Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hustý cetrvikálny hlien počas ovulácie

enia74
18. máj 2015

Ahojte dievčatá. Chcela by som vedieť, či ste niektorá mali taký problém ako ja a či sa vám napriek tomu podarilo otehotnieť.
Brala som pre istotu clostyl, pekne 3 folikulky praskli, ovulku mavam v 13 DC (MS pravidelna - 28dni) pravidelne kazdy mesiac, hormonalny profil OK. Dnes som bola v 16DC na postkiotalnom teste a zistilo sa, presne tak ako min mesiac - husty hlien, ktory nedovoli spermijkam prezit. Doki mi odporučil počkat na MS a ak príde mrcha, tak dalsí mesiac skusit insemináciu.
Rozmýšľala som ešte skúsiť lubrikačný gél na otehotnenie, myslíte že by mohol pomôcť? Mala niektorá takýto problém a podarilo sa Vám otehotnieť?
ďakujem za odpovede..

paskolinka
18. máj 2015

@enia74 pijes dost vody? ja by som skusila viac pit hlavne pred a pocas ovulacie + grepovy dzus (pomaha na tvorbu toho spravneho hlienu). a ten gel mozes tiez skusit, nic za to nedas (okrem par eur) a pokial viem, ma nahradit prave nedostatocny plodny hlien. pri hustom hliene sa odporuca pred ovu uzivat lieky typu robitussin, ktore riedia hlien. a nie je dobre brat vysoke davky vitaminu C, lebo to naopak hlien nici (ale to by si musela brat davky ako 2000 mg a viac denne, co asi malokto uziva)

mimi2910
18. máj 2015

presne ako píše @paskolinka tan grepový džús vyskúšaj.... mne spôsobuje doslova potopu 😉 len všetko s mierou...ešte dievčatá spomínali ACC long na rozpustenie hlienu...
@enia74

enia74
autor
19. máj 2015

dakujem vam obom za rady.. vyskusam 🙂

enia74
autor
21. dec 2015

@paskolinka
@mimi2910
ahojte dievčatá, už je to pár mesiacov a výsledok žiaden :( myslím že sa chronicky zahlieňujem (vraj to mame v rodine) z nosnej dutiny a stale prehltam. Teraz som si nasadila ( 2-hý deň) ACC long a až do OVU budem pokračovať, OVU by mala byť vo štvrtok-t.j. za 3 dni. Možem si dať aj ten robitussin spolu s acc longom? alebo to uz bude moc? Idem si dnes kupit aj ten dzusik. S nim som to skusala len 2 - 3 cykly.. aj lubrikant ale nic nepomohlo kvôli tomu hustemu hlienu. Uz dnes zo mna vysiel riadny kus na toaletnom, uplne ako husty priesvitny lep :/ ani sa tym malinkym spermijkam necudujem ze sa neprerazili :(

mimi2910
22. dec 2015

@enia74 nie som lekárka, ale myslím, že to nebude tým, že sa zahlieňuješ....skús si dať ten džús a uvidíš...

sono2
22. dec 2015

@enia74 clostil vysušuje hlien. Mám to Z doktorskej knihy. Ja son pri brati clostilu jeden cyklus nemala žiaden a ešte ani na ďalší cyklus bez clostilu, začal mi až na 3 mesiac.

sono2
22. dec 2015

@mimi2910 ten hlien riadi estrogén, neverím, že takému niečomu veríte, ako sú džúsy atď.

enia74
autor
23. dec 2015

baby, prave ovulujem.. no dzus pijem tento krat poctivo (maju ho prave v Lidli v akcii - RELAX tak mam nakupene 🙂 a aj acc long) a mozem povedat ze som riadne mokra. Koncentracia - hustota je redsia, snad taka aka ma byt - uvidíme za 2t ci pride mrcha. tak sa snad dnes alebo zajtra zadari.. a este mi bolo poradene, skusit sa odparazitovat -bylinkami, vraj su v tele nejake patogeny ktore tieto hlieny mozu ovplyvnit a vytvarat, cize celkovo sa precistit. sesterka mi to odporucila a aj jej sestra ako 41r konecne potom otehotnela po niekolkorocnom snazeni.
Clostil som brala - 2cyklusy za sebou, aj pod lek.dozorom - ale nepodarilo sa kvôli tomu hlienu, robil mi aj postkoitalny test a tam to zistil.. aj gel na otehotnenie mam - som skusala, este mi zostal..
Ak to tento mesiac nevyjde, tak skusim bylinky na precistenie a odparazitovanie a uvidim ci sa potom podari. Ste zlate ze mi radite, prajem vam krasne sviatky, uzite si pohodu lasku a klud, oddýchnite a nacerpajte novej pozitovnej energie a sily do dalsieho roka 🙂

@sono2 - podla hormon.profilu mam estrogen ok, akurát trosku vyssi testosteron - tak sama nechapem.. ten dzusik ak by nepomohol, tak v tomto chladnom pocasi padne vhod trosku vitaminkov 😉

luciferkax
23. dec 2015

@enia74 od témy, ale aké bylinky sú na odparazitovanie?

sono2
23. dec 2015

@enia74 ja ti len píšem, že estrogén riadi zrelosť folika a s ním aj hlien. Mokrá by si mala byť posledný plodný deň u čase ovu.

enia74
autor
30. dec 2015

@luciferkax ja som sa o tom dočítala tu na diskusii MK, ide o Trigelm a Lymfosan, viac na stranke nekonecnyzivot.sk ale su aj lacnejsie volnopredajne lieky - su v diskusii spomenute, ale podla mna toto bude mat vacsi ucinok. skus pozriet diskusie o tom odparazitovani, mna to oslovilo tak to chcem vyskusat ak pride mrcha.

luciferkax
30. dec 2015

@enia74 Dakujem, aj ja by som to chcela skúsiť, predsalen, zvieratá doma odčervujeme bežne a nás nie :D zanedbávame sa

enia74
autor
30. dec 2015

@luciferkax presne toto!! ja mam tiez psa, macky - odcervujem ich pravidelne. Nam to ziaden lekar neodporuci (ako vet zvieratam 2x do roka..) aby farmaceutika zarabali na chorobách ludi ktore parazity a patogeny sposobuju. Vyskusame a uvidíme, v kazdom pripade po sviatkoch taka ocista nie je na zahodenie 🙂

janzi
27. jan 2016

Babule ako sa pije ten grepovy džús? Koľko za deň a odked? asi do ovulacie že...

enia74
autor
1. feb 2016

ano pred ovulkou aspon tyzden.
našla som celkom užitočné info : http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

janzi
1. feb 2016

@enia74 Ďakujem za info pijem ho už 7 dní dnes- zajtra ovulka. .. ale tuším je to mierne lepšie. ..

nikuska888
1. feb 2016

Babulky ja mam posledne mesiace taky riedky hlien ze sa mi vobec neda natiahnut len mam mokre gatky ako keby ste vyliali vodu na ne v case ovu samozrejme myslite ze mozem aj tak otehotniet?

enia74
autor
2. feb 2016

@nikuska888 radšej redší aku hustejší podla mna.. lebo v hustom su spermijky ako zabetonovane, nevedia sa pohnut dalej.. takze na tvojom mieste by som bola asi kludna.. neviem co na to ostatne baby povedia, .. okrem toho som sa docitala ze pred ovu je hustejsi a v den ovu redsi.. ja som uz skusala aj gelik na otehotnenie, ale nic mi na ten husty nepomohlo.. teraz mam odparazitovaciu kuru precistovaciu a dokupila som si aj nejake vitaminky a trosku upravila stravu...

nikuska888
3. feb 2016

@enia74 tak je to zvlastne ale pokym som babetko nechcela som mala hlien ako vajecne bielko natahovaci a od kedy chceme hlien sa rapidne zmenil na vodu tak ktovie ci to je dobre.nejak sa mam nedari.a nevies koljo dni byva hlien kym ti ovu pride?

enia74
autor
3. feb 2016

@nikuska888 skus pozriet tu : https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/sojove-isoflanovoidy-ako-nahrada-clostilbegytu/
ta soldi vie celkom dobre poradit ked sa nedari otehotniet 🙂

enia74
autor
3. feb 2016
nikuska888
3. feb 2016

@enia74 dakujem 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli