Ideme na to od januára 2014

strihalka
28. okt 2013

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😀
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂

nair
31. okt 2013

@nely459 Jasne.. o nás vie všetko iba jedna kamoška, a to preto, že sme na jednej lodi, tiež skúšajú 😉

nely459
31. okt 2013

@nair super super... a vsade citam o tej kyseline listovej...je to nutne brat? najprv som nechcela o nicom takom pocut ale teraz jak to tu furt citam...ach ... :D

lucka181285
31. okt 2013

@nely459 my od svadby nič nepočúvame len že kedy atď..akoby to bol zákon, že po svadbe musí byť hneď dieťa...

potom keď už budeme čakať tak by som tiež chcela pár mesiacov aby to bolo len medzi nami ale keď sa ma niekto opýta tak neviem ako sa zatvárim 🙂)

nely459
31. okt 2013

@lucka181285 my mame svadbu az v aprili a dufam ze to uz budem 2v1 :D

lucka181285
31. okt 2013

aha, tak to ste iný prípad ako my, držím palce :*

nely459
31. okt 2013

@lucka181285 a vy tiez od januara?

hwiezdinka
31. okt 2013

@nely459 Kyselina listová je dôležitá pre zdravý vývin bábätka v 1. trimestri, je dobré ju brať aj pred plánovaným otehotnením, ale netreba preháňať. Kyselinu listovú máš v zelenine (brokolica, karfiol, pór, paradajky, špenát, atď.), orieškoch, banánoch, celozrnnej múke, obilninách... Ja som pri 1. tehotenstve začala brať kys. listovú až keď som zistila, že som tehu 😉

nely459
31. okt 2013

@hwiezdinka to vsetko co pises papam kazdy den takmer 🙂 tak asi to necham tak..do dvoch tyzdnov sa zastavim u gyn. a poviem jej ze co a ako..a uvidime ci mi nieco odporuci alebo tak 🙂

lucka181285
31. okt 2013

@nely459 áno ak sa nejaké zmeny neudejú tak cca od nového roku 🙂

nely459
31. okt 2013

@lucka181285 drzim palce :-*

strihalka
autor
31. okt 2013

@nely459 vzhledem k tomu, ze uz jednu rostandu doma mame, tak se od nas aj trochu ocekava, ze kedy bude druhy prirustek😀 takze to je tak, ze nejblizsi rodina, ktera vi, moje plany, tak vi, ale nikdo iny nevi..bude vedet az

Inak co se tyka listovky.....ja ji nebrala, no jestli ano tak jsme si vzpomela tak 1x za tyden a mam dcerku ktera je zdrava a nic ji nechybi....pokud mate vyvazenou stravu, tak kys.listovou brat nemusite, staci vela vitaminov v prirodni forme a ne v tabletkach 🙂 urcite je to lepsi...

nair
31. okt 2013

@nely459 ak by som otehotnela teraz v zime, tak ju asi budem brať, ale ak v lete, tak možno ani nie, v lete mám vždy rôznorodejšiu stravu.

nair
31. okt 2013

@nely459 @lucka181285 Ja budem určite zatĺkať, že čakáme, keď sa podarí. Prvé mesiace sú rizikové, a aj keď si to nechcem ani predstaviť, asi by som ťažko zvládala, keby sa ma pýtali na maličké a ja by som ho už nemala v brušku (v mojom okolí bolo pár takých prípadov 😒 )
Ja som sa nechcela byť tehotná pred svadbou, ani hneď po svadbe, ale po dvoch mesiacoch to nejak nabralo iný spád a už by som bola rada 🙂
Tiež Vám držím prsty! 🙂

hwiezdinka
31. okt 2013

@nair je to na kazdom, ako sa rozhodne. My sme pri prvom tehu nepovedali nikomu, pri druhom kazdemu a pri tretom len najblizsim...ale nam to zial ani raz nevyslo ☹ Pri dalsom tehu to zasa nepovieme nikomu...mas pravdu, je to potom tazke odpovedat na zvedave otazky, ked ho uz nemas v brusku...
ale zasa kamoska sa tiez pochvalila vsetkym hned na zaciatku tehu a ma krasne zdrave babo 🙂

strihalka
autor
31. okt 2013

@hwiezdinka
@nair
@nely459
@lucka181285 inak je pravda ze pratelum se to rozkriklo az kolem 20tt po morfologickem utz..
no ted kdyz budem tak tez az pozdeji , ale roina to bude vedet urcite max na konci 3m

nely459
1. nov 2013

@nair nasa svadba bude len mala...obrad a obed 🙂cize tam sa nejak nebojim ze by som mala stresujuce obdobie..mozno akurat len nezapnem saty :D

nair
2. nov 2013

@nely459 toto som neriešila, pred svadbou to bolo hektické, ale nie stresujúce, ja som nechcela hlavne zo zásady 🙂 plus som si chcela môcť slobodne s manželom, rodinou a kamarátmi pripiť na naše zdravie 😉

strihalka
autor
3. nov 2013

Zienky tak ja uz mam nakoupene ovu a tehu testy a jsem pripravena 😀...ovu nam velmi pomohli pri prvem otehu tak verim ze tomu bude aj tentokrat🙂

nely459
4. nov 2013

@strihalka este dva mesiace cakaaat :(

danielle37
4. nov 2013

@strihalka a ja nemam testy... dúfam, že nám to vyjde 🙂

strihalka
autor
4. nov 2013

@nely459 no my si rekli ze to zkusime na vanoce.....ale to utece neboj🙂
@danielle37 a koukam ze uz nakupujes rped drobca 😀

nely459
4. nov 2013

@strihalka ja som dnes bola u gynekologicky ale nebola tam...sakra..tak az buduci tyzden idem ale neviem sa dockat ze co povie 🙂 normalne sa tesim...akurat ze som nasla nejake nejasnosti ohladom mojej trombozy tak uvidime...

danielle37
4. nov 2013

@strihalka ja len málo, prevažne mám 10-ročné dedičstvo po dcére .), aj kočík mám starší Jané carrera ale poslúži..... no prerábame dom takže prednejšie je dokončenie ako nový kočík 🙂 a tak oblečko si zháňam, tak výbavu do 3 mesiacov nech mám nachystanú.... a už sa aj viaceré pripravujú?

mackova11
4. nov 2013

ahojte, tak aj ja sa pridávam, začneme v januari teda dúfam 🙂

strihalka
autor
4. nov 2013

@danielle37 he he, aj ja mam uz nakoupene, teda co to cez bazar oblecko....lebo sjme mela prvu dceru spise cez zimu, tak mi chybali tricka a kratase a sukne...pokud bude dcera tak obleceniu bude dedit....a bude toho na dedeni fakt vela..pokud bude chalan tak se zacne od znova nakupovat, pravepodobne cez ebay...Kocik uz mame doma asi 4ty ale ted jsme uz konecne spokojna...:concord fusion a uz jen pote prikoupit vajicko

strihalka
autor
4. nov 2013

@mackova11 drzim palecky🙂

mackova11
4. nov 2013

@strihalka ďakujem, aj keď mám niekedy pocit že by sme ešte trošku mohli počkať, ale potom na druhej strane po tom strašne túžim, takže načo aj čakať, že ?? keď je v dnešnej dobe tak tažko otehotnieť a priateľ už je po 30tke, 🙂

danielle37
4. nov 2013

@strihalka mas concord? no kamoška mi povedala že mi jej posunie, má 3 dieťa..... som povedala, neviem či concord vydrží na 4 dieťa.... no ja chcem šporťák concord alebo jané ...... ale euráše zatiaľ dávam do domčeka 🙂 už len také drobnosti treba do domu schody, dlažba, a 2 miestnosti elektrina... 🙂 🙂 🙂 a ešte vchodové dvere a francúzke okno ...... takže zvažujem.....

strihalka
autor
4. nov 2013

@danielle37 jaaj, ja mela aj neo aj fusion a som total zalubena do fusiona:-d a jane je tez super, mji vlemi kvalitne konstrukce nemcouri 😀

danielle37
4. nov 2013

@strihalka aj som skúšala concord ale jané mi išiel ľahšie...... ale to je tými kolečkami...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre