...ale pokracuje mi občas taky hnedý výtok obcas taky bledsi taky karamelovo-béžovy...tak neviem co to je este som to nemala...
Možno to sem nepatri ale včera ma tak velmi svrbeli prsia ze som skoro zbesnela hahahaha ale po takej hodine ma to preslo 😂

carla232
autor
5. aug 2017

@zajkula62 som ta neoznacila

zuba1987
16. okt 2020

@carla232 ahoj, pomohol ti duphaston?

carla232
autor
16. okt 2020

@zuba1987 áno pomohol

andrea_23
20. feb 2021

Pekný deň prajem.Chcem sa spýtať ci ma niekto skúsenosť. Lekár mi nasadil duphaston na úpravu MS.Beriem ho 4 mesiac ...3 mesiace v pohode a teraz mi uz týždeň mešká MS a testy sú negat... mam mierne bolesti v podbrušku a krížov a to hlavne večer...k lekárovi sa dostanem až o 2 týždne nakoľko som mimo SR...Myslíte, že by to mohlo byt tehu aj napriek negat testom? Som 35DC..ďakujem 😉

carla232
autor
21. feb 2021

@andrea_23 ja myslím že tehu...
Duohastin je super na Nastavenie cyklu.... A ked vám zabral 3mesiace a teraz mešká myslím ze to bude tehu..
Môže byť ten tehu hormón moc nízky preto je test negatív skúste testy o 4dni cca

jasminakotlarova9
16. mar 2024

Ahoj brala som duphaston na vyvolávanie menštruácie 2 krát denne 10 dní dnes je 9 deň po vysadení a stále nič mám stále bolesť pod bruško je možné že som tehotná mali ste niektorá podobne test som ešte nerobila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre