Histamínová intolerancia a snažilky

semisa
29. aug 2017

Ahojte baby, zakladam temu pre tie, ktore sa snazia otehotniet a maju histaminovu intoleranciu ... ci sa vam dari alebo mate nejake problemy kvoli HIT. Mne HITka velmi ovplyvnuje moj ms cyklus a s otehotnenim sa mi velmi nedari .. doktor tvrdi ze nevidi problem, aby som mala babo ... tesim sa na vase prispevky 🙂

lucylka25
1. sep 2017

@bykaterina myslite v tehotenstve? To treba zistiť viac, napíšte mi keď tak do správy.

bykaterina
1. sep 2017

@lucylka25 nie v tehotenstve ale pri snazeni

lucylka25
1. sep 2017

@bykaterina treba viac info, bohužiaľ, takto sa to nedá, je potrebné to prebrať s homeopatom, ktorý Vám vyberie homeopatikum presne na mieru, je dôležité aj odkedy máte problémy, atd.

bykaterina
1. sep 2017

@lucylka25 je to kvoli hitke o ktorej je tu aj nasledovna diskusia 😉

lucylka25
1. sep 2017

@bykaterina je mi to jasne, každému sa HIT inak prejavuje a niečo iné mu robi, hlavne z dlhodobého hľadiska, akútne záchvaty su často podobne. Preto HIT celkovo a jej prejavy treba riešiť s homeopatom a vyberat Homeo presne na mieru. Nedá sa Vám poradiť Homeo na HIT a stahy maternice, keď o tom nič neviem.

semisa
autor
1. sep 2017

@lucylka25 dobry den, aj viete hit vyliecit? Alebo len zmiernit priznaky dakujem

bykaterina
1. sep 2017

@lucylka25 a co potrebujete vediet ako nechapem ?
jednoznacne treba dietu dodrziavat a probiotika a vitaminy...

lucylka25
1. sep 2017

@semisa mne osobne sa zatiaľ ju nepodarilo úplne vyvliecť, ale jedno dievčatko je úplne všetko a nemá žiadne príznaky, neboli na testoch, tak neviem čo by jej ukázalo a ešte mám 2 pani a tam je to cca na 70% lepšie. Postupne zavádzajú ďalšie potraviny a skúšajú, po prípade záchvaty sú mienejsie a kratšie. Psychicky veľmi dobre všetci. Moji kolegovia tiež majú takého úspechy.

miruska2241
21. mar 2019

https://www.naselekarne.sk/clanok/histamínová-i... dolezite je dodrziavat dietu, probiotika.vitaminy ( hlavne vit C)....a hlavne pocas tehotenstva placenta produkuje zvýšené mnozstvo enzymu DAO, takze pocas tehotenstva si to vie telo upravit samo 🙂

simusiatko83
8. apr 2019

@miruska2241 není pravda... Nie každej žene v tehotenstve placenta produkuje DAO enzým alebo v minimálnom množstve.... To bola moja príčina potratu... A robí nám to aj problém pri druhom pokuse

miruska2241
18. apr 2019

@simusiatko83 to ze sa enzym DAO tvori vo zvysenom mnozstve pocas tehotenstva (dokonca 500-1000 nasobne: su na to aj studie ) je fakt....no vacsinou je to az v druhom trimestri tehotenstva a tretom trimestri tehotenstva ....ale to neznamena ze nieje potrebne dodrziavat bezhistaminovu dietu ...mrzi ma to...zelam vela stastia 🙂

optive
25. apr 2020

ahojte, nahodou som nasla tuto temu a chcem byt poslom pozitivnych sprav =) HIT mi zistili po prvom tehotenstve, s tym ze som mala neustale upchaty nos a pocit suchosti v krku a napatia na hrudniku. vsetky alergeny az na roztoce mi vysli negativne ale nastastie lekarka mi vzala aj DAO a tam sa zistila znizena aktivita. prve tehotenstvo som mala v 25 rokoch a bolo bezproblemove, pripisujem to aj nizkemu veku. po zisteni HIT som sa zacala mierne stravovat podla zoznamu potravin, priznaky napriek tomu neboli uplne na ustupe ale citila som sa lepsie. potom som otehotnela druhy krat, cele tehotenstvo bezproblemove. pocas tehotenstva som jedla vsetko aj ked mi nebolo uplne najlepsie z niektorych jedal, ale chut bola silnejsia =D cele tehotenstvo som ale pouzivala kortikoidy do nosa, lebo som ho mala stale opuchnuty. po druhom tehotenstve a po ukonceni kojenia zase zhorsenie priznakov u mna najma zapcha, busenie srdca, bolest usi. avsak aj som zabudla pri tolkych povinnostiach na HIT a myslela som si ze je to aj unavou zlym zivotnym stylom , zacala som behavat, sport mi velmi pomaha stale. no a potom som otehotnela necakane treti krat a zase cele tehotenstvo bezproblemove, donosene do 41 tyzna. a teraz ma dcerka rok a pol a mne bolo po mrazenej rybe zase tak zle, ze mi doslo ze HIT je tu znovu so mnou a je cas vrhnut sa na dietu, pri troch detoch a praci 😲 takze baby drzte sa a je to mozne mat deti

monikafaltynkova
17. nov 2023

Prosím vás co pomôže na hlieny a mokré kašeľ pri hit mala som trifet no vyhadzala som sa

bykaterina
17. nov 2023

@monikafaltynkova a nemáš pravdu problém s mliekom? Určite by som si dala skontrolovať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre